Четвер, 22 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
21 березня 2018
Анонс. Олег Соскін в ефірі UkrlifeTV - сьогодні о 14.00
20 березня 2018
13 березня 2018 р. на XI Форумі Європа – Україна: Асоціація з ЄС і що далі? Олег Соскін презентував проект «Східний дивізіон країн «Міжмор'я»
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 07 квітня 2009

Вступ до НАТО і забезпечення політичної, економічної та військової безпеки України - дебати в Рівному

7 квітня 2009 року в Рівному відбулися молодіжні дебати на тему „Вступ до НАТО і забезпечення політичної, економічної та військової безпеки України”, які провів Інститут трансформації суспільства (директор – Олег Соскін) спільно з Національним університетом водного господарства та природокористування (Рівне) за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні.

 

Мета дебатів:

1) Формування молодіжного клубу „Дебати” як складової Рівненського центру євроатлантичної інтеграції;

2) Проведення дебатів між групами студентської молоді для виявлення ролі НАТО в забезпеченні національної безпеки Української держави.

 
Учасники молодіжних дебатів:

1. Чотири студентські команди, які представляли Національний університет водного господарства та природокористування (2 команди), Національний університет „Острозька академія” (1 команда) та Рівненську обласну ГО „Євроатлантичний вибір України” (1 команда). 

 

2. Експерти, які ставили запитання, визначали переможців та підбили підсумки дебатів:

-        Ян Качмар, радник Посольства Словацької Республіки в Україні

-        Ірина Жовта, завідувач сектору інформації і комунікацій Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України

-        Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО, керівник проекту зі створення регіональних центрів євроатлантичної інтеграції

-        Олег Кокошинський, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО

-        Юрій Мацієвський, завідувач кафедри політології Національного університету
„Острозька академія”, кандидат політичних наук, доцент

 

3. Аудиторія, яка мала можливість поставити учасникам дебатів запитання, а також зробити коментарі та уточнення:

- викладачі та студенти Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненського державного гуманітарного університету, Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука, Рівненського інституту слов’янознавства, Рівненського відділення Київського університету права;

-  представники громадських організацій та політичних партій Рівненщини;

-  місцеві ЗМІ. 


ОГЛЯД ЗАХОДУ

Вступні промови організаторів молодіжних дебатів

Григорій Сапсай, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних і регіональних зв'язків Національного університету водного господарства та природокористування (Рівне), заслужений працівник освіти України, привітав учасників молодіжних дебатів і сказав, що це не перша зустріч експертів та студентства для обговорення питань інтеграції України до НАТО. „Ми завжди запрошуємо до участі в інтелектуальних дебатах широку громадськість, політичних діячів, представників ЗМІ, особливо, якщо це стосується розгляду питань національної безпеки України”, підкреслив науковець і побажав усім присутнім учасникам заходу плідної праці та отримання нових знань про Північноатлантичний альянс.

 

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, повідомив, що з усього різноманіття ВНЗ Рівненщини саме Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне) був обраний для створення Рівненського центру євроатлантичної інтеграції (РЦЄІ). Він повідомив, що Чернігівський, Сумський і Рівненський центри євроатлантичної інтеграції були створені за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні.

Центри євроатлантичної інтеграції (ЦЄІ), створені за Моделлю, розробленою Інститутом трансформації суспільства, вже працюють у 12 регіонах України. У рамках ЦЄІ здійснюються інформаційно-просвітницькі заходи, які спрямовані на популяризацію та об’єктивне інформування громадян про Північноатлантичний альянс, його взаємодію з Україною, зазначив професор О.Соскін. Він також наголосив на необхідності введення у ВНЗ нормативного курсу „Основи європейської та євроатлантичної інтеграції”, адже це важливо для молодих людей, які хочуть жити у цивілізованій європейській державі.

Олег Соскін окреслив функції, форми роботи, структуру, а також напрями діяльності майбутніх відділень РЦЄІ, Бюро з вивчення громадської думки, Молодіжного клубу „Дебати”, Клубу тренерів з питань євроатлантичної інтеграції, які будуть створені як структурні елементи  Рівненського центру євроатлантичної інтеграції.

Професор О.Соскін роз’яснив студентству, що після розпаду СРСР майже всі міста й містечка сусідніх посткомуністичних держав мали великі соціальні та економічні проблеми, схожі на ті, від яких сьогодні потерпають українські міста. Але після вступу до ЄС і НАТО ситуація у  країнах Східної Європи кардинально змінилася. Нині рушійною силою, наприклад у країнах Вишеградської четвірки, є активна освічена молодь, яка навчається і працює для майбутнього благополуччя своєї батьківщини. Українська молодь наразі певною мірою відрізняється від європейської. На жаль, частина молодих людей в Україні не прагне вибудовувати своє  європейське життя, а натомість перетворюється на істот споживання пива та цигарок. Молоді українці повинні вийти із своєрідного стану анабіозу й задуматися над майбутнім української землі та нації, підсумував О.Соскін.

 

Ян Качмар, радник Посольства Словацької Республіки в Україні, розповів, що Посольство Словаччини є контактним посольством НАТО в Україні. Він проінформував про діяльність Посольства: у травні 2008 року за сприяння Посольства Словацької Республіки в Україні і Міністерства оборони Словацької Республіки було відкрито інформаційний центр НАТО в Ужгороді, здійснюється  підтримка неурядових організацій, які проводять громадські дискусії з проблематики НАТО, а також технічна співпраця з Україною в галузі реформування сектору безпеки і оборони. „Водночас, на відповідних заходах ми не вербуємо людей у НАТО, а розповідаємо їм про сутність Північноатлантичного альянсу, його структуру, функції, цілі”, сказав словацький дипломат. Він віддав належне й подякував керівництву Інституту трансформації суспільства та Громадської Ліги Україна – НАТО за реалізацію і проведення копіткої роботи з тематики НАТО серед української громадськості.

Пан Я.Качмар нагадав, що сьогоднішні молодіжні дебати проходять у ювілейні дні, оскільки саме 4 квітня 1949 року у Вашингтоні було підписано Договір про створення НАТО. Цей договір є зразком спільності та чіткості забезпечення внутрішнього консенсусу держав-учасниць у розв’язанні глобальних проблем мінливого середовища. За словами дипломата, головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн – членів організації за допомогою політичних і військових інструментів.

Пан Качмар розповів, що свого часу Словаччина була поза євроатлантичним процесом, оскільки всенародне голосування виявило неготовність словаків вступити до НАТО і приєднатися до  трансатлантичної сім’ї. Водночас, зважаючи на консолідацію суспільства в таких сусідніх країнах, як Польща, Чехія Угорщина, в питаннях, пов’язаних із вступом до НАТО, Словаччина також рухалася у цьому напрямі й 2 квітня 2004 року стала членом Альянсу.  

Саме внутрішньодержавний консенсус спільноти і політичної еліти дозволив Словацькій Республіці  набути членство в НАТО.   

 

Олег Кокошинський, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО, відзначив, що громадськість має інтерес і можливість долучитися до обговорення питань, пов’язаних із міжнародними відносинами та безпекою країни в контексті її взаємодії з ЄС і НАТО. „На саміті з нагоди 60-ї річниці створення НАТО, який відбувся нещодавно у Страсбурзі, українська держава не була представлена владною делегацією, так само, як й інші країни – не члени НАТО. Але насправді Україні потрібно дати відповідь на таке питання: а що ми реально могли сказати на ювілейному саміті? Чи визначилася Україна остаточно щодо вступу до Альянсу? Чи наш вибір є однозначно підтверджений громадською думкою і відповідними діями української влади?”, наголосив пан О.Кокошинський. Україна співпрацює з НАТО з 1991 року, але й досі велика частина українського суспільства чомусь вважає, що Північноатлантичний альянс – це агресивний блок. Наші громадяни майже нічого не знають про те, що ми взаємодіємо з НАТО у 23 сферах, і 19 з них – невійськові.

У цьому контексті експерт розповів, що Центральне розвідувальне управління США підготувало вже четверту Доповідь „Світ у 2030 році”. Там ідеться про кардинальні й фундаментальні зміни в розвитку країн. Величезна увага приділяється місцю і ролі міжнародних організацій у глобальному світі. Головним завданням НАТО визначено стати форумом для обговорення, проведення відповідних консультацій та дискусій з питань безпеки.

Заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО привернув увагу присутніх до деяких аспектів взаємодії у трикутнику Україна – Росія – НАТО. Він повідомив, що Російська Федерація активно співпрацює з НАТО у багатьох сферах. Починаючи з 1996-го і до 2002 р. 5 тис. росіян під стягом НАТО брали участь в операціях Альянсу. Зрештою, Росія першою, а потім і Україна, які не є членами НАТО, на виконання 5 статті Договору НАТО беруть участь у антитерористичних операціях Альянсу в Середземному морі, та багатьох інших акціях НАТО.

Усі ці питання є важливими для України. Вони можуть становити інтерес для молоді й бути предметом дебатів, сказав на закінчення О. Кокошинський.

 

Сергій Олексіюк, депутат Рівненського обласної ради, народний депутат Верховної Ради України IV скликання, привітав учасників молодіжних дебатів від імені Рівненської обласної влади. Він наголосив, що роль вищих навчальних закладів в інформуванні громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України є вирішальною. Молодь, безумовно, хоче бути в європейському просторі, вільно пересуватися крізь кордони, подорожувати і навчатися разом із своїми європейськими друзями. В українців повинна бути така можливість, і тоді ми краще розумітимемо європейські стандарти та цінності. Важливо також проводити спільні міжнародні заходи, як дискусійні, так і наукові. Наприклад, 27–27 травня ц.р. у Рівному відбудеться конференція на тему: „Роль вищих навчальних закладів України та Польщі у вступі до європейської спільноти”. У ній братимуть участь науковці, викладачі та студенти двох країн. Молодіжні дебати з питань євроатлантичної інтеграції є дуже вдалою, інтерактивною формою, яка сприятиме виробленню у рівненського студентства свідомої позиції щодо вступу України в НАТО.

 

Ірина Жовта, завідувач сектору інформації і комунікацій Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, висловила сподівання на те, що молодь займе активну позицію щодо зовнішньополітичних відносин України. Минулий, 2008-й рік був роком великих очікувань для України щодо подальшої євроатлантичної інтеграції. Проте ми, на жаль, не змогли виконати своє домашнє завдання до кінця. Основною проблемою, яка загальмувала наш  шлях до НАТО, став недостатній рівень підтримки українським суспільством ідеї вступу до Північноатлантичного альянсу. Разом із тим, на саміті НАТО в Бухаресті лідери країн – членів НАТО підтвердили майбутнє членство України в цій міжнародній організації, але за певних умов. Найголовніше – це внутрішнє порозуміння і консенсус політичних еліт щодо стратегічного вибору України. На думку пані І.Жовтої, політична нестабільність екстраполюється на економічне і соціальне життя країни. А Україна сьогодні не є взірцем стабільної держави з огляду на те, що має великий рівень корумпованості органів влади, кризові й непрозорі явища в економічній сфері (не є таємницею, що 50% української економіки знаходиться в тіні). „Зазначені проблеми й зумовили таку пролонгацію наших євроатлантичних прагнень”, вважає завідувач сектору інформації і комунікацій Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.

Пані Жовта переконана, що вищим навчальним закладам України відводиться дуже велика роль в інформуванні українських громадян щодо євроатлантичного курсу країни, адже кожен рік на їх освітній базі проводяться сотні заходів із тематики взаємин України і Північноатлантичного альянсу. ВНЗ можуть донести до молодих людей максимально об’єктивну інформацію і вплинути на їх вибір, сказала на завершення пані І.Жовта.  

 

Юрій Мацієвський, кандидат політичних наук, доцент завідувач кафедри політології Національного університету „Острозька академія”, повідомив, що у 2002 році на їх ВНЗ був створений Інститут євроатлантичної інтеграції, який організував чимало навчальних семінарів і круглих столів за участю експертів та студентства для дослідження питань взаємодії НАТО і України. За його словами, нещодавно було проведено опитування серед студентів Острозької академії з приводу їх ставлення до НАТО. Виявилося, що переважна більшість студентів без попередньої підготовки чи інформування відзначили вступ України до НАТО як єдино вдалий стратегічний вибір для нашої держави. Наостанок пан Ю. Мацієвський висловив переконання,  що сьогодні у світі загалом немає альтернативи такій військово-політичній міжнародній  організації безпеки, як НАТО.  

 
Дебати серед студентської молоді
 

Модераторами дебатів були: Олег Соскін,директор Інституту трансформації суспільства (Київ), та Ірина Пономаренко,експерт ВМГО «Дебатна Академія» (Київ)

 

Учасниками молодіжних дебатів були 4 команди, які представляли вищі навчальні заклади Рівненщини:

1) Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне)

1 команда
Володимир Говор

студент Національного університету водного господарства та природокористування

Віктор Дворачек

студент Національного університету водного господарства та природокористування

2
команда

Ярослав Радкевич

студент Національного університету водного господарства та природокористування

Сергій Чепак

студент Національного університету водного господарства та природокористування

 

2) Національний університет „Острозька академія” (Острог)

 
3
команда
Михайло Мозоль

студент Національного університету „Острозька академія”

Вадим Табакера

студент Національного університету „Острозька академія”

 
 

3) Рівненська обласна громадська організація „Євроатлантичний вибір України”

 
4
команда
Лілія Здрачук

студентка Рівненського інституту слов’янознавства,член РОГО „Євроатлантичний вибір України”

Андрій Миколайчук

студент Рівненського державного гуманітарного університету,член РОГО „Євроатлантичний вибір України”

Молодіжні дебати проходили у два тури: у І турі взяли участь 4 команди, у ІІ турі змагалися 2 команди, з яких було обрано переможця. В результаті жеребкування було визначено, яка з команд представлятиме лінію Уряду, а яка – лінію Опозиції.

На початку дебатів усі команди виклали свою позицію стосовно теми, винесеної на обговорення. Презентуючи власне розуміння проблеми, студенти спиралися на досвід посткомуністичних країн, які вже є членами Альянсу.

Кожна команда відповідала на запитання команди-візаві, аудиторії, експертів.

Перемогу в молодіжних дебатах „Вступ до НАТО і забезпечення політичної, економічної та військової безпеки України” здобула команда Національного університету  "Острозька академія" (Острог).

Радник Посольства Словацької Республіки в Україні пан Ян Качмар та директор Інституту трансформації суспільства пан Олег Соскін відзначили переможців дебатів цінними подарунками.

Опитування

Напередодні та під час молодіжних дебатів було проведено анкетування з питань євроатлантичної інтеграції України, у якому взяло участь  90  респондентів. Анкета, розроблена Інститутом трансформації суспільства, містила чотири запитання.

 На перше запитання анкети: Чи підтримуєте Ви курс України на вступ до НАТО?” були отримані такі відповіді:
Варіанти відповіді
Запитання 1
 

Чи підтримуєте Ви курс України на вступ до НАТО?

Кількість
%
Так
51
56,67
Ні
22
24,44

Не визначився

17
18,89
Загалом
90
100,00
 

На друге запитання анкети: „Чи вважаєте Ви, що членство в НАТО дасть змогу надійно забезпечити національну безпеку та територіальну цілісність України?” відповіді респондентів розподілилися таким чином:

 
Варіанти відповіді
Запитання 2
 

Чи вважаєте Ви, що членство в НАТО дасть змогу надійно забезпечити національну безпеку та територіальну цілісність України?

Кількість
%
Так
50
55,56
Ні
26
28,89

Не визначився

14
15,57
Загалом
90
100,00
 

На третє запитання анкети: „Як Ви вважаєте, чи становитиме вступ України до НАТО загрозу Росії?” 26,67 опитаних відповіли „так”, і ще 44,44 опитаних відповіли “ні”, а от 28,89% ще не визначилися зі своєю позицією.

Варіанти відповіді
Запитання 3
 

Як Ви вважаєте, чи становитиме вступ України до НАТО загрозу Росії?

Кількість
%
Так
24
26,67
Ні
40
44,44

Не визначився

26
28,89
Загалом
90
100,00

На четверте запитання анкети: „Як Ви оцінюєте свій рівень поінформованості про цілі та діяльність НАТО і його співпрацю з Україною?” були отримані такі відповіді:

Варіанти відповіді
Запитання 4
 

Як Ви оцінюєте свій рівень поінформованості про цілі та діяльність НАТО і його співпрацю з Україною?

Кількість
%
Високий
8
8,89
Середній
50
55,57
Низький
26
28,89

Важко відповісти

6
6,67
Загалом
90
100,00
 Прес-служба Інституту трансформації суспільства


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
21 березня 2018
Голова польського МЗС нагадав про анексію Криму та війну на Донбасі
21 березня 2018
Український експорт сільськогосподарських продуктів невпинно зростає
21 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
21 березня 2018
Польський уряд планує зміни правил працевлаштування іноземців у Польщі
21 березня 2018
Майже 40% великих фірм працевлаштовує українців
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
21 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
21 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
21 березня 2018
Учасники АТО можуть отримати безкоштовну правову допомогу в Житомирському госпіталі
Житомир
21 березня 2018
Вишгород:Призов на строкову військову службу
Вишгород
21 березня 2018
Новоград-Волинський
21 березня 2018
Питання подання суб'єктами відомостей перідичного поновлення на контролі відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради
Новоград-Волинський
21 березня 2018
Нарада щодо створення робочої групи з питань впровадження Національної сімейної стратегії в Новограді-Волинському та розробки програми «Захист та розвиток сім’ї»
Новоград-Волинський
21 березня 2018
У Скадовському районі пройшов семінар-практикум учителів предмета Захист Вітчизни
Скадовськ
21 березня 2018
Ромни
21 березня 2018
Міжнародні виставкові заходи
Ромни
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
22 березня 2018
США збільшать видатки на підтримку України
21 березня 2018
Соскин: Путин струсил. Мир не должен его признавать
21 березня 2018
Киев пытаются затащить в ад?
21 березня 2018
Трамп разозлился из-за утечки инструкции не поздравлять Путина с победой на выборах - СМИ
21 березня 2018
Анонс. Олег Соскін в ефірі Укрлайфтв, 14.00, 21 березня
21 березня 2018
Анонс. Олег Соскін в ефірі UkrlifeTV - сьогодні о 14.00
21 березня 2018
Холодницький отримав хабара за закриття справи Будника – журналіст
21 березня 2018
Міжбанк відкрився зміцненням гривні
21 березня 2018
НАБУ і ГПУ прослуховували кабінет Холодницького
20 березня 2018
Трамп поздравил Путина с победой на выборах
TyTa