Понеділок, 18 грудня 2017 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
16 грудня 2017
Олег Соскин: Если Саакашвили пойдет на договор с Порошенко, его надо выдать грузинским властям
15 грудня 2017
Олег Соскин: Надо немедленно остановить вакханалию с гривней
15 грудня 2017
Олег Соскин: За 3,5 месяца гривня обесценилась на 7,5%. Виновные будут наказаны
15 грудня 2017
В обменках Киева доллар уже больше 28 гривен, евро приближается к 34
14 грудня 2017
Государство в государстве: тайная сеть Порошенко
14 грудня 2017
Олег Соскин: Служба внешней разведки служит одному Порошенко и никому не подконтрольна
14 грудня 2017
В Германии заговорили о создании Соединенных штатов Европы. Что это значит для ЕС и для Киева
14 грудня 2017
В обменках Киева доллар с утра подскочил до 28 гривен. Фото
13 грудня 2017
Доллар на межбанке подорожал на 10 копеек
13 грудня 2017
Олег Соскин: Уже в начале 2018 года Украину ждет банкротство. Кто за это будет отвечать?


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 18 вересня 2008

Чому молодь «за» чи «проти» вступу України до НАТО?

18 вересня 2008 року у Сумах відбулася міжнародна конференція „Дебати у Сумах: Чому молодь «за» чи «проти» вступу України до НАТО?”. Захід організували Інститут трансформації суспільства та Сумський державний університет за підтримки Міністерства закордонних справ України за участі Громадської Ліги Україна – НАТО, Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, Сумської міської ради, Управління освіти і науки м. Суми. Міжнародна конференція – дебати проходили на базі новоствореного Сумського центру євроатлантичної інтеграції (СЦЄІ), урочисте відкриття якого відбулося напередодні, 17 вересня 2008 року в Сумах. СЦІЄІ створений за моделлю, розробленою Інститутом трансформації суспільства, і працюватиме він на базі Сумського державного університету.
 
 
 
 
Мета заходу:
1) Визначення ролі НАТО у забезпеченні національної цілісності та безпеки Української держави;
2) Проведення дебатів між групами студентської молоді щодо євроатлантичного майбутнього України з метою:
-         кращого усвідомлення сучасної стратегії розвитку НАТО та особливостей його співпраці з нашою країною,
-         виявлення природи і можливостей подолання існуючих міфів щодо НАТО,
-         об’єктивної оцінки переваг та загроз, пов’язаних зі вступом України в НАТО.
 і як результат – збільшення кількості свідомих прихильників вступу України до НАТО.
 
У міжнародній конференції – дебатах взяли участь:
 
представники Міністерства закордонних справ України, Генерального штабу Збройних Сил України, керівники Сумської обласної та міської влади, Посольства Словацької Республіки в Україні, Інституту трансформації суспільства, Громадської Ліги Україна – НАТО; провідні українські експерти; викладачі та студенти Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, Сумського національного аграрного університету, Української академії банківської справи, Сумської філії Відкритого міжнародного університету розвитку людини „Україна”; засоби масової інформації Сумщини. Загалом близько 100 осіб.

Вступні промови:
 
Анатолій Васильєв, ректор Сумського державного університету, привітав усіх присутніх міжнародної конференції – дебатів. Він зазначив, що в Сумському державному університеті успішно реалізуються принципи Болонської декларації, а також відбувається потужна міжнародна співпраця. В університеті навчається 600 іноземців із 50 країн світу,  для яких читаються відповідні спецкурси. А. Васильєв переконаний, що проведення публічних дебатів серед студентства в контексті інтеграції України до євроатлантичної структури безпеки є невід’ємною складовою вищого навчального закладу. Ректор СДУ побажав усім успіхів, висловив переконання, що проведення міжнародної конференції – дебатів буде плідним та корисним для всіх учасників заходу, і насамперед для студентства.
 
Іван Шкурат, начальник управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації, привітав присутніх на конференції освітян та молодь від імені голови Сумської облдержадміністрації Миколи Лаврика. Він озвучив тезу, що найбільшою цінністю для будь-якої людини є її власна безпека. Світові процеси, які відбуваються навколо України, дають підстави глибше зрозуміти та проаналізувати зміст поняття „безпека”. „Ми пам’ятаємо, що у 1994 році був підписаний Будапештський меморандум. Україна – перша держава у світі, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї. Меморандум підписали США, Велика Британія, Канада, Російська Федерація”, – нагадав пан Шкурат. За його словами, події навколо ост. коси Тузла показали, що цей міждержавний меморандум залишився суто на папері. У світі відбувається жорстка міжнародна конкуренція, тому Україні потрібно вирішувати питання свого майбутнього, –підкреслив представник Сумської обласної державної адміністрації. 
 
Експертні виступи:
 
Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО, організатор заходу, привітав присутніх урочистого заходу і зауважив, що саме на дебатах людина може досліджувати світові явища, застосовуючи наукові методи, використовуючи об’єктивні закони розвитку і відповідні практики. Він звернувся до студентства: „Така міжнародна конференція повинна допомогти вам зрозуміти сенс буття, отримати відповідну інформацію і знання, виробити практичні навички. Новостворений Сумський центр євроатлантичної інтеграції сприятиме тому, щоб молодь мала змогу працювати, піднімати свій професійний та інтелектуальний рівень”. За словами директора Інституту трансформації суспільства О.Соскіна, роль та мета публічних дебатів у процесі свідомого вибору євроатлантичної моделі розвитку Україниє дуже важливою, бо допомагає виробити власну, професійну, аргументовану точку зору на ту чи іншу проблематику. Дебати – це публічна форма дискусії. Основною метою публічних дебатів у Сумах є обговорення міфів щодо НАТО та шляхів їх спростування, – сказав заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО Олег Соскін.
 
Він проінформував присутніх, що при кожному із ЦЄІ, які створені Інститутом трансформації суспільства в регіонах України, обов’язково буде такий елемент розвитку, як „Клуб дебатів”.
 
Тамара Іванова, доцент кафедри економічної теорії Сумського державного університету,  зазначила, що Північноатлантичний альянс як військова організація була створена у 1949 році, а от Організація Варшавського договору – у 1955 році. Тому ОВД – це своєрідна відповідь на створення НАТО. Вона також навела такий маловідомий факт, що у 1949 році СРСР подавав заявку про вступ до Організації Північноатлантичного договору, але йому було відмовлено. Тому й зародилися такі недружні відносини Заходу і Сходу. Доцент кафедри економічної теорії Сумського державного університету пані Т. Іванова нагадала присутнім, і про агресію США проти В’єтнаму, і бомбардування Сербії, винищення населення Іраку, Афганістану. Мова також йшла про негативні економічні наслідки вступу пострадянських держав до НАТО. Наприклад, Польща збільшила військовий бюджет країни для того, щоб переоснастити армію за натовськими стандартами. Тож при вступі України до НАТО доведеться збільшити обсяг витрат, оскільки потрібно буде закуповувати натовські літаки, воєнну техніку і т.д. Таким чином, відбудеться різке скорочення військової промисловості України. Як наслідок, на думку пані Т. Іванової, відбудеться збільшення рівня безробіття в країні та інші негативні наслідки для держави.  
 
Питання від Івана Шкурата, начальника управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації: „Скажіть будь-ласка, хто на сьогодні може гарантувати безпеку України?” Тамара Іванова відповіла: „Ми самі, український народ. Мабуть, українську армію потрібно скорочувати не такими темпами. До 1990 року на території УРСР було приблизно 2000 тис. науково-дослідних військових інститутів і велика кількість підприємств оборонно-промислового комплексу. Вони давали країні 30% ВВП. Відбулося значне скорочення таких НДІ та підприємств. Тож потрібно робити відповідні висновки і не повторювати минулих помилок”. 
 
Анна Козярська, аташе відділу інформаційної роботи, взаємодії з ПА НАТО Департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України, наголосила на важливості проведення дебатів саме в Сумському державному університеті та детальному аналізі аудиторією позитивних і негативних аспектів від вступу України до НАТО. На базі СДУ  створені чудові умови для отримання правдивих знань про Північноатлантичний альянс. Вона спростувала інформацію щодо стандартів НАТО, через які потрібно буде повністю переозброювати українську армію: „У НАТО є три основні стандарти. Перший –використання спільної мови (англійська як мова міжнародного спілкування), другий –  використання єдиних карт, і третій – це зв’язок. Тобто українські військові у миротворчих місіях при НАТО або міжнародних військових навчаннях повинні використовувати один канал зв’язку”.
 
Пані А. Козярська розвінчала міф про навмисне й агресивне бомбардування авіацією НАТО країни Югославії. Вона пояснила, що НАТО як організація регіональної безпеки перед операцією на Балканах отримала мандат ООН. Це означає, що застосування військової складової Північноатлантичного альянсу на Балканах було схвалене ООН. Аташе відділу інформаційної роботи, взаємодії з ПА НАТО Департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України А. Козярська наголосила на важливості проведення заходу і побажала плідної роботи його учасникам.
 
Ян Качмар, радник Посольства Словацької Республіки в Україні, підкреслив, що вступ до НАТО належить до головних тем політичної та публічної дискусії в державі. Хтось має аргументовано відповідати на запитання стосовно НАТО, які ставлять громадяни. У переважній більшості українців хвилюють ті самі питання, що і словаків до 2004 року. Водночас, „словацька історія євроатлантичної інтеграції не може бути автоматичним рецептом для України, а може стати лише повчанням і скромним внеском до української дискусії, яка останнім часом набрала обертів, – сказав словацький дипломат.
 
Пан Качмар наголосив, що Україна є єдиним безпосереднім, і притому найбільшим за територією та населенням, сусідом Словаччини, який знаходиться в іншому політичному режимі з точки зору включення у міжнародні організації і структури. Входження Словаччини та України в різні міжнародні режими, з різними правилами і стандартами, перешкоджає розвитку та інтенсифікації двостороннього співробітництва. Притому інтереси Словаччини відносно України мають комплексний характер і стосуються розвитку економічного та торговельного співробітництва, взаємодії у сфері юстиції і внутрішніх справ (охорона зовнішнього кордону та боротьба з нелегальною міграцією та організованою злочинністю), включаючи транскордонне співробітництво та ін. Природно, що Словаччина зацікавлена в тому, аби Україна була стабільною і багатою країною, яка сприятиме стабільності та процвітанню своїх сусідів, а не навпаки.
 
Олег Зуйко, старший офіцер Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу Збройних Сил України, відзначив: „З огляду на історичний розвиток сьогодні НАТО є не тільки військово-політичною організацією, а політично-військовою міжнародною організацією”. Наразі наша країна виконує План дій Україна – НАТО, однак тільки ¼ частина в цьому Плані належить військовим аспектам. Все інше стосується економіки, правових питань, міграції, ліквідації організованої злочинності, наркотичних трафіків та ін.”, – зазначив пан Зуйко. Старший офіцер Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу ЗСУ пояснив, що План дій Україна – НАТО, який українська сторона виконує вже три роки, один до одного структурно відповідає Плану дій щодо набуття членства в НАТО.
 
Олег Кокошинський, заступник Голови Координаційної ради Громадської Ліги Україна – НАТО, наголосив на практичних аспектах просування ідеї євроатлантичної інтеграції в регіональних громадах. Він висловив упевненість у тому, що для викладачів, які працюють із питаннями, пов’язаними з євроатлантичної тематикою, дуже важливим є отримання нових знань та інформації для практичної освітянської діяльності.
 
Пан Кокошинський сказав, що Цільовий план Україна – НАТО, який щорічно визначається і затверджується, і є програмою реформ для України. „Цільовий план Україна – НАТО за своїм змістом фактично на 80% збігається з Планом дій щодо членства в НАТО”, – відзначив експерт. У Цільовому плані, зокрема, визначаються важливі аспекти освітянської та громадської діяльності у сфері євроатлантичної інтеграції. Наприклад, у 2003 році було створено Громадську Лігу Україна – НАТО. Це дало змогу громадським організаціям – членам Ліги, наряду з урядовими міністерствами, щорічно брати участь в обговоренні Державної програми інформування громадськості щодо НАТО. Завдяки громадським організаціям, зокрема Інституту трансформації суспільства і його директора Олега Соскіна, було висунуто ідею створення центрів євроатлантичної інтеграції в усіх регіонах України.
 
„Студентські дебати з питань євроатлантичної інтеграції України – це можливість для молоді обговорення питань щодо НАТО, вироблення свідомої позиції та бачення інтеграційних процесів. Освітян в Україні приблизно 7 млн., це 900 інститутів і університетів, більш як 20 тис. шкіл. Цей потужний арсенал людей, що навчає українську молодь, має визначити майбутнє нашої країни”, – сказав пан Кокошинський.
 
Олександр Славський, президент Одеського відділення ВМГО «Дебатна Академія», розповів про рух дебатів в Україні. Він пояснив, що дебати – це методика викладання, яка розвиває певні людські якості – креативність мислення, ораторське мистецтво людини та інше. Важливо зазначити, що саме через гарячу дискусію, яка закріплена відповідними знаннями, можна досягти спільно виробленої концепції учасників, або принаймні переконати опонентів щодо неправильності позицій.  Пан Славський пообіцяв активно сприяти включенню сумських студентів до всеукраїнських дебатних раундів, турнірів та шкіл, що стосуються вироблення об’єктивної оцінки переваг та загроз, пов’язаних зі вступом України в НАТО.
 
Кирило Кожемякін, суддя Дніпропетровського відділення ВМГО «Дебатна Академія», роз’яснив, що дебати серед молоді – це дійство, яке не вимагає від студентів надзвичайних знань щодо сучасної стратегії розвитку НАТО, або детального й наукового виявлення природи і можливостей подолання існуючих міфів щодо НАТО і т.д. Для дебатів студентського рівня вистачить загальної та об’єктивної інформації щодо Північноатлантичного альянсу. Він впевнений, що за допомогою новоствореного Сумського центру євроатлантичної інтеграції такої інформації вистачить усім бажаючим. Суддя Дніпропетровського відділення ВМГО «Дебатна Академія» висловив переконання, що після проведення міжнародної конференції – дебатів: „Чому молодь «за» чи «проти» вступу України до НАТО?” активність студентської молоді дискутувати відчутно збільшиться.
 
 
ІІ. Дебати серед студентської молоді
 
Модераторами студентських дебатів виступили експерти, фахівці із проведення всеукраїнських дебатів: Олександр Славський,президент Одеського відділення ВМГО «Дебатна Академія», та Кирило Кожемякін,суддя Дніпропетровського відділення ВМГО «Дебатна Академія».
 
Спочатку Кирило Кожемякін окреслив формат дебатів. Він зазначив, що дебати проходитимуть за системою, яка цілковито відповідає британсько-парламентському  формату дебатів. Традиції дебатів, які проходять у Парламенті Великобританії, вважаються одними із найдавніших у світі.
 
Тема дебатів: „Які міфи заважають Україні рухатися шляхом євроатлантичної інтеграції?”.
 
Учасники:
1. головні: у дебатах брали участь дві лінії, кожна з яких представлена двома командами по 2 людини.
 
Лінія Уряду була представлена двома студентськими командами:
1)      „Політичні лідери”
2)      „Державна влада”.
Лінія Опозиції також була представлена двома студентськими командами:
1)      „Європейські вікна”
2)      „Європейські двері”.
 
2. аудиторія (глядачі), які мали можливість поставити учасникам дебатів питання, а також зробити коментарі та уточнення
3. судді
 
Головна мета дебатів: у ході дискусії між парламентарями і опозиціонерами з’ясувати генеральне питання: що саме заважає Україні вступити до Північноатлантичного альянсу?
 
Насамперед кожна команда представила свою позицію щодо євроатлантичного вибору України та окреслила існуючі у свідомості українців міфи щодо ворожості Північноатлантичного альянсу, які перешкоджають громадянам зробити свідомий вибір. Був також зроблений порівняльний аналіз із посткомуністичними країнами ЦСЄ, які вже є членами НАТО.
 
Основні питання, які були поставлені командам:
 • Чи зможе Росія використати проти України зброю в разі її вступу до Північноатлантичного альянсу?
 • Чому Росія боїться, щоб Україна була членом НАТО? Це пов’язано з міфами чи з іншими причинами?
 • НАТО – історичний ворог Росії. Це міф чи реальність?
 • Якщо ми увійдемо до НАТО, то чи не стане наша територія військовим плацдармом, де розташовуватися військові бази НАТО, ракети-перехоплювачі (як у Польщі), то чи це не означатиме, що ми можемо стати ціллю для ядерного удару?
 • Чи існує очевидний зв’язок між вступом України в НАТО і посиленням демократичних засад розвитку нашої країни?
 • Чи покращиться економічний розвиток нашої країни і чи підвищиться добробут громадян із приєднанням України до Північноатлантичного альянсу?
 • Яких реальних труднощів зазнає Україна зі вступом у НАТО?
 • Здійснення яких реформ вимагає від нас НАТО, щоб прийняти нас у свою організацію?
 • Якщо в Інтернеті, як кажуть, часто розміщується дезінформація, то де ж брати об’єктивну інформацію щодо НАТО, де її джерела?
 • та багато ін.
 
