Четвер, 22 березня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
21 березня 2018
Анонс. Олег Соскін в ефірі UkrlifeTV - сьогодні о 14.00
20 березня 2018
13 березня 2018 р. на XI Форумі Європа – Україна: Асоціація з ЄС і що далі? Олег Соскін презентував проект «Східний дивізіон країн «Міжмор'я»
19 березня 2018
Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи
19 березня 2018
Польща може вислати російських дипломатів – ЗМІ
19 березня 2018
Німеччина і Франція засудили путінські "вибори" в Криму
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 05 березня 2008

Створено Житомирський центр євроатлантичної інтеграції

Інститутом трансформації суспільства (ІТС) на базі Житомирського національного університету ім. І.Франка за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні та Міністерства закордонних справ України створено Житомирський центр євроатлантичної інтеграції. 5 березня 2008 року у Житомирі відбувся семінар-тренінг для активістів новоствореного Житомирського центру євроатлантичної інтеграції. Учасниками заходу були: Посол Королівства Норвегія в Україні та Перший секретар Посольства; представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Інституту трансформації суспільства, Асоціації керівників шкіл України, Житомирської обласної та міської влади, ЖДУ ім. І.Франка; директори та викладачі шкіл із житомирських міст (Андрушівка, Бердичів, Довбиш, Житомир, Коростень, Коростишів, Малин, Новоград-Волинський, Олевськ, Першотравневе, Радомишль); мас-медіа.

 

 

 

 

 

 

 

  


Під час заходу Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, презентував нові продукти ІТС: монографію „Партнерство заради безпеки: досвід країн НАТО та українська перспектива” та веб-портал «Мій вибір – NATO» (www.uanato.info). 
 

ОГЛЯД СЕМІНАРУ-ТРЕНІНГУ
 

Вступна частина
 
Петро Саух, ректор Житомирського державного університету ім. Івана Франка, звертаючись із вступним словом до учасників семінару – тренінгу, наголосив на важливості проведення таких масштабних високопрофесійних заходів у Житомирській області. Він висловив сподівання, що завдяки допомозі таких провідних аналітичних центрів і установ, як Інститут трансформації суспільства, Громадська Ліга Україна – НАТО, Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України, Міністерство закордонних справ України, Асоціація керівників шкіл України, на Житомирщині буде створено дієвий механізм інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України. 

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, керівник проекту, відкриваючи Житомирський центр євроатлантичної інтеграції, розповів, що паралельно ІТС створює чотири аналогічних центри – у Чернігові, Луцьку, Полтаві, Вінниці. Він наголосив, що завданням Інституту трансформації суспільства, Громадської ліги Україна – НАТО, МЗС України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України є формування потужної вертикально-горизонтальної структури освітньо-інформаційних центрів з питань євроатлантичної інтеграції по всій країні. О. Соскін має надію, що до цієї роботи долучиться і Міністерство освіти і науки України. Директор ІТС переконаний, що 2 квітня 2008 р. Україна повинна реалізувати свій шанс – отримати запрошення приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Як основний ідеолог проекту Олег Соскін запропонував провести захід (мозковий штурм), де буде розроблена правильна методологія опитувань громадської думки щодо ставлення населення України до процесів європейської та євроатлантичної інтеграції. Він піддав критиці сумнівні, замовлені опитування певних київських соціологічних центрів, які здійснюються не зрозуміло за чиї гроші та в чиїх інтересах, але які демонструють пересічному громадянинові, що українське суспільство не хоче рухатися в європейську систему і спільноту. „Ми використаємо досвід інших європейських посткомуністичних країн з проведення таких опитувань громадської думки і виробимо адекватну методологію,” – зазначив пан Соскін.

Директор Інституту трансформації суспільства висловив подяку Послу Королівства Норвегія в Україні пану Олаву Берстаду за підтримку в організації Житомирського центру євроатлантичної інтеграції і нагадав деякі історичні факти про Норвегію як одного із засновників та фундаторів Північноатлантичного альянсу. У 1947–1948 роках комуністичний Радянський Союз почав експансію на Європейському континенті. Тоді була встановлена комуністична диктатура у Чехословаччині, захоплено східну Німеччину. У таких умовах країни Європи, які відторгали комуністично-соціалістичну модель розвитку та безпеки, виробили власну колективну модель безпеки, що відповідає уставу ООН. Їх шлях, зокрема і Норвегії, виявився правильним, висновував пан Соскін.

Микола Сюравчик, начальник управління по зв’язках із громадськістю Житомирської обласної державної адміністрації, сказав, що у Житомирі вже проводилися подібні інформаційні заходи з питань євроатлантичної інтеграції, але завдяки Інституту трансформації суспільства та Асоціації керівників шкіл України є можливість поширювати об’єктивну інформацію про НАТО саме в райони і міста Житомирської області. На думку пана Сюравчика, у цьому процесі визначальну роль відіграють саме навчальні заклади, бо, як показує практика, найбільш відповідально виконують доручення вчителі та керівники шкіл, які власне готують і навчають підростаюче покоління. „Я думаю, що молодь, яка нині навчається в українських школах, у недалекому майбутньому буде готова сказати своє вагоме слово з приводу того, чи потрібно їм НАТО, чи згодні вони жити так як вони живуть сьогодні”, – сказав М. Сюравчик. Він також запевнив, що управління по зв’язках із громадськістю Житомирської обласної державної адміністрації надаватиме всіляку допомогу, в тому числі й матеріальну, для того щоб ефективно реалізувати місію, покладену на Житомирський центр євроатлантичної інтеграції. 

 
Олав Берстад, Посол Королівства Норвегія в Україні, зазначив, що перед Україною стоїть багато завдань, які потрібно вирішувати для подальшого поступу держави, зокрема шляхом євроатлантичної інтеграції. „Норвегія є членом НАТО з 1949 року, тобто від самого початку функціонування воєнно-політичного союзу. Ми докладаємо зусиль для розвитку Північноатлантичного альянсу та його трансформації. НАТО виповнилося вже майже 60 років – і це дуже довга та плідна історія у відносинах Північної Америки і Європи. попри велику історію НАТО й сьогодні продовжує вирішувати питання безпеки, пов’язані з новими викликами та загрозами. Норвегія активно залучена у цей процес”, – сказав пан О. Берстад. На його думку, в Україні та в багатьох країнах пострадянського простору штучно створені стереотипи щодо НАТО. Північноатлантичний альянс – це не просто воєнний блок, а широке співробітництво між країнами, своєрідна відповідь на багато питань, що їх висуває сучасне суспільство. У рамках НАТО відбувається співпраця  не тільки між військовими та аналітиками, а й між парламентарями різних країн. Якщо подивитися на Альянс сьогодні, то це понад 800 млн. людей, які живуть у розвинутих і демократичних країнах. Але вони мають певні зовнішні проблеми, які ефективніше вирішувати разом, спільними зусиллями держав НАТО.
 
„Ми не приховуємо, що у сфері військових технологій, стратегій, вишколу, інтеграції Норвегія отримала історично значно більше, ніж деякі інші країни НАТО. Норвегія бере участь в операціях НАТО в Афганістані та на Балканах”, – розповів пан О. Берстад, бо, на його думку, питання безпеки сьогодні є більш широким, ніж 60 років тому. У євроінтеграції Норвегії є два аспекти. Перший – це НАТО, другий – Європейський Союз. Нагадаємо, що Норвегія не є членом ЄС. Норвезький народ на двох історичних референдумах проголосував проти вступу країни до цього союзу. „Але ми знайшли іншу форму співробітництва з ЄС – через НАТО, завдяки членству в якому Норвегія має можливість знати й усвідомлювати інтереси багатьох країн”, – сказав пан Посол.
 
Дипломат підкреслив: „Той факт, що норвежці сидять за одним столом із американцями, англійцями, французами, німцями тощо, надає упевненості та піднімає значення такої маленької країни, як Норвегія. Ми хочемо брати участь і впливати на світові процеси, вирішувати глобальні проблеми стабільності, зміцнювати мир у світі, виконувати завдання ООН. Без стабільності та потужних механізмів співробітництва, що забезпечує сьогодні НАТО, такі питання вирішити практично неможливо”. Він додав, що для Норвегії особливо важливими є політичні, економічні, культурні відносини зі США як провідним членом НАТО, бо Норвегія не тільки європейська, а й атлантична країна.
 
Завершуючи свій виступ, вельмишановний пан Посол зауважив, що Норвегія як член Північноатлантичного альянсу хоче співпрацювати з Україною, але ступінь їх взаємодії більшою мірою залежить від України, ніж від Норвегії. Рішення про вступ України в НАТО має приймати українське суспільство, але, звичайно, є певні умови з боку Альянсу, які діяли в різних процесах розширення НАТО. Інтенсифікований діалог між НАТО і Україною є важливим етапом на шляху розвитку відносин. Немаловажно й те, що Україна бере участь у багатьох миротворчих акціях Альянсу і операціях із стабілізації ситуації в різних куточках світу. Це сигнал про готовність України покласти на себе непрості обов’язки, пов’язані із членством в НАТО.
 
Віктор Недопас, заступник директора департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України, наголосив, що процес інформування населення щодо НАТО,  започаткований Інститутом трансформації суспільства, є дуже важливим для нашої країни. Адже сьогодні в суспільстві необхідно сформувати спільне розуміння мети, яку ставить перед собою Україна, а саме – впровадження курсу на вступ до НАТО. Керівництво держави потребує суспільної підтримки прийнятих ним рішень. Пан Недопас зазначив, що протягом тривалого часу курс і завдання євроатлантичної інтеграції не реалізувалося саме через те, що серед керівництва держави було різне розуміння шляхів та  пріоритетів майбутнього розвитку країни. Сьогодні в цьому питанні є спільне бачення з боку керівництва всіх трьох гілок державної влади. За таких умов, вважає В. Недопас,  значно більшої ваги набуває забезпечення громадської підтримки євроатлантичного курсу.
 
Відповідна інформаційно-роз’яснювальна кампанія в українському суспільстві триває вже декілька років, поінформував присутніх заступник директора департаменту НАТО МЗС України. У ході цієї роботи були різні періоди – як позитивні, так і негативні. Але переважно вона  просто декларувалася, хоч і складалися державні програми та відповідні плани заходів. Реальне ж фінансування інформаційної кампанії євроатлантичного спрямування, на жаль, розпочалося тільки у 2006 р. А зробити що-небудь не маючи на це коштів – завдання вкрай складне, яке зазвичай обмежується проголошенням чергових гасел.
 
Із початком фінансування відбулися певні зрушення. Досвід проведення роз’яснювальної  кампанії  в суспільстві про сутність НАТО, стан і перспективи співробітництва України з Північноатлантичним альянсом і т.д. свідчить про те, що інформаційний простір столичного регіону досить насичений, найбільше потребують об’єктивної інформації про НАТО регіони України. Пан Недопас сказав, що певні політичні сили, які будують свої передвиборчі кампанії на лозунгах проти НАТО чи несприйняття євроатлантичної інтеграції держави, отримують політичні дивіденди передусім через непоінформованість громадян. Чим більше вони знають про Альянс та переваги членства в ньому, тим більше є шансів, що кожна особа самостійно зробить власний усвідомлений вибір.  
 
Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу досить актуально та ефективно на рівні навчальних закладів – університетів, інститутів, коледжів, шкіл – в усіх областях і  районах України. До цієї діяльності необхідно залучати місцеві політичні осередки, активістів, представників місцевих органів виконавчої влади. Він сподівається на те, що буде здійснено забезпечення людей об’єктивною інформацією про Північноатлантичний альянс до того часу, як їм доведеться робити свій вибір. Заступник директора департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України подякував керівництву Інституту трансформації суспільства, представникам влади Житомира, присутнім керівникам шкіл, науковцям і особливо Послу Королівства Норвегія в Україні пану Олаву Берстаду за допомогу в цій роботі.
 
Олександр Макобрій, головний спеціаліст відділу інформаційної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, визначив умовні фактори впливу на процес євроатлантичної  інтеграції України. Говорячи про внутрішні фактори, він нагадав, що основним законом, де чітко визначено, що Україна має намір вступити до Організації Північноатлантичного договору є Закон України „Про основи національної безпеки” (стаття 8). За цей Документ,   прийнятий 19 червня 2003 року, проголосували 319 народних депутатів України, зокрема та політична сила, яка блокує роботу Верховної Ради України. Олександр Макобрій наголосив, що державними та місцевими органами влади виконується щорічний цільовий план Україна – НАТО в рамках Плану Дій, який був підписаний під час Празького саміту 2002 р. У рамках цього плану вживаються заходи в багатьох сферах, спрямовані на реалізацію курсу нашої держави на євроатлантичну інтеграцію. Він зазначив, що цільовий план насамперед передбачає розвиток України та функціонування демократичних цінностей в усіх сферах життєдіяльності пересічного громадянина. У 2004–2007 рр. впроваджувалася Програма інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції, наразі вже існує проект цільової програми щодо інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008–2011 рр. Тож фактично є всі нормативні документи для того, щоб працювати з населенням у напрямі надання об’єктивної інформації.
 
Пан Макобрій стверджує, що інформаційно-просвітницька робота повинна здійснюватися професійними вчителями і тренерами з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а не за рахунок некоректних агітаційних висловлювань.
 
Називаючи зовнішні фактори впливу на євроатлантичну інтеграцію, О. Макобрій зазначив, що в НАТО досі є ряд невирішених проблем, наприклад, щодо вступу Македонії та Албанії до Альянсу, щодо майбутнього Косова, Афганістану. Ці питання будуть вирішені шляхом консенсусу. Водночас, Україна „не острів, і має бути залучена в систему вирішення багатьох нових викликів і загроз, які існують у світі, – це торгівля наркотиками, людьми, кібертероризм та ін. Жодна країна не може справитися з ними  самотужки. НАТО – найефективніший механізм у світі, здатний забезпечити і захистити національну ідентичність, єдність та суверенність держави”, – зазначив, головний спеціаліст Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.
 
Тренінгова частина
 
Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, керівник проекту зі створення Житомирського ЦЄІ, презентував концепцію створення Центрів євроатлантичної інтеграції в Україні, розроблену ІТС. Він розкрив мету та функції діяльності відповідних центрів, а також окреслив форми їх роботи. Олег Соскін зазначив, що наразі Інститут приступив до формування таких структур у Житомирі, Луцьку, Чернігові, Полтаві. Основною місією новостворених центрів євроатлантичної інтеграції є підготовка українських громадян до інтеграції України в євроатлантичну спільноту, адже подекуди українському суспільству бракує знань про Північноатлантичний альянс та Європейський Союз. За його словами, утворення таких центрів фактично означає формування умов для проведення відкритих дискусій на різних рівнях (школи, ВНЗ, підприємства, громадські організації) щодо причин створення та діяльності НАТО, сприяє виробленню всебічної світоглядної позиції серед інтелігенції, підприємців, громадськості, студентської молоді, школярів щодо євроатлантичного майбутнього України.
 
О. Соскін продемонстрував структуру Житомирського ЦЄІ, яка у схематичному вигляді представлена нижче.
 
Структура Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції

Координатор діяльності Центру:
Інститут трансформації суспільства
Центр створено на базі:
Житомирського державного університету
ім. І.Франка
Підтримка діяльності Центру:
Посольство Королівства Норвегія в Україні
Центр інформації і документації НАТО
в Україні
Міністерство закордонних справ України
Міністерство освіти і науки України
Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України
Громадська Ліга Україна – НАТО
Житомирська обласна державна адміністрація
Районні державні адміністрації
 
Вищі навчальні заклади Житомира
 
Відділення Центру в містах Житомирської області
Андрушівка, Баранівка, Бердичів, Житомир, Коростень, Коростишів, Малин,
Новоград-Волинський, Овруч, Олевськ, Радомишль
 
Спеціалізовані класи
в ліцеях, коледжах, гімназіях, колегіумах, школах
Постійно діюча група
для здійснення опитувань
громадської думки
 

 Іншою не менш важливою складовою виступу керівника проекту, модератора заходу пана Соскіна стала презентація книги „Партнерство заради безпеки: досвід країн НАТО та українська перспектива”, виданої Інститутом трансформації суспільства. В основу колективної монографії покладені статті та виступи учасників інтерактивних семінарів і круглих столів, які організував та провів ІТС у регіонах України впродовж восьми років (2000–2007) за євроатлантичною тематикою. Олег Соскін також презентував новий сайт „Мій вибір – NATO” (www.uanato.info), створений Інститутом і переважно орієнтований на молодь.
 
На завершення О.Соскін сказав, що з метою роз’яснення стратегічного курсу української держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію і формування серед молоді свідомого ставлення до перспектив приєднання України до ЄС та НАТО, базуючись на засадах Закону України „Про основи національної безпеки України”, у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах доцільно проводити відповідну інформаційно-просвітницьку роботу, що передбачає введення у школах і вузах навчального курсу «Європейська та євроатлантична інтеграція України”. Інститутом трансформації суспільства розроблений такий курс, і він уже пройшов апробацію в ряді київських вузів.
 
Микола Кордон, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України Житомирського державного університету ім. Івана Франка, керівник новоутвореного Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції, зазначив, що наразі вже сплановано роботу ЦЄІ на 2008 рік. Розроблена тематика науково-практичних конференцій, круглих столів, вікторин, олімпіад, конкурсів, тестових завдань з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Він підкреслив: „Ми готові надавати методичну допомогу, відповідні консультації з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України для вчителів і директорів шкіл районів і області. У Житомирському державному університеті ім. Івана Франка викладається курс „Європейська та євроатлантична інтеграція України” для спеціалістів і магістрів, також планується запровадити читання цього курсу на всіх факультетах університету. На історичному факультеті невдовзі буде ініційовано викладання спецсемінару „Україна і НАТО”, „Україна в міжнародних зв’язках”. За словами пана Кордона, 4 квітня у ЖДУ ім. Івана Франка планується проведення низки не просто агітаційних і пропагандистських акцій, а наукових та інформаційно-просвітницьких заходів із надання населенню об’єктивної інформації про НАТО. Проведено переговори з представниками Центру підвищення кваліфікації державних службовців при Житомирській обласній державній адміністрації з метою запровадження тижневих курсів із підготовки фахівців і активістів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. У 2008 році Житомирським Центром євроатлантичної інтеграції заплановано проведення спільних прес-конференцій з представниками провідних аналітичних центрів України, а також студентських дебатів з європейської та  євроатлантичної тематики.
 
Павло Ліневич, завідувач інформаційно-методичним відділом Новоград-Волинської міської ради, сказав, що у травні 2004 року в місті Новограді-Волинському створено Шкільний Євроклуб – дитячу громадську організацію. Він розповів про мету створення і основні завдання Євроклубу, форми його роботи, серед яких: проведення виставок, конкурсів, вікторин, брейн-рингів за тематикою ЄС і НАТО; реальні та віртуальні мандрівки країнами Євросоюзу; здійснення спільних навчальних, наукових досліджень; обмін інформацією з навчальними закладами країн Євросоюзу.
 
Олена Онаць, президент Асоціації керівників шкіл України, відзначила, що у рамках спільної діяльності Асоціація керівників шкіл м. Києва спільно з МФ “Відродження” розробили інтегрований навчальний курс “Європейські студії” на основі таких процесів: освіта для демократії, інтеркультура і освіта, навчання протягом життя та навчання в загальноєвропейському контексті, оволодіння новими інформаційними та комунікаційними технологіями, транснаціональна кооперація в галузі європейської освіти. Цей курс реалізується в школах України як: окремий предмет чи курс за вибором; інтегрована, міжпредметна форма роботи; позакласна та позашкільна діяльність; елементи роботи шкільних клубів і об’єднань; елемент, що впроваджується засобами інформаційних та комунікаційних технологій. Сьогодні активними учасниками “Європейських студій” є понад 200 шкіл України.
 
Пані Онаць розповіла, що АКШУ у рамках проекту “Розробка, запровадження і поширення міжнародних тренінгових курсів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України” підготовлено програму факультативних курсів “Україна – євроатлантичний вимір”, “Україна – НАТО”; розроблено методичні рекомендації для вчителів; продовжується створення банку даних кращих педагогів і керівників шкіл, спеціалістів управлінь освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти для організації такої діяльності. У банку даних є близько 150 осіб, які достатньо підготовлені до проведення семінарів-тренінгів.
 
Людмила Киричок, методист Управління освіти Оболонського району м. Києва, тренер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Надія Стойко, заступник директора Житомирського міського колегіуму, тренер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, продовжуючи роботу семінару-тренінгу провели практикум з питань євроатлантичної інтеграції для активістів із міст Житомирської області. Заповзяті та енергійні тренери проводили роз’яснювальну роботу серед присутніх директорів та викладачів шкіл Житомирщини з організації і проведення різноманітних вікторин, олімпіад, конкурсів, тестових завдань з питань європейської та євроатлантичної інтеграції серед школярів України.
Кожен учасник семінару-тренінгу отримав комплект роздаткових матеріалів з питань євроатлантичної інтеграції України.

Матеріали заходу будуть надруковані в науково-аналітичному журналі „Економічний часопис-ХХІ”, а також розміщені на сайтах   
Прес-служба
Інституту трансформації суспільства


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
21 березня 2018
Голова польського МЗС нагадав про анексію Криму та війну на Донбасі
21 березня 2018
Український експорт сільськогосподарських продуктів невпинно зростає
21 березня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
21 березня 2018
Польський уряд планує зміни правил працевлаштування іноземців у Польщі
21 березня 2018
Майже 40% великих фірм працевлаштовує українців
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
21 березня 2018
На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
Житомир
21 березня 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
21 березня 2018
Учасники АТО можуть отримати безкоштовну правову допомогу в Житомирському госпіталі
Житомир
21 березня 2018
Вишгород:Призов на строкову військову службу
Вишгород
21 березня 2018
Новоград-Волинський
21 березня 2018
Питання подання суб'єктами відомостей перідичного поновлення на контролі відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради
Новоград-Волинський
21 березня 2018
Нарада щодо створення робочої групи з питань впровадження Національної сімейної стратегії в Новограді-Волинському та розробки програми «Захист та розвиток сім’ї»
Новоград-Волинський
21 березня 2018
У Скадовському районі пройшов семінар-практикум учителів предмета Захист Вітчизни
Скадовськ
21 березня 2018
Ромни
21 березня 2018
Міжнародні виставкові заходи
Ромни
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
22 березня 2018
США збільшать видатки на підтримку України
21 березня 2018
Соскин: Путин струсил. Мир не должен его признавать
21 березня 2018
Киев пытаются затащить в ад?
21 березня 2018
Трамп разозлился из-за утечки инструкции не поздравлять Путина с победой на выборах - СМИ
21 березня 2018
Анонс. Олег Соскін в ефірі Укрлайфтв, 14.00, 21 березня
21 березня 2018
Анонс. Олег Соскін в ефірі UkrlifeTV - сьогодні о 14.00
21 березня 2018
Холодницький отримав хабара за закриття справи Будника – журналіст
21 березня 2018
Міжбанк відкрився зміцненням гривні
21 березня 2018
НАБУ і ГПУ прослуховували кабінет Холодницького
20 березня 2018
Трамп поздравил Путина с победой на выборах
TyTa