Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
http://lider-s.ru/ как сделать экраны под ванну.
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Газета "Шлях перемоги" №38 (2214) от 3 жовтня 1996 року 03 жовтня 1996

Податкова система вимагає радикальних змін

Щоб держава була могутньою, потрібно, аби її громадяни створювали прибуток, дохід. Це дає змогу розвивати соціальні функції держави, утримувати соціально незахищені верстви населення - пенсіонерів, інвалідів, дітей. Ця проблема для України має вирішальне значення, бо в нас є пенсіонерів близько 14 мільйонів і близько восьми мільйонів - діти. Крім того, потрібно утримувати атрибути держави - армію, уряд, судову владу тощо. Не можна також забувати про культуру, освіту, охорону здоров(я й науку. Якщо ці гуманітарні галузі не підтримуються державою, то вона не має майбутнього. Названі витрати необхідні для будь- якого суспільства. Як їх забезпечувати? Треба, щоб ті, хто виробляє багатства, частину їх віддавати на утримування цих інституцій. Чим більше людина виробляє багатства, тим більшу кількість вона може віддати. Ясно, що потрібно збирати податки. Яким чином? Чи орієнтуватися на високу частку цих податків від продукту, виробленого особою або підприємством, чи навпаки, орієнтуватися на те, що податкосплачувачів буде якомога більше, а платитимуть вони якомога менше й будуть зацікавлені в тому, щоб виробляти якомога біль багатства, частина якого ітиме на соціальні питання.

Україна сьогодні пішла шляхом підвищення відсоткових ставок податків. У чому це проявляється? Кількість податків сьогодні складає понад 35: це місцеві й центральні податки-відрахування. Але наш уряд на цьому не зупиняється.

Та завершальним є прийнятий у першому читанні законопроект про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України й Кримінально-процесуального кодексу України. Це логічне завершення, прихована таємна мета всіх цих конструкторів податкової системи. У прийнятих змінах до карного кодексу записано: якщо першого разу вас притягли до відповідальності за ухилення від сплати податків (200 доларів), то покарання - до п(яти років з конфіскацією майна, а вдруге - до десяти років з конфіскацією. Якщо ваші близькі знали, що ви щось недоплатили, й не донесли, то їм - три роки з конфіскацією. Тут вже очевидний політичний підтекст. З одного боку йде мовби заколисування громадян, а з другого - вже практично створена фашистсько-більшовицька тоталітарна система, яка повинна знищувати через економічне тло всіх, хто перешкоджатиме жирувати мафіозно-корумпованим структурам, хто виступатиме проти клану. Якщо людина порядна й правдива, то вона вже створює перепоні мафії. В Україні мафія - це колишня комуністична номенклатура, яка хоче все грабувати, щоб їй ніхто не заважав, прагне стати родовими кланами олігархії, кастами.

Давайте виходити з того, що податки - це абсолютне зло, бо в людини забирають частину її доходу. Та якщо це зло є необхідним, то потрібно визначити його розмір. У наших умовах - не більше 10 відсотків від прибутку. Трансформувати податкову систему неможливо, бо її регулюють 1,5 тисячі актів. Щоб вивести податкову систему з глухого закутку, треба зважитися на деякі радикальні заходи. Оскільки головним винуватцем сьогоднішнього стану є державна машина - найбільший здирник і рекетир у сфері оподаткування, то потрібно, щоб держава, як каяття перед народом, запровадила на три місяці податкові канікули для всіх фізичних і юридичних осіб. На цей період необхідно залишити тільки відрахування в розмірі 10 відсотків й заробітну плату для формування пенсійного фонду. Ліквідується податкова поліція. Робимо рівні правила гри для всіх і починаємо з чистого листа: ні ліцензій, ні квот, ні спецдозволу. Після тримісячних канікул замість існуючої системи податків вводиться один податок для юридичної та фізичної особи - податок на купівлю, базова ставка якого в межах п(яти відсотків, залежно від галузі. Цей податок буде сплачувати не виробник, а споживач за той товар, який його задовольняє. Таким чином забезпечується прозорість системи, зручність використання, неможливість уникнути цього податку, бо він іде окремим рядком платіжці. Відпаде необхідність утримувати величезний карно-репресивний апарат, а на зміну монополізму прийде справжня конкуренція. Ліквідується величезна мережа посередників - у їх послугах не буде необхідності.

Щодо податку на землю, то один гектар не слід оподатковувати, а більше - за прогресивною шкалою. Той хто має землю, повинен її ефективно використовувати.

Податок на громадян вводиться тільки за основним місцем праці, тобто там, де людина працює вісім годин і лежить її трудова книжка. За працю у вільний час людина не повинна платити жодних податків.

За час податкових канікул потрібно повністю реорганізувати систему управління: ліквідувати галузеві міністерства, відомства, комітети, яких сьогодні в Україні понад сто. Замість галузевих міністерств створюється комітет з управління державною власністю через акції. Міністерство економіки ліквідується. Замість міністерств зовнішньоекономічних зв(язків і торгівлі в МЗС створюється управління по кон(юктурному аналізу, яке займається відслідковуванням тенденцій ціноутворення на світовому ринку й забезпечує зовнішньоекономічну діяльність через систему торгових представництв.

Що досягається податковими канікулами? По-перше, починає відновлюватися довіра народу до влади та до людей при владі. По друге, виходять із "задзеркалля" тіньові гроші. По- трете, розпочнеться перехід до абсолютно прозорої податкової системи, коли не можна уникнути податків і люди не зацікавлені в цьому. Десь через півроку в Україну звідусіль почне надходити капітал. Саме така модель є перспективною для України в третьому тисячолітті. Для цього Президент повинен здійснити кардинальні трансформаційні заходи в соціально-економічній політиці. Якщо вони не будуть запроваджені в податковій системі, та бартерізація обігу й виробництва триватиме, пошириться приховування податків, зменшиться дохідна частина бюджету, зростуть неплатежі й заборгованість, що призведе до соціальної напруги. Не можна стимулювати люмпенізацію суспільства, тобто підтримувати не того, хто створює багатства, а того, хто нічого не робить. Запропонована тут податкова система дуже скоро дасть відчутні позитивні зміни в економіці.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa