Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
"Економічний часопис" №4, 1996 15 березня 1996

"Податкова система в Україні: необхідність якісних змін і можлива модель"

Коли будь-яка країна і її громадяни є заможними і багатими? Тоді, коли люди працюють, створюють багатство, залишають його собі, а держава створює такі умови та правила гри, де будь-яка людина може на себе працювати. Тоді система надзвичайно потужно функціонує, а суспільство зацікавлено в сильних робітниках і підприємцях, що виробляють це багатство.

Податки: добро чи зло?

Що таке податки? Добро чи зло? Чому вони необхiднi, для чого їх збирають, для кого, де джерело податкiв і скiльки їх брати? Спробуємо відповісти на ці питання.

Кожна людина працює i під час свого iснування своєю працею створює певний продукт працi. В умовах товарно-грошових вiдносин цей продукт працi перетворюється на товар. При державному соцiалiзмi вiн товаром не стає, а залишається продуктом працi. Коли товарно-грошовi вiдносини, не розвинуті продукт працi теж не стає товаром, вiн обмiнюється "товар на товар". Як вчили Карл Маркс i Фрiдрiх Енгельс: "Сапоги на сюртук, сюртук на меру зерна, зерно на топор" і таке інше. Це якраз те, що в нас зараз є,-тотальна бартеризація економіки.

Чому людина повинна вiддавати державі частину свого прибутку? Якщо вона робить це добровiльно, то це є усвідомлена необхідність людини, яка виробила продукт своєї працi, який став товаром. Вона за нього отримала грошi i сама вiддає частину свого прибутку задля того, щоб хтось виконував певні функцiї щодо неї. Податкосплачувач хоче отримати вiд тої органiзацiї, вiд того органiзму, якому він вiддає частину свого життя ( бо прибуток - це уречевлення частини життя кожної людини) певнi послуги, а саме-освiта, культура, охорона здоров‘я, захист себе як фiзичної iстоти задоволення iнших потреб. Задля цього певнi групи людей утворюють суспiльнi системи, виконують загальнi суспiльнi функцiї, якi кожна людина окремо виконати не може. Таким чином утворюється держава, державнi iнституцiї, і в суспiльствi виникає певний баланс.

Яку частину свого доходу кожний громадянин може вiддати безкоштовно на утримання цих iнституцiй? Сьогоднi ми безкоштовно вiддаємо вiд своєї працi для утримання державної машини бiльше 100% вiд свого прибутку.

Основні функцiї, які повинна виконувати державна машина за рахунок податків-це задоволення суспiльних потреб, пiдтримка рiзних верств населення.

З яких верств населення складається сьогоднi українське суспiльство? По-перше, це тi, що можуть працювати. Їх сьогоднi в Українi близько 24 млн.чол. Пенсiонери - 11 млн.чол, але частина з них теж може працювати, дiти - 8 млн.чол. (до 14-ти рокiв), iнвалiди-біля 4 млн.чол. Таким чином, 23 млн.чол., практично не можуть працювати в повному обсязi: або вони ще не можуть, або вже не можуть, або зовсiм не можуть.

Це означає, що суспiльство повинно їх утримувати, бо дiти - це є наше майбутнє, пенсiонери - наше минуле, iнвалiди - наша бiль. Таким чином, на тих, хто залишається (а це-28 млн.чол.), припадає тягар по утриманню тих, хто не може працювати. Таким чином, податки потрiбнi, насамперед, для того, аби утримувати непрацездатну частину суспiльства. Це-найперше, пріоритетне завдання.

По-друге. Серед тих, хто працює, є певна частина людей, якi зайнятi невиробничою працею. Мається на увазі праця в сферi охорони здоров‘я, в сферi науки, культури, освiти і т.iн. Вона, на перший погляд, не створює продукту, до якого можна доторкнутися руками. Але без працi цих людей неможливий розвиток суспiльства i творення уречевленого прибутку. Друга частина людей, якi займаються невиробничою працею - це державнi службовцi різного рівня, які нічого не виробляють. Репресивно-полiцейський апарат в Українi сьогоднi перевищує два мільйони, до того ж найбiльш ефективного населення квiтучого вiку. Ось тут і виникає надзвичайно складна проблема: як їх утримувати? Очевидно, що залишається зовсiм маленька частинка тих, хто щось виробляє, але вони повиннi створити таку масу багатства, аби вистачило на утримання всіх інших.

