Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Кондиционер крым купить, где купить кондиционер кондиционер-крым.com.ua.
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
"Економічний часопис" №3, 1996 12 лютого 1996

Роль інвестиційного механізму у формуванні моделі народного капіталізму в Україні

Сьогодні в Україні і на цетральному, і на регіональному рівнях, і для кожного громадянина України вирішується така проблема: яка визначеність мети? Куди рухається Україна? Це питання і Президент не раз задавав, і у Верховній Раді воно звучало, але на жаль, в суспільстві ще немає однозначного вибору і однозначної думки в напрямку якої соціально-економічної моделі рухається Україна.

Україна може спрямувати свою ходу за трьома напрямками, які мають своїх прибічників в усіх верствах населення, в усіх прошарках суспільства. Перший напрямок-реакційний, що панував в Україні, коли вона була частиною радянської імперії. Це відбудова в Україні державного комуно-соціалізму. Другий напрямок-це створення в Україні державно-монополістичного капіталізму. Третій напрямок, який надзвичайно потужно сьогодні розвивається ідеологічно і все більш усвідомлюється широкими верствами населення,-це побудова народного капіталізму експортноорієнтованого зразка.

Модель народного капіталізму характеризується, перш за все, тим, що її найпотужніший елемент складає середній клас-малі та середні власники. Соціально він повинен займати десь 60% від усього населення України: 20%-верхній, найбільш багатий клас і 20%-бідний клас. Але "бідний"-це не той, що зараз, а "бідний"- це той, що може задовольняти всі свої первинні потреби-в їжі і продуктах споживання. Що мається на увазі під "середнім класом"? Коли сім‘я має будинок чи велику квартиру, дві машини, всі електронні, відео-, аудіосистеми, кухонні системи і т. ін. Ці елементи є обов‘язковими для середнього класу.

За моделлю народного капіталізму Україна бачиться як європейська, демократична, християнська, ринкова держава, що базується на приватній власності. Державна власність не є ефективною, не є спроможною виробляти прибуток. Державна власність, державна машина, державний сектор спроможні тільки забезпечувати соціальні потреби для слабких верств населення-інвалідів, пенсіонерів, дітей, і підтримувати розвиток інфраструктури, в першу чергу-соціальної, а не виробничої. Таким чином, держава повинна вилучити себе зі сфери виробництва, зі сфери торгівлі, із банківської сфери.

Творення такої моделі відбуватиметься шляхом радикальних економічних реформ, що просуваються за двома напрямками. Перший напрямок реформи-монетарно-фінансовий, другий -структурно-інституціональний.

Монетарно-фінансова реформа сьогодні здійснюється в Україні більш-менш вдало, і вона практично завершена. Тут залишається лише зробити один крок-ввести власну справжню національну грошову одиницю-гривню. Але ввести її можна лише тоді, коли будуть відбуватись структурно-інституціональні зрушення.

Основними інструментами інституціональних реформ є: бюджет; податкова система; грошово-валютний механізм; зміна власності; ринкова інфраструктура; інвестиційний механізм.

Хотів би зупинитися саме на аналізі інвестиційного механізму.

Інвестиції мають два джерела-внутрішнє і зовнішнє.

Внутрішні джерела інвестування, нагромадження капіталу:

1) кредити банків. Вони сьогодні короткотермінові, довгострокові кредити практично відсутні. Немає інвестиційних банків. Нашим банкам заборонено надавати кредити в доларах /не зрозуміло, кому від цього буде погано/. Відсоток на кредити-коливається на рівні від 80 до 100%.

2) пенсійні та страхові фонди. Пенсійних недержавних фондів у нас немає, страхові-дискредитовані. Пенсійний фонд зараз внесений до бюджету. Навіщо? Для того, щоб ще більше керувати цією системою? Сьогодні через бюджет і так контролюється 80% ВВП. Це ж супердержавне регулювання, більше навіть, ніж за часів М.Горбачова!

3) амортизаційний фонд. Джерел для амортизації вже практично не залишилось, бо зношеність основних фондів сягає 60-70%. До того ж, амортизаційні відрахування також забираються в державний бюджет.

4) прибутки підприємств. Квадрільйон прибутків за 1995 р. був вирахований в поточних цінах, а не в постійних, і це треба врахувати. Таким чином, прибутку в нас теж практично не існує. Прибуткових підприємств-обмаль. Більша частина підприємств не є прибутковими. Тому сьогодні мертвий хапає живого за собою у прірву.

5) заощадження громадян. Громадяни вже так опіклись на довірчих товариствах, що ніхто не хоче давати свої кошти в фонди для інвестицій. І ми бачимо, що або стільки підлоти було, що вони всі пішли в ці довірчі товариства, їх створили і обдурили таки мільйони населення України, або це була спланована і здеригована кимось акція. Сьогодні у громадян є деякі заощадження, але люди стали значно обережнішими, і це джерело в умовах тотального фіскального контролю теж не буде працювати.

6) гроші приватних підприємців. Вони вкладають гроші, бо кожній людині притамано мати власність. Людина, яка не має власності, не є вільною, не є економічно здатною. Вона є люмпеном, маріонеткою, "лагерной пылью". Тільки приватна власність дає людині можливість відчувати себе вільною і мати право вибору. І тому державі потрібно всіляко залучати людей до творення приватної власності. На жаль, ми сьогодні підходимо до періоду, який був в середині 20-х років започаткований в Радянському Союзі, а саме-коли почалось гоніння на приватних власників. Для цього були створені спеціальні процеси: "шахтинское дело", "розкуркулення", "справа проти Промпартії" і т.ін. Тоді потрібно було створити в суспільстві образ економічного ворога-капіталіста, щоб згодом знищити приватну власність, перейти до знищення політичних опонентів і партій, розгорнути голодомор в Україні. Довести центрально-європейську країну до капіталізму, а потім зробити 37-й рік і знищити всю інтелектуальну частину суспільства в Україні. Сьогодні ми спостерігаємо, що кимось робляться такі економічні дії, які націлені, по-перше, на репродуктування цього механізму, а, по-друге-на те, щоб не виконувати і не реалізовувати Президентську програму радикальних економічних реформ.

Основні зовнішні джерела інвестування:

1) гроші міжнародних фінансових установ-Світового Банку Реконструкції і Розвитку, Міжнародного Валютного Фонду та ін. До речі, Україна є частиною цих організацій, бо є засновником і МВФ, і Світового Банку. Це є установи, які дають країнам, які здійснюють структурні зміни, можливості для розвитку. Вони запалюють зелене світло, проголошують, що країна готова вписатись в міжнародний розподіл праці, світове господарство. На яких умовах нам надаються кредити? На 17 років, під 7% річних, з виплатою перших відсотків через 5 років. Ну скажіть, якщо вже ти такий дурень, що не можеш ефективно використати гроші за таких умов, то краще тобі зовсім не займатись бізнесом, а займатись чимось іншим. Таких умов, таких кредитів ніхто в світі не дає. А комуністи називають ці міжнародні організації "хижаками". Хто ж тоді не хижак?
Сьогодні Світовий Банк розробив 150 інвестиційних проектів для пошуку стратегічного інвестора, в тому числі 5 таких проектів є у Волинській області, в м.Луцьку. Це пілотні проекти, які націлені на залучення коштів, створення нових можливостей для приходу приватних іноземних інвесторів. Їх мета-показати, що Україна вже готова до прийняття капіталу.

2) гроші іноземних підприємців. Потужні транснаціональні компанії, які підняли країни, що розвиваються, прийдуть в Україну тільки тоді, коли будуть створені умови, гарантії для збереження їх підприємств. Якщо іноземець купив у нас завод, то невже він з ним кудись виїде, разом з землею? Ні, він тут залишиться. До того ж він надає роботу, торгову марку, свою торгову нішу, прогресивну технологію і менеджмент, показує, як виробити нормальну продукцію. Якщо іноземний капітал вже підняв Таїланд, Малайзію і інших, то невже ми не спроможні використати ці можливості? В нас інтелектуальний потенціал стоїть на 5 порядків вище, ніж в тих країнах. Але певні сили чомусь весь час штовхають нас назад, спираючись на те, що в більшості громадян не відновлена ментальність приватного власника.

3) наступне джерело-це гроші іноземних приватних банків. Щоб вони прийшли, потрібні тіж умови: стабільність політичного керівництва, його орієнтація на реформи, на недопущення зворотних процесів, на творення багатства. Відомо, що банки дають тільки тоді кредити, коли країна насичена багатими громадянами. А країна насичена багатими громадянами тоді, коли в них не вилучають результати їх праці, коли податок не перевищує 10% від того доходу, який ця людина створила. Так, до речі, завжди робила церква, а це-божа організація і дуже розумна структура.

Україна повинна визначитись: хто є її стратегічними партнерами. Я вважаю, що важливішим стратегічним партнером України є Польща, де надзвичайно зацікавлені співпрацею з нашою країною і, зокрема, в розвиткові відносин з Волинською областю.

Першим кроком в напрямку співробітництва може стати створення спільного Україно-Польського банку, який би знаходився в м.Луцьку. Тим більше, що в місті вже діє філія Люблінського банку. Адміністрації, керівництву області потрібно ставити питання перед керівництвом НБУ про здійснення такого проекту. Я думаю, що воно повинно підтримати, якщо керується інтересами України. Україно-Польський банк потрібен для розвитку прямих відносин між українськими і польськими підприємцями.

Наступне. Ми знаємо, що керівництво і інтелектуальна еліта Волинського краю розпрацювали ідею створення вільної економічної зони в районі Шацьких озер. Ця продуктивна ідея потребує відновлення і трансформації в спільний україно-польський проект створення україно-польської вільної економічної зони в районі Шацьких озер і польської території. Розбудовувати її слід у рекреаційному напрямку, відпочинку і торгівлі, створення певних консигнаційних складів та інфраструктури для того, щоб надати поштовх розвиткові польсько-українських відносин.

Наступне-це створення спільних митниць та дорожної інфраструктури. Дороги сьогодні мають в Західних областях жахливий вигляд. Коли їдеш по цих дорогах в напрямку кордонів, то складається таке враження, що Україна окупована якоюсь ворожою силою. Все зроблено за для того, аби українці не мали змоги виїздити за кордони своєї держави, а всі інші не мали бажання в‘їхати в цю державу, бачачи цю виснажену прикордонну територію. Обличчя держави починається саме з її кордону і митниці. Якщо ж ці митниці, кордони і дороги, що прилягають до кордонів, зруйновані, якщо вони нагадують картину, яку описав Радищев в романі "Путешествие из Петербурга в Москву", то тоді слід багато ще працювати, щоб стати європейським народом.

Наближається час економічної трансформації української ментальності, підняття себе до статусу центрально-європейської держави. Потрібно, щоб це розпочалось з західних регіонів, які повинні дати зразок входження в цивілізоване співтовариство в третьому тисячоріччі. Минає дві тисячі років від Різдва Христова і кожному слід пам‘ятати, що ми є тільки частиною космосу, частиною Божого творіння Всесвіту, і потрібно буде відповідати за те, що зробив в цьому житті, в цьому 20-му сторіччі. Я вважаю, якщо кожен з нас не зможе це зробити, усвідомити, тоді нам нічого робити в цій державі, і ми знову занедбаємо третю спробу відновлення України як незалежної Європейської держави. Тоді наші нащадки через 100 років будуть говорити: які ж наші пращури були дурними, що третій раз отримали незалежність без крові, та не змогли її втримати і пішли лизати чоботи всім, кому тільки можна, і не змогли утворити себе як європейську націю.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa