Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Где купить спецодежда в иваново www.ivsoteks.ru.
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
"Київська правда" 15.05.1998р. 15 травня 1998

"Кого ліві візьмуть в союзники і до чого це призведе?"

Інтерв‘ю Олега Соскіна, радника Президента України, директора Інституту трансформації суспільства

 • Від того, які союзи і компроміси стануться цими днями у новому парламенті і яке тут буде обрано керівництво, залежить багато що в житті країни найближчими роками.

  Тож давайте продовжимо нашу недавню розмову, коли ви коротко змоделювали в "КП", що буде, якщо ліві депутати, об‘єднавшись з "Громадою", створять більшість. Але подивімося парт список депутатів "Громади", там будь-які є люди...


 • Так, від відомих артистів до провідних науковців, керівників підприємств, і це дійсно дуже різні люди.

 • І чи буде за таких умов стійкою ліва більшість? Припустимо, що вона проведе свого представника у спікери, а як далі утримується їхній союз?

 • Вся новітня політична історія України наповнена боротьбою компроматів на керівників фінансових кланів, груп, і взаємозаліку цих компроматів. Так от, якщо з цієї точки зору подивитися на ситуацію в парламенті, то якраз у нинішньої групи комуністів найбільш вдала позиція, бо їхні лідери мають компромат на всіх, а на них - практично ніхто.

 • Це якщо не брати до уваги минуле...

 • Так. Але то системна критика, на ідеологічному рівні, яка в нас ще добре не освоєна. І якщо лівим вдасться сформувати більшість, то вона може стати не тільки ситуативною, а повнокровною. Чому? Бо під неї буде закладений економічний фундамент. Маю на увазі участь у розподілі під час великої приватизації, яка в Україні ще тільки починається. Будуть задоволені інтереси лівих усіх відтінків.

 • Але в право-центристській частині парламенту, як не важко здогадатися, розробляються якісь контрзаходи проти формування лівої більшості. Чи реальні вони?

 • Я не бачу, зокрема в Президента, можливостей арифметично перемогти вдалу гру комуністичної групи, якщо, звичайно, вона визначиться в тих параметрах, про які я сказав.

 • А чи можливі тут несподівані союзи? Наприклад, ту ж саму "Громаду" перетягнути, так би мовити, в інший табір?

 • Пустовойтенко і Лазоренко, на мою думку, вже нев змозі домовитися. Але якщо прєм‘єр буде принесений у жертву, то "Громада" може піти на це. До речі, ви порушили цікавий момент - у такого союзу шанси зростають в умовах, коли виконавчий комітет СНД очолив Березовський. Бо він, як вже зрозуміло сьогодні, пообіцяв Кучмі підтримку на майбутніх виборах. І ясна річ, що для виконання цієї обіцянки йому треба, щоб більшість у парламенті не була лівою.

 • А між президентом і екс-прем‘єром Лазоренко можливий компроміс?

 • Так, бо Лазоренко ніколи Кучму не критикував у відкритій різкій формі. Прямих зіткнень між ним не було. Ймовірність цього варіанту зростає з приходом до керма СНД Березовського. І тоді ми можемо порахувати: НДП - 80 чоловік, РУХ - 50, соціал-демократи - 25. Плюс 20 депутатів від партії зелених і 41 від "Громади". В сумі - трохи більше 200. Для більшості все одно не вистачає. Але тоді і комуністи не зможуть сформувати її. Виникне патова ситуація.

 • Який буде вплив кампанії по виборах Президента на роботу парламенту? І наскільки реальною є їхня співпраця в цей період?

 • Перед будь-якими виборами завжди шукають, на кого списати гріхи. А зараз вже треба списувати, бо гривня, по суті, висить на волосинці. Недавно Нацбанк видав інструкцію, згідно з якою звужено використання юридичними особами - резидентами і нерезидентами, можливості брати валюту в межах України зі своїх валютних рахунків. Це робиться начебто для того, щоб зменшити ходіння валюти в Україні в готівковій формі. Але насправді це означає погіршення стану гривні. Нацбанк намагається адміністративними методами розширити зону її використання. І в цілому це є перші ознаки дестабілізації валютно-фінансової системи. Так вже було з купоном свого часу перед його девальвацією.

  Ситуація буде погіршуватися також економічно. Борги ж величезні і по зарплаті, і по пенсіях. І внутрішній борг у нас зростає, і зовнішній. Хто візьме за все відповідальність? Зараз винним може стати уряд. А далі? Або президент, або парламент - бо справжніх реформ нема.

  Отже, знаючи про вибори в наступному році, я не дуже вірю в співпрацю між парламентом та виконавчою владою. Я не бачу її основ. А бачу початок економічного та соціального колапсу. А якщо так, то потрібно на когось перевести стрілку.

 • Якщо ліві оберуть своє керівництво у парламенті та сформують уряд, що трапиться надалі з економікою? Є й інша небезпека - зламати демократичні засади...

 • Перше, що буде зламано в економіці, і це декларується в програмах і соціалістів, і комуністів, і громадівців - націоналізація банківської системи. По-друге, вони введуть монополію держави на зовнішньоекономічну діяльність та операції з валютою. І це буде повний крах ринкових зрушень, які все таки відбулися в Україні. Бо створення банківської фінансової системи, до речі, приватної, - це величезне наше досягнення за останні роки. Руйнація всього цього одразу потягне обвальну девальвацію гривні, емісію та інфляцію з усіма її наслідками. І ми повертаємося до державного соціалізму.

  Далі, я з вами згоден в тому, що одразу виникне тиск на свободу слова. Наші деякі газети і сьогодні під ним знаходяться. Але зараз це суб‘єктивний тиск - натискують на того, хто виступає персонально проти когось, а це є не опозиція, а просто зведення рахунків. А тоді буде системний ідеологічний тиск. Комуністи повторять відомий період за часів Леніна, коли він зліквідував всі опозиційні засоби масової інформації.

  Ну й останнє. Зразу почнеться націоналізація приватної власності, реанімування колгоспів та перехід до директивного планування.

 • Але, може, є смисл в тому, щоб ліві прийшли до влади і народ оцінив результати їх діяльності?

 • Вони не втримаються навіть року. В Болгарії вистачило шести місяців, щоб розвалити економіку, а народу прозріти і на наступних виборах голосувати відповідно.

  Додам до цього, що якщо в нас буде сформований лівий уряд, а Президент займе радикальну реформаторську позицію, і його підтримують сили радикального спрямування, і крім того, виникне стратегічний альянс Президента з головою Нацбанку Ющенком, то тоді можливий варіант виходу з кризи дуже швидкий. Але все одно будуть відбуватися президентські вибори, а разом з ними, чи трохи пізніше, парламентські.

 • Чи зможуть стати союзниками напередодні президентських виборів наші центристські партії та їх фракції в парламенті, чи не перейдуть вони, щоб провести своїх претендентів у президентське крісло, у відкриту опозицію до нинішнього глави держави?

 • Це буде залежати від Леоніда Кучми. Якщо він зможе зараз знайти якісь нестандартні кроки для співпраці і залучити праве крило, то тоді і Рух, і соціал-демократи підуть з ним на союз. Якщо ж ні, то його здадуть і ті, і інші. У нашому суспільстві важко усвідомлюється одна проста річ, що головою силою, яка може реально протистояти комунізму, і це довів всесвітній досвід, є національна ідея. Вона, звичайно, може доходити до абсурду, але може бути здоровою. Прикладів скільки завгодно - Швеція, Англія, Франція, нинішня Німеччина.

 • Після проголошення Україною незалежності, за оцінками західних експертів, вона мала одні з найкращих показників серед пострадянських держав для виходу з кризи. Чому ми так мало скористалися цим?

 • Причина проста. Як говорив колись товариш Сталін, "кадры решают все". У нас не була здійснена кадрова революція. Не була здійснена кадрова революція. Не була змінена національна еліта, бо її в перші роки незалежності просто не було.

  Але ж чому це не робиться зараз? Мені доводиться часто їздити за кордон і я стикаюсь там з драматичним для України явищем. Сьогодні за її межами знаходиться дуже багато української молоді, причому талановитої, яка вже змогла опанувати досвід західної демократії, ринкової діяльності і трансформувати його через себе. Так от, ця модель зовсім не використовується у нас. Її не потребують, і вона осіла за кордоном, хоча поки що має громадянство України. Та й тут більша частина молодих хоче виїхати.

  То, вибачте, які можуть бути зміни на краще? Їх не станеться найближчим часом, бо ти люди, яких все життя орієнтували на те, щоб жити в рамках державного соціалізму і бути "гомо совєтікусом", вони не можуть швидко стати людьми технологічної та інформаційної революції. І поки не буде усунута з важливих посад армія таких фахівців і їм на зміну не прийдуть люди від 27 до 35 років, ми не просунемося набагато вперед.

  А щоб це зрозуміти, а потім зробити, треба бути стратегічно мислячим керівником, займати не тільки відповідну посаду, а й мати потужну команду. Поки що Україні не дуже щастить не таких керівників.

  Треба відверто сказати, що комуністична номенклатура завжди була при владі в Україні. І зараз теж є. Достатньо проаналізувати оточення Президента або склад регіональних адміністрацій. А в Кучми поки що бракує рішучості, щоб взяти і зробити хоча б те, що зробив Єльцин, поставивши прем‘єром в Росії зовсім молодого Кирієнка. В Україні такий крок дав би ще більші позитивні наслідки. Але якщо хтось хоче бути достатньо конкурентоздатним керівником України, то він повинен піти на кардинальні кроки.


 •    [версія для друку]
   [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
  Новини України   RSS
  Проект „Вибір народу України”
  30 грудня 2018
  ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
  30 грудня 2018
  Народний капіталізм: економічна модель для України
  19 березня 2018
  Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
  19 березня 2018
  У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
  19 березня 2018
  Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
  19 березня 2018
  Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
  19 березня 2018
  Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
  Новини міст   RSS
  Проект „Українські міста в Інтернеті”
  20 березня 2018
  Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
  Житомир
  20 березня 2018
  Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
  Житомир
  20 березня 2018
  Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
  Житомир
  20 березня 2018
  Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
  Вишгород
  20 березня 2018
  Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
  Скадовськ
  19 березня 2018
  На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
  Житомир
  19 березня 2018
  У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
  Житомир
  19 березня 2018
  Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
  Новоград-Волинський
  19 березня 2018
  Новоград-Волинський
  19 березня 2018
  Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
  Новоград-Волинський
  Новини Києва   RSS
  Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
  19 березня 2018
  Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
  19 березня 2018
  Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
  19 березня 2018
  Госдолг США впервые превысил $21 трлн
  19 березня 2018
  Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
  19 березня 2018
  Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
  19 березня 2018
  Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
  19 березня 2018
  "Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
  19 березня 2018
  Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
  19 березня 2018
  Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
  19 березня 2018
  Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
  TyTa