Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Компания мойка http://nomerodin.od.ua Предлагает антидождь евромойка
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
"Вечірній Київ" №178, 21.08.1997 21 серпня 1997

"Чиї аргументи вагоміші?" (О. Соскін - Г. Омельченко)

Турнір політиків: Олег Соскін, голова Української Національної Консервативної партії, проти Григорія Омельченка, народного депутата України, голови Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, депутатська група "Реформи"

1. Біля керма держави і досі стоять люди, які за понад 70-річну рекламну кампанію ВКП(б) - КПРС повністю просякли більшовицькою ідеологією, а називають себе реформаторами. Чи не є це свідомою дискредитацією справжніх вкрай важливих реформ для нашого народу, яких ще в дійсності ніхто і не починав?

Олег Соскін: Наш Інститут трансформації суспільства проаналізував кадровий склад Адміністрації Президента України і його найближчого оточення. Картина відкрилася вражаюча і навіть жахлива. Президента Кучму (який, до речі, сам належить до колишньої комуністичної номенклатури - секретар парткому одного з найбільших військових монстрів радянської імперії - завод "Південмашбуд" у м. Дніпропетровську) оточила зграя комуністичних круків. Наведу прізвища деяких із нинішніх керівників і їх комуністичні посади. (Біографічні дані наводяться за довідником "Хто є хто в Україні". - Київ-1997).

Кремень Василь Григорович - керівник Управляння внутрішньої політики Адміністрації Президента України - 1979 - 86 - інструктор, консультант, зав. сектору вищих навчальних закладів відділу науки і навчальних закладів ЦК КПУ, з 1986 по 1991 р. - інструктор відділу науки і навчальних закладів, помічник зав. відділу, зав. сектору партійних, наукових і навчальних закладів ідеологічного відділу ЦК КПРС.

Кушнарьов Євген Петрович - Глава Адміністрації Президента України - з 1981 року - інструктор оргвідділу, заступник, зав. відділу пропаганди та агітації - зав. кабінету політпросвіти Орджонікідзевського райкому КПУ м. Харкова, інструктор оргвідділу, заступник зав. оргвідділу з 1987 р., зав. оргвідділу Харківського міськкому КПУ.

Литвин Володимир Михайлович - перший помічник Президента України - керівник групи помічників і референтів Президента України - 1989-1991 - лектор, консультант, помічник секретаря ЦК КПУ.

Разумков Олександр Васильович - заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України - 1982-85 - лектор відділу пропаганди та культурно-масової роботи Дніпропетровського обкому ЛКСМУ, 1985-1990 - зав.сектору, заступник зав.відділу, зав.відділу ідеологічної роботи ЦК ЛКСМУ.

Тигипко Сергій Леонідович - віце-прем‘єр-міністр України - 1984-89 секретар комітету комсомолу технікуму, зав. відділу агітації та пропаганди Дніпропетровського міськкому ЛКСМУ, з 1989 - 1-й секретар Дніпропетровського обкому ЛКСМУ.

Яцуба Володимир Григорович - з 1995 перший заступник Глави Адміністрації Президента України, з 1997 р. - заступник голови Комісії з державних нагород України при Президентові України - 1979 р. - заступник секретаря, 1980 - секретар парткому заводу "Комінтерн", з 1984 р. - 1-й секретар Амур-Нижньодніпровського райкому КПУ, з 1987 р. - інспектор ЦК КПУ, інструктор ЦК КПРС, з 1988 р. - 1-й секретар Дніпропетровського міськкому КПУ.

На що наштовхує цей кадровий аналіз? По-перше, розмови про те, що у провалі соціальних, економічних та політичних реформ в Україні винні націонал-демократи, є абсолютно невірними. При владі в Україні як була, так і залишається компартія. Але сьогодні ця гідра змінила колір та шкуру і відростила кілька нових голів. Сьогодні комуно-більшовизм в Україні існує мінімум в трьох іпостасях: а) комуністична партія - відкрита агресивна люмпенська сила; б) соціалістична та селянська партії - комуністична сила, яка ховається за соціал-демократичними гаслами; в) вища комуністична номенклатура, якій вдалося закріпитись на ключових посадах у виконавчій, судовій владах та в апараті законодавчої влади. Ці три голови мають один тулуб та внутрішні органи і єдину кровоносну систему. Саме ця комуно-більшовицька гідра і нищить Україну. По-друге, для виправлення становища слід здійснити кадрову революцію і організувати громадський судовий процес над КПРС-ВКП(б), над її злочинною ідеологією і практикою. По-третє, доки в нашій державі не відбудеться відкрита декомунізація суспільства, доти ми не зможемо вийти з тотального колапсу, в якому перебуваємо.

Григорій Омельченко. Саме питання вже містить повну відповідь на нього. Систематичних, кардинальних, науково-обгрунтованих реформ, без якої якісні зміни у суспільстві неможливі, у нас ніхто фактично не починав. Реформи забалакали. Реформи загубили не починаючи. Реформи дискредитували. Але за кадрової політики, яка проводилася і проводиться, інакше бути і не могло. Компартійна номенклатура, яка складає основу нинішньої влади, допускала лише ті зміни в економіці, які були вигідні насамперед їй, які дозволяли вижити, залишитись при владі і збагатитися.

Екс-президент України Л. Кравчук і нинішній Президент Л. Кучма, голова Верховної Ради О. Мороз і його перший заступник О. Ткаченко, колишні пре‘єр-міністр П. Лазаренко і міністр А. Хорішко, міністри Ю. Карасик (свого часу звільнений з посади міністра), З. Кулік і багато-багато інших нинішніх високопосадових осіб - представники тієї ж старої компартноменклатури - керівні працівники ЦК, обкомів, райкомів КПУ або номенклатурщики цих органів. Згідно з даними газети "День" (22.07.97.), в 1996 - 1997 роках президент Л. Кучма (колишній секретар парткому) призначив у 21 області на посади голів обласних держадміністрацій і їх заступників понад 50 колишніх керівників компартійних органів і біля 70 голів районних адміністрацій, які раніше були першими секретарями райкомів та міськкомів КПУ. Не можна будувати нову державу, нове суспільство, нове життя за допомогою старого корумпованого держапарату. Без кадрової революції кардинальних змін не відбудеться ні в економіці, ні в політиці, ні у будь-якій іншій сфері.

2. Чому жодна гучна карна справа так і не була доведена до логічного кінця?

Олег Соскін: Тому, що тим, хто стоїть сьогодні при владі в Україні, реальна правда не потрібна. Сьогодні йде війна компроматів між кланами за перерозподіл народної власності. А ворон воронові ока не виклює. Реальний процес очищення може начатися тільки тоді, коли до влади прийдуть моральні, професійні люди - патріоти України.

Григорій Омельченко: На жаль (чи на щастя), ні наш парламентський Комітет, ні окремий депутат не мають повноважень порушувати кримінальні справи, провадити по них розслідування, передавати їх до суду чи виносити вироки. Це виключна прерогатива правоохоронних органів і суду. Отже, керівники правоохоронних органів і повинні відповідати за результати своєї діяльності і в першу чергу в сфері боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади.

Загальновідомо, що так звані "Резонансні справи" торкаються, як правило, високих посадових осіб і великих грошей. І одне, й друге - це політика. Причому політика з явно вираженим кримінальним забарвленням. А тому основними у цих справах є не юридичне (як мало б бути), а політичне рішення. Ті особи, які проходять по цих справах, і ті, від яких залежить таке рішення, мають можливість домовитись між собою, сторгуватися... А юридичні нюанси "поховання" таких справ - то вже справа техніки. Але навіть за таких обставин ціною неймовірних зусиль, у тому числі і членів нашого Комітету, ряд таких справ все такі дійшли до суду. Це стосується, зокрема, так званих справ П. Кудюкіна ("Бласко-ЧМП"), В. Боженара (радника О. Мороза), "Львівських дітей"...

3. Ваша оцінка недавно ухваленого бюджету? (надіслав Н. Короневич)

Олег Соскін. Бюджету як такого немає. Є його погана імітація. Фінансові результати першого півріччя засвідчили повний провал державного бюджету. У доходну частину надійшло 9,6 млрд. грн. Падіння ВВП, навіть за офіційними даними, склало майже 8%, а Пинзеник та Лазаренко казали на початку року, що буде зростання на 1 - 3%. Борг по зарплатах і пенсіях сягнув 4, 6 млрд. грн. Якщо така ситуація збережеться, то дефіцит бюджету перевищить 20% від річного ВВП. А це повний провал. За нього доведеться відповідати Кучмі - і сховатися за спини інших йому вже не вдасться. Правда, можуть знову його врятувати наші деякі націонал-демократи, що стоять до цього антилюдського режиму у конструктивній опозиції.

Григорій Омельченко: Бюджет-97 став заручником брудних політичних ігор. Процес прийняття "фінансової конституції" окремі політичні політикани перетворили в політичне шоу. По великому рахунку, тих, від кого реально залежало ухвалення бюджету, сам бюджет цікав поскільки-постільки. Головне для них було- задовольнити свої амбіції і отримати фінансові та політичні дивіденди. У мене немає ілюзій щодо прийнятого бюджету. В цілому, прийняття бюджету факт безумовно позитивний. Однак мало прийняти бюджет. Його потрібно виконувати, за ним слід жити. Це головне при реалізації будь-якого закону, у т.ч. і бюджету. І коли з вуст президента Л. Кучми неодноразово чуєш про факт нецільового використання бюджетних коштів керівниками різних рівнів виконавчої влади, але не бачиш реагування на ці порушення з боку самого президента та Генеральної прокуратури, то у таких випадках коментарії взагалі зайві.

4. Чи треба закон про співвідношення мінімальної і максимальної зарплати в Україні? (Надіслав І. Дяченко)

Олег Соскін: Такий закон не потрібен. Він нічого не дасть. Якщо правила гри будуть рівними для всіх, і буде вірний перелив капіталу із галузі в галузь, а робоча сила нарешті стане найбільш дорогим товаром, то тоді заробітна плата буде виплачуватись вчасно, вона стане високою, і не буде кричущих, як сьогодні, перепадів у її розмірах. Але для цього потрібен закон про чільну роль приватної власності, її священість і недоторканість. Приватними власниками в Україні повинні стати мінімум 70% населення. Це дасть змогу сформувати потужний та заможний середній клас. Він стане стрижнем України.

Григорій Омельченко: Людям потрібно створити такі умови, щоб вони могли заробляти стільки, скільки кожний може заробити. Тоді буде і зростання добробуту кожної сім‘ї, і економічний прогрес в цілому в країні. Штучне ж визначення якогось співвідношення зарплат, обмеження верхньої межі - половинчаті рішення, основані на популізмі. Весь цивілізований світ давним-давно вже зрозумів, що не з багатими слід боротися, а потрібно усувати причини злиднів. Але при цьому необхідно зробити так, щоб джерелом добробуту була праця, а не пограбування, в яких би формах воно не здійснювалося - під виглядом приватизації, трастів, акціонування, відвертих махінацій тощо. Мінімальний рівень нормального життєзабезпечення держава має гарантувати усім.

Для того, щоб уникнути антагонізації соціальної структури суспільства, співвідношення доходів 10 відсотків найбагатших і 10 відсотків найбідніших груп населення не повинно перевищувати 10:1. Частка населення, яка живе на порозі бідності і складає понад 10 відсотків (в Україні за межею бідності проживає понад 50 відсотків населення) призволить до його люмпенізації і соціальних потрясінь (революції). Співвідношення мінімальної до середньої заробітної плати більше ніж 1:3 реально загрожує декваліфікацією робочої сили і її масовим зубожінням.

5. В чому, на Ваш погляд, справжня причина відставки Павла Лазоренка? (Надіслав Н. Коронкевич)

Олег Соскін: Правлячий в Україні дніпропетровський клан розколовся. Його ватажки не зуміли поділити прибутки, які нацарювали від продажу газу, нафти, металу, вугілля, зерна, цукру, грілки, тютюну. Кучма злякався, що Лазаренко зірве банк у цій грі і стане настільки потужним, що зможе відкрито претендувати на перше місце у державі. Щоб цього не допустити і залишиться при владі, Кучма і його команда пішли на свідомо тяжку і небезпечну для них хірургічну операцію "розділення сіамських близнюків". Операція призвела до великих витрат крові. Додайте цілу низку самогубств та інших дивних нещасних випадків, що сталися з найбільш відданими соратниками Павла Івановича. Мабуть, це ще не кінець, а тільки початок нового акту битви кланових динозаврів.

Григорій Омельченко: Насамперед хочу зазначити, що офіційно оприлюднені підстави звільнення П. Лазаренко з посади Прем‘єр-міністра є, на мою думку, нічим іншим, як політичним камуфляжем, проявом паралічу влади і законності в державі. Це, гадаю, очевидно кожному, не дивлячись на те, що відставку політичне керівництво держави всіляко прагнуло пов‘язати з хворобою, власним бажанням тощо.

Істинні причини звільнення П. Лазаренка слід шукати у тих подіях, які перебували цьому акту і були пов‘язані з тими чи іншими діями цієї особи. Одні з них набули широкого резонансу, інші - сховані далеко від людського ока. Досить нагадати такі красномовні з них, як депутатські запити звернення членів нашого Комітету про порушення П. Лазаренком Конституції України, закону "Про боротьбу з корупцією", інших законів, підписання ними незаконних постанов і розпоряджень на користь окремих комерційних структур. Вітчизняні та іноземні мас-медіа присвятили масу статей про лобіювання П. Лазаренком інтересів певних комерційних структур. Зокрема, вони повідомляли про те, що П. Лазаренко за сприяння діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" мав щорічний прибуток у 200 млн. доларів США. А щойно призначений прем‘єр-міністром В. Пустовойтенко у цьому зв‘язку заявив: "Я зрозумів, що працював не у Кабінеті міністрів, а у координаційному центрі, який займався торгівлею газом та іншим" ("Урядовий кур‘єр", 24.07.97) П. Лазаренко залишив свій слід у вигляді відповідних резолюцій на документах, пов‘язаних з незаконним привласненням "ЄЕСУ" гуманітарної допомоги. Додайте до цього ситуацію з "приватизацією" чи орендою державної дачі у Пущі-Водиці. І це лише верхівка айсбергу. Однак, ще більш страшним в ситуації зі звільненням П. Лазаренко є те, що громадян України правителі в черговий раз мали за дурнів, приховавши від них правду. Хоча переконаний, що, за великим рахунком. Можновладці у даній ситуації перехитрили самих себе. За свою брехню вони ще заплатять.

При звільненні П. Лазаренка ще раз народу було продемонстровано, що у брудній кримінальній політиці основним був і залишається принцип кастової поруки: не здавати своїх. Я переконаний, що наш народ все прекрасно розуміє. І слово своє ще скаже. Лінкольн якось зауважив: "Деяких людей можна дурити весь час, всіх можна дурити деякий час, але весь час дурити всіх неможливо".

6. Які фактори обумовили впровадження в нашій державі такої дикої, грабувальної податкової системи? (надіслав І. Бабійчук)

Олег Соскін: По-перше, перебування при владі комуністичної номенклатури. Вона природно тяжіє до монополії і власного збагачення будь-яким шляхом. В процесі свого розвитку номенклатура проходить стадію клану, а потім поступово перетворюється в олігархію і нарешті з неї виростає вища каста. Щоб цей процес відбувся швидко, потрібно забирати у інших від 130% їх доходу. Це можна зробити тільки запровадивши грабіжницьку податкову систему. По-друге, щоб закріпити свою економічну владу, необхідно захопити політичну владу. Для того, щоб приховати політичний терор над своїми опонентами, з ними розправляються економічними методами, звинувачуючи їх у тому, що вони не платять податки. До речі, сьогодні в Україні діє 36 податків та інших необхідних платежів. Дію податкової системи регулює 1,5 тисячі нормативних актів та інструкцій, значна частина яких - таємна.

І, по-третє, панівними кланами було поставлено завдання закріпити тотальне пригноблення і суцільне пограбування народу України. Це потрібно їм для того, щоб ствердити свою владу назавжди. Для цього всім громадянам України надають індивідуальні ідентифікаційні номери, на кожну людину заводять електронне досьє. Якщо не змінити ситуацію, через рік Україна буде перетворена у в‘язницю та концтабір.

Григорій Омельченко: Ті ж, що обумовили загальну кризу в економічний, соціальній, політичній сферах: безвідповідальність і непрофесіоналізм, нерозуміння економічних законів розвитку, намагання підкорити їх власним забаганкам тощо. У державі стан речей обумовлюється, в першу чергу, організацією влади - зверху до низу. Інколи складається враження, що наша влада складається в основному з "временщиків", які живуть одним днем.

Звідси і зростаючий податковий прес, спрямований на знищення вітчизняного виробника. Фактично одні вкрали, а інші задушили державу, і немає крайніх...

7. Чого більше бракує нашим чиновникам - здорового глузду чи совісті? (Надіслав О. Главаті)

Олег Соскін: У більшості немає ні глузду, ні совісті. Більшість чиновників середньої ланки, а саме ця ланка є вирішальною, сидять на своїх посадах ще з 70-х років, коли вони будували у радянській імперії розвинутий соціалізм по-брежнєвськи. Тепер вони будують "ринок" по Кучмі-Пинзенику. В нас кількість міністрів, відомств, комітетів близька до 80. Тільки в Міністерстві економіки (це радянський держплан, його зараз очолив соціаліст-селянин Суслов) працює майже 2 тисячі чоловік. Їх же всіх потрібно годувати, одягати і т.п. А вони звикли зарплату отримувати вчасно, мати пільги, безплатні путівки, розподільники і таке інше! А де ж це все взяти? Ось і здирають з нас останню шкіру, а ми мовчимо!

Григорій Омельченко: Нашим правителям більше все-таки бракує совісті і любові до своєї малої (де народився) і великої Батьківщини - України. Для них честь, порядність, совість вже давно стали об‘єктом купівлі-продажу. Підтверджень цьому безліч. Нещодавно ЗМІ повідомляли, що республіканська клініка, де проходять лікування чорнобильців-ліквідаторів, перестала отримувати продукти харчування. Скажіть мені, де ще таке бачено: люди, які втратили своє здоров‘я, рятуючи Україну і світ від радіаційного знищення, потерпають з голоду?! А в цей час наші керівники грають у політичні ігрища. Замість того, щоб об‘єднатися і тягнути воза, вони беруться ділити владу, з‘ясовувати, хто головніший, хто більше любить народ і кого народ більше любить.

Одному все повноважень не вистачає, інший видає себе за найбільшого захисника знедолених, третій в найбільшого державника грає, четвертий, щоб залишитися на посаді, готовий по указу захворіти і лягти на операційний стіл під ніж. Поодинці і гуртом мурують хороми, "пакуються" валютою та іномарками як перед кінцем світа, і при цьому всьому "співають" про турботу за народ. Для них батьківщина, рідна земля - не Україна. А там, де вони мають валютні рахунки- Ізраїль, Канада, США, Бельгія, Англії, Швейцарія, Німеччина....

Разом з тим, не слід не помічати того, що певна частина державних службовців і за нинішніх складних умов сумлінно ставиться до виконання своїх обов‘язків. Власне, завдячуючи їм Україна і виживає як держава.

8. Ваше ставлення до діяльності на території України зарубіжних місіонерів і проповідників? (Надіслав Н. Коронкевич).

Олег Соскін: Надзвичайно негативне! Дуже погано, що центральна та місцева влади дивиться на це крізь пальці. Мабуть, їм це вигідно і вони щось від цього мають. Інакше Україна, яка є спадкоємицею великої християнської європейської держави Київська Русь, ніколи не перетворилась би на розсадних цих "вчень" чужинців, що несуть знищення нашій нації і народу.

Григорій Омельченко. Скептичне. Ніякі закордонні місіонери і поводирі не виведе Україну з кризи. Ні кому, крім нас самих, не потрібна процвітаюча і сильна Україна. Наша доля - в наших руках. Ніхто, крім нас самих, не облаштує наш дім, нашу Україну. А те, що український народ заслуговує кращого життя і спроможний це зробити - для мене поза всяким сумнівом. Питання лише у часі. І у наших внутрішніх поводирях, чи так званих "батьках нації", які поводяться з власним народом так, як Іван Сусанін повівся з ворогами. Розікрали державу, довели до зубожіння народ, не знають, що робити, куди йти.

Діяльність різних закордонних релігійних місіонерів і проповідників як ніщо інше засвідчує про хворий духовний стан нашого суспільства. Вилікувати себе, стати духовно сильними ми зможемо лише тоді, коли усвідомимо, що ми велика європейська нація - Український народ.

9. На Вашу думку, що трапилося із НРУ? Чому з найбільш сильної опозиційної сили він перейшов на позицію потурання владі? Чому жодна політична партія не об‘єднується з НРУ? Чи це не є серйозним для його лідерів? (Надіслав О. Рачек).

Олег Соскін: По-перше, на превеликий жаль, НРУ не зміг створити ефективної економічної партійної платформи. По-друге, над НРУ тяжіє проклята таємниця зникнення М. Бойчишина - надзвичайно впливової особи, яка після Чорновола була другою у партійній ієрархії. По-третє, керівництво НРУ і особливо В‘ячеслав Максимович пішов на кон‘юнктурні союзи з владою, чого варта дружба з розжалуваним полковником Дмитром Табачником. І навіщо, скажіть, було віддавати на блуд свого єдиного Павла, свого єдиного партійного економіста і заступника по партії Володимира Черняка?... По-четверте, В‘ячеслав Максимович стомився, йому тяжко тримати темп на дистанції, а молодих людей, які б могли замінити, не має.

По-п‘яте, НРУ ставиться до інших партій надзвичайно брутально. Як говорить В‘ячеслав Максимович, є Рух, і є інші партійки, які повинні приєднатися до Руху, якщо вони хочуть жити. А ця позиція вже нагадує комуністичну партію. Яка для ствердження своєї власної і єдиної монополії знищила усі інші політичні партії.

Так скажіть, будь ласка, хто буде за таких умов блокуватися з НРУ?

Що потрібно зробити. По-перше, НРУ повинен стати у відкриту опозицію до нинішнього режиму. По-друге, вивести з усіх посад у виконавчій владі своїх представників. По-третє, утворити разом з іншими партіями спільний блок під назвою "Демократична Громада".

Григорій Омельченко: НРУ разом з іншими демократичними організаціями зіграв визначальну роль у процесі здобуття Україною незалежності. І на початку 90-х років ця організація мала унікальні політичні можливості. Вони, на жаль, уповні мірі використані не були. На мій погляд, сталося це на насамперед, з суб‘єктивних причин. Роль лідера в політичній організації за наших умов є надто важливою і впливовою. Перспективу НРУ сьогодні все частіше пов‘язують з проблемою лідерства. Гадаю, що це дійсно так. На мою думку, об‘єктивний аналіз цієї проблеми і шляхів її розв‘язання повинен зробити сам НРУ. Це підтверджується і позицією В. Чорновола, який заявив: "Є з‘їзд Руху, люди там визначаються, кому доручити керування. Якщо партія вирішить, що треба міняти керівництво, так і буде" (Час(Time, 19-25 червня 1997 р.).

10. Уявіть, що Ви Президент. Яких людей Ви призначите на такі посади: 1. Прем‘єр-міністр; 2. Міністра закордонних справ; 3. Міністр оборони; 4. Міністр юстиції; 5. Міністр Внутрішніх справ; 6. Генеральний прокурор; 7. Віце-прем‘єр з питань економіки; 8. Міністр інформації, хто буде Ваш прес-секретар?

Олег Соскін: Так далеко сьогодні не можна передбачати. Якщо на то буде Божа ласка і я стану третім Президентом України, то можу сказати, що вищі посади в нашій багатостраждальній державі обіймуть люди, які мають душу, а не міхур. Набитий доларовою капустою. До влади повинні прийти люди, які не є хворими на комплекс меншовартості і неповноцінності, які не є п‘яницями і бабниками. Це мають бути ті, що віддадуть всі свої сили на служіння Україні, а не своєму шлунку.

Григорій Омельченко: На всі найвищі державні посади були б призначені особи, які є, по-перше, професіоналами своєї справи; по-друге, патріотами своєї держави; по-третє, порядними за людськими якостями. Такі люди у нашій команді є, і вже сьогодні вони відповідно до свого профілю могли б бути призначені на відповідальну посаду. Причому таке призначення має відбутися не поодинці, а комплексно на всі ключові державні посади. Ми готові взяти на себе відповідальність за результати своїх дій.

Щодо персоналій, то скажу так: із нинішнього складу КМ до нашого уряду могли б претендувати не більше 1 - 2 міністрів.

Діалог суперників.
Омельченко - Соскіну
: "Пане Олег! Чи спроможний, на Вашу думку, новий прем‘єр-міністр В. Пустовойтенко розробити програму по виходу України з соціально-економічної кризи і погасити заборгованість по заробітній платі, пенсіях, стипендіях?"

Олег Соскін: Пустовойтенко Валерій - плоть від плоті тієї системи, що породила Кучму, Лазаренка та інших. Він не тільки не спроможний щось змінити на краще, він ще й значно слабший за них, бо все своє життя вимушений був займатися пристосуванством та мімікрією. Я думаю, його керівництво буде коротким і при ньому пануюча система комуністичної номенклатури зазнає краху. Але боротьба буде тяжкою і вона вимагатиме для досягнення перемоги над комуністичною гідрою об‘єднання всіх національно-демократичних, реформаторських сил. Тільки в цьому випадку ми врятуємо Україну і відродимо її як потужну, заможну, європейську , демократичну, християнську, ринкову державу з могутнім середнім класом і пануючою приватною власністю.

Соскін - Омельенку: "Пане Григорію! Чи відповідає дійсності інформація про те, що Ви з В. Пинзеником, який провалив все, що зміг, створюєте партію і йдете під його керівництво?"

Григорій Омельченко: Якщо Віктор Пинзеник, як вважає шановний мною Олег Ігорович, "провалив все що зміг" - і це за наявності президента, уряду, парламенту, - то В. Пинзеник є видатною особистістю з магічним впливом на людей і необмеженими можливостями. І не використати цих якостей було б гріх. Фахівці засвідчують, що якби урядом і президентом були реалізовані деякі ідеї В. Пинзеника, то зрушення до кращого в економіці відбулися б. Окремі помилки в роботі В. Пинзеника, як і в кожного з нас, є. За наявності науково обгрунтованої економічної програми уряду і чисто кадрової політики президента в державі не було б завалено все, що можна було завалити.

За таким же принципом звинувачують наш комітет і мене як його голову в тому, що жодна резонансна справа не дійшла до суду. Робиться це з однією метою - дискредитувати нас і спробувати в черговий раз ввести в оману народ, що корупції "у верхах" немає. А всі твердження Г. Омельченко про корупцію є, мовляв, неправдивими вигадками на адресу вищих посадових осіб, у тому числі і Президента Л. Кучми (як це стверджував, зокрема, колишній генеральний прокурор)

Дійсно, члени депутатської групи "Реформи" С. Соболєв, В Пинзеник, Г. Омельченко, А. Єрмак, І. Білас, В. Головко, С. Терьохін, голова комітету з питань законності і правопорядку О. Жир та інші вирішили створити партію "Реформи та порядок". Серед організаторів партії - економісти, юристи, військові, професійні політики, середній вік яких 42 роки і які зовні зорієнтовані на підтримку чесних і порядних громадян України. А хто буде керівником партії - визначить установчий з‘їзд.


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa