Неділя, 22 жовтня 2017 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
21 жовтня 2017
Кабмин Испании отстранил от должности президента Каталонии и все его правительство
21 жовтня 2017
Дубинский: Зам Гонтаревой Рожкова летал в Вену на встречу с Фирташем, а затем в Москву
21 жовтня 2017
Цена биткоина превысила $6000
21 жовтня 2017
Рейд на ісламістів у Єгипті: загинуло 14 поліцейських
20 жовтня 2017
У наметовому містечку біля ВР перебувають близько сотні активістів
20 жовтня 2017
Томаш Стемпнєвський: Проект Тримор'я має економічний, а не геополітичний зміст
20 жовтня 2017
Бартош Йозвік: Економічний простір держав Міжмор'я в перспективі має не менший потенціал, ніж Західна Європа
19 жовтня 2017
Маркіян Мальський про необхідність включення України у концепцію Міжмор'я
19 жовтня 2017
Верховна Рада схвалила медичну реформу
19 жовтня 2017
Каталонія проголосить незалежність, якщо її позбавлять автономії – ЗМІ


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 27 жовтня 2001

Про круглий стіл "Кордони і система безпеки в Європі: роль України і Польщі"
м.Київ, 25 жовтня 2001 року

Круглий стіл організований та проведений Інститутом трансформації суспільства та Польським Інститутом у Києві. До обговорення організатори заходу запропонували такі проблеми:

 • Україна і Польща: східний кордон якої держави стане поясом безпеки в об'єднаній Європі?
 • Економічні, політичні та воєнні наслідки ймовірного перетворення українсько-польського кордону на новий східний кордон ЄС.
 • Транскордонна регіональна співпраця: невідворотний колапс? Проблеми функціонування малого і середнього бізнесу, товарообміну, працевлаштування, родинних і сусідських контактів.
 • Як вирішити проблеми міграції за умов розширення ЄС?
 • "Залізна завіса" і прозорість": альтернатива чи спроба поєднання двох підходів?
 • Чи не завадить дотримання Польщею Шенгенської угоди втіленню концепції європейського вибору України?
 • Чи доцільна й можлива допомога Україні з боку ЄС у формуванні східного українського кордону, що відповідав би європейським стандартам?
 • Роль Польщі як члена НАТО у залученні України до системи колективної оборони та зміцнення політичної стабільності в регіоні.


  Учасники круглого столу: з Польщі: Якуб Боратинскі і Гжегож Громадзкі ( автори аналітичної доповіді "Прочинені двері: східний кордон розширеного Європейського Союзу"; з України: представники Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства оборони України, Державного Комітету у справах охорони державного кордону України, Департаменту з питань національностей та міграцій при Міністерстві юстиції України, Центру інформації та документації НАТО в Україні, Посольства Польщі в Україні, Посольства Угорщини в Україні, Посольства Латвії в Україні, Посольства Естонії в Україні, Посольства Литви в Україні, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту економічного прогнозування НАНУ, Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАНУ, незалежні експерти і публіцисти, а також засоби масової інформації.

  Учасники дискусії від початку погодились з пропозицією виробити прагматичну конструктивну позицію щодо вступу Польщі до Європейського Союзу та його наслідків для України (О.Соскін). Адже розширення ЄС, а з ним і посилення режиму на кордонах України з новими членами Союзу, є невідворотним. Експерти постійно підкреслювали, що проблему східного кордону слід розглядати в контексті масштабніших проблем, а саме - геополітичного вибору як країн-кандидатів до ЄС, так і України. З одного боку, Польща, Чехія і Угорщина життєво зацікавлені в інтеграції до Європи і застосуванні всіх механізмів євроатлантичної колективної безпеки. Так, Польща, попри небезпеку послаблення двосторонніх зв'язків з Україною, змушена повністю прийняти умови Шенгенської угоди ЄС про кордони і візовий режим (Я. Боратинскі). З іншого боку, нинішня зовнішня політика України де-факто орієнтована на інтеграцію до Росії, а наша "європейська інтеграція" є декларативною. Отже, дії української еліти насправді призводять до того, що поясом безпеки об'єднаної Європи може стати саме польсько-український кордон. Ми маємо наслідувати приклад країн Балтії, які однозначно обрали шлях інтеграції до Євросоюзу, водночас посилюючи режим на своїх кордонах з Російською Федерацією (Г. Перепелиця, О. Соскін).

  До негативних наслідків вступу до ЄС наших західних сусідів експерти відносять послаблення транскордонної співпраці (що позначиться на прикордонних районах обох країн) і обмеження спілкування громадян, а у стратегічному вимірі - зменшення україно-європейських зв'язків в усіх сферах, "відгородження" України від європейської цивілізації. (О. Соскін, Ґ. Ґромадзкі, Е. Лисицин та ін.).

  Було сказано також і про позитивні для України наслідки розширення Євросоюзу. По-перше, вступ до ЄС сприятиме економічному зростанню наших сусідів, а відтак і пожвавленню їх торгівельної співпраці з Україною. По-друге, Польща, як стратегічний партнер України, після приєднання до Євросоюзу матиме значно більші можливості для лобіювання наших інтересів у Європі. Зрештою, це приєднання слід розглядати не як закінчення періоду тісних взаємин з Україною, а як початок великого процесу розширення ЄС аж до вступу у нього самої України (В.Зайанчковскі). Утім, інші учасники зауважили, що подібні перспективи обумовлені не так вступом Польщі до Євросоюзу, як успішністю політичних і економічних перетворень у самій Україні (Ґ.Ґромадзкі та ін.).

  Велику увагу було приділено визначенню шляхів та механізмів подолання вищезгаданих негативних наслідків. Передусім йшлося про полегшення взаємного в'їзду українських і польських громадян після вступу Польщі до "Шенгенської зони". Як українські, так і іноземні експерти запропонували конкретні заходи, спрямовані на створення для українців спрощеного, порівняно з громадянами інших країн, порядку перетину кордону. Так, констатувалась необхідність паралельного збереження новими членами ЄС національних візових режимів, а у перспективі - реформування Шенгенської системи (Я. Боратинскі). Однак такі кроки є неможливими без адекватних зусиль України, спрямованих на зменшення потоку нелегальної міграції і контрабанди, і загалом підвищення безпеки і добробуту в нашій країні. Зокрема, слід ухвалити спільний план заходів Європейського Союзу і України, де ці питання будуть відображені у розділі "Питання юстиції і внутрішніх справ", а також посилити технічну допомогу Україні в облаштуванні її прикордонної охорони (В. Медведєв, О. Клименко та ін.).

  У стратегічному аспекті всі експерти висловилися за активізацію співпраці України з європейськими і євроатлантичними системами безпеки. Наголошувалося, що Польща та інші країни-кандидати до ЄС мають більше сприяти Україні в цьому процесі (Е. Лисицин, О. Плющ та ін.). Крім того, фахівці погодились із необхідністю кардинально переосмислити підходи до проблем регіональної безпеки, зокрема до кордонів, з огляду на різку дестабілізацію ситуації у світі після терактів 11 вересня (Л. Токар та ін.).

  Від організаторів

  Шановні пані й панове,

  Матеріали круглого столу "Кордони і система безпеки в Європі: Роль України і Польщі" будуть опубліковані у повному обсязі в журналі "Економічний часопис". Якщо Ви маєте власну думку з означеної проблеми, просимо надсилати свої матеріали, статті, коментарі на електронну адресу Інституту трансформації суспільства. Вони будуть розглянуті на предмет публікації.


 •    [версія для друку]
   [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
  Новини України   RSS
  Проект „Вибір народу України”
  30 жовтня 2017
  Подписывайтесь на канал Олега Соскина в Youtube
  30 жовтня 2017
  У Львові відбувся круглий стіл щодо перспектив проекту Міжмор‘я
  30 жовтня 2017
  Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии
  30 жовтня 2017
  Народний капіталізм: економічна модель для України
  29 жовтня 2017
  У Львові оголосили про створення ініціативної групи для формування східного дивізіону проекту Міжмор‘я
  20 жовтня 2017
  Польща та Україна продовжують розширювати військове співробітництво
  19 жовтня 2017
  У Польщі народжується більше других і третіх дітей у сім’ї
  Новини міст   RSS
  Проект „Українські міста в Інтернеті”
  20 жовтня 2017
  33-тонна бойова машина "Страж" - нова розробка Житомирського бронетанкового заводу
  Житомир
  20 жовтня 2017
  В Житомирській області знімають мультфільм, що претендує на світову славу
  Житомир
  20 жовтня 2017
  У Житомирі поліцейські та десантники говорили про законодавство щодо особистого володіння зброєю
  Житомир
  20 жовтня 2017
  Вишгород :Початок є. Продовження буде!
  Вишгород
  20 жовтня 2017
  Скадовськ:Шпигунський» безпілотник на Херсонщині виявився іграшкою
  Скадовськ
  20 жовтня 2017
  Ромни
  20 жовтня 2017
  Рішення №331 від 19.10.2017 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 09.12.2016 №391 “ Про встановлення тарифів на послуги центрального водопостачання та водовідведення”
  Золотоноша
  19 жовтня 2017
  План роботи виконавчих органів міської ради з 20 жовтня по 22 жовтня 2017 року
  Новоград-Волинський
  19 жовтня 2017
  У Новограді-Волинському відбулися відкриті змагання з "Street Workout Closing Season"
  Новоград-Волинський
  19 жовтня 2017
  Інформація про якісний стан р. Случ у створі поверхневого питного водозабору м. Новоград-Волинський за III квартал 2017 року
  Новоград-Волинський
  Новини Києва   RSS
  Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
  23 жовтня 2017
  Ольга Богомолец: Медицинская реформа означает физическое уничтожение миллионов украинцев
  23 жовтня 2017
  Пучдемон: женералитет Каталонии создан раньше испанской конституции
  23 жовтня 2017
  Парубий – украинцам: хотите в ЕС, платите за лечение как европейцы
  23 жовтня 2017
  Могут умереть миллионы украинцев? Что означает медицинская "реформа"?
  23 жовтня 2017
  Саакашвили заявил о пропаже еще двух своих людей
  23 жовтня 2017
  Виталий Кропачев: что скрывает угольный «смотрящий» президентской «семьи»?
  23 жовтня 2017
  Украинцев начнут наказывать за пересылку денег и товаров почтой
  23 жовтня 2017
  Министерство экономического развития и торговли выступает за отмену моратория на проверки бизнеса в 2018 году
  22 жовтня 2017
  Глава Каталонии назвал действия Мадрида "атакой против демократии"
  22 жовтня 2017
  Пучдемон объявит независимость Каталония 23 октября - СМИ
  TyTa