Тепер, йдемо далi. Чи державний сектор у сьогоднiшнiх умовах може творити багатство i прибуток? Вiдповiдь однозначна: не може, бо 80% державних пiдприємств сьогоднi або зупинено, або працює i не виробляє прибутку. Тодi виникає питання: хто є джерелом прибутку? Перше джерело - це люди, якi працюють у сферi матерiального і нематерiального виробництва. Бо потрiбно вже в умовах ХХ1 столiття, куди ми входимо, вiдмовитись вiд марксистської догми, що прибуток виробляється тiльки на базi матеріального виробництва. Ми повиннi взяти на озброєння формулу, що грошi в процесi обiгу творять новi грошi, i це теж є джерело прибутку. Друге джерело прибутку - це приватні пiдприємтсва в будь-якiй сферi. На сьогоднiшнiй день саме ці два реальних джерела прибутку для того, щоб брати податки.

Головним споживачем маси податкiв, якi отримуються вiд людей i вiд приватного сектору є державна машина. Вона через державний бюджет перерозподiляє 80% валового внутрiшнього продукту.

А як цi грошi використовуються? Різні моделі розвитку зумовлюють особливі механізми розподілу суспільних доходів. Коли був соцiалiзм, тодi можна було будувати канали, ГЕС, БАМ, Чорнобильськi станцiї, перекидати пiвнiчнi рiки на пiвдень i т.iн., тодi застосовувалась практично безкоштовна праця. Мається на увазі існування системи фiзичного знищення-ГУЛАГи, голодомор в Українi (8 млн. українців знищено на протязi 1932-1934 рокiв), переселення народiв, цілина. Саме на повернення знову до своєї iсторичної мiсiї по винищенню Української нації зараз орієнтує народ державна соцiалiстична модель.

Однак, я впевнений, що в нас вже зроблено надзвичайно стiйке щеплення вiд цiєї комунiстичної бацили i ми не захворiємо знову.

Друга модель - державно-монополiстична. Вона розглядає податки як джерело, механiзм збагачення кланової олiгархiї, яка знаходиться при владi, і якi дають змогу стати родовим кланом, перетворитись в феодальнi кастовi структури, що не пiдлягають громадському засудженню i не пiдпадають пiд загальний закон.

I лише третя модель - модель народного капiталiзму-розглядає систему податкiв як систему, яка є зло. Бо податки завжди орiєнтованi на те, що людина повинна щось вiддати. Але то є необхiдне зло для утримання iнституцiй суспiльства i слабких верств населення.

Завдання полягає в тому, аби це зло якомога зменшити і надати можливiсть кожному громадянину України, кожному суб‘єкту пiдприємництва, господарської дiяльностi самому вирiшувати свої проблеми і, перш за все, на що витратити бiльшу частину зароблених грошей.

Податки зростають як гриби

Сьогоднi в Українi нараховується понад 30 податкiв. Третина з них - це є податки центральнi, решта-регiональнi податки. Існують податки прямi i непрямi. До прямих податкiв вiдносять, насамперед, податок на прибуток юридичних осiб, що знаходиться на рiвнi 30-40 вiдсоткiв. Кажуть, що це, начебто, толерантний, цивiлiзований податок, запроваджений з урахуванням свiтових досягнень. З формальної точки зору-вiрно, але ж існує і iнший бiк формування цього податку-набір iнструкцiй про те, що відносити на собiвартiсть продукцiї.

В кожнiй районнiй Радi створене управлiння чи вiддiл по цiновiй полiтицi, цiноутворенню i контролю за цiнами. Який же це ринок? Ринок є тільки тодi, коли товаровиробник самостійно виходить на ринок i реалiзує продукт працi. Якщо ж його продукт працi не продається за ціною, яку він встановив, то значить, що він працював даремно, його продукт працi не визнається споживачем і нікому не потрiбен.

У нас бо цiновi комiтети iснують для того, щоб зберiгати ринкову систему в ембрiональному виглядi та прискорювати повернення до моделi державного соцiалiзму!

Прямий податок на доходи громадян знаходиться на рiвнi 25-40%. Для того, щоб сьогодні нормальна, здорова людина, бiльш-менш квалiфiкована, заробила на себе 200 доларiв чистими на мiсяць, пiдприємство, де вона працює, повинно нарахувати на цю суму 57%, податок на доход- 30%. Таким чином,щоб отримати на руки 200 доларiв, в працівника повиннi забрати ще 174 долари. Якщо хтось хоче отримати доход 400 доларiв на мiсяць, то підприємство повинно вiддати 388 доларiв. А куди вони йдуть? І чому, врешті-решт, я ще повинен вiддавати? Виникає таке питання: навiщо тодi працювати, краще не працювати i отримувати гроші у виглядi різних допомог, житлових субсидiй, дотацiй.

Нещодавно Верховною Радою у першому читаннi прийнятий Закон про новий податок з громадян-податок на нерухомiсть. Він передбачає декларування майна i доходiв за рiк. Окрім того, в першому читаннi прийнятi змiни до карного кодексу, де записано: якщо в перший раз вас притягли за ухилення вiд сплати податкiв (на 200 доларiв), то покарання-до 5-ти рокiв з конфiскацiєю майна, в друге-до 10-ти рокiв з конфiскацiєю. А якщо вашi близькi знали, що ви щось не доплатили і не повідомили, то їм-3-и роки з конфiскацiєю. I головне, що хтось таке пише, а хтось розглядає у Верховнiй Радi. "Неначе люди подурiли, самi на панщину iдуть i дiточок своїх ведуть",-ці слова геніального Тараса Шевченка дуже точно характеризують теперішню ситуацію.

Прийнятий у другому читаннi i вже дiє Закон про державний реєстр всiх податкосплачувачiв, який передбачає надання номеру кожній людині і занесення його у паспорт. В нас нема державного реєстру великої рогатої худоби, а на людей вже є, i вiн буде зберiгатись навіть пiсля смертi. Всі дані про людину заносяться в комп‘ютер, заводиться електронна справа, і де б ви що не купили, де б ви що не продали, все буде заноситись у цю справу. Тодi рекетирам не потрiбно навiть кудись ходити, вони вам будуть надсилати додому, електронною поштою: "Будь ласка, заплатiть за вашу безпеку, щоб вам було легше жити." I це прийнято, i вважається за нормальне. Я не розумiю, чому Президент не зупинить дiю цього зухвалого концтабiрного, фашистсько-бiльшовицького Закону про державний реєстр?

Податок на додану вартiсть складає 20 %. Але ж вiн не збирається як дійсний податок на додану вартiсть! Додана вартiсть, як відомо, це прибуток плюс заробiтна плата в кiнцевiй реалiзацiї. А в нас його беруть з обiгу, а потiм ще додають, додають, навiть, якщо прибутку немає. Це податок, навiть, не з продажу. Як наслідок-вiдбувається накопичення цiнового фактору, вiн росте як снiжна куля, що котиться з гори. В більшості країн світу, де застосовується цей податок на додану вартiсть, він стягується на останiй фазi відтворення, там, де йде реалiзацiя споживачу. Вiн встановлюється там, де є перекормлене населення, де потрiбно зробити умови для iнвестування. Але ж в нас 40 вiдсоткiв населення-на межi виживання, навiщо ж нам цей податок? Його iснування практично нищить нашого вiтчизняного виробника. Водночас в суспільстві наполегливо проводиться демагогiчна теза про необхідність захисту вiтчизняного виробника. Одна мудра людина казала: "Избавь меня от таких друзей, а с врагами я как-нибудь и сам справлюсь". Не треба мене захищати. Ранiше ввели систему податкiв, поставили вiтчизняних виробникiв в умови значно гiршi за iноземнi, потiм iноземних довели до стану вiтчизняних, знищили i тих,і інших i кажуть: "А тепер будемо захищати вiтчизняного виробника". До речі, в нас треба захищати споживача, а не виробника, бо виробник не потребує захисту, йому необхідно створити лише нормальні умови для функціонування. Податок на додану вартiсть абсолютно не є потрiбним в Українi, як і більшість існуючих податків.

