Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
http://balker.su/projects купить готовые проекты каркасных домов и коттеджей.
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Газета "Галичина" №31 (1181) від 28 лютого 1996 року 28 лютого 1996

Якщо немає державної власності, то немає й комунізму

В Україні відбуваються дуже серйозні зміни. Уже чітко зрозуміло, що повернутися назад, до державної системи економіки неможливо, більше того, це було б трагічно для України. За даними міністерства статистики державні підприємства становлять близько 44 відсотків. Інші підприємства прийняли чи приймають приватну власність. Є різні форми приватної власності. Ясна річ, вони ще не розвинуті, бо приватна власність як інституція була знищена в Україні, і протягом 80-х років не існувала. Більшовики зуміли не тільки юридично її знищити, а навіть фізично повинищували носіїв приватної власності. І відновлення її відбувається у дуже тяжких умовах.

Які форми може приймати приватна власність? По-перше, це особиста приватна власність, яка є найефективнішою, і в умовах розвинутих країн забезпечує найбільше насичення ринку товарами. Така приватна власність може краще працювати в першу чергу в сфері торгівлі, обслуговування, тобто це рівень невеличких підприємств.

У нас сьогодні не нормальне ставлення до малих форм приватної власності, ми називаємо таких приватних власників, особливо тих, які займаються торгівлею, спекулянтами. Але це не так. Вони теж виробляють товар. Їх товар - це послуги населенню. Нам може не подобатися якість цих послуг, нам може не подобатися те, які товари вони нам пропонують. Але чи можуть вони інші товари нам запропонувати?

Приватна власність в Україні розвивається хаотично, стихійно. Ми також бачимо, що державна машина не сприяє її розвиткові.

ПОДАТКИ БЕЗЖАЛІСНІ, ЯК ЗЛОДІЇ

Проаналізуємо систему податків в Україні. Загальна кількість їх перевищує три десятки. Причому через цю систему вилучається десь близько 80% прибутку.

Маємо загальнодержавний податок на прибуток, який становить в середньому 35 відсотків (де більше, де менше). Далі - ПДВ, податок на додану вартість. Це один з податків, який в Україні є надзвичайно негативним. Бо що означає податок на додану вартість? Це означає, що на останньому кроці, коли товар уже реалізується споживачам додається 20 відсотків на вартість, яка створена, і в роздрібній продаж він іде на 20 відсотків дорожчим у нашому випадку, хоча це дуже велика цифра. Але ж у нас не такий механізм - під виглядом податку на додану вартість фактично існує податок з обороту, причому він працює на кожному циклі виробництва і ця сума додається практично на весь товар, починаючи з вироблення сировини і закінчуючи реалізацією.

Тепер розгляньмо суть і методологію цього податку. Коли вводиться цей податок? Тоді, коли суспільство має високий рівень багатства і коли потрібно вам трошки стримати споживання в суспільстві й націлити гроші на інвестування, аби люди були зацікавлені в тому, щоб вкладати свої гроші в інвестиції, зберігати їх, а не витрачати.

У нас 50 відсотків населення - на межі виживання. Скажіть, будь ласка, якщо людям немає за що їсти, навіщо вводити цей податок? Він підриває купівельну спроможність, він підриває попит. У нас величезна кількість підприємств затоварена, практично зморожена величезна кількість готової продукції, бо немає покупця, немає споживача - ціни надзвичайно високі.

Кажуть також, що цей податок формує бюджет. Але ж це не так. Він практично збільшує ціновий обсяг цього бюджету.

Дивімось далі - нарахування а заробітну плату у Фонд Чорнобиля, Пенсійний фонд, соцстрах. Ці всі фонди сьогодні включені в бюджет, але це методологічна помилка. Бо ці гроші прийшли і пішли, а вони повинні працювати. (Інша справа, що я вважаю, що Фонд Чорнобиля зовсім не потрібен, бо ми всі є чорнобильцями). Що ж стосується соцстраху і Пенсійного фонду, то повинні бути відкриті персональні рахунки на всіх громадян, тоді ці рахунки будуть формуватись з трьох джерел: перше - державне джерело, друге - це кошти підприємств, і третє джерело формується за рахунок того громадянина, який працює. Але єдине, чого в цих умовах не повинно бути - інфляції.

У нас існує велика кількість місцевих податків. У Києві навіть введено такий податок: підприємство повинно платити за кожну людину, яка на цьому підприємстві працює. Подумайте, до чого це призведе: підприємство буде зацікавлене викидати людей на вулицю, і якомога більше. В умовах, коли в Україні потенційно є чотири - п‘ять мільйонів безробітних, вводити такий податок - означає стимулювати цей процес, перекладаючи на підприємства всі ці негаразди, які є у місцевої влади.

Є ще ціла система так званих акцизів, митних зборів і ПДВ на імпортні товари. Я хотів би звернути вашу увагу на акцизи. Це не є податок, це в нас його перетворили на податок. Класичний акциз встановлюється тільки на дві речі - горілчані і тютюнові вироби. Все. У нас же зробили цілий список підакцизних товарів. Більше того, не придумали нічого кращого, як ввести імпортні мита, імпортний ПДВ і акциз на імпортні товари, як і на вітчизняні. Дивіться, що у результаті відбувається: підвищили податки для вітчизняних виробників до дуже високого рівня. Іноземним виробникам стало дуже вигідно торгувати тут, і вони почали завозити товари. І тоді Пинзеник каже: вирівняймо їх всіх в правах. Розумна людина як би зробила: для вітчизняних виробників створила б ті ж, або кращі умови, ніж мають іноземні. А в нас пішли іншим шляхом - на імпортні товари зробили такі самі ставки, як і на вітчизняні. На кого цей тягар ляже? Теж на нас з вами, за це підвищення буду платити кожен з нас. А сил платити вже немає. Бо існує ще й здирницька система, яка призводить до знищення кожного громадянина.

По-перше, кожний громадянин, який працює на підприємстві, знає, що коли він заробив карбованець, то підприємство вимушене нарахувати на кожен карбованець ще 57 копійок, щоб віддати в усі фонди. Таким чином забрали вже більше половини всієї суми. Далі ще слід заплатити податок з доходу громадянина. Але не береться з тебе податок тільки за основним місцем роботи, а з сукупного доходу. Ти повинен заплатити податки з усієї суми зароблених тобою грошей. Навіть за часів імперії робочий тиждень для громадян України був 40 годин, тобто всім годин на добу. Ці вісім годин я працюю на державу і на себе, і плачу з цієї суми податок. В добі 24 години, вісім треба ще поспати, отже, 8 плюс 8 - 16. Залишається ще вісім годин (дорога, їжа, інше) - це вже ваш вільний час. Карл Маркс говорив, що багатство суспільства - це його вільний час. У цей вільний час ви можете відпочивати, розвиватись духовно, але можете і відпочивати, заробляти гроші. Потім хтось приходить, і каже: а тепер ми підсумуємо ті гроші, що ти заробив в робочий час, і ті, що ти заробив у вільний час, і візьмемо в тебе єдиний податок на рівні 40 відсотків. Це справедливо буде чи ні? Абсолютно ні. Більше того, сьогодні в Україні створюється система, коли практично кожна людина стає як під рентгеном.

В "ЕКОНОМІЧНОМУ РАЮ" КОЖЕН БУДЕ МАТИ СВІЙ КУРІНЬ

Певні структури вже зрозуміли, що вони не можуть контролювати підприємства в повному обсязі, та й підприємства вже вичавлені, тепер потрібно почати нищити кожну людину.

Верховна Ради прийняла закон про державний реєстр усіх платників податків. Ви, мабуть, всі підписали або ще підпишете такі папірці, де вам привласнено номер. Вдумайтесь у це - кожна людина буде мати свій номер. У нас немає в Україні навіть ще державного реєстру великої рогатої худоби, а вже створюється реєстр громадян, причому зберігати ваш номер будуть ще 200 років після вашої смерті. Цю цифру ви повинні будете повідомляти всюди, де б ви не отримували якісь гроші, і де купуватимете якусь річ. Але сам по собі цей закон ще не страшний. Ви, мабуть, читали романи Оруела, де описується створення поліцейської феодальної системи. Для того, щоб система почала працювати, щоб взяти під повний контроль людину, потрібно прийняти ще ряд законів. І наша Верховна Рада їх у першому читанні вже прийняла. Комуністична більшість парламенту прийняла закон в першому читанні про внесення змін до Карного кодексу про конфіскацію майна за ухилення від сплати податків. Ми тільки що проаналізували, що людина не повинна платити податки за працю у вільний час, бо вона може не працювати у вільний час, вона просто не буде за таких умов працювати. У першому читанні прийнято також закон про декларування доходів та майна. Це означатиме, що кожна людина повинна заповнювати декларацію, де вона буде вказувати всі доходи і майно за рік. І це буде плюсуватися. Але ж при чому тут майно? За нього ви все вже сплатили, коли купували його. Крім того, ви відкладали гроші, відмовляв собі у чомусь і побудував будинок, чи машину купили, чи дачу. Тепер, будь ласка, прийнято закон у першому читанні про податок на майно. Він передбачає створення цілої системи спеціальних органів, які будуть інвентаризувати майно. В кожну сім‘ю прийде оцей фашист-поліцейський, перерахує за ринковою вартістю ваше майно, все це буде просумовано, - і, будь ласка, віддайте один відсоток усього цього за ринковою вартістю. І з усіх доходів. А як не хочете віддавати, тоді - ухилення від сплати податків і п‘ять років з конфіскацією. А хто виробляти багатство буде? Хто буде працювати? Що, я дурнем буду? Навіщо мені це потрібно? Я тоді курінь собі збудую і буду в ньому жити. Бо навіщо працювати? Працюй не працюй, а 40 відсотків повинен віддавати. І тоді суспільство поділитися на дві частини: одні будуть контролювати і вилучати (але це вже все було), інші будуть, як мурахи, працювати. І в Україні така законодавча база вже практично створена. Але ж все це вже було в нашій країні, коли вона була частиною московсько-радянської імперії.

Коли держава процвітає? Тоді, коли її люди заможні. Держава, навпаки, в зубожілому читані, коли ній багатства не виробляються. Якщо ці закони будуть прийняті найближчим часом, і ви дозволите їх прийняти, і не будете впливати на своїх депутатів, тоді ми зможемо сказати, що Україна переходить до стану поліцейської держави, коли не будуть працювати економічні важелі.

ДЕ ВЗЯТИ ІНВЕСТИЦІЇ?

Система має бути націлена на те, щоб вироблялося якомога більше багатств. Для цього потрібні інвестиції. Внутрішнім джерелом інвестицій є, зокрема, прибуток. Він сьогодні є в Україні? 80% підприємств державного сектора не працюють. Приватний сектор загнаний майже повністю в тінь, він не може працювати, бо приватний підприємець - все одно, що злочинець.

Друге внутрішнє джерело - амортизація. Зношеність основного капіталу в Україні сягає 60 - 70 відсотків. Немає цього джерела інвестування.

Третє джерело - банківські інвестиційні кредити, або кредити інвестиційно-страхових компаній та довірчих товариств. Довірчі товариства у нас повністю дискредитовані і знищені, інвестиційних банків і компаній практично немає.

Кажуть, добре що в нас торік непогана ситуація була в грошово-кредитній системі. А я вам хочу навести одну цифру: на початок 1995 року державний зовнішній борг України був 4 мільярди доларів, а на кінець того року - 8,8 мільярда. От вам і фінансова стабілізація. Це та ціна, яку ми заплатили за так би мовити, невеличку інфляцію (більше 200 відсотків) минулого року. А якщо до цього додати ще й невиплати заробітної платні, які призвели до всіх цих страйків і сягали 30 - 40 відсотків готівкової маси в обігу, тобто на рівні 100 трильонів, отримаємо повну ціну "низької" інфляції.

Є ще одне джерело інвестицій - гроші громадян. Але в Україні вони теж практично не працюють, бо люди не вірять державній машині.

Що ж до західних інвестицій, то вони можуть прийти тільки в тому разі, коли буде стабільна ситуація.

Є така популярна серед лівих теза, що Світовий банк і Міжнародний валютний фонд - це агенти імперіалізму. Я завжди кажу так: кому зробила погано допомога США, Великобританії чи Німеччини? Подивіться - Малайзію, Філіппіни, Індонезію, корею, Сінгапур, Тайвань вони підняли (всіх перерахувати пальців не вистачить). Кого ж підняв Радянський Союз чи Росія - Афганістан? Анголу? В‘єтнам? Мозамбік? Чечню? Кого?

Кажуть, що ми не можемо розпочати реформи.... Ось тут поряд Польща. Ще не так давно там теж все було по картках, а далі прийшли до влади люди, які розпочали реформи. У них не було ні свого газу, ні своєї нафти, у них було приватне сільське господарство і торгівля. Ми ж нині удержавлюємо торгівлю, створили Міністерство торгівлі і ні в якому разі не хочемо дозволити сільському господарству стати приватним. Комуністи почали тотальний наступ на тих, хто намагається реформувати агропромисловий комплекс. Тому що коли почнеться реформування в сільському господарстві, а в нашій області, я знаю, такі кроки робляться, тоді практично буде знищена комуністична вандея.

Скажіть, де сьогодні є комуністичні партії? А чому їх немає? Бо нема підтримки з боку московської метрополії, а об‘єктивних умов для існування комунізму теж немає: немає державного сектора в промисловості, державного сектора в банках і державного сектора в сільському господарстві. А якщо немає державної власності, то немає більшовизму і комунізму, бо приватний власник не буде комуністом.

І тому ми повинні, особливо на місцях, об‘єднати свої зусилля і рушити дуже швидкими темпами по шляху приватної власності. В першу чергу потрібно зняти всі обмеження щодо підприємницької діяльності, цим має займатися хто хоче, і не треба його постійно контролювати. Також потрібно на три місяці встановити податкові канікули для всіх фізичних і юридичних осіб, бо сьогодні бюджети все одно провалені, їх немає. Гроші можна знайти для підтримки в ці три місяці пенсіонерів та інвалідів. Інакше ми підійдемо до межі надзвичайних соціальних потрясінь. Бо людиною завжди рухає особистий інтерес, інакше треба всіх посадити в концтабір. Але це ми вже проходили.

Підготував Олег Басок.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa