Неділя, 30 квітня 2017 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
30 квітня 2017
Порошенко веде таємні переговори з Путіним – у Кремлі негласно визнали
30 квітня 2017
Бывший министр агрополитики Швайка попал в ДТП и разбил свой джип всмятку
30 квітня 2017
В США тысячи людей вышли на марши против политики Трампа в экологии
30 квітня 2017
Розстрілюють як в тирі: Вбито ще 2 українських військових, ЗСУ лише деколи відстрілюються
30 квітня 2017
Ляшко: Порошенко підписав указ про припинення громадянства Артеменка
29 квітня 2017
У Росії форму НКВС вже шиють для дітей
29 квітня 2017
У Польщі розказали про можливість відновлення пам’ятнику воїнам УПА у Грушовичах
29 квітня 2017
Олег Соскін: Ми приречені на те, щоб трансформувати нинішню Україну
29 квітня 2017
Два кандидати в президенти Франції формують передвиборчу коаліцію і ділять майбутні посади
29 квітня 2017
В Германии наконец решились запретить паранджу, чадру, никаб и бурку


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Вголос 12 квітня 2012

Соскін: «Королевська назвалася «Україна – Вперед!». А чому не «Україна – В зад!» або «Україна – В рот!» (ч.2)

 

Чи в сьогоднішній ситуації тема федералізму, як можливість розвитку реального самоврядування на місцях, може стати перспективою для України?

Я є її творцем разом з Володимиром Подгорновим. Ми є навіть не прихильниками, а апологетами цієї моделі. Це так званий інтегральний федералізм. Це супермодель для України, яка дозволяє кожному регіону, кожному краю зберегти свою ідентичність і свою культурно-світоглядну унікальність.

А буде тоді сильною Україна?

Буде Русь-Україна. Тоді відновлюється наша база. Ми стаємо не просто «перекотиполем», а державою, яка існує понад тисячу років.

Зберігається генетичний, геоекономічний, геополітичний ланцюг України як унікальної держави.

Мене просто в шок вводить, коли кажуть, що ми тільки 20 років тому утворилися. Повна брехня. А що, тут нічого не було? Було. Ми є пращурами аріїв. Арії створили Велику Скіфію, супердержаву з своїм царем. Після скіфів були слов’яни. Слов’яни сформували разом з вікінгами Русь. Русь завоювала весь цей простір. Предтечею нової нашої форми були Костянтин Острозький, Петро Могила, а Богдан Хмельницький уже створив сучасну Україну. Потім Україна була колонією хозарсько-тюркської Московії. А тепер ми себе відновлюємо, ми є Русь-Україна. В цьому випадку єдиною моделлю для нас буде так звана інтегрально-федералістична модель країв.

Це щось на зразок Німеччини?

Краще. Це ближче до Австрії. Тоді землі не є конституційними суб’єктами, які створили цю країну. Вони є частинами єдиного простору з дуже серйозними фінансово-економічними повноваженнями.

Але ж цю ідею теоретично відстоював і Кучма. Пам’ятаєте – двопалатний парламент, референдум. Народ висловив свою волю. Чому зараз це не реалізувати?

Можна реалізувати. Але двопалатний парламент повинен відображати колективну волю громад, а не олігархів.

Тобто це не на часі?

Я ж кажу, що треба вирости до цього знизу. Це має бути зрілість громади, а не як збіговисько олігархів. Будуть сидіти пери, які є злодіями в законі. Вони створять палату перів. Будуть керівники латифундій, а ми в них будемо працювати в резерваціях. Ось така система нам не потрібна.

Крім того нам потрібно вийти на правильну органічну модель країв. Потрібно дуже точно врахувати історичну ментальність, її динаміку. Виходить десь 12-14 країв. Треба ліквідувати райони. Будуть краї, а краї утворюються як сукупність виразників громад. А громади – це міста і так звані сільсько-міські громади. Оце все спочатку треба вибудувати. Тоді для нас з’являється унікальний шанс. Ми тоді спокійно вирішимо проблему Криму, який увійде до краю Таврія. Ми знівелюємо процес півострова Крим, ми будемо мати Таврію. Це буде суперземля. Ми тоді зможемо забрати Придністров’я як край. Ми тоді зможемо забирати Воронезьку область, Білгородську область, Білорусію. Принаймні зможемо пропонувати їм долучитися. Тоді з’являється величезна Балто-Чорноморська потуга у вигляді Русі-України.

Відоме гасло - єдність в багатоманітності. Тобто сильна єдина Україна з самоврядними громадами (з широким спектром повноважень). До речі, Європейська хартія з питань місцевого самоврядування надає право обласним радам створювати власні виконавчі комітети. Як тут бути?

Так, Європейська хартія це не забороняє. І наша Конституція дозволяє це робити. Але є інша стаття Конституції, в якій закріплено, що обласна рада передає свої повноваження президентській адміністрації.

А якщо не передасть? Якщо Львівська обласна рада зараз створить свій виконком?

І буде молодець.

Це буде суперечити європейському законодавству?

Ні, європейському не буде і нашій Конституції не буде суперечити, тому що Конституція сама собі суперечить. Там є невідповідність, є дві норми, які суперечать одна одній: з одного боку говориться, що обласна рада є головною структурою, яка сама повністю веде всі справи на цій території, і вона повинна це робити через свій виконавчий орган. Але з другого боку говориться, що вона повинна передати це право президентській адміністрації. Це повний антагонізм. І ця норма про передачу функцій суперечить Європейській хартії про місцеве самоврядування.

Ваш прогноз: якщо Львівська обласна рада створить свій виконком, що тоді?

Молодці будуть. Це треба робити, інакше повністю втратиться галицька самостійність та ідентичність, і Львів буде перетворений в бандитський анклав, якщо облрада цього не зробить. Більше того, треба зараз робити альянс, асамблею всіх західноукраїнських областей, в яку повинні увійти Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька області, Закарпаття, Рівненщина, Хмельниччина і Волинь. Це треба робити негайно. Творити виконавчі органи і скликати Галицько-Волинську асамблею, яка відновить свою європейськість. Треба повернутися до Галицького сейму за часів Австро-Угорщини. І це потрібно робити буквально в цьому році, і під цими гаслами потрібно йти на вибори до Верховної Ради. Тому що фактично мова йде про те, що нинішній режим бандократії абсолютно не налаштований на європейськість України. А європейськість залишилася як світоч, як вогнище, як джерело в такому організованому вигляді тільки на землях Галицько-Волинського простору. Ось в чому сьогодні є головна проблема. Це треба сьогодні робити, бо якщо посиляться чорні межигірські ескадрони, то потім ми не зможемо це зробити. Це питання, яке треба кардинально до 2012 року вирішувати.

Чому ви не любите олігархів? У цілому світі був період первинного накопичення капіталу. Не йде мова про те, аби питати, де людина заробила свій перший мільйон.

Тоді давайте нікого не питати. Не може бути так, що одних не питають, а інших питають. Давайте тоді всім скажемо: «Заробляй свій перший мільйон, як можеш. Ми тебе чіпати не будемо».

Але хіба так не є?

Ні. От в тому і справа, що зараз ті, хто прийшли до влади, кожного починають питати. До прикладу, мій Інститут трансформації суспільства. На мене наїхала група сина Януковича: Арбузов, Янукович, Клименко. Вони нас перевіряють, до нас застосовують фактично енкаведистсько-гестапівські методи перевірки. Ми благодійна неприбуткова організація, а вони до нас ці методи застосовують, щоб знайти у нас якісь порушення законодавства. Так давайте і до них застосуємо. Давайте до Арбузова застосуємо, як він гроші з мамою відмивав через донецькі «общаки»? Давайте Клименко запитаємо теж, ким він був в Донецьку?

Треба застосовувати однакові правила гри. Як казав Ісус: «Хто без гріха, нехай перший кине в мене камінь», або «Спочатку витягни колоду зі свого ока, а тоді шукай скалку в чужому оці». Тому, якщо ви застосовуєте репресивні каральні методи проти всіх, хто не входить у вашу єнакіївську групу (навіть проти Ахметова, Фірташа), то це неправильно. Давайте так: або до всіх, або тоді нікого не чіпаємо. Давайте тоді змінимо правила гри.

Пане Олеже, але ж так є завжди: правила диктує той, хто при владі.

Є п’ята стаття Конституції, в якій чітко написано, що джерелом влади в Україні є народ. Тому народ повинен диктувати правила гри, тільки народ. Я вважаю, що я є частина народу, ви є частина народу. А якщо ми частина народу, тоді ми повинні самі з вами диктувати правила гри. Якщо ми не хочемо цього робити і віддаємо правила гри у руки тих, хто накрав мільярди, тоді виникає питання – а ми з вами хто? Тварини, худоба, маса?! Правильно було б, щоб вони віддали 90%, а собі залишили 10%, а ми 90% залишимо собі, а 10% віддамо. І це буде правильний розподіл багатства для формування середнього класу. Це не є більшовицький підхід. Це є підхід формування моделі народного капіталізму.

От дивіться: Польща – 1 мільярдер, живе за кордоном, але 66% середнього класу; Фінляндія – 79% середнього класу, 1 мільярдер, живе за кордоном; в Швеції приблизно така ж ситуація; Норвегія – 82% середній клас. Давайте зробимо таким чином – нехай не буде бідних, але буде заможний середній клас. Не можна так, щоб у Україні було 3% з сім’ями багатих і 80% бідних (за класифікацією ООН).

Слід додати, що і в Польщі, і в Норвегії ситуація однакова – центр ніколи нічого не дає. Така природа центру.

Тоді які дієві механізми, щоб цього добитися? Які ставити вимоги?

Навіть не ставити вимоги, а створити виконком. От сьогодні Львівська обласна рада повинна створити свій виконком і призначити голову виконкому, перебрати на себе всі фінансові функції, забрати всі гроші.

Ви побачите, які зміни почнуться. Те ж саме має зробити Тернопільська обласна рада і Івано-Франківська. Хоча б три. Потім підтягувати Волинську і Хмельницьку. І тоді збираємо унію вільних українських міст за типом Магдебурзького права. Тоді говоримо про Галицький сейм. Але це все в рамках інтегрального федералізму України. Це не сепаратизм. Це реалізація п’ятої статті Конституції. І тоді пропонуємо іншим краям-областям України зробити те саме, згідно з європейським законодавством і Хартією про місцеве самоврядування, Конституцію України. Зробити те, що зробить Галицько-Волинська асамблея.

Пане Олеже, але ж це мають усвідомити місцеві Галицько-Волинські олігархи.

В нас немає власних олігархів. В нас є багаті люди.

Але ці багаті люди зараз займаються взаємопожиранням і взаємопоборюванням.

Тому що дурні. Повністю дурні. Єнакіївська медуза всіх зжере.

До прикладу, кажуть, що Димінський з Дубневичами бореться…

Це інстинкт червоного ока – це дурна ментальність, яка нам залишилася з хозарсько-тюркської доби, коли всі хотіли бути представниками золотоординського хана. А для цього треба було знищити свого сусіднього князя. Це зразу все відродилося: я князь, і ти князь, але там десь сидить інстинкт, що треба ярлик на правління отримати. А для цього треба показати, що я найсильніший, що я можу.

В Донецьку чи в Баварії великий бізнес леліють, а у нас з ним борються. Може краще почати будувати в Галичині Баварію?

Правильно. Але будуй сам, і допомагай іншим будувати бізнес. Вирощуй середній клас – це своєрідний бізнес-інкубатор. Чим більше молоді втягнуто в самоініціацію, в самозайнятість, тим легше жити. Тому що тоді твоє багатство нікому не ріже око. Ти багатий, і я багатий; в тебе бізнес є, і в мене бізнес є; так, в мене менший, але ти мені не заважаєш, і може з роками я теж досягну твого рівня. Але атрибути однакові. І ти використовуєш продуктивно капітал, і я використовую продуктивно капітал. Я їжджу на хорошій машині, і ти їздиш на хорошій машині. Так, нехай трошки кращій, ніж в мене, але не на Бентлі. Якщо в тебе з’являються предмети розкоші, каблучки, ланцюги, ти в живеш якомусь маєтку, значить ти використовуєш капітал паразитично. Ти не працюєш на розвиток багатства всієї спільноти. Ти пожирач капіталу. А я тоді такого ж капіталу не маю і тому я виснажуюся, я працюю на сім’ю, мені важко, але я працюю. Це неправильно. Треба, щоб наші багаті люди зрозуміли, що треба підтримувати тих, хто хоче бути середнім. Чим більше буде тих, хто хоче бути середнім, тим легше буде жити. Не може бути багатих, якщо навколо буде пустеля люмпенів, жебраків. Вони рано чи пізно прийдуть до того маєтку і спалять його. Це однозначно станеться. Це історія.

Тобто це реально, щоб у нас ті ж Димінський, Дубневич і інші домовилися?

Повинні домовитися. І домовитися на базі того, що вони всі будуть формувати середній клас.

Як Ви вважаєте, чи зацікавлені на даний момент Німеччина та Польща в сильній Україні, в утворенні «трикутника» з Україною?

Польща дуже зацікавлена.

А Німеччина?

Німеччина ні. І Франція не зацікавлена. На жаль, Німеччина за часів Меркель не зацікавлена. Поки є Меркель, зацікавленості в Україні не буде.

Вона ж християнська демократка. Україна теж держава християнсько-демократична по своїй суті. Чи це не має жодного значення?

Це абсолютно не має значення. Вони втратили свою сутність. В Україні зацікавлена Австрія.

Китай?

Ні, Китай, ні. Для Китаю ми просто поле травлення. Ми пасовище для Китаю. Китай – це спадкоємці орди. Це комуністична сарана.

Тоді де шукати для України союзників, партнерів?

Скандинави, три скандинавські країни, країни Бенілюксу, Австрія, Швейцарія.

А Азія?

А навіщо нам Азія? Ми – Балто-Чорноморський конгломерат. Наші спільники – всі, хто лежать на Балто-Чорноморському меридіані. Якщо ми вибудуємо з вами меридіан, ми будемо мати потужну центральноєвропейську країну.

Але тоді ми станемо буфером між Китаєм, Росією і тою ж Європою?

Ми будемо не буфером, ми будемо геоутворювачами. Ми станемо стрижнем, який буде тримати всю Євразію. І не тільки ми: Польща, Скандинави і внизу Чорне мора. Ось там наше коріння лежить, звідти пішли два арійських потоки – індоарії і іраноарії.

Пане Олеже, ви, як лідер партії не раз говорили про люстрацію і про суд на Компартією. Це і далі актуальне питання, чи воно вже історично вичерпалося?

Над КДБ. Компартія вже нецікава. Важливим залишилося одне питання – це люди, які є схованими агентами, які дали підписку про співпрацю з КДБ. От тільки вони і є небезпечні. Всі інші вже відійшли. В чому є проблеми: якщо батько давав підписку під КДБ, то його діти теж під підпискою. Це найстрашніше, що зрада передається поколіннями. Якщо батько був членом Компартії, то для тебе це вже не проблема, тому що це була широка структура. В Україні перед розвалом було 4 мільйони комуністів, а з сім’ями це взагалі одна третина. Тому Компартія вже розвалилася. Але що залишилося? Залишилося номенклатурне ядро як носій грошей компартії. Залишився орден мечоносців – це КДБ. І залишилися архіви, а вони не горять. Архіви лежать в Москві. І там чітко написано, хто дав підписку. Я не за те, щоб цих людей саджати у в’язниці. Але ти дав підписку, тому в державній службі ти працювати не можеш. Люстрацію треба зробити. Живи собі приватним життям, займайся бізнесом, особливо сільськогосподарським бізнесом – супер.

Але це має бути цивільне громадське життя. І більше того, навіть діти їхні не повинні входити до державних органів, тільки десь вже починаючи з правнуків. Як кажуть, кадебістом залишаються і після смерті. Хороший кадебіст – мертвий кадебіст, але він і після смерті кадебіст. Тому треба розірвати цей ланцюг. А кадебісти пов’язані зі злодіями в законі. І поки ми це не розірвемо, ми не зможемо сильну Україну побудувати.

Пане Олеже, опозиція об’єднається?

Яка? Є різна опозиція: є польова опозиція. От я представник польової опозиції. А є так звана номенклатурна опозиція, владна опозиція. Це так звані галушки в макітрі – Яценюк, Тимошенко, Ющенко, Порошенко – вони всі в одній макітрі.

Тарас Стецьків?

На жаль. Тарас не вийшов з моделі. Треба вийти з моделі і заявити, що я в цю макітру більше не піду. Моє завдання – цю макітру розбити, а ці галушки викинути на смітник. Ось зроби це, тоді я скажу, що ти відрізав своє коріння.

За що вбили Чорновола? За це і вбили, що він виліз з макітри і сказав, що він вийшов з системи, що він позасистемний. Зараз ситуація буде така: зрозуміло, що Тимошенко повинна зараз створити єдину колону і так іти. Але Тимошенко представник кланово-корпоративних сил. Вона буде битися з ними так само, але за свої інтереси. А от реальна польова опозиція повинна створити свою колону і йти цією колоною на вибори: чи на мажоритарних округах, і, якщо вдасться, вийти на партійний рівень.

Якщо на партійному, то хто це може бути?

«Свобода» може іти. Але тоді треба об’єднатися з кількома польовими партіями, навіть з такою, як моя.

Як КУН?

КУН є під контролем Ющенка. Для цього КУН має очиститися, вийти з-під контролю сім’ї Ющенка, заявити, що він ворог, що це вовк в овечій шкурі, і тоді так, тоді КУН може іти.

А такого не може бути, що народ закусив вудила і мовчить, а на вибори прийде і проголосує проти діючої влади?

Ну і що? Поміняють бюлетені, урни поміняють і все. В тому й справа. Щоб це проконтролювати, треба мати величезну масу людей, які готові битися за результат.


Розмовляли Андрій Болкун, Ольга Савальська

Вголос

Про зраду Кучми і Ющенка, про багатіїв Львівщини і обман Королевської, про виконком для облради і ляльок для Путіна в ексклюзивному інтерв’ю Вголосу розповів економіст, політолог, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. (Продовження. Початок ТУТ).   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
31 травня 2017
Подписывайтесь на канал Олега Соскина в Youtube
31 травня 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии
31 травня 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України
28 травня 2017
Олег Соскін презентував у ЖНАЕУ свою монографію про народний капіталізм
28 квітня 2017
Польські F-16 захищатимуть повітряний простір країн Балтії
28 квітня 2017
Польща збільшить чисельність війська та витрати на оборону
28 квітня 2017
Росія засудила кримського татарина Зайтулаєва до 12 років колонії
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
28 квітня 2017
90 батальйон ВДВ відпрацював різні сценарії тактичних навчань на полігоні в Житомирській області
Житомир
28 квітня 2017
У Житомирі відбулись заняття з підготовки загонів територіальної оборони
Житомир
28 квітня 2017
Житомирські десантники взяли участь у чемпіонаті Виживання в зимових умовах – 2017
Житомир
28 квітня 2017
1 травня – Міжнародний день солідарності трудящих
Новоград-Волинський
28 квітня 2017
План роботи виконавчих органів міської ради на 03 травня 2017 року
Новоград-Волинський
28 квітня 2017
У Новограді-Волинському відбулося відкриття VIII обласної спартакіади серед збірних команд органів місцевого самоврядування
Новоград-Волинський
28 квітня 2017
Вишгород:Першотравневий спортивний мікс
Вишгород
28 квітня 2017
Міський голова Віктор Весельський провів виїзний прийом громадян
Новоград-Волинський
28 квітня 2017
Про проведення виплат по відшкодуванню середнього заробітку мобілізованим працівникам
Новоград-Волинський
28 квітня 2017
Тижневий план роботи виконавчих органів міської ради з 03 травня по 14 травня 2017 року
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
30 квітня 2017
На Западной Украине назревает бунт из-за львовского мусора
30 квітня 2017
Україні пророкують можливий дефолт
30 квітня 2017
Порошенко веде таємні переговори з Путіним – у Кремлі негласно визнали
30 квітня 2017
Активістці у Києві посеред білого дня спалили авто: відео
30 квітня 2017
У Львові біля стадіону СКА сталась масова бійка
30 квітня 2017
Пионтковский: Путин дал понять окружению, что он не планирует идти на следующий срок. На самом деле уходить он никуда не собирается
30 квітня 2017
Меморандум з МВФ: Безсмертний прогнозує імпічмент і відставки
30 квітня 2017
Бывший министр агрополитики Швайка попал в ДТП и разбил свой джип всмятку
30 квітня 2017
Предупреждение свыше? Накануне приезда Меркель в Сочи там произошло землетрясение
30 квітня 2017
Поліція у Варшаві побила протестуючих під час маршу ультраправих – ЗМІ
TyTa