Субота, 24 червня 2017 року 
  
 
http://lb-total.ru/ ручки для холодильников холодильник либхер замена ручки.
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
24 червня 2017
Соскін до Ляшка: Перестаньте мочити один одного. Починайте імпічмент Порошенку
24 червня 2017
В Сербії геї вийшли на парад в честь призначення прем
24 червня 2017
Олег Соскин: об импичменте Порошенко: Он и его партия – политические банкроты
24 червня 2017
Олег Соскин: История с Гужвой свидетельствует, что Луценко пора бросать пить
24 червня 2017
Олег Соскин: Гужву нужно поддержать, потому что Порошенко не остановится и будет рубить другие СМИ
24 червня 2017
У Порошенка горить земля під ногами. Яка область наступною закличе Раду починати процедуру імпічменту?
24 червня 2017
Мінські угоди нікчемні, слід вимагати переговорів у Будапештському форматі, – Віктор Шишкін
23 червня 2017
Журналіст: Матіоса потрібно арештувати, він пропонував мені хабар 10 тисяч доларів
23 червня 2017
Касьянов о режиме Порошенко? На одних сладких сказках, без образа врага это дерьмо долго не протянет
23 червня 2017
Найди отличие от кремлевского фашизма: в Украине призывают убить всех, кто поддержал Страну.ua


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 18 травня 2012

Шляхи взаємодії місцевої влади та бізнесу задля ефективного управління містом: європейський досвід та українська перспектива

18 травня 2012 року у Чернігові відбувся семінар-тренінг на тему: „Шляхи взаємодії місцевої влади та бізнесу задля ефективного управління містом: європейський досвід та українська перспектива”. Захід провів Інститут трансформації суспільства (Київ) у співпраці з Чернігівською ОДА, Чернігівською обласною радою, Управлінням державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області та Навчально-методичним центром Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

Семінар-тренінг проходив у рамках міжнародного проекту „Ефективне управління – основа конкурентоспроможного розвитку українських міст”, що здійснюється Інститутом трансформації суспільства за сприяння Міністерства закордонних справ та Посольства Королівства Норвегія в Україні.

Мета заходу:
– Визначити шляхи формування системи ефективного управління європейського зразка в українських містах як головної умови їх конкурентоспроможного соціально-економічного розвитку.
– Надати працівникам органів місцевої влади Чернігівської області сучасні знання та навички, у тому числі на основі європейського досвіду, у таких сферах, як створення інноваційно-інвестиційних площадок, бізнес-інкубаторів, агенцій економічного розвитку тощо.
– Підвищити інформаційно-організаційну компетентність органів місцевої влади щодо налагодження цивілізованого партнерства з бізнесом задля конкурентоспроможного розвитку міського господарства та підвищення якості життя громадян.

Учасники семінару-тренінгу: представники Посольства Королівства Норвегія в Україні; провідні українські експерти; керівники Чернігівської обласної та міської влади; міські та селищні голови, заступники міських та селищних голів; депутати місцевих рад; начальники та провідні спеціалісти управлінь і відділів виконавчих комітетів місцевих ради малих і середніх міст Чернігівщини, засоби масової інформації.

Огляд семінару-тренінгу


Зі вступними промовами до учасників семінару-тренінгу звернулися:

Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління

Олег Соскін привітав учасників семінару-тренінгу і наголосив, що в Україні на часі проведення реформи місцевого самоврядування, яка є невід’ємною складовою демократичних перетворень у країні. Він висловив думку, що необхідно ліквідувати районні державні адміністрації як структури, що гальмують розвиток громад. Процес децентралізації влади і передача фінансів, прав та відповідальності на місця є велінням часу Без реального місцевого самоврядування громада не може повноцінно розвиватися. Саме тому дуже важливо вивчити та проаналізувати досвід Норвегії, яка має найбільш розвинене місцеве самоврядування, де модель народного капіталізму, розвиток середнього класу, дрібної та середньої буржуазії є об’єктивними процесами. Сіверщина готова до цього процесу і Чернігів має стати центром цих перетворень, – упевнений Олег Соскін. У кожному місті слід створити бізнес-інкубатори, інноваційно-технологічні парки, без чого розвиток громад та країни є неможливим.


Валентин Мельничук,
заступник голови Чернігівської обласної ради

Валентин Васильович Мельничук від імені обласної ради та обласної державної адміністрації привітав усіх учасників семінару-тренінгу і побажав почерпнути позитивні знання під час цього заходу.
Про гармонійні, добрі взаємовідносини бізнесу і влади йдеться від часів відновлення незалежності Української держави, – зазначив пан Мельничук. Безумовно, їх треба налагоджувати для спільного вирішення проблем, яких у Чернігівській області накопилося чимало: починаючи від ремонту доріг і закінчуючи збереженням ФАПів у селах області.
На думку пана Мельничука, розвиток та процвітання бізнесу багато в чому залежить від ставлення до нього місцевої і центральної влади. Саме тому надзвичайно важливо вчитися досвіду Норвегії, Швеції та інших розвинутих європейський країн, де відносини влада – бізнес формуються заради розвитку громади.
Сьогодні в Україні потрібно провести реформу місцевого самоврядування, адже дублювання влади заводить всі наші починання у глухий кут. Єдиним виходом є координація співпраці всіх гілок влади на місцях. Основним завданням для влади сьогодні є активна допомога бізнесу, який має допомогти вирішити соціально-економічні проблеми в регіоні, – резюмував Валентин Мельничук.

Виступи експертів

1. Якісне врядування як основа конкурентоспроможного розвитку українських міст

Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства,
професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва
Національної академії управління

Україна є центральноєвропейською країною. За будь-яких обставин її місце в європейській цивілізації. Це є ключовим фактором. Основні параметри, які характерні для країн європейської цивілізації:

– модель народного капіталізму,
– місцеве самоврядування,
– середній клас,
– дрібна та середня національна буржуазія,
– демократія, свобода слова, свобода підприємництва, свобода конкуренції, прозорість, зменшення ролі держави та централізованого адміністративного тиску.

Це об’єктивні параметри. Це так само, як зима, весна, літо, осінь. Понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя.
Скандинавські країни найкраще впроваджують модель народного капіталізму. Не відстають Австрія, Німеччина, Польща. В усіх цих країнах середній клас складає 60-80% населення. В основі економіки лежить продуктивний капітал, а не лихварський та компрадорський.
Головна мета моделі народного капіталізму – формування ефективної економіки, потужного середнього класу. Знищення підприємця – це злочин проти власної громади та країни. Той, хто нищить підприємницький клас, є ворогом української нації.

У жодному разі не можна монополізувати ринок. Сьогодні в Україні відбувається мутація капіталу. Держава має робити все можливе, щоб рівень прибутків не перевищував 40%.

Важливою складової моделі народного капіталізму є місцеве самоврядування, з розвиненими місцевими громадами, які формують креативне місто.

У креативних містах увага зосереджена на розвитку людського капіталу. В епоху інформаційних, інноваційних технологій потрібні креативні молоді люди, які здатні до глобальної цивілізаційної конкуренції. Відповідно, вільне, креативне місто – процвітаюча громада.
У креативному місті обов’язково мають бути технологічні парки, бізнес-інкубатори, бізнес-квартали, інноваційно-технологічні майданчики. Громада не повинна залишати після себе відходи своєї життєдіяльності.

Сьогодні в Україні склалася кланово-олігархічна модель державного капіталізму, яка добігла свого кінця. Ця модель не може дати жодних можливостей для розвитку країни. Україна сьогодні перебуває у стані економічного дефолту.

Якісне врядування – це механізм реалізації моделі креативного міста. Якісному врядуванню притаманний консенсус та механізм партнерства. Політичні баталії на місцевому рівні руйнівні за своєю суттю. Громада має працювати на благо та розвиток міста, відкинувши свою політичну приналежність.

На прикладі Норвегії можна продемонструвати впровадження якісного врядування. У країні діє дворівнева система місцевого самоврядування: графства і муніципалітети. Держава не втручається у діяльність муніципалітетів. Усі муніципалітети мають автономні бюджети. Середній річний бюджет муніципалітету (населення 5 тис. осіб) – 30 млн. євро. Половину доходної частини складають надходження від розчеплення прибуткового податку. На рівні кожної громади є посада омбудсмена, що слідкує за дотриманням прав та свобод кожного мешканця.

У Норвегії діють 22 бізнес-інкубатори, 18 наукових парків, 8 дослідницьких парків. Вищі навчальні заклади є основою розвитку технологічних парків.
Українські міста повинні впроваджувати досвід Норвегії.


2. Шляхи цивілізованої взаємодії місцевої влади і бізнесу: європейський досвід та українська перспектива

Вадим Сахаров,
професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва
Національної академії управління, радник з економічних питань
Посольства України у Фінляндії (1994-1997 рр.)

На цьому семінарі я позиціонуюсь як радник з економічних питань Посольства України у Фінляндії. А тим не менш, я довго жив у Норвегії, Данії, досить добре знаю ці країни. Від себе хочу додати дещо про Норвегію. Олег Ігорович вже говорив, що країна Норвегія – одна із найбільш розвинутих країн світу. За ВВП на душу населення Норвегія є першою у світі ($52 тис.). Для порівняння: ВВП на душу населення в Україні становить $6,6 тис. Норвегія є країною шаленого результату синтезу підприємницької ініціативи і державного регулювання. Держава контролює головні галузі економіки, зокрема 70% енергетичного сектору.

Часи багатовекторності пройшли. Сьогодні потрібно чітко відповісти на питання: куди ми рухаємося? На мою думку, шлях України має бути тільки в Європу. Росія нам може дати багато чого (зокрема, низьку ціну на газ), але вона не може нам дати європейських цінностей та стандартів.

При взаємодії бізнесу і влади існують багато загроз. Насамперед – поєднання бізнесу і влади. Всі політичні сили заявляють про відділення влади від бізнесу, але цього до кінця не було реалізовано у жодній країні. Основне завдання – не допустити корупції. У цілому немає нічого поганого, що людина, яка реалізувала себе у бізнесі та приходить до влади, аби допомогти розвинути економіку цілої країни. Для цього ця персона має перебувати весь час під критикою ЗМІ та контролем громадянського суспільства. На жаль, сьогодні діє формула: „Гроші потрібні, аби отримати владу. Влада потрібна, аби «заробити» гроші”. Основна проблема – це нездатність влади налагодити діалог з бізнесом.

Хочу дати одну пораду. Голосуйте за тих людей, які вміють хазяйнувати. Є два шляхи розвитку країни: за ініціативою згори та за ініціативою знизу. Я пропоную ініціативу знизу.


3. Співпраця місцевої влади та бізнесу – необхідна умова успішного розвитку територіальних громад в Україні

Микола Звєрєв,
депутат Чернігівської обласної ради

Свого часу, в 1998 році я написав статтю «Взаємодія влади і бізнесу» і не гадав, що через 15 років мені доведеться говорити на цю тему не з позиції теорії, а з позиції висновків. Усі експерти, які сьогодні виступали із доповідями, сказали одну важливу річ: немає іншого шляху, як самоорганізація громад. Потрібно відпустити всіх і відійти від драконівської ієрархічної системи управління державою. Найрушійнешою силою є ділова частина громади, яка має визначати розвиток усієї держави. Але цим людям не надають повних прав для своєї самореалізації.

Для людей, які розвивають громаду, влада має створити всі необхідні умови для активної діяльності. Якщо цих умов немає, то інвестори та бізнесмени ніколи не прийдуть. Близько 7,5 млн. українців нині працюють за кордоном. Ми з вами залишилися в країні й маємо створити такі умови, щоб люди могли максимально реалізувати свій потенціал на власній Батьківщині.

Для бізнесу необхідно створити сприятливий підприємницький клімат. Влада має зробити все можливе, аби підприємець виїхав з міста, а працював на благо своєї громади. З позиції аналізу варто зазначити, що великий бізнес Чернігівщини здебільшого знищений. Наприклад, Корюківка змогла зберегти свою шпалерну фабрику, а ось у Бахмачі молочноконсервний комбінат припинив своє існування.

Для порівняння наведу приклад польського містечка Островець. Польська громада спромоглася зберегти металургійний комбінат і вийти на світові ринки. Громада прийняла рішення делегувати муніципалітету розвивати комбінат. У нас все навпаки. Громада спостерігає, як знищується підприємство та продаються активи. Тільки мешканці міста, громада має шукати механізм захисту своїх підприємств.
Якщо у місті немає великого підприємства, то необхідно залучати інвесторів для створення нових робочих місць і допомагати розвивати малий та середній бізнес.

Усі громади є заручниками загальнодержавного бюджету. Гроші не повертаються у достатній кількості на місця. Відповідно, ситуацію потрібно змінювати. Влада буде змушена провести адміністративну реформу та реформу місцевого самоврядування. Повноваження, фінанси мають залишатися на місцях. Якщо цього не буде зроблено зверху, це буде зроблено знизу. Якщо цього влада не зрозуміє, то ми остаточно опинимося в економічному хаосі. Країна не може бути в ізоляції. Підтримуючи пана Сахарова, хочу додати, що Україна повинна рухатися тільки в бік Європейського Союзу, час багатовекторності минув. Основні принципи європейських країн: публічність, відкритість, демократичність. Цю ін’єкцію Росія дати нам не може. Порятунок України – інтеграція до Європейського Союзу. Саме тому сьогодні ми розглядаємо досвід Норвегії.

4. Модель бізнес-інкубатора для малих та середніх міст України

Надія Матвійчук,
керівник відділу маркетингу Інституту трансформації суспільства,
кандидат економічних наук, викладач Національної академії управління

Що таке бізнес-інкубатор? Це таке середовище, де набагато легше розпочати бізнес. Внутрішній бізнес допомагає створювати нові малі підприємства. Це є внутрішньою системою взаємодопомоги. Існують інкубатори академічні та інноваційні. У великих містах у вищих навчальних закладах студенти активно задіяні у цьому процесі. Зокрема, увага приділяється інноваційним розробкам, продажу патентів на винаходи. Всі інкубатори фінансуються місцевою владою або великими корпораціями. Все це робиться, аби люди залишалися на місцях і не виїжджали за кордон.

Технологічні та промислові парки – це об’єднання певних видів бізнесу на оснащених територіях. У поляків, наприклад, діють спеціальні економічні зони, які полегшують діяльність цих парків. Крім того, на територію Польщі залучають технологічних інвесторів з Японії, Європи, США. Бізнес-інкубатор – це допомога для новоствореного бізнесу. Якщо зазвичай виживають 20-30% нових підприємств, то в бізнес-інкубаторі – 60-80%.

Для прикладу розглянемо бізнес-інкубатор та технологічний парк Кракова. Сьогодні технологічний парк дає 3900 робочих місць, 500 млн. злотих залучених інвестицій. Технологічний парк заснували: Ягелонський університет, Гірничо-видобувна академія, Краківська політехніка, Муніципалітет Кракова, Малопольське воєводство, державне казначейство Польщі.

Поляки підрахували, що для реєстрації, бухгалтерської, юридичної підтримки, орендної плати потрібно від 2 тис. злотих. Якщо підприємство створюється в бізнес-інкубаторі, то потрібно витратити від 250 злотих на місяць. Зрозуміло, що поляки це перейняли від європейських та скандинавських країн. Головна мета – не просто покращити економічну статистику, а залучити та залишити молодь на містах.

Європа крокує шляхом регіоналізації та децентралізації. Людям створюють умови для того, щоб вони не залишали своїх рідних міст. Наприклад, у Фінляндії діють понад 25 Агенцій економічного розвитку, до складу яких входять бізнес-інкубатори. У країні не має значення, де ти мешкаєш. Головне – це громада, байдуже чи сільська, чи міська. Шість муніципалітетів Фінляндії створили спільне юридичне підприємство – Агенцію економічного розвитку, де 50% акцій належать приватним підприємцям, 50% – громадам. На 90% діяльність Агенції фінансується із місцевих бюджетів. На території Агенції проживає 160 тис. мешканців, діє 8 тис. підприємців. Завдання Агенції – розвиток підприємництва, регіонанальний розвиток, маркетинг територій, міжнародне співробітництво, розвиток інформаційної мережевої інтеграції тощо.

Кожний бізнес-інкубатор має за мету створити відповідну кількість підприємств. Понад 50 підприємств знаходяться в приміщенні бізнес-інкубатора. Молодим підприємств (1-3 роки) в бізнес-інкубаторі надають правову та юридичну допомогу, навчають, як правильно сплачувати податки. У Фінляндії підприємства сплачують за перебування в бізнес-інкубаторі 170 євро на рік.

На відміну від Польщі та Фінляндії Норвегія на державному рівні фінансує створення нових підприємств. В Агенції економічного розвитку міста Осло працює 100 осіб. Крім того, в Осло діє 6 бізнес-інкубаторів. Принцип роботи Агенції в Норвегії – надання в одному місці повного пакету документації і консультації для відкриття нового підприємства. Агенція проводить вечірні тренінги з бухгалтерського обліку, сплати податків тощо. Щорічно Агенція економічного розвитку обслуговує понад 10 тис. осіб.

Практика Польщі, Фінляндії, Норвегії свідчить, що не обов’язково створювати нові технології. Варто лише залучити до виробничого процесу технології та інновації з інших розвинутих країн.

Не має значення, якої партійної приналежності чиновник у місті. Це ніяк не впливає на створення нових робочих місць. Усі мешканці працюють разом. Традиційно політизовані поляки на рівні міст відходять від клина політичних суперечностей для спільного розвитку територій. Люди згодні відмовитися від надприбутків заради того, щоб мати своє національне майбутнє.


Після виступу експертів відбувся тренінг «Практичні механізми взаємодії між місцевою владою та бізнесом».

Тренінг провела Надія Матвійчук, керівник відділу маркетингу Інституту трансформації суспільства, кандидат економічних наук, викладач Національної академії управління, сертифікований міжнародний експерт за програмою S.E.N.S.E. (Strategic Economic and Security Exercise)

Під час тренінгу було обговорено такі питання:

  • Створення бізнес-інкубаторів за підтримки місцевої влади в Україні,
  • Співпраця бізнесу з місцевою владою. Захист та підтримка підприємців на місцевому рівні,
  • Діалог влади та бізнесу на рівні Чернігівської області,
  • Реалізація спільних проектів.


Прес-служба
Інституту трансформації суспільства   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
31 липня 2017
Подписывайтесь на канал Олега Соскина в Youtube
31 липня 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии
31 липня 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України
23 червня 2017
Війська НАТО вирушили до місць постійного розташування на півночі Польщі
23 червня 2017
Українці купують все більше помешкань над Віслою
23 червня 2017
Малопольща матиме свої Війська територіальної оборони
23 червня 2017
У Новому Сончі говорили про тіснішу співпрацю між християнськими Церквами
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
23 червня 2017
На подвір'ї житомирянина рятувальники викопали 73 артснаряди
Житомир
23 червня 2017
Житомир:Артилеристи 95 бригади стріляли з "Градів" на Дніпрі
Житомир
23 червня 2017
Курсанти ЖВІ на полігоні вдосконалили практичні навички
Житомир
23 червня 2017
Вишгород:Стартувала загальнонаціональна кампанія
Вишгород
23 червня 2017
Стадіон у східному мікрорайоні Скадовська потроху розбирають на металобрухт
Скадовськ
23 червня 2017
25 червня – День молоді
Новоград-Волинський
23 червня 2017
Відбулися археологічні розкопки
Новоград-Волинський
23 червня 2017
Міський голова Весельський В.Л. провів прийом особистий громадян
Новоград-Волинський
23 червня 2017
У Новограді-Волинському відкрили пам’ятник на братській могилі жертвам нацизму (після реконструкції)
Новоград-Волинський
23 червня 2017
Гаряча лінія до Дня молоді
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
24 червня 2017
Соскін до Ляшка: Перестаньте мочити один одного. Починайте імпічмент Порошенку
24 червня 2017
В понедельник Порошенко встретится с Макроном в Париже
24 червня 2017
"Перемир'я": двоє українських військових загинуло, двоє поранені
24 червня 2017
В Сербії геї вийшли на парад в честь призначення прем'єром лесябіянки
24 червня 2017
Одеську журналістку й активістку побили в центрі міста
24 червня 2017
СМИ: Встреча Порошенко с Трампом была на платной основе - лоббисты получили 600 тысяч долларов
24 червня 2017
Анонс. Олег Соскін в ефірі телеканалу 112
24 червня 2017
Олег Соскин: об импичменте Порошенко: Он и его партия – политические банкроты
24 червня 2017
Олег Соскин: История с Гужвой свидетельствует, что Луценко пора бросать пить
24 червня 2017
Голодающую Оксану Сыроид увезла скорая
TyTa