П'ятниця, 23 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
22 березня 2018
Савченко затримали
22 березня 2018
Савченко просила офицеров ВСУ помочь в подготовке терактов - Луценко
21 березня 2018
Анонс. Олег Соскін в ефірі UkrlifeTV - сьогодні о 14.00
20 березня 2018
13 березня 2018 р. на XI Форумі Європа – Україна: Асоціація з ЄС і що далі? Олег Соскін презентував проект «Східний дивізіон країн «Міжмор'я»
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 26 вересня 2008

Взаємодія місцевої влади та освітянської спільноти заради формування європейськи орієнтованого громадянського суспільства

26 вересня 2008 року в Полтаві відбувся інтерактивний семінар „Взаємодія місцевої влади та освітянської спільноти заради формування європейськи орієнтованого громадянського суспільства”. Захід проходив на базі новоствореного 25 вересня Полтавського центру євроатлантичної інтеграції. Семінар організував та провів Інститут трансформації суспільства у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України, Центром інформації та документації НАТО в Україні, Громадською Лігою Україна – НАТО, Асоціацією керівників шкіл України, Полтавським університетом споживчої кооперації за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні. Мета інтерактивного семінару:
~  надання місцевим органам влади та освітянській спільноті сучасних знань щодо: вигод та переваг, які отримає Україна від інтеграції до Північноатлантичного альянсу; програми реформ, передбаченої Планом дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для країн, що мають намір інтегруватися до Альянсу; можливостей та механізмів подолання перешкод на шляху євроатлантичної інтеграції в контексті польського досвіду;
~  об’єднання потенціалу місцевої влади, освітянської спільноти та територіальної громади для проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою просування в Полтавській області ідеї євроатлантичної інтеграції та ствердження демократії;
~  активізація діяльності Полтавського центру євроатлантичної інтеграції, створеного при Полтавському університеті споживчої кооперації України. 
Учасники заходу: представники Посольства Республіки Польща в Україні, Міністерства закордонних справ України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України; керівники Полтавської обласної та міської влади, Інституту трансформації суспільства, Громадської Ліги Україна – НАТО, Атлантичної Ради України, Асоціації керівників шкіл України; викладачі і студенти вищих навчальних закладів; директори та викладачі шкіл, представники політичних партій і громадських організацій; засоби масової інформації Полтавщини.Огляд інтерактивного семінару

Вступне слово

Андрій Баранов, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, привітав учасників інтерактивного семінару та наголосив, що ОДА й надалі сприятиме проведенню зустрічей такого роду і не лише з питань євроінтеграції, а й з приводу адміністративно-територіальної реформи. Він також наголосив на важливості обраного державою курсу євроатлантичної інтеграції, завершенням якого має бути членство в НАТО, що і стане основною запорукою для подальшого розвитку України як самостійної, суверенної держави, що відіграватиме нову велику роль у світі.

Олена Онаць, президент Асоціації директорів шкіл України, виступила з доповіддю на тему: „Розробка, запровадження та поширення міжнародних тренінгових курсів з питань євроатлантичної інтеграції України: польський досвід та його використання в Україні”. Вона підкреслила роль просвітницької роботи серед учнів шкіл та педагогічного колективу з питань євроатлантичної інтеграції, а також важливість співпраці з країнами, які вже інтегровані в європейські структури, та обміну з ними досвідом на різного роду зустрічах і семінарах. Вона розповіла про початок проектів щодо підвищення кваліфікації керівників навчальних закладів шляхом введення нових спеціальностей в університетах України.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, наголосив на важливості для України курсу на євроатлантичну інтеграцію. До входження в НАТО наша країна готова: ми вступили до Світової організації торгівлі, набули статусу країни з ринковою економікою. Європейський Союз фактично визнав Україну європейською державою і в наступному році Україна підпише угоду з ЄС про асоційоване членство. Це означає, що Україна поступово перетворюється з об’єкта міжнародної політики на її суб’єкт. Однак сьогодні, зазначив О. Соскін, перед Україною стоїть важка робота з реформування всіх гілок влади, системи освіти, для того щоб в повному обсязі використати свій потенціал для адаптації до вимог НАТО.

Семінар

Вадим Гречанінов, президент Атлантичної Ради України, доповів на тему: „Особливості та перспективи відносин Україна – НАТО в контексті сучасних зовнішніх і внутрішніх викликів”. Він наголосив на важливості інтеграції України в НАТО в умовах Нового Світу, де кожна країна прагне до стабільності та безпеки для своїх громадян. Сьогодні єдиною структурою, яка може забезпечити це нашій державі, є НАТО. Членами цієї організації після розпаду Радянського Союзу стали країни Балтії, Польща та Угорщина, які забезпечили собі стабільний розвиток без високих витрат на оборонні цілі. Вивільнені кошти були спрямовані на задоволення соціальних потреб населення. Пан Гречанінов розкрив роль євроатлантичної інтеграції України у посиленні її економічної та інформаційної безпеки.

Андрій Баранов, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, виступив з доповіддю на тему: „Послідовна політика Української держави щодо НАТО і переваги членства в Альянсі”, яка наводиться нижче.
„В Основних напрямках зовнішньої політики, які були схвалені Верховною Радою в 1993 році, однозначно сказано: стратегічною метою України є набуття повноправного членства в ЄС. Щодо НАТО там прописано: Україна гарантуватиме свою безпеку шляхом участі в загальноєвропейській системі безпеки, складовими елементами якої є ОБСЄ і НАТО.
Які ж є основні результати практичного співробітництва?
По перше. Безперечно, найбільшою сферою практичного співробітництва з НАТО є військова. Протягом 1994–2008 років представники Збройних Сил України взяли участь у більш як 100 спільних військових навчаннях, частина з яких була проведена на території України.
По друге. Важливою складовою військового співробітництва є участь України в миротворчих операціях під проводом НАТО, зокрема в операції КФОР у Косово, а раніше в Боснії і Герцеговині. Одним із найуспішніших і найперспективніших напрямів є співпраця, що здійснюється в рамках Спільної робочої групи високого рівня з питань воєнної реформи. Її діяльність спрямована на надання допомоги в реформуванні оборонної сфери України, зокрема реалізації Державної програми реформування та розвитку ЗС України.
Україна стала визнаним лідером співробітництва з НАТО у сфері планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру. Співробітництво з Альянсом у цій сфері дозволяє отримувати відчутну технічну та методичну допомогу, зокрема здійснювати підготовку особового складу сил цивільної оборони, використовувати досвід країн – членів НАТО і держав-партнерів для вдосконалення системи захисту населення і територій, отримувати конкретну допомогу під час надзвичайних ситуацій, у т.ч. при ліквідації наслідків природних катастроф. У рамках співробітництва України з НАТО в економічній сфері також реалізується ряд важливих ініціатив та програм. З 1999 року в нашій країні здійснюється спільний проект Україна – НАТО з мовної перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.
Під проводом НАТО впроваджується низка програм у сфері науки і охорони довкілля, в яких беруть активну участь українські науковці. За сприяння НАТО в першій половині 2000 року в Україні розпочала роботу Інформаційна академічна мережа "Уран", за допомогою якої українські науково-дослідні інститути та університети можуть отримати доступ до інформаційної мережі Інтернет або покращити якість цього доступу. Проведено ряд семінарів Україна – НАТО, присвячених проблемам екологічного захисту Чорного моря, забезпечення охорони навколишнього середовища при проведенні військових навчань тощо.
Президент України В.А. Ющенко неодноразово проголошував про наміри України продовжувати курс на інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури з перспективою отримання членства в НАТО та ЄС. Стратегічна мета України – стати членом Альянсу – залишається незмінною.
Складність комплексу питань Україна – НАТО для всіх громадян України обумовлена дійсно глибокими міфами та стереотипами, які не один рік формувалися ідеологічною пропагандою колишнього СРСР. Саме тому я хочу висловити слова вдячності організаторам сьогоднішнього заходу – Інституту трансформації суспільства та Посольству РП в Україні, а також їх партнерам – Департаменту співробітництва з НАТО МЗС України, Міністерству оборони України, Національному центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Громадській Лізі Україна – НАТО – за можливість фахово обговорити таке доволі непросте питання, як членство України в Північноатлантичному альянсі. Знаю, що багато людей задаються питанням: чи не зашкодить вступ до НАТО розвитку оборонно-промислового комплексу країни, бо через це вони можуть втратити роботу; і чи не з планами вступу до НАТО пов’язане скорочення збройних сил і таке інше.
Подолати різного роду ідеологічні "привіди" та "жахи" можливо лише шляхом копіткої роз'яснювальної роботи, відкритий діалог зі всіма сегментами суспільства, головною метою якої є пробудження у людей бажання знайти відповіді на свої питання через доступ до інформації. Лише таким чином ми зможемо знайти спільну мову, подолати викривлені ментальні стереотипи і спільними зусиллями зробити свій внесок у розвиток України загалом та Полтавської області зокрема.
Цьому сприятиме і робота регіонального центру євроатлантичної інтеграції, який сьогодні відкрився на базі Полтавського університету споживчої кооперації України. Я впевнений, що проведення таких заходів найбільш ефективно дозволить підвищити рівень поінформованості жителів Полтавщини і, як результат, позитивно вплине на формування громадської думки щодо об'єктивної необхідності активної участі України в інтеграційних процесах та формуванні єдиної безпекової системи Європи.”

Володимир Фурашев, завідувач відділу інформаційної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, виголосив доповідь на тему: „Сучасні пріоритети інформаційної політики держави у сфері євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір”. Він висловив думку щодо неможливості нейтрального статусу нашої держави за умов глобалізації, а також наголосив на необхідності проведення великої просвітницької роботи перед всеукраїнським референдумом щодо вступу в Північноатлантичний альянс. „Українському народу потрібно надати найповнішу інформацію про коло діяльності НАТО”, – зауважив В. Фурашев.

Експерт зазначив, що історія держави повинна залишитися в підручниках, а український народ повинен жити сьогоднішнім днем. Тому потрібно чітко визначити, що нині вигідно для держави і відтак вибрати відповідний вектор розвитку. При цьому слід брати до уваги внутрішні пріоритети, ситуацію у світі та місце України в ньому.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО, мав доповідь на тему: „Модель спільної інформаційно-просвітницької діяльності місцевих органів влади та освітян у рамках Полтавського центру євроатлантичної інтеграції для підтримки курсу України на вступ до НАТО”. Він зазначив, що вчителів шкіл потрібно забезпечити різнобічною інформацією про євроатлантичну інформацію, оскільки саме на них покладена місія виростити нове покоління національно свідомих людей, що забезпечать Україні стабільний та плідний розвиток.

Пан Соскін висловив думку, що центри євроатлантичної інтеграції, які нині створює Інститут трансформації суспільства по всій території України, стануть передовими структурами з підготовки держави до вступу в серйозні міжнародні організації і зокрема в НАТО. У рамках таких центрів місцева влада та освітяни здійснюватимуть спільні проекти, а викладачі вищих навчальних закладів і студенти отримуватимуть об’єктивну інформацію з питань євроатлантичної інтеграції.

Після експертної частини інтерактивного семінару відбулася дискусія за участю представників міських рад, регіональних осередків політичних партій, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, директорів та вчителів загальноосвітніх шкіл Полтавщини.

Дмитро Хрістов, перший заступник голови Полтавської обласної організації ВО „Батьківщина”, керівник фракції БЮТ у Полтавській обласній раді, висловив позицію партії з приводу вступу держави у НАТО – це безумовна підтримка інтеграції України в цю організацію. Але остаточне рішення з цього приводу має прийняти народ України на всеукраїнському референдумі.

Олена Васильченко, директор ЗОШ № 2 (м. Комсомольськ), відзначила важливість залучення учнів шкіл до проектів, пов’язаних із євроатлантичною інтеграцією України. Молодь повинна розуміти, що найважливішим результатом співпраці з НАТО є безпека українських кордонів, стабільний розвиток країни та процвітання нації.

Марина Бабій, вчитель історії ЗОШ № 26 (м. Полтава), зазначила, що педагогічний колектив шкіл зацікавлений темою євроінтеграції України. І тому дуже важливою є співпраця педагогів із різними організаціями в цьому напрямі. Вона, зокрема, запропонувала провести зустріч представників політичних партій з учнями-старшокласниками, щоб обговорити ці важливі для майбутнього нашої держави питання. „Школи повинні самовизначатися з приводу цінностей, які вони хочуть сповідувати,” – наголосила М. Бабій.

Підсумкові матеріали інтерактивного семінару будуть надруковані в науково-аналітичному журналі „Економічний часопис-ХХІ” та місцевих ЗМІ, розміщені на веб-ресурсах Інтернет-холдингу Інституту трансформації суспільства (55 сайтів, у т.ч. 42 сайти міст України) та поширені в Інтернеті.

Прес-служба Інституту трансформації суспільства   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
22 березня 2018
Провокації в Україні та Польщі – це спецоперації Росії
22 березня 2018
У Польщі зростає попит на закордонних працівників
22 березня 2018
Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
22 березня 2018
Українські заробітчани дедалі частіше прибувають до Малопольщі
22 березня 2018
Зарплата і рівень працевлаштування стрімко зростають
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
22 березня 2018
Новоград-Волинський
22 березня 2018
Військова прокуратура повернула Міноборони України понад 3,5 тисячі гектарів земель на Житомирщині
Житомир
22 березня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
22 березня 2018
Учасники АТО можуть отримати безкоштовну правову допомогу в Житомирському госпіталі
Житомир
22 березня 2018
В’ячеслав Чорновіл: подвиги і життя в ім’я незалежності України
Пирятин
22 березня 2018
Засідання спільної робочої групи з питань координації роботи постійних депутатських комісій міської та районної рад та подальшого успішного соціально-економічного розвитку громад міста і району
Новоград-Волинський
22 березня 2018
Очільник міста провів нараду з радниками міського голови
Новоград-Волинський
22 березня 2018
Парламентські слухання на тему: «Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку»
Новоград-Волинський
22 березня 2018
У ніч на 25 березня Україна перейде на літній час
Новоград-Волинський
22 березня 2018
Пленум ради міської організації ветеранів
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
22 березня 2018
По методу чекистов. Как склеивалось дело Савченко и что это означает для украинской политики, - СТРАНА
22 березня 2018
Росія провокує літаками: Українські ППО привели в бойову готовність
22 березня 2018
Димінський вибув з власників ZIKу
22 березня 2018
Олег Соскин: Путин показал стремление догнать Каддафи, Хусейна и Северную Корею
22 березня 2018
Китай должен готовиться к войне с Тайванем - китайские СМИ
22 березня 2018
У Парижі поліція застосувала сльозогінний газ проти протестувальників
22 березня 2018
Луценко хоче вийти на "ляльковода" Савченко. Натякає на Медведчука?
22 березня 2018
Савченко затримали
22 березня 2018
Тимошенко полетіла в Ізраїль на зустріч з Коломойським, – Чорновіл
22 березня 2018
У Чехії на хімічному заводі стався вибух: 6 загиблих
TyTa