Попри певні труднощі у розгляді питань, пов’язаних із євроатлантичним майбутнім України, студенти змогли довести свою аргументацію як із однієї сторони, так і з іншої. Простежувався цікавий хід думок тих студентів, які краще усвідомлюють роль України в питаннях забезпечення миру і стабільності у світі. Вони виявили природу подолання існуючих міфів щодо НАТО, деякі з них об’єктивно оцінили переваги та загрози, пов’язані із вступом України в НАТО.
 
Варто відзначити, що дискусія проходила у гострій та інтерактивній формі, до її участі була залучена аудиторія. По закінченні студентських дебатів відбулося незалежне експертне оцінювання виступаючих та проведене анкетування учасниківз питань євроатлантичної інтеграції України.
 
ІІІ. Висновки та пропозиції
 
Виступаючи із заключним словом, Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, наголосив, що кожну проблему потрібно уважно і прискіпливо вивчати та аналізувати. Для цього потрібно мати інформацію, володіти категоріальним апаратом, знати відповідні дефініції, історію і не екстраполювати всілякі міфи на сучасну ситуацію, думати не одноманітно, а багатопланово. Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, залишився вдячним всім присутнім міжнародної конференції – дебатів, подякував за увагу та побажав усвідомленого вивчення питань, пов’язаних із інтеграцією України до Північноатлантичного альянсу.  

Олег Соскін висловив загальну думку учасників заходу про те, що його проведення дало можливість:
 • покращити розуміння Сумською громадськістю, і насамперед студентською молоддю, інтересів України та Північноатлантичного альянсу щодо поглиблення співробітництва двох сторін;
 • залучити представників регіонального громадянського суспільства, наукового співтовариства, викладацького корпусу, студентської молоді та ЗМІ до обговорення основних цілей інтенсивного залучення України до НАТО, визначених Бухарестським самітом НАТО у квітні 2008 року;
 • поширити об’єктивну інформацію про зміст Плану дій щодо членства в НАТО та значення приєднання до ПДЧ для утвердження демократичної моделі розвитку і здійснення системних реформ в Україні;
 • сформувати серед української молоді середовище довіри до Альянсу та позитивне ставлення до намірів керівників української держави послідовно рухатися курсом євроатлантичної інтеграції.
 
Підсумком заходу стало вироблення пропозицій щодо проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у вищих навчальних закладах:
 • введення у ВНЗ обов’язкового навчального курсу «Європейська та євроатлантична інтеграція України»; підготовка підручників і методичних посібників для викладання цієї дисципліни;
 • проведення серії семінарів для керівників ВНЗ, викладачів суспільних дисциплін з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;
 • відвідання представниками держав НАТО та ЄС навчальних закладів, виступи перед студентами і учнями старших класів під час офіційних візитів до України;
 • зустрічі на постійній основі послів країн – членів НАТО і Євросоюзу із студентською молоддю;
 • започаткування лекторіїв з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, запрошення для виступів перед молоддю представників Міністерства закордонних справ України, членів Громадської Ліги Україна – НАТО, експертів, науковців тощо;
 • проведення студентських наукових конференцій на тему «Входження до євроатлантичної спільноти – шлях до гідного майбутнього української молоді»;
 • організація студентських конкурсів на краще представлення переваг України в разі її вступу до європейських та євроатлантичних структур; нагородження переможців відзнаками (путівки, участь у літніх школах, призи тощо) від посольств іноземних держав;
 • проведення молодіжних форумів за участю представників Центру інформації та документації НАТО в Україні, ЄК, посольств, МЗС, МОН України задля відкритого спілкування і розвіювання міфів щодо НАТО та ЄС;
 • формування у вузах молодіжних клубів «Я європеєць» з метою об’єднання проєвропейськи налаштованої української молоді;
 • проведення в усіх ВНЗ молодіжних дебатів на тему «Чому я «за» або «проти» НАТО?», взявши за модель дебати, проведені в Сумах;
 • створення Інтернет-бібліотеки, де будуть збиратися і постійно поповнюватися матеріали про Північноатлантичний альянс, Європейський Союз, досвід країн – членів цих організацій, розвиток співробітництва України з міжнародними європейськими та євроатлантичними структурами;
 • відкриття в навчальних закладах інформаційних стендів для інформування студентів про сучасну концепцію розвитку НАТО та ЄС і можливості, які відкриває Україні активне партнерство з цими організаціями;
 • формування у вузівських бібліотеках добірок книжок, журналів, інших матеріалів із питань європейської та євроатлантичної інтеграції;
  започаткування у вузівських газетах окремого розділу (наприклад «Наш європейський дім»), що матиме євроатлантичну тематику. 
Під час заходу відбулося анкетування учасників з питань євроатлантичної інтеграції України. Подивитися результати анкетування можна тут⇒
 
Прес-служба
Інституту трансформації суспільства


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
15 грудня 2017
Вишколи «Dragon-2017» - це перевірка ефективності військ
15 грудня 2017
Важливий візит у складний момент
15 грудня 2017
Росія несе відповідальність за Смоленську катастрофу
15 грудня 2017
Троє африканців незаконно пішки перетнули польсько-український кордон
15 грудня 2017
Дії Росії не сприяють розкриттю повної правди про Смоленськ
15 грудня 2017
Бойовики на Донбасі протягом дня здійснили п’ять обстрілів
15 грудня 2017
Нацбанк вирішив підвищити облікову ставку
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
20 грудня 2017
До відома депутатів міської ради!
Золотоноша
19 грудня 2017
Вишгород: До Дня святого Миколая, вистава
Вишгород
18 грудня 2017
У Скадовську завершується створення Різдвяної шопки
Скадовськ
15 грудня 2017
До новорічних свят житомиряни можуть надіслати листівку родинам воїнів, які загинули в зоні АТО
Житомир
15 грудня 2017
На Житомирщині вироком суду конфісковано вилучений алкоголь та обладнання для його виробництва вартістю 4,8 млн грн
Житомир
15 грудня 2017
Житомир:Протягом року українці мають переукласти договори на комунальні послуги
Житомир
15 грудня 2017
У Вишгороді презентували проект роздільного збирання побутових відходів
Вишгород
15 грудня 2017
Відбулася позачергова сесія районної ради
Пирятин
15 грудня 2017
Скадовськ:Херсонському університету повернуть близько 1 га землі рекреаційного призначення у курортному селищі Лазурне
Скадовськ
15 грудня 2017
Тижневий план роботи виконавчих органів міської ради з 18 грудня по 24 грудня 2017 року
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
17 грудня 2017
Саакашвили: Сейчас мы пойдем до Верховной Рады, ничего мы там не будем бить. У нас революция не разбитых окон
17 грудня 2017
На самом деле в Октябрьском дворце джазовый концерт. Саакашвили: Это не Верховная Рада, зачем это насилие!
17 грудня 2017
"Марш за импичмент": сторонники Саакашвили снова идут на Майдан
17 грудня 2017
Саакашвили и Семенченко пытаются остановить штурм Октябрьского дворца. Геращенко: внутри сотни детей, которые пришли на утренник
17 грудня 2017
"Штаб" Саакашвілі: Двері Жовтневого намагаються виламати, поліція "заспокоює" вогнегасниками
17 грудня 2017
"Их счета заморозят". Саакашвили пообещал МихоМайдану поддержку Запада
17 грудня 2017
Саакашвили: Порошенко опустил институт президента ниже плинтуса, страна не сможет его терпеть еще 1,5 года
17 грудня 2017
Хмара, Доний, Деревянко, Семенченко, Левченко, Соболев: кто принимает участие в митинге Саакашвили
17 грудня 2017
С Порошенко нужно договариваться — про его добровольную отставку без жертв и потрясений, — Гайдай
17 грудня 2017
У Києві на "Марш за імпічмент" вийшло близько 10 тисяч осіб
TyTa