Пануюча номенклатура в Кабiнетi Мiнiстрiв вже вичерпала всi можливостi збiльшення прямих податкiв, i тепер вона переходить до пошуку збільшення непрямих податкiв. Насамперед, мова йде про мито i акцизи.

Акциз, в переважній більшості країн збирається тiльки на горiлку, тютюновi вироби, коштовнi товари - дiаманти, автомобілі, тощо. Але не на шоколад i не на телевiзори. Iмпортне i експортне мито береться тiльки тодi, якщо ми хочемо, щоб з країни не вивозили велику рогату худобу для шкiр, а щоб на нашій землі стояли фабрики, якi виробляють взуття; щоб не вивозили марганець, а тут його збагачували i робили з нього вироби і т.і. Тобто, це є нормальний процес, коли експортне мито накладається на сировину, а iмпортне мито-на тi речi, якi ми вважаємо за непотрiбне ввозити, наприклад, на відходи від шкідливого виробництва. Але ж не бiльше того! Не може уводитись мито i акциз на iмпортнi автомобiлi, якщо в країнi виробляється тiльки один " запорожець", i те з труднощами. Однак, вони чомусь не вводяться на росiйськi "жигулі", якi розпадаються пiсля 50-ти тисяч пробiгу.

Податки - на канікули

Податкова система в Українi ускладнювалась, але не трансформувалась. Останнi 5 рокiв новi закони приймались за принципом:" мені б так змінювати, щоб нічого не змінити". Внаслідок була створена така податкова система, яка практично вже не працює, а пригнічує розвиток всіх секторів економіки України. У натуральному секторі, де працюють в тiй чи в iншiй ступенi буквально всi пiдприємтсва i люди, товари не приймають грошової форми, а значить зникає джерело податку- гроші.

У державному секторі, який знищений майже повнiстю, підприємства зупинились, продукція не виробляється, основні фонди руйнуються. На сьогодні він не є ефективним i потребує якомога скорішої трансформації. Отдже, державний сектор теж не є джерелом податків.

Найбільш перспективним у цьому плані є приватний сектор, бо тут створюється 50% валового внутрiшнього продукту. Але наша система податкiв, на жаль, не сприяє розвитку приватної власностi i творенню багатства.

Щоб вивести податкову систему з глухого кута необхідно зважитися на певні радикальні заходи. Оскiльки модифiкувати цю систему не є можливим, i оскiльки головним винуватцем цього стану є державна машина-найбiльший здирник i рекетир у сферi податкiв, то потрiбно, щоб держава, як каяття перед народом, запровадила на 3 мiсяцi податковi канiкули для всiх фiзичних та юридичних осiб.

На цей перiод потрiбно залишити тiльки вiдрахування у розмiрi 10% на заробiтну плату для формування пенсiйного фонду i пенсiйних виплат.

Лiквiдується податкова полiцiя, вона перестає бути потрiбною. Податкова iнспекцiя перетворюється в зовсiм iншу органiзацiйну систему, головна мета якої-не здирання рекетських надходжень, а допомога в органiзацiї системи бухгалтерського облiку i певнi контрольнi функцiї.

Що вводиться пiсля 3-х мiсяцiв канікул? Замiсть існуючої системи податкiв вводиться один податок для юридичної i фiзичної особи-податок на купiвлю, базова ставка якого-5% плюс-мiнус 1%, в залежностi вiд галузi. Що дає цей податок? По-перше, його буде сплачувати не виробник, а споживач, до того ж тiльки за той товар, який задовольняє його потреби.

По-друге, забезпечується прозорiсть системи, зручність використання, абсолютно простий облiк.

По-третє, неможливiсть уникнути цього податку, бо вiн iде окремим рядком в платiжцi.

По-четверте, почне працювати i поширюватися безготівковий обiг грошей, почнуть входити в обiг кредитнi картки, чеки i таке iнше.

По-п‘яте, надходження до бюджету вiд цього податку вiдбуваються кожний день, i це дає змогу поступово повертати тi грошi, якi були взятi в попереднi 3 мiсяцi Кабiнетом Мiнiстрiв.

По-шосте, вiдпадає необхiднiсть утримувати i збiльшувати величезний карно-репресивний апарат. Уявiть собi, що тодi будуть робити всi тi люди, якi сьогоднi говорять про економiчнi злочини i якi увесь час полюють за тими, хто творить багатство.

По-сьоме, на зміну монополізму прийде жорстка конкуренція.

I останнє, надходження від податку повинні розподiлятися в пропорцiї: 50 на 50. 50% iде в центр, 50% залишається там, де була зроблена торговельна акцiя.

Щодо податку на землю. Пропоную один гектар не обкладати податками, а потiм-по прогресивній шкалі. Бо той, хто має землю повинен її ефективно використовувати і надлишки повинні бути в обiгу увесь час, тому що земля стає товаром.

Вводиться податок на громадян тiльки за основним мiсцем роботи - 10%. (До речі, церква нiколи не брала бiльше 10%). Людина сплачує податок тiльки в тому мiсцi, де їй нараховують заробiтну плату, де вона працює вiсiм годин i де лежить її трудова книжка. За роботу у свiй вiльний час людина не повинна платити нiяких податкiв. Товариш К.Маркс казав: "Главное богатство общества - это его свободное время". Мало того, що громадянам України не платять зарплату, по півроку мало того, що зарплата мiзерна, так ще примушують платити за те, що ти такий дурний i працюєш у вiльний час.

Не слід вводити в дію податки на нерухомiсть та майно, бо людина, коли купує майно, вже сплачує всi податки. І нiчого вона не повинна декларувати, бо вище Божого суду немає нiякого суду, i на тому судi неможна нi вiд кого вiдкупитись, i не треба на себе брати функцiю Господа Бога. Кожний там вiдповiсть за все, що вiн тут в кого вкрав, кому що не додав i де сховав.

За час податкових канікул потрiбно повнiстю реорганiзувати систему управлiння: лiквiдувати галузеві мiнiстерства, вiдомства, комiтети. Їх сьогоднi в Україні бiльше ста, одних вiце-прем‘єрiв не можна порахувати, а повинен бути лише один - перший i один вiце. Замiсть галузевих мiнiстерств утворюється комiтет по управлiнню державною власнiстю через акцiї. Мiнiстерство економiки лiквiдується, оскiльки воно не може перебороти свою ментальнiсть як Держплан. Мiнiстерство зовнiшньоекономiчних зв‘язкiв i торгiвлi лiквiдується, замість нього в МIДi створюється управлiння по кон‘юктурному аналiзу, яке займається вiдслiдковуванням тенденцiй цiноутворення на свiтових ринках i забезпечує зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть через систему торгових представництв. Квоти, лiцензiї, спецекспорт-лiквiдуються. Здiйснюється абсолютно вiльний в"їзд та виїзд громадян України з будь-якими коштами у валютi i товарах, бо валюта є формою приватної власностi.

Приймається закон про карну вiдповiдальнiсть фiзичноi, юридичної особи чи установи за нанесення шкоди приватнiй власностi людини чи пiдприємства. Приватна власність визнається священою недоторканою і охороняється державою.

Великi пiдприємства передаються у власнiсть трудових колективiв як перший етап приватизацiї i пошуку ефективного iнвестора, з подальшим правом її продажу тому, хто більше запропонує коштів і буде її ефективно використовувати. Кажуть: а якщо розграбують народне майно? Нiхто нiчого не розграбує, бо більшість не приватизованих пiдприємств вже нічого не коштує. Адже відомо, що підприємство коштує стiльки, скiльки приносить прибутку, якщо нiчого не приносить, то воно немає продажної цiни.

Скiльки потрiбно грошей, щоб утримати бюджетну i соцiальну сфери на цей перiод? Подивимось на статті бюджету (це на рiк): соцiальний захист - 134 трлн.крб., витрати на соцiально-культурнi установи та заходи - 252 трлн.крб, фiнансування науки - 73 трлн.крб. Загалом, це близько 460 трлн.крб, а на мiсяць-38,3 трлн.крб, або $200 млн. Збiльшуємо цю цифру удвоє (на всяк випадок), і таким чином, вираховуємо, що на мiсяць нам буде потрiбно $400 млн.

За умови, що в цей перiод йде вiдрахування на заробiтну плату 10% для пенсiй, то ця цифра буде значно менша. Цi грошi можна отримати у виглядi короткотермінової позики. Мiністерство Фiнансiв може отримати від Свiтового Банку, Мiжнародного Валютного Фонду i у Нацiонального Банку України.

Що досягається податковими канікулами? По-перше, починає вiдновлюватись довiра народу до влади i до людей, якi при нiй знаходяться. По-друге, на третiй мiсяць почнеться вихiд iз "зазеркалля" грошей, якi сьогоднi працюють, або не працюють в тіні, i якi розпорошенi.

По-третє, поступово відбудеться перехід до абсолютно прозорої податкової системи, в якiй неможна уникнути податкiв, бiльше того, люди будуть не зацiкавленi в цьому. За таких умов вiдпадає об‘єктивна основа неформального рекету. Бо рекет з’являється тiльки тодi, коли треба сховати 25% прибутку. Якщо не треба нiчого ховати, то вiн не виникає,-стає абсолютно безприбутковим i недоцiльним. Позитивні наслідки від введення податкових канікул будуть неминучі при комплексному здійсненні запропонованих заходів.

Якщо не здійснити кардинальні змiни в податковiй системi, то продовжиться бартерiзацiя обiгу i виробництва, пошириться приховування податкiв, зменшиться доходна частина бюджету, зросте заборгованість і неплатежі, що призведе до надзвичайної соцiальної напруги. Сьогоднi вся парадiгма суспiльства i державної полiтики стимулює не того, хто робить багатство i зароджує здоровi клiтини в суспiльствi, а того, хто це багатство проїдає i нiчого не робить.

Ми пiдiйшли до того, що Президент повинен здiйснити кардинальнi трансформацiйнi заходи в соцiально-економiчній політиці в Українi. В першу чергу, це стосується структурно-iнституцiональних змiн. Бо, якщо цих змiн не буде зроблено, то тодi можна чiтко говорити, що умов для подальшого розвитку України практично не буде. Бiльше того, якщо ввести запропоновану мною систему, то ми зможемо утриматись, і через пiвроку Україна перетвориться в величезну чашу, куди почне звідусіль стiкатись капiтал. Україна має для цього об‘єктивно надзвичайно потужнi умови: земля, клiмат, воднi ресурси, люди. Вона знаходиться на перетинi шляху "iз варяг в греки" i "шовковому" шляху. А сьогоднi, в умовах науково-технологiчної революцiї, на рівні з кількістю та якістю виробленого товару, велике значення має швидкість його доставки до мiсця споживання. I той, хто швидко це вмiє робити, той стає багатим. Саме така модель України є перспективною на третє тисячолiття.

Коли нам кажуть: вiзьміть досвiд Францiї, Сполучених Штатiв, Нiмеччини, то я відповідаю: то ж досвiд дев‘ятнадцятого столiття, в кращому випадку,-двадцятого, а ми впритул наблизилися до третього тисячолiття. Тi системи творились на минуле, а нам слід працювати, орієнтуючись на майбутнє i виходячи з того, що людина є самодостатня первинна цiннiсть, а держава повинна служити цiй людинi. Тільки за таких умов Україна перетвориться в нормальну цивiлiзовану Європейську державу.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa