Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
"Національна фортеця" №3(10), 1998р 06 лютого 1998

"Чиї аргументи вагоміші?" турнір політиків: фінал ( О.Соскін-М.Ратушний)

Олег Соскін, голова Української національної консервативної партії
Михайло Ратушний, народний депутат України, член Проводу Конгресу українських націоналістів

1. Як ви гадаєте, нинішня влада в Україні здатна на встановлення диктатури на зразок південнокорейської чи кубинської?

Олег Соскін: Сьогодні в світі є два рудиментарні комуністично-диктаторські режими - це Куба і Північна Корея. Як відомо, у Південній Кореї теж був диктаторський режим, але він був не комуністичний, а клановий державно-монополістичний, і його повалено у 80-ті роки. Зараз Південна Корея обрала шлях демократії, хоча в її соціально-економічній та політичній моделі ще залишається багато авторитарних елементів.

Зовсім по-іншому складається сьогодні доля Північної Кореї. Ця країна доведена комуністами до голодомору та канібалізму. Її доля дуже нагадує долю окупованої комуністами України у 1932 - 1933 роках.

Що стосується Куби, то ця країна недалеко відійшла від братньої Північної Кореї. Куба теж охоплена економічними та соціальними злиднями. Обидві країни мають потужні спецслужби, що безжально закатували тисячі своїх громадян інакодумців. До речі, багатьом українським можновладцям подобаються комуністичні режими, які встановлені на Кубі та в Північній Кореї. Не випадково на кубу дуже полюбляв їздити Дмитро Табачник, якого нещодавно кучма повернув у свою команду. Мабуть, багатьом новим речам навчився Д. Табачник на Кубі, якщо він знадобився свому колишньому шефу. Сьогодні в Україні у правлячого режиму земля горить під ногами. Соціально-економічні перетворення провалилися. Під загрозою фінансова стабілізація. За попередніми оцінками, інфляція у жовтні може скласти 7 - 8%, продовжується занепад виробництва, зростає заборгованість по пенсіях і зарплатах, збільшується соціальна напруга, зменшується довіра до Президента України. Наближається день парламентських виборів. Невідворотно на президента і його команду насувається час, коли доведеться відповідати за скоєне! В Президентській адміністрації всі зайняті пошуком шляхів порятунку від поразки та уникнення відповідальності за соціально-економічні та політичні провали. Сьогодні ми наочно бачимо, що зараз ці сили радяться, як зірвати демократичні вибори до парламенту. Однак тим, хто плекає таку надію, варто пам(ятати, що Україна - не Кубі і не Північна Корея. І в нас не буде так, як сталося в Білорусі, Казахстані, Азербайджані чи Туркменистані. І так, як у Єльцина в Росії, в нас теж не буде.

Михайло Ратушний: Не здатна. В той же час вважаю, що українське суспільство іншої диктатури, ніж диктатура української нації, не допустить.

2. Ви вірите в реальну структурованість Верховної Ради в разі її обрання на пропорційній основі. Адже зараз в ряді фракцій члени однієї партії голосують діаметрально протилежно?

Олег Соскін: Демократичний розвиток суспільства не дав інших варіантів, ніж формування партійної парламентської моделі. Подобається нам чи ні, але парламентські політичні партії є головними інструментами цього процесу. Якщо ми творимо Україну як європейську демократичну, християнську, ринкову державу, то іншого варіанту розвитку нашої політичної моделі формування парламенту бути не може. На цьому шляху розвитку зустрічаються всілякі складнощі і непорозуміння, але цього не варто лякатися. Все це є складності росту. Вони тимчасові і їх необхідно вирішувати. Головне - не ухилятися від моделі світового суспільного розвитку, щоб знову не потрапити у глухий кут, куди завели Україну наші "славні комуністи"

Михайло Ратушний: Не вірю. Але в тому, що структурованість буде більшою - не сумніваюсь.

3. Свого часу кожен з Вас суттєво попрацював на "розкрутку" іміджу НРУ. Зараз, судячи з усього, представники цієї партії будуть вашими основними суперниками. Адже в вас практично одні й ті ж прихильники. Чи не прикро це, коли серед усіх демократичних сил НРУ найбільш відомий і популярний?

Олег Соскін: Шкода, що не вдалося створити в Україні велику праву коаліцію, яка б виступила єдиною потужною опозиційною силою щодо комуністів і правлячого номенклатурно-кланового режиму. Але нічого не вдієш. Мабуть, ще не час. Ясна річ, що розрізнені праві сили понесуть втрати на виборах. Однак я думаю, що на відміну від минулих виборів, керівникам правих політичних партій і насамперед НРУ після відносної поразки на цих виборах доведеться дуже дорого заплатити. За експертними оцінками Інституту трансформації суспільства, НРУ не отримає за пропорційним списком більше 6 - 7% голосів. Якщо цей прогноз вірний, то після виборів відбудеться масова зміна лідерів в правих партіях. В результаті почнеться процес формування потужної правої партійної коаліції, на чолі якої будуть стояти професіонали-прагматики економісти та юристи.

Михайло Ратушний: Я ніколи не працював на імідж і "розкрутку" НРУ. Свого часу, перебуваючи в лавах НРУ, працював задля здобуття Україною незалежності. Але і сьогодні, коли мої ідеологічні засади не збігаються з програмою партії НРУ, я не бачу в ній свого основного суперника. Основні суперники для націоналіста - сили, що ставлять собі за мету деукраїнізацію держави та зупинення її поступу вперед.

4. Чи погоджуєтесь Ви з нашою точкою зору, що Україна була б процвітаючою заможною державою, якби її політичний курс повністю визначив В(ячеслав Чорновіл, а економічний - тільки Наталія Вітренко?

Олег Соскін: Як Чорновіл, так Вітренко є особи неординарні. Вони сильні політики, кожен з них прямує до своєї мети, не звертаючи уваги на перепони, зради та невдачі. Однак ні В. Чорновіл, ні Н. Вітренко не здатні досягти мети. Може, вони в своїй уяві сформували мету у вигляді утопії, яка не може існувати в реальному житті? Може, ця фата моргана, яка увесь час манить їх до себе, насправді заводить їх у морську безодню чи болотяну трясовину? А може я помиляюсь, і на парламентських виборах вони нарешті впіймають свою "жар-птицю" і ми нарешті заживемо всі багато і щасливо. Однак тут є одне "але". Відомо, що "жар-птиця" існує тільки у російських казках, де її ловить "Іванушка-дурник". На жаль, в реальному житті, тим більше в політичному та економічному його вимірах, цього птаха ніхто ще не впіймав, бо ніколи його не бачив.

Михайло Ратушний. Не погоджуюся. Навпаки, вважаю, що після такого поєднання і спільного правління запропоновані вами в першому питанні варіанти могли б виглядати досить привабливими.

5. Ваше ставлення до повернення Д. Табачника в лоно президента і виходу з нього С. Головатого?

Олег Соскін: Практика показує, що ніколи не можна повернутися до минулого, бо час є незворотнім. Той, хто хапається за минуле, гине. Для політика, тим більше коли він при владі, така спроба повернутися в минуле означає політичну смерть. На жаль, Леонід кучма вирішив пропустити поперед себе завантажений вибухівкою самоскид в особі Д Табачника. Ну що ж, побажаємо йому довгого політичного життя. Щодо усунення з посади міністра юстиції С. Головатого, то це теж є абсолютна політична помилка. Л. кучма втратив авторитет у міжнародних колах державного діяча, професіонала, який його не зраджував. А що отримав взамін? Ще одного дуже потужного і перспективного політичного опонента, який буде жорстко змагатися на майбутніх президентських виборах з Л. Кучмою.

Я іноді просто дивуюсь, як легко і вдало Леонід Данилович вміє позбутись своїх відданих партнерів і друзів і перетворювати їх при цьому у своїх відкритих опонентів. Щасти Вам на цьому нелегкому шляху, пане президенте!

Михайло Ратушний: Все логічно і закономірно. Звичайно, президенту вирішувати, кого призначити радником. А кого звільняти з посади міністра. Попри розмови, що підігріваються засобами масової інформації щодо ефективності Табачника у майбутній виборчій кампанії, вважаю, що тут більше кризи жанру, бо не можна двічі увійти в одну річку. Щодо Сергія Головатого, то думаю, головною причиною його відставки була чітка позиція щодо україно-російських міждержавних угод. Він був єдиним членом уряду, що заперечив доцільність їхнього підписання. А таке в проросійські зорієнтованому керівництві України не прощається. Не з усім, що говорить Головатий-політик, можна погодитися, і я навряд чи назвав його погляди націоналістичними, але не можна заперечити, що це яскравий і перспективний політик, який стоїть на державницьких позиціях і вміє їх відстоювати. Найперше, я думаю, була і буде запущена машина щодо його дискредитації. А це в нас робити вміють.

6. Наш наївний народ в своїй більшості вірить в якесь міфічне об(єднання демократичних сил. Але Ви чудово вже зараз знаєте, що його не буде, адже майже нікого не хвилює доля держави, у всіх свої амбіції, політика перетворена на спорт. Кожен прагне сам перемогти і будь-якою ціною. Чи не є це національною трагедією України?

Олег Соскін: Ясна річ, що було б дуже добре, якби вдалося створити єдину велику правову коаліцію! Але, як засвідчує практика, за нинішніх умов це зробити неможливо. Мабуть, не склались і об(єктивні обставини для цього. Так приватна власність не стала ще чільною і найбільш розвинутою формою власності у суспільстві. Не створено громадянське суспільство. Майже відсутній середній клас. Політична система залишається комуністично-радянською. Ще не структуровані і не розвинуті політичні партії парламентського типу. Якщо всі ці елементи, механізми і інструменти відсутні, то про яке об(єднання можна говорити. Потрібен час, потрібен політичний досвід. Ми вже забуваємо, що минуло всього шість років, як Україна позбулася колоніального ярма. Однак примара неоколоніалізму весь час перебуває над Україною. Тому на сьогодні головне завдання полягає в тому, щоб у Верховну Раду пройшло якомога більше представників правих та центристських партій.

Михайло Ратушний: Найперше, я не вважаю, що наш народ є таким вже наївним. Просто в народній пам(яті доволі глибоко сидить усвідомлення, що багато наших бід було від національної роз(єднаності. Так що прагнення до згуртованості державницьких сил є об(єктивним і природним. І як раз воно показує, що в народу більше мудрості, ніж в деяких партійних лідерів. Я також не погоджуюсь, що можливість об(єднання державницьких сил є міфом. Недавнє створення КУНОм, УРП та УКРП блоку "Національний фронт" та узгодження спільної тактики є підтвердженням, що не для всіх державницьких сил політика перетворена в спорт і всі вони прагнуть перемогти будь-якою ціною. Якраз турбота за долю держави дала можливість переступити Славі Стецько, Левку Лук(яненку та Степану Хмарі через те, що їх роз(єднує й об(єднати зусилля задля того, щоб не допустити національної трагедії України.

7. Як Ви гадаєте, КПУ і СПУ, це партії-близнюки і будуть в одному блоці, чи навпаки поборюватимуть одна одну?

Олег Соскін: В Україні комунізм не має природного коріння. Він був нам імплантований з Росії. Потрібно розуміти, що комуністичний рух складається з трьох частин: а) комуністи-утопісти, вони рано чи пізно прийдуть до соціалізму, а потім до соціал-демократії; б) комуністи-номенклатура, які переростають в державних капіталістів; в) комуністи-більшовики, які є звичайнісінькими бандитами. Останні є найбільш небезпечними, бо їхній принцип - грабуй награбоване. В Україні злодії чи грабіжники ніколи не користувалися повагою чи народною підтримкою. Ця тенденція характерна для Росії. В Україні завжди цінувався господар, який був приватним власником. Таким чином, КПУ приречена на самознищення і самоліквідацію у нашій державі. У той же час ідеї соціалізму в міру розвитку ринкового господарства і громадянського суспільства все більше будуть трансформуватись в соціал-демократичні. Є всі підстави вважати, що шляхи КПУ та СПУ розійдуться. Більше того, сьогодні склалися передумови для того, щоб від КПУ відкололось ліберальне крило на чолі з Борисом Олійником. Ясна річ, що розумна, фахова людина не може зв(язувати свою долю з компартією. Яка заплямувала себе злочинами і ще буде відповідати перед судом народу.

Михайло Ратушний: Я вважаю, що вони радше двійнята, ніж близнюки. Вже прийняте рішення, що вони не йтимуть єдиним списком, що тактично є дуже сильним і небезпечним перевиборним кроком з боку лівих. Але я також впевнений, що вказаним партіям не вдасться уникнути колізій на одномандатних округах.

8. Від наступного голосування на виборах буде залежати майбутнє наших громадян. Використайте можливості і агітуйте їх саме за себе. Які Ваші найголовніші аргументи в цьому?

Олег Соскін: Мені дуже не подобається агітувати за себе. Я вважаю, що за людину агітують або не агітують її вчинки. Мій принцип, за яким я стараюсь жити. Досить простий. Не плазуй перед тими, хто сьогодні на горі, не кривдь тих, хто сьогодні нижчий за тебе, чини з тими, з ким працюєш, так, як хочеш, щоб з тобою чинили, вичавлюй з себе по краплі раба речей та людей і БУДЬ РАБОМ БОЖИМ.

А головне, не вчити людей жити. Наші люди у своїй переважній більшості мудрі і розумні. Вони самі можуть дати собі раду. Не заважайте їм господарювати, не відбирайте в них того, що вони заробили власною працею. Тому податки мають бути не більше 10% від прибутку. Для утримання держави цього досить. Якщо така система буде створена і зняти всі перепони на шляху малого та середнього підприємництва, Україна стане процвітаючою державою, а її громадяни перетворяться в багатих та заможних.

Михайло Ратушний: Головним аргументом націоналістів є не лише найактивніша участь у боротьбі за постання України і непричетність до недолугої політики теперішнього керівництва нашої держави, а наявність чіткої програми і фахово підготовлених кадрів, чіткої програми будівництва могутньої, процвітаючої Української держави. Якщо говорити про найближчий час, то КУН був першою політичною партією, яка розробила проект Конституції України, головні положення котрого лягли в основу чинного Основного Закону. Ми були серед перших, коли на ІІ зборі Конгресу запропонували економічну концепцію соціально-ринкової економіки, де головними положеннями були: докорінне зменшення податкового пресу, захист національного товаровиробника, моделі енергетичного унезалежнення від Росії, реального, а не формального, паювання землі тощо. Ми першими заговорили і розробили програму захисту інформаційного простору України. Ми виступали проти ядерного роззброєння України, попереджаючи, що воно призведе до ще більшого узалежнення від Росії і опустить нашу державу з позиції стратегічного центру в Європі в категорію однієї з багатьох. Ми розробили і запропонували уряду програму багатовекторної зовнішньої політики України з доцільністю зміщення акцентів в бік північ-південь (так звана Балто-Чорноморська доктрина). Ми першими заявили не лише про необхідність більш тісної співпраці з Кавказом, а по лінії АБН саме націоналісти дали дієву допомогу героїчному чеченському народу. Ми попереджали і діяли всіма доступними засобами розростанню корупції і криміналізації влади (чи не найбільша кількість депутатів ВР від КУНу є членами парламентського комітету по боротьбі з корупцією та злочинністю). Ми протидіяли і будемо протидіяти денаціоналізації України й вихолощенню української сутності в процесі будівництва держави Україна. Ми надавали і надаватимемо дієву допомогу вільним профспілкам і страйкомам, а також окремим громадянам у відстоюванні своїх соціальних прав, починаючи від незаконного звільнення чи багатомісячних невиплат зарплати. Ми плекали і плекатимемо дух солідаризма серед українства, без якого неможливе повноцінне життя нації. Ми чи не єдина політична партія, що реально допомагає українській діаспорі, не лише західній, а й східній. Бо вважаємо, що нація не обмежується географічними кордонами. Ми першими показали можливість об(єднання державницьких сил і партій у спільний блок "Національний фронт". Все це і багато іншого ми робили і будемо робити. Бо коли перша точка українського декалогу говорить "Здобудеш українську державу або загинеш у боротьбі за неї", то десята спонукає нас "Змагатимеш до поширення сили, багатства, слави й простору Української держави". На тому стоїмо і стоятимемо. С тим будуємо нашу Україну.

9. Що Ви думаєте про об(єктивність читачів "Вечірнього Києва", їх рівень знань і аналітичних відгуків і взагалі про наш турнір?

Олег Соскін: Дуже добре, що газета "Вечірній Київ" і її головний редактор Віталій Карпенко взялися за проведення "Турніру політиків". Нічого подібного жодне газетне видання ні в Україні, ні в інших державах колишнього Радянського Союзу не робили. Подібні змагання допомагають читачам газети краще зрозуміти тих людей, які займаються політикою, порівняти їх погляди, відчути себе причетними до вироблення тих чи інших політичних механізмів. В цілому турнір показав, що читачі "Вечірнього Києва" добре орієнтуються в економічних, політичних, соціальних, міжнародних та інших проблемах. З іншого боку, ми побачили, що існують дві схеми досягнення перемоги у таких політичних двобоях. Перший шлях для досягнення перемоги - це добитися інтелектуальної перемоги над своїм суперником. Досягти такого рівня відповідей, коли читач газети, не дивлячись на свої суб(єктивні орієнтації, віддає свій голос кращому. Другий підхід виграти за допомогою партійної дисципліни, коли члени партії, не задумуючись над відповідями суперників, віддають абсолютну перевагу своєму партійному ватажку. Я думаю, перший шлях є більш об(єктивним і більш перспективним.

Михайло Ратушний: Вважаю. Що читачі "Вечірки" є доволі вимогливими, що свідчить про їхню об(єктивність і принциповість. Щодо турніру, то це була блискуча ідея. Я радий, що зміг взяти у ньому участь. Єдине, з чим важко погодитись - це те, що керівники турніру прийняли рішення перетворити фінал у товариську зустріч. У цьому, на мій погляд, втрачена певна "родзинка" ідеї турніру політиків.

10. В назвах ваших партій фігурує національність. Як Ви розумієте це поняття? Чи може бути ярим українським націоналістом, патріотом своєї батьківщини людина іншої національності? На останніх Олімпійських іграх в одиночному виді фігурного катання за забірну України виступала громадянка України, молдаванка (як кажуть) за національністю Оксана Баюл. Відомо, що вона розмовляє виключно російською мовою. Серед її основних суперниць була громадянка Німеччини, українка за національністю Тетяна Шевченко, яка чудово володіє українською мовою. За кого Ви вболівали і кому бажали перемоги?

Олег Соскін: На мою думку, не може існувати країна, де відсутня корінна нація В сучасному світі є лише кілька винятків. Найбільш яскравими серед них є США, Канада, Австралія. Однак ці винятки ще більше підтверджують загальне правило. Ясна річ, що в Україні корінна нація - українці, тільки відновлюється і знаходиться у процесі формування. Проблема ця надзвичайно складна і делікатна. Реанімація української нації після багатьох століть колоніального гноблення потребує величезних зусиль з боку всіх представників українського суспільства. І в першу чергу - державної влади. Особливо важливим у цій справі є відновлення української мови, розширенні сфери її використання. Людина, яка живе в Україні, та є громадянином Української держави, але не знає української мови, може викликати лише жаль, як каліка. Бо якщо людина не в змозі вивчити мову рідної країни, то це скалічена, спотворена, зламана особа. Така особа не в змозі себе реалізувати, над нею увесь час тяжіє комплекс меншовартості. Той, хто зневажає мову корінної нації, зневажає Україну. Така людина завжди залишить імперським рабом і буде підставляти свою спину під чобіт будь-якого загарбника чи "цивілізованого" поневолювача.

Михайло Ратушний: Без сумніву, патріотом України може бути і неукраїнець за походженням. Поняття нації складається не лише з етнічного, а й духовно-культурного фактору. В історії України є багато фактів, коли її патріотами були неукраїнці. Я не дивився ці змагання, але я би вболівав за Оксану Баюл, яка розмовляла б українською мовою, і не їздила по Канаді в стані алкогольного сп(яніння, або за Тетяну Шевченко, яка б попросила українського громадянства.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa