Понеділок, 19 лютого 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
18 лютого 2018
Вече сторонников Саакашвили перенесли с Майдана на Михайловскую площадь
16 лютого 2018
Олег Соскин: Государственную фискальную службу надо немедленно ликвидировать
15 лютого 2018
Олег Соскин: Место Саакашвили должен занять новый лидер таранного типа
15 лютого 2018
Трагедия с морскими пехотинцами — черная метка Порошенко и расплата за Саакашвили
15 лютого 2018
Двое морпехов расстреляли своих. Стали известны подробности гибели четырех бойцов под Мариуполем
15 лютого 2018
Сторонники Саакашвили собираются установить в Киеве еще 30 палаток
14 лютого 2018
Олег Соскин: В мире происходит гидрометеоролигический Армагеддон, ноосфера начала влиять на биосферу
13 лютого 2018
Олег Соскин: Саакашвили мог подать кассацию, а затем выиграть дело в Европейском суде по правам человека
13 лютого 2018
Олег Соскин: Те, кто выполняет преступные приказы Порошенко, будут отвечать по закону
12 лютого 2018
Прихильники Саакашвілі вже малюють плакати - готуються штурмувати "Жуляни"


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 18 грудня 2008

В Одесі відкрито науково-інформаційний центр євроатлантичної співпраці

18 грудня 2008 року в Одесі урочисто відкрито Одеський науково-інформаційний центр євроатлантичної співпраці (ОНІЦЄС). Центр створений Інститутом трансформації суспільства на базі Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні спільно з Міністерством закордонних справ України та Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України.

19 грудня 2008 року у рамках новоствореного Одеського НІЦЄС відбулися молодіжні дебати „Чому молодь «за» чи «проти» вступу України до НАТО?”

Учасники заходів: пан Лінас Лінкявічус, Посол Литовської Республіки в НАТО; пан Генадіюс Мацкяліс заступник Посла Литовської Республіки в Україні; керівники Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Одеської обласної та міської влади, Одеського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту трансформації суспільства; провідні українські експерти; викладачі та студентів вищих навчальних закладів, директори загальноосвітніх шкіл та вчителів, засоби масової інформації Одещини.Під час заходу відбулося:
~ обговорення ролі регіональних центрів євроатлантичної інтеграції у створенні умов для вступу України в НАТО;
~ відкриття та презентація Одеського науково-інформаційного центру євроатлантичної співпраці;
~ визначення механізмів залучення різних сегментів громад регіону до роботи Центру;
~ окреслення основних напрямів та форм діяльності ОНІЦЄС;
~ проведення дискусії з питань євроатлантичного вибору України за участю литовських дипломатів; українських експертів, представників місцевої влади, науковців та освітян, партійних і громадських діячів Одещини;
~ створення в Одеському науково-інформаційному центрі євроатлантичної співпраці Бюро з вивчення громадської думки;
~ формування молодіжного клубу „Дебати” як складової ОНІЦЄС. 


Під час урочистого відкриття Одеського науково-інформаційного центру євроатлантичної співпраці відбулося перерізання стрічки організаторами заходу.

 
Із вступними промовами виступили:
 
Олексій Чебикін, ректор Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, привітав учасників урочистого заходу і висловив вдячність литовській стороні, яка виступила партнером у створенні Центру, підтримавши його фінансово. Він також подякував директору Інституту трансформації суспільства, завдяки зусиллям якого обраний саме Південноукраїнський університет для створення Центру, модель діяльності якого розроблена Олегом Соскіним. Пан Чебикін відзначив те, що новостворений Одеський центр – це чудова можливість для молоді дізнатися про Північноатлантичний альянс, його функції, мету, цілі. Ректор Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського побажав успіхів і плідної роботи. 
 
З вітальним словом виступив Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства,заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО. Він зазначив, що відкриття Центру євроатлантичної інтеграції в Одесі – це непересічна подія для всієї Одещини, адже об’єктивне інформування населення України щодо НАТО є дуже важливою складовою внутрішньої політики держави. Адже співпраця з Альянсом має сьогодні визначальне значення для запровадження реформ, покращення ситуації  всередині країни, а також створення умов для того, щоб бути кращим партнером для сім’ї демократичних держав. Олег Соскін повідомив, що створенню Одеського центру передувала серйозна підготовча робота, яка тривала півроку. Був зроблений моніторинг вищих навчальних закладів Одеси і було прийнято рішення, що саме в Південноукраїнському державному педагогічному університеті є найкращі умови для функціонування Центру, бо тут високий інтелектуальний, професорсько-викладацький потенціал, тут готуються майбутні вчителі, громадські лідери.  Були проведені три спільні науково-інформаційні семінари на базі Південноукраїнського державного педагогічного університету, до організації яких були залучені як власне Університет, так і Посольство Литви та Інститут трансформації суспільства. Тож разом, послідовно, крок за кроком ми рухалися до створення дуже потужного в Південному регіоні Одеського центру євроатлантичної інтеграції.
 
Це вже 12-й Центр, створений Інститутом трансформації суспільства в регіонах України. Але його особливість полягає в тому, що він сформований за підтримки Уряду Литви та МЗС Литовської Республіки. В Україні опікуватися діяльністю Центру буде Посольство Литви в Україні. Друга особливість – це менталітет одеситів, для яких працюватиме Центр. Це люди відкритого міста, вільні у своїх поглядах, і вони дуже легко вміють відрізняти правду від лукавства. Тому проводити інформаційну роботу серед одеської громадськості потрібно не в традиційних формах політпропаганди, а в полеміці, дебатах, відкритих дискусіях. Сьогодні в Одеської області підтримка вступу України в НАТО становить близько 20%, це значно менше, ніж у Західному регіоні, де вона сягає 70%, але вдвічі більше, ніж у Східному регіоні. Тож потрібно працювати – спокійно, толерантно, переконливо, щоб мешканці Одещини довіряли тій інформації, яку будуть нести працівники Центру.
 
Сьогодні в рамках Одеського науково-інформаційного центру євроатлантичної співпраці вже створено Бюро з вивчення громадської думки, а також групу фахівців, які будуть займатися підготовкою тренерів з питань євроатлантичної інтеграції, в тому числі за кордоном.
 
Генадіюс Мацкяліс, заступник Посла Литовської Республіки в Україні, підкреслив задоволення від того, що саме Литва представляє інформаційно-аналітичний центр НАТО в Одесі. «Одеса багате місто академічним і культурним минулим. Для нас дуже важливо, що ми відкриваємо надаємо підтримку Одеському центру. Ми отримали повну підтримку Одеської обласної та міської влади, а також керівництва Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, на базі якого сьогодні відкривається Центр. Ми впевнені, що наші спільні кроки будуть цілеспрямовані і продуктивні», сказав пан Генадіюс Мацкяліс. Водночас він відмітив, що місія цього Центру є непростою, оскільки процес євроатлантичної інтеграції неоднозначно сприймається нині в Україні, і особливо в Південному регіоні, до якого належить Одещина. Тому реакція на діяльність Одеського науково-інформаційного центру може бути різною. Тож Центр повинен зосередити увагу переважно на створенні площадки для дискусій, відвертих розмов про НАТО, його співпрацю з Україною та союзниками, досвід інших країн Альянсу, у тому числі Литовської Республіки. У рамках Одеського центру євроатлантичної інтеграції буде можливість проведення конференцій, круглих столів, on-line телемостів і т.д., і насамперед молодіжних, студентських. Посольство Литви й надалі опікуватиметься організацією різних форм діяльності цього Центру.
 
Андрій Ткачук, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації, привітав із відкриттям Одеського центру євроатлантичної інтеграції і сказав, що вже 17 рік відбувається розбудова України як незалежної самостійної суверенної держави. Пан А.Ткачук зауважив, що процес інтеграції України до Північноатлантичного альянсу не простий і потребує пильної уваги. Україна визначила свій зовнішньополітичний курс – це інтеграція до ЄС і НАТО. Але разом із тим, одних владних рішень на цьому шляху недостатньо. Україна – це демократична держава, підґрунтям якої є громадянське суспільство з усіма його інститутами. Однак громадянське суспільство у нас поки що незріле, воно не може адекватно впливати на формування свідомості українських громадян. Тому Обласна держадміністрація всіляко підтримує створення Одеського центру, який займатиметься просвітницькою діяльністю і інформуванням нашого населення з питань євроатлантичної інтеграції. «І це чудово, що в Україні є такі інститути, як Інститут трансформації суспільства Олега Соскіна, які сприяють тому, щоб підвищувалася обізнаність громадян України щодо НАТО і ЄС», сказав представник Одеської обласної державної адміністрації.
 
Олег Долженков, начальник управління міжнародних відносин європейської інтеграції та зв'язків з Одеською діаспорою Одеської міської ради, висловився про те, що мерія Одеси завжди підтримує ті зусилля з розвитку Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського. «Питання не стоїть вступати чи не вступати до НАТО чи ЄС. Питання полягає в тому, що український народ не достатньо добре інформований щодо таких міжнародних організацій», сказано у промові. За словами О. Долженкова, наші західні партнери приймуть як належне будь-яке рішення народу України. «Слід відзначити, що НАТО існувало і без України, і виграло «холодну війну»; ЄС також прекрасно існував без України, і в економічному масштабі створив простів свободи та процвітання. Тож інтеграція в інтересах більше України, а не ЄС і НАТО отримати повну інформацію про наших сусідів та партнерів». Начальник управління міжнародних відносин європейської інтеграції Одеської міської ради, О.Долженков розповів, що за весь час існування СРСР жоден із радянських генсеків не відвідував Одесу. Генсеки ЦК КПСС мали свої міркування не любити Одесу, адже в південній пальмірі було одне із самих великих морських сполучень. Одесити тисячами ходили за «залізний занавіс» і бачили, як живуть інші, вони бачили, що радянські газети брешуть. Дух свободи та відкритості Одеса зберегла і сьогодні. Тому ми раді тим людям, які роблять з нами спільну справу, а вона полягає в тому, щоб наш народ потребує більше об’єктивної інформації для прийняття свідомого рішення щодо вступу або не вступу в НАТО. А члени Альянсу з повагою поставляться до будь-якого рішення, яке віддзеркалюватиме волю народу.      
 
Експертні виступи
 
Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління,заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО, керівник проекту зі створення регіональних центрів євроатлантичної інтеграції в Україні, виступив із презентацію на тему: «Регіональні центри євроатлантичної інтеграції – ефективний механізм підготовки до вступу України в НАТО (на прикладі Одеського НІЦЄС)». Пан О.Соскін наголосив, що суто популістський підхід до питань інформування населення стосовно НАТО є неприйнятним, потрібно рухатися науково світоглядним шляхом. Відповідно Інститут трансформації суспільства вирішив зосередити зусилля на створенні центрів євроатлантичної інтеграції в регіонах України. Такі центри надають науково-методичне та методологічне сприяння підвищенню свідомої підтримки суспільством, насамперед регіональною громадськістю, вступу України до НАТО.
 
Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, наголосив, що у країн – членів НАТО високі стандарти життя і потреб. Це свобода, доступність розвивати бізнес, конкуренція, формування міцного громадського суспільства, яке контролює владу. Влада розглядається як джерело надання послуг, а не деміург, який вказує і наказує, що потрібно робити, а чиновник повинен лише виконувати та задовольняти інтереси і потреби громад. Це розвинута система місцевого самоврядування, де гроші, функції та повноваження зосереджені на місцевому рівні. Пан О.Соскін заявив, що країни Північноатлантичного альянсу знаходяться в системі колективної безпеки, тому витрати на оборону держави зменшуються. У країнах НАТО чітко працює алгоритм звітності усіх управлінських кадрів, тому налагоджений механізм мінімізації корупції і подолання негативних мафіозних тенденцій у суспільстві. Основою функціонування євроатлантичної моделі розвитку є середній клас. Це дуже ефективна система організації суспільства.
 
Професор О.Соскін проінформував, що Франція прийняла рішення повернутися до військової складової НАТО, Швеція, Фінляндія, Австрія ведуть активну дискусію про вступ до Північноатлантичного альянсу. Ці країни не згодні витрачати 5–6% ВВП на оборонні потреби, а країни – члени НАТО не витрачають більше 2% ВВП на ці цілі.
 
Олег Соскін чітко окреслив тип людини, яка є прихильником НАТО, а також опонентом щодо НАТО. «В основному противники НАТО – це люди похилого віку, бідні, не освічені, які дотримується лівих політичних поглядів, живуть міфами про НАТО як військовий, агресивний блок. Прибічники НАТО – це люди молоді, активні, налаштовані на євроінтеграцію, самостійну підприємницьку діяльність, мають вищу освіту”.
 
Лінас Лінкявічус, Посол, постійний представник Литовської Республіки в НАТО, екс-міністр оборони Литви, виступив із презентацію на тему:«Цілі та напрями інформаційно-просвітницької кампанії напередодні вступу в НАТО: досвід Литви». Вельмишановний пан Посол одразу дипломатично заявив, що не ставить перед собою мети за щось агітувати і нагадав, що Литва і Україна ведуть дуже важливий партнерський діалог. Обидві країни на період 90-х рр. були на однакових стартових позиціях щодо інтеграції до ЄС і НАТО. Литва більше розуміє Україну, ніж інші країни НАТО.
 
Є помилкове твердження, що Генеральний секретар НАТО керує послами при Раді НАТО або надає їм певні розпорядження. Він не має права голосу, правом голосу володіють тільки країни – члени НАТО за допомогою консенсусу. Рада НАТО вирішує воєнні, організаційні, оперативні питання. Пан Лінас Лінкявічус звернув увагу присутніх на тому, в НАТО є нормальний демократичний діалог. У свій час Литва  швидко дійшла висновку, що самотужки не зможе гарантувати свою безпеку. Імітувати безпеку держави, в принципі, можна, але це не буде продуктивно і довготривало. У литовському суспільстві відбулася консолідація всіх політичних сих щодо питань національної безпеки і обороноспроможності. Варто зазначити, що серед політичних партій Литви точилася боротьба і жорстка дискусія з приводу податків, медстрахування і т.д., але була  консолідація з питань гарантування безпеки держави. Однозначно визнавалося, що гарантувати безпеку Литовської Республіки може тільки НАТО.
 
Лінас Лінкявічус пояснив, що загальний бюджет НАТО не є великим, оскільки Альянс не має і не утримує збройних сил. Збройні сили має національне країна, яка і є членом НАТО. Є три бюджети НАТО. Перший – громадський, за його допомогою забезпечується штаб-квартира в Брюсселі. Другий – воєнний, за його допомогою забезпечується загально оперативний штаб Альянсу, спільні стратегічні штаби. Третій – бюджет інвестиційної безпеки, що використовується для загальної інфраструктури. Литовська Республіка з 2004 по 2008 рік внесла в ці три бюджети 10 млн. євро. Розмір внеску залежить від ВНП і масштабів країни. Натомість Литва отримала 30 млн. євро.
 
Литовська Республіка як член НАТО зробила акцент на розбудові наземних військ, а саме на підготовці високопрофесійних мінерів, які розміновують складні ділянки. Наприклад, в Афганістані функціонують групи відновлення провінцій. Литва в міру можливості робить свій внесок в НАТО.
 
На завершення постійний представник Литовської Республіки в НАТО Лінас Лінкявічус зауважив, що на відміну від ЄС, вступаючи до НАТО, країна не віддає частину національного суверенітету міжнародній організації. 
 
Ірина Жовта, завідувач сектору інформації і комунікацій Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України,презентувала доповідь на тему: «Шляхи підвищення ефективності інформаційно-просвітницької роботи з питань євроатлантичної інтеграції в регіонах України». Вона розповіла про те, що в Україні діє Державна цільова програма з інформування населення щодо НАТО на 2008–2011 рр. Програма спрямована на те, щоб сприяти інформуванню населення України про НАТО. Необхідно частіше організовувати такі дискусії на регіональному рівні для більшої кількості людей, вважає представник Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. Важливим фактором інформування населення України на регіональному рівні є місцеві засоби інформації.
 
Інтеграція України до НАТО закріплена на законодавчому рівні. Більше того, на законодавчому рівні ніде не існує положення про вступ України до іншої системи безпеки,  ніж НАТО. Для ефективного та об’єктивного інформування громадян щодо НАТО потрібно проводити науково-просвітницьку роботу за допомогою неурядових громадських організацій. Саме громадські організації відіграють важливу роль у процесі інтеграції України до НАТО. За допомогою інтерактивних семінарів, круглих столів, міжнародних конференцій НДО роз’яснюють суспільству на місцевому рівні різні аспекти функціонування НАТО.
 
Інформаційна політика повинна бути різноманітною і не однобічною, тільки в такому разі відбудуться зміни на краще, вважає пані І.Жовта. Створені центри з питань євроатлантичної інтеграції в Україні – це потужна науково-методична та методологічна база інформації щодо Північноатлантичного альянсу.  
 
Після експертних виступів відбувся круглий стіл за участю литовських дипломатів; представників Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України; керівників Одеської обласної та міської влади, Одеського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту трансформації суспільства; провідних українських експертів; викладачів і студентів вищих навчальних закладів, директорів загальноосвітніх шкіл та вчителів, засобів масової інформації Одещини.

Інформацію у ЗМІ про заходи в ОДЕСІ див. тут

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
16 лютого 2018
Пріоритет Польщі – повернення цілісності України
16 лютого 2018
Калінінградська область знову перетворюється у військову фортецю
16 лютого 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
16 лютого 2018
67 років тому змінено польсько-радянський кордон
16 лютого 2018
У Перемишлі відбудеться 20 конференція Європа Карпат
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 лютого 2018
Вишгород:За даними щотижневого моніторингу, останнім тижнем з 3 по 9 лютого 2018 року на грип та ГРВІ на Київщині захворіло 19 тисяч 28 осіб, з них 12 тисяч 704 діте
Вишгород
19 лютого 2018
Скадовськ:Українська військова медицина писалася кров’ю
Скадовськ
16 лютого 2018
Ромни
16 лютого 2018
Все про кохання
Ромни
16 лютого 2018
До уваги!
Ромни
16 лютого 2018
Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення!
Ромни
16 лютого 2018
У День закоханих в Житомирі зареєстрували 30 шлюбів
Житомир
16 лютого 2018
Учасники АТО можуть отримати безкоштовну правову допомогу в Житомирському госпіталі
Житомир
16 лютого 2018
Обласні змагання з волейболу серед чоловічих команд
Ромни
16 лютого 2018
Увага! Бізнес-стажування «Холодна ланка поставок»!!!
Ромни
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
18 лютого 2018
Львів зустрів річницю розстрілів на Майдані гучним святкуванням китайського нового року і караоке
18 лютого 2018
“Марш за імпічмент” у Вінниці: понад дві сотні людей, порвані плакати і “неузгоджений” виступ АТОвця
18 лютого 2018
Ми оголошуємо про створення комітетів громадянського опору, – Дерев’янко
18 лютого 2018
ОУН громит российский культурный центр в Киеве. По пути разбили банкомат "Сбербанка"
18 лютого 2018
Марш против Порошенко в Киеве закончился
18 лютого 2018
На акцію підтримки Саакашвілі у Львові прийшли близько тисячі його прихильників
18 лютого 2018
В Киеве на митинг против Порошенко вышло 5 тысяч, - Страна
18 лютого 2018
В Луцьку мітинг проти Порошенка зібрав 200 мешканців
18 лютого 2018
У Чернігові проти Порошенка вийшло 400 мешканців
18 лютого 2018
У Львові мітинг проти Порошенка зібрав до 100 осіб
TyTa