Вівторок, 20 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 29 липня 2009

Соціально-економічна та фінансово-банківська криза як фактор загострення президентської кампанії в Україні

29 липня 2009 року в прес-центрі ІА „Укрінформ” відбувся круглий стіл на тему: „Соціально-економічна та фінансово-банківська криза як фактор загострення президентської кампанії в Україні”.

Контекст круглого столу

Поглиблення соціально-економічної та фінансово-банківської кризи суттєво загострює президентську кампанію в Україні. З другого боку втягування української громади в президентську кампанію та набуття нею все більш тотального характеру в свою чергу дестабілізує соціально-економічну та фінансово-банківську ситуацію в країні. Можемо стверджувати, що це взаємозалежні компоненти, які формують сучасний стан України у всіх її царинах.

Проведення президентської кампанії суттєво дестабілізує друга фаза загострення соціально-економічної та фінансово-банківської кризи, яка розпочнеться в жовтні-листопаді 2009 року. Неминучість другої фази кризи обумовлена стратегічним погіршенням соціального статусу всіх громадян України, особливо бідних прошарків населення, що становлять 75% населення держави. Кланово-корпоративні групи намагаються перекласти тягар відповідальності за стан в країні на плечі середнього класу, який складає 20% українського населення, що викликає ще більше збурення у суспільстві, і врешті решт призведе до такого рівня напруги, коли революційну ситуацію в країни не вдасться вирішити мирним шляхом. Такі події нам слід очікувати у четвертому кварталі 2009 року.

Саме тому сьогодні вкрай важливо на рівні авторитетних інтелектуалів – економістів, політологів, юристів, які є незаангажованими, незалежними і не куплені жодною кланово-корпоративною групою, дати суспільству відповідний аналіз ситуації і можливі сценарії розвитку подій. Окрім того показати, механізми недопущення соціально-економічної та політичної ситуації в Україні до остаточного колапсу, соціально-політичного вибуху та тотальної ентропії. А також сформувати здорову креатину платформу спільних громадських дій щодо порятунку України і відсторонення чотирьох кланово-корпоративних груп від влади.

Учасники круглого столу: 

- Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління;
- Валерій Новицький, заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України; 
- Володимир Черняк, народний депутат України III i IV скликання, доктор економічних наук, професор; 
- Володимир Тимофієв, Фастівський міський голова м. Фастів; 
- Олександр Сергієнко, директор Інституту міста;
- Євген Жеребецький, політолог, експерт з виборчого права.


Питання, що обгооврювалися під час заходу:

1. Аналіз економічної ситуації в країні: рівень падіння ВВП; індекс базових галузей промислового виробництва; виконання зовнішньоторговельного та платіжного балансів; рівень безробіття та заборгованості по виплаті заробітної плати; наповнення та виконання державного бюджету і пенсійного фонду.
2. Як буде розвиватися інфляція? Чи відбудеться подальша девальвація гривні? Підвищення цін.
3. Чи зможуть Уряд та Нацбанк здійснити рекапіталізацію комерційних банків? Який реальний механізм рекапіталізації? Можливість розпаду банківської системи в Україні та ймовірне банкрутство 80 українських банків. Яким чином врятувати банки-банкрути?
4. Президентські перегони: чи готові найбільш впливові кандидати на посаду Президента України до відкритого правдивого діалогу із суспільством, а також до відкритої угоди із українською громадою? Чому кандидати на посаду Президента України приховують свої справжні погляди на те чи інше питання?

Виступи учасників круглого столу


Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства,
професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва
Національної академії управління


На мою думку, суспільно-політична ситуація в Україні загострюється. Негативні тенденції, що з’явилися наприкінці 2008 року, у першому півріччі поточного року ще більше посилилися:
~ Падіння індексу виробництва базових галузей склало 28,9%; падіння промислового виробництва – 31,1%, як результат – падіння ВВП у першому півріччі 2009 року до першого півріччя 2008 р. майже на 25%.
~ Обсяги експорту за січень-червень нинішнього року у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року скоротилися на 46,2%, імпорту – на 220%.
~ Інфляція у першому півріччі 2009 р. склала 8,6%, але взагалі потрібно казати про майже 10%.
~ Продовжується падіння курсу гривні до долара.
~ За перше півріччя від’ємне зведене сальдо платіжного балансу склало $ 732 млн.
~ Дефіцит платіжного балансу, який сьогодні формується на базі рахунку фінансових операцій. Тим паче зменшується валютні надходження від фізичних осіб які працюють за межами України. Це дуже негативна ознака, яку ми на сьогоднішній день спостерігаємо.
~ Повний крах Державного бюджету України. За півроку мобілізовано доходів до загального та спеціального фондів держбюджету в сумі 90 млрд. грн., а потрібно було зібрати 120 млрд. грн. Граничний розмір дефіциту запланований держбюджетом на 2009 рік становить 31 млрд. 105 млн. грн. Але вже є дані, що в цілому дефіцит бюджету на кінець року складе 60 млрд. грн.
~ Відсутність грошей, щоб розрахуватися за російський газ. Сьогодні „розробляються” різні міфічні і кримінальні схеми, наприклад, взяти синдецированний кредит у російських структурах у розмірі 4.5 мільярди гривень.

Можемо сміливо робити висновок про абсолютну безпорадність та непрофесіоналізм урядової команди, хоча назвати командою її дуже важко – це залишки уряду. Адже це не уряд, в якому не має половини міністрів. Правлячої більшості у Верховній Раді також немає, наближається завершення легітимного перебування при владі Президента України. Національний банк України безпорадний, його очолюють особи, які переймаються лише власними шкурними інтересами. Всі представники кланово-корпоративних груп знаходяться в агонії, між ними йде тотальна перманентна війна. Найвищі інституції влади виявляють сьогодні мінімум активності щодо вирішення нагальних для країни та її громадян проблем.

Отже ми бачимо, що всі процеси в країн (соціальні, економічні, фінансові, політичні) збігаються до однієї точки. У жовтні 2009 року в Україні розпочнеться друга фаза соціально-економічної та фінансової кризи. Це призведе до зміни соціально-політичної та економічної системи, але якою буде ця зміна невідомо, оскільки не вибудована модель громадянського суспільства. На жаль, сьогодні в країні відсутній потужний правий національно-ліберальний консервативний рух. Винуватцем цього є Віктор Ющенко, який сьогодні заважає консолідації здорових патріотичних правих сил.

Я впевнений, що нам сьогодні потрібно дуже серйозно поставитися до всіх проблем. Кланово-корпоративна система добігла свого кінця і необхідно шукати нові шляхи розвитку. Зокрема дуже важливо побудувати модель народного капіталізму, розвивати національну буржуазію та середній і малий бізнес. Ми наближаємося до перезаснування Української Держави. Нам потрібна держава народовладдя, а не кланова-корпоративна держава на чолі з бандократією.


Слайдова презентація Олега Соскіна: "Соціально-економічні загрози існуванню України"

Валерій Новицький,
заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України

На сьогодні всі говорять про реаквитизацію банківської системи і про те, чи це добре чи погано. Потрібно думати щоб банківська система сьогодні в Україні працювала на реальний сектор . Україна може вийде з цієї кризи , може і не вийде , але якщо керівництво країни і надалі проводи мите таку економічну політику, то Україна з цієї кризи не вийде , а буде державою домініоном. Тоді будь-яка публічна влада в Україні не зможе приймати самостійні ефективні рішення , щоб цього не сталося потрібно діяти рішуче. Проводячи реструктуризацію банківської системи слід розуміти , що необхідно не просто влити гроші в банківську систему . Те, що ми сьогодні чуємо та читаємо, нас спонукає до висновку ,що в Україні є найбільш примітивний технологічно простий спосіб реструктуризації банківської системи , влити гроші туди де їх вкрали у людей . Хто сьогодні турбується аби в майбутньому не повторилося подібних подій ? Слід сформувати ефективну кредитну систему яка працює на реальний сектор економіки , яка дійсно може залучати гроші які є в населення , якщо буде відновлена довіра до суспільства і банківська система і публічної влади в країні тільки тоді ми можемо на щось сподіватися . Поки ,що дії публічної влади та Національного банку України невтішні для суспільства так само можна сказати і про дії приватних банків . Все це веде на сьогодні до хаосу в банківській системі і колапсу української економіки.


Євген Жеребецький, 
політолог, експерт з виборчого права


Чи готові на сьогодні кандидати в Президенти в України до правдивого та відкритого діалогу в суспільстві. Чому вони на сьогодні приховують правдиві проблеми на те чи інше питання. Причин на мою думку є дві. Вони є доволі прості. Те ,що ми з вами сьогодні маємо при владі так звана функціональна еліта , яка власне не є елітою за своїми морально –етичними і інтелектуальними властивостями , просто вони виконують функції тих чи інших чином захопили владу . Ці люди здатні вести не реактивний характер своєї поведінки . Вся наша українська політика за останні роки незалежності має чисто реактивний характер, з’являються якийсь подразники і влада на них не реагує.
Ті серйозні стратегічні плани які висувають політики у нас крім В. Ющенка який задекларував чітко стратегічні речі як політичні спрямування нашої країни , наприклад шлях до НАТО , всі інші кандидати на сьогодні всі свої погляди вперто приховують від суспільства. Власне ще одне питання нажаль дуже сумне над яким мені доводилося свого часу працювати в РНБО в Міжнародний Інститут національної безпеки , який здійснював інформаційний та аналітичний супровід діяльності Ради Національної безпеки та Президентських структур , аналітичні структури які ще є в СБУ в різних розвідках вони фактично зруйновані , тобто кадрова політика нинішньої влади така принципі вся еліта і потенціал з відти є вимитий і взагалі з ними ніхто не рахується. Це перша причина. А відповідно аналітичні центри які на сьогодні у нас діють , то ці працюють на замовлення і основному це має такий характер замовляють щоб пропарити ту чи іншу політичну силу яка на 180 градусів міняє самоорієнтацію і цими питаннями вони і займаються.
Всі наші політичні партії , вони не є самостійними структурами за ними стоять ті чи інші фінансово – промислові групи і мають зовнішнє керування деяких парламентських фракцій вони мислять категорією від виборів до виборів . Для того щоб написати стратегію і послідовно втілювати в життя потрібно подолати колосальний спротив інерцію мислення нашого населення в це потрібно вкласти гроші і нарешті і також на мою думку політичне майбутнє , для чого це робити якщо можна просто говорити про зарплати , купу видачі грошей про курс долара , тобто насущні проблемами , серйозні фундаментальні речі ні хто на них не звертає увагу сьогодні . Тобто по сутті 17 років ми з Вами наводимо фасад будинку , а що робиться в в підвалі , а там труба прорвала і підмиває нам фундамент і будинок наш валиться . Всі ці політичні партії вони давно не приставляють і парламентські також не приставляють волі народу їм далеко до майбутнього цієї держави і до майбутнього цього народу . Їм головне це отримати можливість потрапити черговий раз в парламент . Власне Закон про вибори Президента України який зараз ця Верховна Рада України прийняла - це дуже небезпечна штука на сьогоднішній день , тому-що він системно на всіх рівнях колосально погіршує всі ці умови ректоральні, які були до цього часу . Починаючи з 1991 року ті закони про вибори до Верховної Ради України , до Президента всі вони не покращували можливості виборців , членів комісії , суб’єктів виборчого процесу контролювати процес волевиявлення і досягати результатів . Тепер цього немає , закон іде в низ , він відтворює до кумівський період .

Володимир Тимофієв,
Фастівський міський голова

Як міський голова м. Фастова я хотів-би з вами поділитися наступними питаннями. П’ять великих стратегічних моментів брехні які ніхто про це не говорить. По-перше по зарплаті. На сьогоднішній день в моєму місті немає зарплати учителям , лікарям , міській раді , в сім бюджетним структурам міста. Немає заробітної плати в тепломережі міста, немає зарплати в водоканалі міста , і це пішло з червня місяця . До червня місяця можна було це приховувати . Чому? Тому-що попередники загнавши український народ в прірву без зарплати вони встановили норму юридичну можна два оклада і зарплати можна взяти в кредит в Казначейському банку , береться не в “ Ощад банку “ не інших банках , а в Казначейському банку , тому сьогодні 200 мільярдів на сьогодні взято зарплату з відти , по-друге якщо раніше я як мер міста Фастова в 90-х роках , в 2006 році щоб взяти кредит на тепломережу ,щоб тепло було людям , то я писав гарантії поручитель і відав майно в залог “ Ощад банку “ , “Аваль “ , тепер прийшла команда 10 мільярдів на Україну получити кредит через “ Ощад банку “ без майна під пусте слово уряду . Уряд гарантує , що 10 мільярдів міські ради які проголосували на своїх сесіях вони дадуть . Треті це субвенції “ НАФТОГАЗ Україна “ списуються борги 16 мільярдів з підприємств тепломережі , вони приходять і в той же день відходять. Куди поділися гроші 11 мільярдів , що нам дав МВФ ніхто не знає , куди поділися перехідні гроші ніхто знає . В області в республіці залишаться краплинки цих грошей. По нашому місті 4-5 мільйонів гривень – це хороші гроші місяць можна жити , півтора. Про Україні –це 20 -25 мільярдів , остаткі залишаються за рахунок не до фінансування будівництва шкіл, лікарень, інсуліну , туберкульозу , очищення рік , будівництва доріг тощо. На дороги ці гроші ще не прийшли , стільки грошей 25-30 мільярдів і ще взяти в IVкварталі у грудні місяці 29 грудня . Скажіть мені чи можна 29 грудня ремонтувати дорогу? Неможливо. Таких є 250 державних класифікацій в місті 400 бюджетних класифікацій , 250 ні копійки не дійшло. Власне ці питання скриваються про них нічого не говорять в результаті зарплати немає не тільки в місті Фастові , також в інших містах нашої держави. Але ряд міст які зарплату платять тільки оклад , різниця між зарплатою і окладом в цілому 35% 37% і спад виробництва , що був його стримує ні вислуги не платять , ні оздоровчі не платять, відрядження не платять , премію 35% -70% зняли з зарплати , недофінансування до бюджету 30 мільярдів за півроку. Якщо виходити з нашої загальної теми то питання , що робиться по виплаті зарплати я погоджуюся ,що на листопад місяць найбільше невиплата зарплати і скривати цього не потрібно дійте своїх розмірів і скривати цього неможна буде. Закрити ці дири які існують реально , чи які знекровлюють життя міста їх закрити не можна бути. Але ми з вами не знаємо які є у нас резерви валютні в Україні і як вони використовуються на сьогодні і якщо Президент домовиться з прем’єром і 100 мільярдів з резерву гривень дадуть додатково то все буде у нас нормально . Ніяких революцій не буде , режим олігархічний збережеться.


Володимир Черняк, 
народний депутат України III i IV скликання, доктор економічних наук, професор


Основна проблема поточного моменту на сьогодні – це проблема спаду виробництва в державі. Хочу на цьому поставити основний акцент на сьогодні. Всі інші проблеми вихідні і вся увага повинна зосереджена на вирішенні цієї проблеми . Чомусь всі говорять про стабільність. Нам потрібна не стабільність, а розвиток , там також потрібна і політична стабільність в державі на сьогодні . В умовах демократії не може бути політичної стабільності. Розвиток зупинено , ось проблема в чому і не тільки зупинено розвиток ,а просто неймовірний по ВВП 25% , статистика нажаль в нашій державі теж не зовсім досконала на сьогодні . По виробництву промисловому було 31% , в деяких галузях спад ніби не продовжується , але немає нажаль нікого розвитку , в сільському господарстві є сезонний рух , дуже суттєвий спад по торгівлі на сьогодні існує в державі, 30% по транспорту і якщо взяти прогноз на рік по ВПП складе він приблизно 12% - це оптимістичний прогноз . Отже ось основна проблема яку потрібно на сьогодні вирішувати , проблема зупинки спаду виробництва і забезпечення розвитку . на сьогодні потрібно знижувати податкі , особливо малому та середньому бізнесу, а не шукати щоб їх підвищити ці податки. Де шукати ці кошти? Бюджет буде втрачати, а кошти потрібно покрити за рахунок стабілізаційного фонду , а його потрібно створити . Потрібні податкові пільги на інновації та інвестиції. Відомий світовий досвід Японії коли вони 10 -12 років податкові пільги видали на новий технологічний рівень , в США під час Великої фінансової депресії, коли пілці для пів Донецької області - це звичайно погано, а коли точкові податкові пільги для інновацій і інвестицій , тобто інвестиційною голкою потрібно вколоти в те місце де вона дає найбільший ефект для цього потрібно визначитися . Потрібно також державне фінансування державних програм , у нас повинно бути п’ять , а не двісті як це є у нас . Потрібно знайти кошти щоб здійснити дійсно на якихось ділянках прорив - це відмовлення системи кредитування економіки в загалі потрібне відновлення банківської системи кредитування . Національний банк України завжди заявляє ,що не можна знизити облікову ставку , тому-що у нас високий рівень інфляції в країні. Облікову ставку потрібно знижувати і знову є світовий досвід Туреччина мала 70% інфляції, але дала потужній поштовх виробництву і тоді зменшила. А у нас ортодоксальний мані торизм він вже просто всім набрид і це вже неможливо слухати , на скільки примітивний , наскільки ортодоксально мислять люди які стоять на тих ділянках роботи , де вони повинні думати творчо. Потрібна цільова кредитна емісія – це можливо те ,що я Вам скажу . Догматизм, тільки скажеш слово емісія, то це інфляція є загальна емісія - це погано . Є цільова емісія - це добре . Коли ми з Вами виділяємо п’ять основних програм і під основну програму здійснюємо цільову кредитну емісію ,щоб дати поштовх виробництву - це нормально і це добре . Ось такі основні моменти які пов’язані на сьогоднішній день із вирішенням проблеми спаду виробництва на тлі економічного зростання і всі кандидати в Президенти України повинні сьогодні дати відповідь на це прокляте запитання . , що вони будуть робити для того щоб забезпечити зростання виробництва і коли кажуть ,що боротьба з інфляцією монетарними методами , на мою думку –це просто злочин . Є надійний ефективний метод боротьби з інфляцією – це зростання пропозиції , а не монетарні методи . Другий момент який є дуже суттєвим на сьогодні вирішення проблеми заборгованості, проблеми банкрутства , нова хвиля банкрутства очікує це нова проблема безробіття , заборгованість в нас є внутрішня і зовнішня . Внутрішня заборгованість особливо небезпечна в нас “НАФТОГАЗ Україна “ , за прогнозами близько 28 мільярдів гривень кінець буде бог “НАФТОГАЗ Україна “ і “НАФТОГАЗ Україна “ рухається до банкрутства . Що стосується зовнішнього боргу , в наш час стало непристойно говорити про дефолт, загрозу дефолту існує , ми на сьогодні не можемо закривати очі на, що у нас зовнішній борг приватних корпорацій і приватних банків складає понад 80 мільярдів USD і в цьому році потрібно виплатити біля 20 мільярдів USD і практично кожна третя структура не здатна цього зробити на сьогодні , тому казати, що не існує загрози дефолту на сьогодні неправда , а щоб вирішити її потрібно по –перше реструктуризувати заборгованість частково це робиться, але дуже кволо і мляво на сьогодні. По-друге за рахунок кредитів покривати, але це обмежені кредити , що ми будемо брати в борг щоб потім виплачувати ці борги потрібно –це також не є вирішення проблеми на сьогоднішній день. Тому нам всім потрібно пам’ятати , що ця проблема існує також і над цим потрібно працювати.


Олександр Сергієнко, 
директор Інституту міста


Як нам всім відомо м. Київ на сьогодні є найбільш потужнім економічний центр регіон в Україні і практично ситуація в Києві віддзеркалює те все ,що відбувається в країні в цілому . Ситуація на сьогоднішній день є насправді критична , бюджет за півроку виконано по доходам на 30% , по видаткам на 36% за рахунок того кредиту мільярд двісті який взяли і тут же передали . Промислове падіння 69% до відповідного періоду минулого року , будівельна галузь яка була окрасою столиці впала втричі , пасажирські перевезення на 25% , роздрібна торгівля тримається 80% з періодом минулого року, споживчі ціни виросли на 12 % , житлово-комунальні послуги на 43% , продукти харчування 9%, але це пакет прошу Вас зауважити , тому-що на окремі продукти ріст є 25% - 40% . Тобто з іншого боку реальна заробітна плата становить 88% до рівня грудня минулого року , безробіття зросло в тричі , причому – це офіційне зареєстроване безробіття , число робочих місць за нашими оцінками скоротилося на чверть , тому-що пасажирські перевезення в метро в електротранспорті які дуже чітко обліковуються впали на 25%. Що ми на сьогоднішній день бачимо в м. Києві. В Києві бачимо ставлення Верховної влади всіх її гілок до місцевої влади , неможна сказати , що ні Президент України , ні Кабінет Міністрів, ні верховна Рада України не мають впливу на ситуацію в м. Києві , але всі намагаються розіграти карту Чернівецького , залучити його до своєї команди ,щоб потім прикупити ці голоси на другому турі. Це є на мою особисту думку аморальна позиція , і тут населення потрібно сказати чітко, той хто підтримує Чернівецького того не підтримують кияни на виборах, це абсолютно однозначно , хто зробить заявку на усунення Чернівецького того підтримують кияни. І в цьому відношенні я особисто хотів-би ,щоб ми перейшли від констатації негативу до того позитиву , того вивчення позитивних шляхів розвитку ситуації які мусить виробити експертне товариство і в цьому моменті я хотів-би ,що саме передвиборча компанія Президента України йшла в руслі не критики своїх суперників і в піарі , а в змаганні опозиції, хто запропонує найкращий план виходу з кризи.

Укрінформ

Нова фаза загострення соціально-економічної та фінансово-банківської кризи можлива у жовтні - Олег Соскін 

Експерти занепокоєні можливістю впливу фінансової кризи на президентську кампанію в Україні

 

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
19 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
19 березня 2018
У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
19 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
19 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
19 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
20 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
20 березня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
20 березня 2018
Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
Вишгород
20 березня 2018
Освітній семінар з національно-патріотичного виховання на Скадовщині прикрасило "Свято вареників", на якому пригощали військовослужбовців
Скадовськ
19 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
19 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 березня 2018
Вільні нежитлові приміщення, що можуть бути надані в оренду
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Новоград-Волинський
19 березня 2018
Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об 'єктах Житомирської області у 2018 році»
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Чистые международные резервы НБУ выросли до $6,4 миллиарда
19 березня 2018
Госдолг США впервые превысил $21 трлн
19 березня 2018
Зареєстровано проект закону про Нацбюро фінансової безпеки
19 березня 2018
Меркель летить до Варшави, щоб обговорити ситуацію в Україні
19 березня 2018
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Украине
19 березня 2018
"Порошенко потребовал от Коломойского отдать ему 50%". Нардеп Онищенко рассказал о подоплеке войны президента и олигарха
19 березня 2018
Онищенко: Порошенко имеет 5 млрд долларов в год на схеме роттердам +
19 березня 2018
Парубій хоче швидко визнати Путіна нелегітимним
19 березня 2018
Курс доллара на межбанке установился на уровне 26,46
TyTa