Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
"Час" №49, 25.11.1995 25 листопада 1995

"Соціальна революція на марші: державно-монополістичний комунізм чи народний капіталізм"

Перша половина жовтня в Україні характеризується ще більшим ускладненням економічної, соціальної та політичної ситуації. Відбулося подальше загострення протистояння між верховною радою та урядом. Особливо після того, як Верховна Рада, на наступний день після схвалення в основному програми дій уряду, прийняла Постанову про підвищення межі малозабезпеченості до 4,8 млн. крб. Це перевищує стару межу малозабезпеченості більше ніж у двічі. Таке рішення повністю руйнує всю Програму уряду.

Керівництво Кабінету міністрів виявилося не готовим до подібних дій парламенту. Понад те, уряд не знайшов нічого кращого, ніж звернутися до Верховної Ради, щоб вона відмінила свою Постанову про збільшення межі малозабезпеченості. Але ж уряд у нас сьогодні не є самостійний. Він підпорядкований Президентові України, і такі заяви робити не має права. Окрім цього, деякі міністри та заступники міністрів вважають, що це рішення виконати неможливо, а інші твердять, що оскільки з Кабінетом міністрів це рішення не погоджували, то останній його може і не виконувати.

З приводу такої реакції уряду та дії парламенту виникає доречне запитання: А навіщо ж такий Кабінет Міністрів, який не виконує рішень вищого законодавчого органу? Може, його потрібно відправити у відставку, якщо посадові особи не в змозі подбати про життя доведених до краю матеріальними та соціальними стражданнями мільйонів своїх союзників. І що це за курс на економічні реформи, який призводить до вимирання української нації? І кому служить і на кого працює вища виконавча влада в Україні, більшість представників якої не тільки не знає, а й зневажає свою державну рідну багатостраждальну українську мову і не соромиться іноземною мовою чужої для нас країни, яка, до того ж, надзвичайно агресивна до України. Хотілося б спитати наших керівників держави, як вони можуть дивитися в очі своїм співвітчизникам, якщо мінімальна державна гарантована заробітна плата в Україні складає аж 30 американських центів на місяць ( в українських купонах це 60000), а межа малозабезпеченості 12 американських доларів (трохи більше 2 млн. купонів)? Як повинні вижити 14 мільйонів пенсіонерів, уся пенсія яких йде на оплату квартири та комунальних послуг. Чи, може, їм потрібно брати білі шкарпетки та чимчикувати на цвинтар? Пануюча комуно-більшовицька олігархія повністю вкрала їх заощадження.

Виникає і таке питання. Що зроблять за найвищими посадовими через кілька років ті юнаки та дівчата, котрих "наша рідна влада" сьогодні змусила "обрати професію" чи рекетирів, чи повій, чи жебраків, чи злодіїв? Невже можновладці думають врятуватись на своїх заокеанських вілах, чи латиноамериканських ранчо? Невже не бояться бути проклятими своїм народом?

А як повинна виживати українська інтелігенція: вчені, вчителі, викладачі, лікарі, інженери та інші? Сьогодні уряд не сплачує їм заробітну плату по кілька місяців. В Україні відбувається брутальне винищення інтелекту. Здійснюється далекосяжна програми дебілізації та кретинізації нашого народу. Манкуртам та яничарам, які перебувають при владі, інтелект не потрібен.

А що робити інвалідам, котрих правляча комуністична олігархія кинула напризволяще і залишила сам на сам зі стражданнями і тяжкими хворобами?

Не краща ситуація склалася і в робітників державних підприємств. Усі соки з них висмоктують, зростаючи як на дріжджах, різні міністерства, комітети, відомства, главки, комісії та інші паразитичні структури. Вони так швидко плодяться, що вже на одного працюючого четверо розподіляючих та контролюючих. Шахтарі стогнуть під землею від рабської експлуатації на своїх шахтах та місцями не отримують жалюгідної заробітної плпти. Металурги дихають смердючою отруйною рідиною, яка зветься повітрям, на своїх безжалісно винищених більшовицькою номенклатурою металургійних заводах, отримуючи нещасні копійки у той час, коли ті, хто правлять бал, відправляють мільйони тон металу на експорт, набуваючи своє ненажерне черево зеленою капустою (американські долари).

Висококваліфіковані робітники з колишнього військово-промислового комплексу змушені заробляти на хліб будь-якою працею, аби якось утримати себе і свою сім’ю.

А подивіться на наших селян! Більше обурених і ошуканих і не знайдеш. Червоні поміщики обдирають їх як липку. Вже не тільки кров випили, а й шкуру зняли. А керівництво АПК все каже мало, все неяк не наїсться! І куди не гляне око, всюди стоїть стогін в Україні, всюди відбувається шалена експлуатація народу України з боку державної влади та її структур. І здається, нема кінця і краю цим стражданням. Але все має свій початок і кінець В цьому світі! Мабуть, настане кінець і цій комуно-більшовицькій системі.

Більшості громадян України вже ясно, що так далі жити не можна. Про те, що процеси соціальної непокори поширюються, свідчать деталі зростаючої хвилі страйків, зборів, мітингів, десятки тисяч листів до різних інстанцій. Людям вже набридло мовчати і тягти лямку, як худобі. Тому зовсім не зрозуміла позиція Уряду на правильне рішення Верховної Ради про підвищення межі малозабезпеченності. Більше того, номінальна пенсія та заробітна плата на місяць повинні складати в Україні 40 американських доларів. І це не утопія. В інших країнах східної Європи це вже давно пройдений рубіж. І Верховна Рада повинна прийняти відповідну Постанову, по встановленню такої мінімальної заробітної плати та пенсії. Досить дурити народ, що цього зробити не можна. Можна! Але для цього до влади повинні прийти порядні, чесні люди, компетентні спеціалісти, патріоти України, а не зграя жирних котів. А мільйони громадян України не знають, що їстимуть наступного дня, десятки тисяч жебрають у підземних переходах або на смітниках та по смітниках, шукаючи недоїдки.

Який ще вихід з цієї економічної ситуації? Потрібно йти вперед і творити ринкові реформи. Але не за рахунок народу. Більше того, слід негайно змінити характер державної влади в Україні. Сьогодні державна влада в Україні є рабовласницькою. Вона не дає життя простим громадянам і творить всілякі перешкоди. Єдине завдання державної влади - це створити умови для появи та розширення малої та середньої приватної власності. Потрібно з державного боку всіляко сприяти росту середнього класу приватних власників. Для цього слід втричі зменшити тягар податків. Зняти всі обмеження на підприємницьку діяльність. Кожен, хто хоче займатися бізнесом, нехай створює власну справу. Слід повністю ліквідувати перепони для зовнішньоекономічної діяльності. Залишити вивізне мито тільки на необроблену сировину. Негайно відмінити податки на добавлену вартість та акцизи. Вони знищують виробників і абсолютно безглузді для використання в такому обсязі і вигляді в Україні. Це податки, які вводяться в розвинутих багатих країнах для стримання споживання. У нас, де близько 50 відсотків населення на межі виживання, немає сенсу стримувати споживання, бо найближчим часом і так усі поздихаємо завдяки діям наших можновладних урядовців!

Негайно потрібно ліквідувати галузеві міністерства як такі, що не дають змоги державним підприємствам працювати і створювати прибуток. Потрібно відпустити на волю державні підприємства. Їх керівництво та трудові колективи самі дадуть собі раду і знайдуть шлях до виживання та ефективного господарювання. Одними з найшкідливих є міністерство економіки та міжнародних зовнішньоекономічних зв(язків та торгівлі. Саме ці два міністерства сьогодні не дають змоги творити реальні економічні реформи, які ю сприяли зростанню добробуту громадян України. Їх потрібно ліквідувати в першу чергу. Вони за своєю суттю залишилися радянськими директивно-здирними, поліцейсько-розподільчими монстрами. Поки вони існують, ніякий ринок в Україні неможливий.

Слід якомога швидше здійснювати приватизацію. Останню потрібно розглядати з двох боків. По-перше, це метод відтворення інституцій приватної власності та приватного власника., а по-друге, це метод якомога швидшого вилучення державних установ з процесу відтворення. Потрібно взяти на озброєння гасло "Чим менше державної власності, тим більший добробут кожного громадянина". Існує всім відома аксіома, що державна власність не може створювати ефективно прибуток. Вона практично завжди є збиткова. Державний сектор може існувати тільки в сфері соціальної та непродуктивної інфраструктури. В інших сферах він не тільки зайвий, але й шкідливий.

Якщо вище викладені заходи не будуть здійснені в найближчі 2 - 3 місяці, то Україну чекають надзвичайно тяжкі соціально-політичні випробування. Більше того, ті, хто розраховує, що завдяки карно-поліцейським репресіям їм вдасться залякати та підкорити народ України, жорстко помиляються. Україні вже остогидло мовчати і набридло рабські покірно терпіти цю бісівську систему. Всі, хто приймають рішення, повинні це постійно пам(ятати. Бо коли піднімається хвиля народного гніву, ніхто не вбережеться: ні виконавча, ні законодавча влада. Тому не слід випробувати терпіння народу. Потрібно створити економічну політику, яка відповідала б інтересам більшості, а не меншості. А це є політика створення народного капіталізму, а не державно-монополістичного комунізму.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa