Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
"Час" №6, 17.02.1996 07 лютого 1996

"Яким ми підемо шляхом?"

Як можна характеризувати нинішню ситуацію в Україні? Думається, повністю вичерпані всі старі підходи. В чому їх суть? В тому, що Україна розглядалася як самодостатня держава, орієнтована на фазу виробництва, на розширення енергомісткого та сировинного виробництва, промислової виробничої сфери. Саме ця модель нині себе повністю вичерпала. Якщо ми подивимося, яка повинна бути модель, то необхідно взяти за основу наступні об‘єктивні засади: сьогодні нема замкнутих держав, за винятком таких, як Північна Корея, Куба, які будують соціалізм в окремо взятій країні. Всі решта так чи інакше вписані і світове господарство не як сукупність країн (це один зріз проблеми), а як органічні елементи всесвітнього процесу відтворення. І якщо ми розглянемо світовий процес відтворення пофазно, то побачимо таку ситуацію. Ми побачимо, що передумовою цього процесу, як на національному, так і на інтернаціональному рівні є накопичення капіталу. А тепер подивимося: чи Україна сьогодні здатна знайти місце у тій системі, чи може вона виступати державою, яка є експортером капіталу? Абсолютно ні. Ми бачимо, що в світі взагалі дуже мало країн, які є експортерами капіталу. Це, перш за все, Японія, Німеччина, США, такі країни, як Тайвань, південна Корея і країни Персидської затоки. А всі інші є імпортерами капіталу. Чи може Україна бути експортером капіталу? Ні, Україна не здатна здійснювати накопичення капіталу в рамках національного рівня відтворення, тому, що в Україні нині джерела накопичення капіталів. У нас практично немає джерел накопичення для створення внутрішньої бази накопичення. І, природно, в нас немає джерел для того, щоб працювати на фазі виробництва. Ми - неконкурентоздатні, ми - надзвичайно архаїчні і на національному рівні повної фази виробництва. У нас немає ні джерел інвестування, ні коштів для переструктуризації, ні навіть коштів для того, щоб ситуацію на фазі виробництва якимось чином підтримувати на тому рівні, на якому вона була у 90-му році.

Що нам залишається далі? Залишаються три фази реалізації: розподіл, обмін, споживання. Ось це - найбільш для нас цікаві і важливі фази.

Сьогодні в усьому світі створюється величезне багатство, отже, якщо ми поки що не спроможні виробляти , ми повинні знайти такі методи, які дозволять нам зробити так, щоб ці потоки багатства рухалися якомога швидше, щоб вони проходили через нашу територію. Тобто можна створити у себе таке середовище на своєму територіальному ареалі, яке буде залучати це багатство до нас. І в цьому випадку ми будемо одержувати свою долю від його проходження. І чим швидше це багатство буде проходити через Україну, чим кращі умови для його проходження ми створимо, тим більше ми будемо отримувати дивідендів. Я думаю, що саме в цьому - виграшність геоекономічного місця України.

Україна може перетворитися в європейсько-азіатську чашу зосередження багатства зі всього світу - як матеріально-природнього, так і фінансового, створити відповідні вузли по переробці цього капіталу, по його зберіганню, транспортуванню, по обслугоуванню фінансового капіталу. Але є ще й суб‘єктивний фактор - наявність великих збережень вільно конвертованої валюти на території України та за її межами.

На внутрішньому ринку України та за її межами.

На внутрішньому ринку обертається 10 - 15 млрд. долл., а за межами України обертається понад 20 млрд. долл. Це доволі суттєва сума для початку економічних реформі зміни моделі. Таким чином, ми бачимо, що Україна спроможна себе реалізувати в світовому процесі відтворення не на накопичення капіталу і фазі виробництва, а насамперед через фази реалізації обміну, розподілу, споживання.

Ця модель передбачає створення точечних експортних виробництв, які повинні виникати на базі залучення західних транснаціональних компаній і створення цими компаніями місцевих філіалів, а потім створення навколо них всієї інфраструктури, що належить місцевому капіталу.

Перш за все, ця модель орієнтована на створення широкого кола приватних підприємців, орієнтована на створення і розвиток малого та середнього бізнесу.

Якщо ми виберемо цю модель, то зміниться роль держави, вона перетвориться на об‘єктивного суддю, який всіляко направляє розвиток суспільства на шляху приватної власності і підприємництва, тобто капіталізму.

Ось один з бар‘єрів, який нам заважає сьогодні. Наступний - наявність бюрократичної системи управління, створеної за зразком радянської імперії. Необхідно, щоб держава вийшла з системи виробничих відносин. Необхідно здійснити приватизацію будь-яким шляхом, нехай це буде дика приватизація, яка завгодно, не має значення, аби лиш держава вийшла зі сфери виробничих відносин. Тоді трудовий колектив. Попрацювавши сам, не одержуючи ніяких субсидій та дотацій, розпочне інтенсивно шукати приватного інвестора, того, кому він зможе ефективно продатися. Так, він буде найманим робітником, але цей найманий труд буде відповідно оплачуватися, буде створена конкуренція і свобода переливу капіталу з одних галузей в інші.

Наступний бар‘єр - різкий опір бюрократичного апарату.

Ще один бар‘єр - система оподаткування. Сьогодні Україна - держава банкрот. Поскільки на чолі держави стоїть бюрократична олігархія, яка хоче перерости в монополістичну олігархію, ця олігархія прагне лише одного, щоб державний продукт перетікав в її приватні підприємства. Природньо, цього допустити не можна, таке суспільство не здатне розвиватися.

Який сьогодні головний канал витоку капіталу?

Це - податкова система. А отже, її необхідно трансформувати. Нині держава забирає у громадянина - будь-які фізичні чи юридичні особи - до 90% їх доходів. Я вважаю, що нічого страшного не стане, якщо держава, яка грабувала народ десятиріччями, оголосить покаяння і здійснить його у вигляді двомісячних податкових "канікул". Опоненти можуть запитати, де вони будуть брати гроші.

Є досить стабільна сума, яка необхідна для соціальних потреб. Всі гроші, які ми одержуємо від міжнародних фінансових організацій, від емісії Національного банку, необхідно витратити на виплату зарплати і пенсій, на соціальні потреби необхідно витратити гроші, які ідеть на дотацї сировинному сектору. А після "канікул" - задіяти нову систему оподаткування, відмінивши всі податки та нарахування, залишивши лише один податок на покупку: 6% - для сільського господарства, 8% - промисловість і будівництво, і 10% - все решта. Приблизно 65% цього податку повинно залишатися в регіонах, в областях, приблизно 30 - 35% повинно йти на загальнодержавний рівень.

Якщо уряд введе цей безподатковий режим, а потім різко введе цей безподатковий режим, а потім різко введе податок, про який йшла мова, то практично до кінця року ми будемо мати зовсім іншу ситуацію в нашій економіці, то ми відразу вийшли б на інший рівень, надзвичайно стимулювали б розвиток приватної власності та підприємництва, одержавши колосальний притік товару та капіталу в Україну.

Інша модель - безперспективна, зорієнтована на розвиток на розвиток державно-монополістичного капіталізму, орієнтована на дуже повільне, надзвичайно жорстоке до народу формування капіталістичного суспільства. Адже в Україні чотири роки йшов стихійний розвиток державно-монополістичної моделі, яка на політичному рівні підкріплювалася хаотичними рухами по будівництву національної держави.

Ось цей стихійний розвиток державно-монополістичної моделі капіталізму призвів до того, що в Україні зараз йде дуже жорстока боротьба за реанімацію більшовицької моделі, так як не змінилися головні елементи колишньої економічної та політичної системи.

З другого боку, зараз в Україні вже склалася негативно-усвідомлене відношення до ідеї комунізму, тому що в силу генетичного менталітету в українському народі дуже сильне індивідуалістичне начало. Ця якість дуже швидко розвивається, вона фактично направляє нас на створення системи так званого "народного капіталізму".

Модель "народного капіталізму" наближає нас до європейської ментальності, яка базується на свободі особистості, приватній власності, християнській моралі, відкритій економіці, конкуренції.

Майбутнє України лежить на шляху створення відкритої моделі суспільства, що базується на потужному приватному капіталі, приватних власниках, вільній конкуренції і на побудові суспільства на християнській основі. Іншими словами, майбутнє нашої держави лежить на шляхах створення експортно-орієнтованої соціально-економічної моделі народного капіталізму.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa