Неділя, 18 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко
13 березня 2018
Трамп заявил, что за отравлением экс-ГРУшника Скрипаля может стоять Россия
13 березня 2018
Тереза Мэй завтра объявит об ответных шагах Британии по "делу Скрипаля"
13 березня 2018
Експерт: Україна не може впоратися з посткомуністичним олігархатом


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 13 грудня 2011

Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади України

13 грудня 2011 року у Полтаві відбувся тренінг „Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади України”. Захід провів Інститут трансформації суспільства (Київ) спільно з Полтавським університетом економіки і торгівлі, Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавською обласною радою, Управлінням державної служби Головдержслужби України в Полтавській області. Тренінг відбувався у рамках міжнародного проекту „Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади: українські можливості в контексті фінського досвіду”, що здійснюється Інститутом трансформації суспільства за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.Мета тренінгу:

  • Вивчення європейського досвіду якісного врядування (Good Governance) на рівні малих і середніх міст.
  • Аналіз існуючих та визначення нових джерел розвитку українських міст.
  • Забезпечення працівників органів місцевої влади України сучасними знаннями та навичками, у тому числі на основі фінського досвіду, у таких сферах, як: управління процесами місцевого розвитку, налагодження ефективної комунікації між місцевою владою та громадою, формування й використання інформаційних потоків, спрямованих на активізацію розвитку місцевих громад.
  • Підвищення ролі лідерів місцевої влади у житті та зміцненні територіальних громад.
  • Залучення територіальних громад до інтерактивного діалогу з місцевою владою щодо шляхів формування комфортного життєвого середовища і впровадження належного управління в українських містах. 

Учасники заходу: Посол Фінляндії в Україні, Другий секретар Посольства Фінляндії в Україні, керівники Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної та міської рад; українські експерти, представники органів місцевого самоврядування, засоби масової інформації Полтавської області.

Із вступним словом до учасників тренінгу звернулися керівники місцевої влади та організатори заходу:


Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства, професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, керівник проекту

Я дуже радий Вас вітати в стінах нашого давнього партнера Полтавського університету економіки та торгівлі. Інститут трансформації суспільства здійснює четвертий подібний захід в регіонах України. Полтава – це стрижневий регіон України. Нам дуже приємно працювати з керівництвом обладміністрації та обласної Ради.

Валерій Пархоменко,
заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації

В Україні йде реформування не тільки політичних складових, а й громадських, суспільних. Це було сказано Президентом України на муніципальних слуханнях, які відбувалися 1 листопада, де було дано негласний старт компаній по обговоренню програми реформ по адміністративно-територіального устрою. Сьогодні структура місцевого самоврядування залишилась нам з пострадянських часів. Я вважаю, що це добре, адже певні надбання були в нас і в ті часи, які реформувались і перейшли в незалежну Україну, маючи певний досвід в роботі органів організації населення. Але, негативним явищем є те, що певні питання, які ми можемо вирішити на місцевому рівні ми повинні узгоджувати з центральними органами виконавчої влади. Тому, задача поставлена така – децентралізація управлінських рішень, передача функцій на місця, передача ресурсів і матеріальних, і майнових. Полтавська область – самодостатня, самозабезпечена. Сьогодні стоїть питання не тільки у вертикальній співпраці, але і налагодження тісних зв’язків у горизонтальних площинах. Це підписання договорів про співпрацю між областями і територіями. Я гадаю, що в майбутньому ми зустрінемося у більш ширшому колі, де будемо обговорювати закон або проект закону, який буде вноситись у ВР «Про органи самоврядування», «Про державну службу», все це повинно розглядатися в комплексі. Сьогодні, зробивши аналіз, ми побачили, що деякі органи виконавчої влади дублюють функції одна одної, переплітаються деякі повноваження. Основна задача реформ – покращення благополуччя громадян і максимальне надання адміністративних і соціальних послуг населенню. Адже, в 2012 році, як сказав Президент, ми будемо підходити до реформ місцевого самоврядування.

Володимир Марченко,
заступник голови Полтавської обласної ради

Як на мене, на цьому зібранні ми повинні більше слухати, ніж говорити. Тому що ми маємо унікальну можливість зустрітись з високопосадовцями Фінляндії. Ця країна займає перше місце в певній групі щодо розвитку країн світу. Адже, сьогодні можна говорити, що Фінляндія має ВВП близько 40000$ на душу населення. Колеги, мабуть, проходили у свій час проходили досить серйозні етапи, щодо адміністративно-територіальних реформ і та ін. Тому, я думаю, колеги мають унікальну можливість поділитись своїми напрацюваннями, досвідом. В січні 2010 року в Фінляндії губернії були замінені на агенції регіонального розвитку. Приємно, що в цьому залі багато наших колег, які вивчали досвід Польщі, Франції. Я думаю, ви погодитесь, що країни Європи вже «вималювали» модель за якою потрібно пройти і нашій державі. Я впевнений, що ви донесете багато цікавих, розумних і ділових речей до наших колег.

Ар′я Макконен,
Посол Фінляндії в Україні

Для мене Полтава дуже цікаве місце з історичної точки зору. Однак, дуже важливо знати свою історію, проте ми повинні дивитись у майбутнє. Посольство Фінляндії підтримує проект по ефективному державному управлінню, який здійснює Інститут трансформації суспільства. Щорічно посольство підтримує декілька подібних проектів. Для нас пріоритетними напрямками являються: ефективне управління; рівність між чоловіками і жінками; енергоефективніть. Ми підтримуємо ці проекти тому, що це актуальні і важливі сфери, а також Фінляндія може поділитися гарним досвідом. Підтримуючи ці проекти, ми підтримуємо і громадянське суспільство. Громадянське суспільство - важливий суспільний ресурс.
Декілька слів про Фінське місцеве управління. В Фінляндії місцева влада має широкий обов’язок по забезпеченню основних послуг громадянам. Місце влада має органи місцевого самоуправління, які базуються на власній демократії і прийнятті самостійних рішень. Вони мають своє право на оподаткування. В 2011 році в Фінляндії було 336 муніципалітетів. В Фінських місцевих органах влади працює близько 20% робочої сили Фінляндії. Річні витрати місцевої влади становлять 40 млрд. євро. В Фінляндії місцева влада відповідає за надання першої медичної допомоги, спеціалізованої медичної допомоги і стоматологічної допомоги. Забезпечують денний догляд за дітьми, добробут людей похилого віку та інвалідів, а також широкий спектр інших соціальних послуг. Відповідають за воду та енергозабезпечення, стан вулиць та доріг, охорону оточуючої середи. Займаються розвитком та утримання громадського транспорту. Шукають шляхи просування комерції і працевлаштування в цьому регіоні. Здійснюють нагляд над використанням земель і будівництвом в своєму регіоні. Фінська місцева влада постійно вдосконалює свої служби і стараються забезпечити ефективність їх роботи. Все більше послуг стають доступними, завдяки Інтернету. Прозорість і доступність інформації – основні принципи діяльності Фінської місцевого управління. В місцевому управлінні підкреслюється важливість демократії, а також участь мешканців і споживачів в місцевих справах.
Декілька слів про муніципальні фінанси. Річні витрати в 2011 р. складають 40 млрд. євро. Місцеві органи фінансують свої річні витрати за рахунок податків, грошей отриманих від центральної влади, різноманітних платежів та зборів, і доходів від продажу. Середній рівень місцевого податку майже 20%. Більшість платежів отримують за такі послуги, як водопостачання, енергопостачання, громадський транспорт.

Олексій Нестуля,
ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, заслужений працівник освіти України, доктор історичних наук, професор

Я хотів би наголосити на актуальності цієї розмови. Я, як історик, провів певні паралелі: 1918 р. – Фінляндія і Україна одночасно отримала шанс на самостійний, національний розвиток. Сьогодні ми говоримо про успіх проекту «Самостійна, незалежна Фінляндія» і шукаємо шляхи, як вийти на такий же результат в проекті «Самостійна, незалежна Україна». Ми робимо це майже 90 років. Мені здається, що ми маємо прислухатися до того досвіду, який напрацьований нашими фінськими друзями. Тому, я хотів би попросити не просто слухати, а вслухатися. Тому, я бажаю вам зробити сьогодні певні висновки, сформулювати власні ідеї.


Виступи експертів

«Якісне врядування як основа конкурентоспроможного розвитку міст України»


Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства, професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, сертифікований експерт з питань розвитку місцевого самоврядування Фінляндії

Україна обрала європейський шлях розвитку. поставила собі за мету – інтеграцію європейських структур. Одним з базових елементів успішної європейської моделі є «добре врядування». Врядування, яке має на меті формування конкурентноздатного, високоефективного, справедливого механізму надання послуг та задоволення на якісному рівні членів територіально-адміністративних громад – це є якісне врядування. Воно регулює взаємовідносини між офіційними інституціями місцевого самоврядування та недержавними колами. Отже, загальні принципи:

– колективність;
– консенсус;
– підзвітність;
– прозорість;
– відповідальність;
– ефективність;
– дієвість;
– рівноправність;
– верховенство закону.
Від цього відійти в бік не можливо. Якісне врядування на рівні місцевої влади. Основні засади, які потрібно виконувати:
– гармонізований керований розвиток;
– стратегія розвитку територій;
– стратегія розвитку міста;
– децентралізоване управління;
– впровадження механізмів оцінювання економічної діяльності;
– дотримання законодавства;
– регулярний зворотний зв'язок: громада-влада;
– моніторинг громадської думки;
– діюча веб-сторінка міста;
– налагодження на ринкових засадах партнерства влада-бізнес-громада – це раціональне –– сполучення між секторального співробітництва;
– створення реального конкурентного середовища;
– залучення державного і приватного сектору для реалізації програм;
– корпоративний підхід, щоб всі члени громади брали участь у розвитку громади;
– використання раціональних форм об’єднань, зусиль і ресурсів виробничих структур і територій.
На сьогоднішній день, без формування технологічних парків, бізнес-інкубаторів рухатись далі не можливо. Стрижневою силою виступають університети;
відкритість влади, доступність інформації;
– за діяння механізмів, що громадяни брали участь у формуванні та реалізації влади. Якщо вони не беруть участь, то тоді відбувається депресивний розвиток громади;
– постійний розвиток персоналу, підготовка кадрів;
– завдання адаптації процесів планування і контролю;
– адаптація процесів планування в муніципальному управлінні;
– управлінські комунікативні навички, якими має володіти сучасний службовець;
– сучасна система самоврядування потребує нових службовців, які мають відігравати ключову роль. 

Полтава – класичний регіон, де середній клас повинен стати основою розвитку суспільства. Якщо взяти Фінляндію і Полтаву –це достатньо адекватні величини. Якщо брати модель Фінляндії і застосувати її на Полтавщині, Ви будете надзвичайно успішними.
Наше завдання, щоб талановита молодь залишилась у нас, а не від’їжджала за кордон.

Фінська школа муніципального менеджменту виділяє фактори, необхідні для успішної діяльності керівника:
– вміння досягати результатів та бажання наполегливо працювати, задля успішного досягнення поставленої мети;
– бажання та здатність нести відповідальність за довірену роботу, приймати рішення;
– вміння розпочинати процеси змін;
– мистецтво приймати швидкі рішення;
– вміння використовувати відкритий спосіб управління;
– здатність зосереджуватись на майбутніх і теперішніх рішеннях;
– визначати зміни всередині та ззовні організації;
– готовність до тісних, соціальних взаємовідносин;
– здатність до спільного загального керівництва;
– творчий підхід до своєї праці.

Порівняння функцій «доброго врядування» в Фінляндії та Україні:
прозорість, доступність до інформації. Дуже розвинуте електронне врядування;
фінанси Фінляндії. Місто має свої фінанси, є свій рахунок у комерційному банку, який обирається шляхом тендеру, відповідно є фінансова самостійність громади;
на відміну від фінського персоналу, для нашого характерні корупційні зв’язки, відсутність базової освіти, професійних навичок;
охорона здоров’я, денний догляд за дітьми – це робиться в Фінляндії.

Регіональний економічний розвиток. Ми бачимо, що на центральному рівні вирішити місцеві питання вирішити не можливо. Тільки передача грошей, влади і власності на місця може надати нам зміну моделі. Тому, що на місцях дуже складно організувати корупцію і хабарництво, адже громада може це дуже легко проконтролювати.
Бізнес-інкубатори – основа розвитку підприємництва Фінляндії. В Україні, на жаль, вони відсутні.

Отже, висновок можемо зробити такий, що Україна «вагітна» переходом до нової моделі самоврядування. Я впевнений, що той фах, який ви маєте, той рівень підготовки – він достатній, щоб спільними зусиллями, разом з Обласною Радою, Обладміністрацією ви це зробили. Ми готові вам всіляко допомагати. Отже, всі умови для цього початку є, теоретичне обґрунтування – є, бажання Європейських країн нам в цьому допомагати – є, президент проголосив, що треба це робити, тому треба переходити до дій.

«Шляхи взаємодії місцевої влади і громади: фінський досвід та українська перспектива»

Вадим Сахаров,
завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, професор; радник з економічних питань Посольства України у Фінляндії (1994-1997рр.)

Хочу розповісти вам не тільки питання пов’язане безпосередньо системою самоврядування Фінляндії, але й трошки про свій особистий досвід перебування в цій країні. Фінляндія – особлива країна. Фіни створили те про, що мріяли десятки поколінь. Вони створили країну дуже комфортну для людей, для себе. Як сталося так, що країна, яка була найбіднішою у Російській Імперії, зараз є передовою не тільки в Європі, але й в світі по всі показникам? Фіни зробили 2 дуже важливі речі:
наприкінці 80-их початку 90-их років – структурна перебудова економіки. Кожна фірма розглянула свої можливості, з чим вона може йти в майбутнє. Вони проаналізували, за якими напрямками вони є найкращими в світі. Потім позбулися всього зайвого і залишили тільки ті напрямки, де вони є передовими. Отже, потрібно виділити ті галузі, які будуть перспективними в своєму розвитку;
ефективний менеджмент на всіх рівнях.

Система місцевого самоуправління в Фінляндії – є однією із децентралізованих в світі.
Система влади в Фінляндії представлена трьома рівнями: 

- центральний;
- регіональний;
- місцевий.

На регіональному рівні не проводяться вибори та не збираються податки. Починаючи з 2010р. в Фінляндії немає ні провінцій, не губернаторів.
Муніципальна освіта. Свій муніципалітет створюють самі фіни. важливо зауважити, що він не залежить від виборів. Управляє професійний менеджер. Менеджер має докторську ступінь.
В Фінляндії не можливо стати бідним, бо тоді спрацює система соціального захисту населення. Так, податки велику. Але кожен фін розуміє, що за ці кошти колись жити і йому, і наступному поколінню.
Фіни фантастично люблять свою країну і живуть для своєї країни. Наприклад, вони не квапляться віддавати свою енергетику, адже контрольний пакет компаній й досі знаходиться в державі.
Зараз для нас цей досвід є необхідним. Це є найкращий елемент системи європейської системи стандартів.

«Досвід проектного менеджменту в органах місцевого самоврядування Полтавщини як основа підвищення ефективності управління регіоном»

Петро Ворона,
декан факультету економіки та менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі, доцент, кандидат наук з державного управління, заступник голови Полтавської обласної ради (2006-2010 рр.), депутат Полтавської обласної ради IV, V, VI скликань

В сучасних умовах в яких працюють органи місцевого самоврядування, той бюджет, який є у них, справа є надзвичайно невдячною і забезпечити себе, існування тієї інфраструктури, яка є на місцях, тільки шляхом використання бюджету, на сьогодні є не можливим. Проте, в Фінляндії є система підтримка територіальних ініціатив і держава обов’язково стимулює розвиток цих ініціатив шляхом системи грандів.
На Полтавщині є такий досвід, як участь територіальних громад у конкурсі Фонду підтримки місцевого самоврядування при Президенті України. Це конкурси підтримки проектів територіальних громад. Завдяки цим конкурсам виконується основне завдання – це те, що деякі проблеми, які є на території громад, пов’язані із діяльністю інфраструктури, можуть вирішуватися за рахунок місцевого бюджету, додатково залучаються місцеві та районні бюджети.
На території Полтавщини ще є один гарний досвід – це співпраця із Фондом підтримки місцевого самоврядування. В попередні роки ми мали багато конкурсів, вигравали до 3 млн гривень, залучали додатково до бюджету. Еліта Фінляндії була єдина, щоб відстояти державність і започаткувати країну, і поставити її в ряд цивілізованих.
Україна фактично не має нормативно-правової бази, яка б повноцінно забезпечувала діяльність органам місцевого самоврядування.
Я вважаю, що сьогодні ми переживаємо депресивний стан розвитку місцевого самоврядування. Коли і змін ніяких не відбувається, а відбувається погіршення.
Для того, щоб стати мером, необхідно вводити певні обмеження. Наприклад, необхідно мати обов’язкову освіту. Нам сьогодні говорили, що людина, яка йде працювати менеджером в територіальну громаду, вона повинна закінчити університет або мати спеціальну освіту з місцевого самоврядування. 20 років ми обговорюємо територіальну реформу. Фіни спокійно реформу провели з обов’язковим обговоренням серед громад. Населення 5,2 млн чол., територія країни, як половина України, якщо подивитися, що в них близько 400 громад, а в Україні – 10500, а по густоті в Фінляндії 17 чол/км2, а у нас – 85 чол/км2. Отже, іноді ми утримаємо ті сільські ради, які не дають нам того, чого повинні давати. Звичайно, питання адміністративно-територіальної реформи давно стоїть, давно стоїть ще питання «косметичного ремонту» адміністративно-територіального устрою. Але нічого не проводиться. 
Я вважаю, що жодна влада напередодні виборів не буде робити радикальних реформ. Ми є заложниками постійних виборів. реформи, як правило, проводяться за 5 років до виборів для того, щоб населення встигло подивиться на позитивний результат. Якщо я помиляюсь, я буду щасливий.

Інститут проводить лінію, щодо здійснення реформи в Україні. ми започаткували таку ініціативу, що владу необхідно віддати громадам. Вертикальна система не може забезпечити функціонування всього організму. Коли є обласна рада, коли є громади і ви збираєтесь спільно, і проводите відповідні слухання по функціям громад, по функціям облради і по передачі під ці функції грошей. На сьогоднішній день, ви можете цю ініціативу знизу запускати. Це відповідає 5 ст. Конституції України. Якщо ви це будете робити, таким чином ви підводите базу під свій розвиток. Пані Ар′я проведе переговори з Асоціацією Фінських Муніципалітетів на предмет того, щоб провести відеоконференцію. Сьогодні інститут формує групу з 11 мерів для поїздки В Польщу. У нас є прекрасна розроблена модель: маркетинг міста, брендінг міста. Сьогодні з’являються цікаві процеси.

Після тренінгу відбувся практикум «Налагодження ефективної комунікації між місцевою владою та громадою», який провела:
Надія Матвійчук, керівник відділу маркетингу Інституту трансформації суспільства, координатор проекту ІТС «Українські міста в Інтернеті»,
сертифікований експерт з питань розвитку місцевого самоврядування Фінляндії

Тетяна Савченко,
Гадяцький міський голова

На сайті нашого міста існує зворотній зв'язок. Тобто, жителі нашої громади можуть висловлювати свою думку з приводу того, що ми робимо. Це, як правило, молодь. Жителів старшого віку хвилює проблема стану автомобільних доріг. Особливо, коли внесли зміни до Податкового кодексу і відмінений податок з транспортних засобів, ми фактично стали заручниками. Отже, щоб ми не говорили сьогодні, доки немає належного фінансового забезпечення все залишається декларацією.

Олександр Ісип,
Кобеляцький міський голова

Потрібно до будь-яких речей проблем, підходити системно. Три найбільші проблеми для міського голови: 1) треба визначити напрям розвитку територіальної громади (найкраще визначити спільно з мешканцями); 2) треба визначити можливості, засоби та сили для такого розвитку; 3) постійна увага до процесу.
Є 2 шляхи: можна надавати кошту підприємству, а можна відразу громаді. Ми обрали другий шлях. Перше, що ми зробили систему ЖКХ. Друге – реконструювали опалення на індивідуальне, купили котли, зробили людям лічильники. Потім, забудували центральну частину міста, зробили центральний ринок, зробили реформу системи збирання сміття і самочистки. Ми охопили майже весь приватний сектор. Ми реформували повністю систему водопостачання в місті, систему освітлення. З Нового Року дитсадки будуть, як юридичні особи.
Ми сьогодні говоримо з громадою про очистку річки, про будівництво спортивних споруд. Сьогодні ми, напевно, перші в області, де громада сама збудувала хокейне поле, бюджетні кошти майже не були витрачені.
В цілому, з громадою спілкуватись треба. Це треба робити щоденно: ходячи по вулиці, збираючи групи.

Сергій Соломаха,
Миргородський міський голова

Основне, це інвестиції в місто. Основне завдання міської влади – залучення інвестицій; брендинг міста, щоб ці інвестиції надходили; розвиток малого та середнього бізнесу. Тому, ще це ті структури, які допоможуть розвивати місто. Задачі для міста Миргород, міста-курорту – місто повинно бути туристичним, фестивальним. Я працюю в цьому напрямку. Щодо ЗМІ: в місті є телебачення, радіо, газета міської ради. Придаю велику увагу сайту, який був створений в цьому році.

Петро Світлик,
Голова Карлівської районної ради

В країні немає концепції розвитку місцевого самоврядування. Отже, нам необхідне чітке законодавче поле. Для того, щоб розвиватись в даному напрямі необхідно створити потужну фінансово-економічну базу. Зараз пішла тенденція – за рахунок коштів місцевого самоврядування вирішуються державні проблеми.
Я вважаю, що Україні з фінського досвіду необхідно перейняти створення потужної бази персоналу місцевого самоврядування. Кадри повинні бути захищені законом. Адже, коли прийде новий міський голова, він не зможе звільнити базові кадри, оскільки йому не дозволить цього зробити закон.

Євгенія Яковченко,
Заступник голови Лубенської районної ради

У місті є проблема з безробіттям. Ще основною проблемою є ремонт доріг.
На моє глибоке переконання, людям необхідно говорити правду. Людям не можна нічого обіцяти, якщо не розумієш справи за яку берешся. Наша з Вами робота складається з двох частин:
– це та, яку бачать люди – водогони, благоустрій, ремонт доріг і т.д;
– документообіг – це та роботу, яку не видно, але за яку, на превеликий жаль, можна заробити купу проблем.
Треба формувати громадську думку, формувати справедливе суспільство і люди зрозуміють, що реформи необхідні.

Олексій Рябоконь,
Пирятинський міський голова

У нас також є проблема з дорогами, тому я повинен брати кошти з бюджету. Ми бачимо, що без серйозних реформ, змін Україна не матиме перспективи. Тому, що країна і народ – це не ті, кого сьогодні називають «елітою». Люди це ті, хто живуть в маленьких містах, сільських населених пунктах. Владу обирає громада і має серйозні очікування. Таким чином повинна бути трансформована влада, щоб вона була здатна ці очікування задовольнити. Тільки тоді будуть правильними і результативними реформи, коли вони виправдають саму назву реформ. Ми пройдемо свій шлях, а потім знову зрозуміємо, що рухаємось не в тому напрямку. Ось і 20 років незалежної України.

Володимир Тарабалко,
Перший заступник голови Котелевської районної державної адміністрації

Я вважаю, що яка б влада не була, їй важко позбутися своїх повноважень. Вона ніколи не зможе позбавитись своїх можливостей. Необхідно, щоб проводились частіше подібні зустрічі. І потрібно, щоб не тільки сільські голови збиралися, голови районних рад, а щоб і владні структури також приймали участь.

Серед учасників заходу було проведено анкетування щодо впровадження системи ефективного управління в містах України.

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
16 березня 2018
Українські католики, як і польські, закликали Церкву захищати єдність шлюбу
16 березня 2018
У Польщі буде встановлено пам’ятник українському священику
16 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
16 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
16 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
16 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
16 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
16 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
16 березня 2018
Новоград-Волинський
16 березня 2018
Новоград-Волинський
16 березня 2018
101 інформує!
Новоград-Волинський
16 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
16 березня 2018
Скадовськ:На Херсонщині закликають ввести державне регулювання вартості молока
Скадовськ
16 березня 2018
Відбувся фестиваль «Крила надії»
Пирятин
16 березня 2018
Відбувся звіт міського голови
Ромни
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
18 березня 2018
МихоМайдан начал марш за отставку Порошенко на Майдане
18 березня 2018
Турция заявила о взятии Африна под полный контроль
18 березня 2018
Наслідки негоди на Закарпатті – понад 80 населених пунктів без електроенергії
18 березня 2018
В Одесі консульство РФ "замінували", у Львові й Харкові спокійно
17 березня 2018
"Рух нових сил" заявляє про затримання активістів у центрі Києва
17 березня 2018
Мэй: Британия готовит следующие меры против РФ
17 березня 2018
У Кривому Розі невідомі побили одного із співзасновників "Сили людей"
17 березня 2018
У Словаччині потяг зіткнувся з локомотивом: постраждали 18 осіб
17 березня 2018
В Киеве прошел съезд объединения Самопомощь. Партия идет на выборы парламента и президента
17 березня 2018
В Лондоне из-за непогоды отменены более сотни авиарейсов
TyTa