Середа, 24 травня 2017 року 
  
 
http://mirmatrasov-nn.ru/ детские ортопедические матрацы купить матрасы.
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
24 травня 2017
Банкірське угрупування Яреми. Сліди ведуть до Лічі і Юри Єнакіївського?
24 травня 2017
В Киеве перекрыли Грушевского из-за митинга автомобилистов
24 травня 2017
Олег Соскин: Должна грянуть буря - Украина переживает революционный кризис
24 травня 2017
Бойовики обстріляли Мар'їнку
24 травня 2017
Пора отвечать адекватно на войну мусульманской цивилизации против христианской
24 травня 2017
Папа Римський прийняв Трампа у Ватикані
24 травня 2017
Израиль готовит молниеносную атаку против Сирии и Ливана – СМИ
24 травня 2017
На Філіппінах бойовики захопили ціле місто, вивісивши ісламські прапори
23 травня 2017
17 років кривавої війни ісламістів: більше 100 терактів у США та Європі, 4550 вбитих, 13500 поранених
23 травня 2017
Кутовий йде у відставку через земельну реформу - джерела


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
ІТС 19 лютого 2008

Сучасні медіа-технології як засіб забезпечення відкритості та прозорості діяльності міської влади

19 лютого 2008 року Інститут трансформації суспільства (ІТС) провів тренінг «Сучасні медіа-технології як засіб підвищення ефективності роботи прес-секретарів та забезпечення прозорості в діяльності місцевих органів влади». Захід відбувся у рамках проекту «Створення професійної системи місцевих медіа-ресурсів – важлива умова формування світогляду та інформованості громадян України», що здійснює ІТС за програмою Матра КАП Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
 


Учасники тренінгу:
керівники прес-служб, особи, відповідальні за інформаційне забезпечення діяльності міських голів та виконкомів 28 міських рад України (Білопілля, Бориспіль, Васильків, Дубно, Жовті Води, Ізяслав, Ковель, Конотоп, Коростень, Коростишів, Краматорськ, Куп’янськ, Малин, Мелітополь, Могилів-Подільський, Ніжин, Нікополь, Нова Одеса, Новомиргород, Первомайськ, Прилуки, Рубіжне, Сарни, Свалява, Славута, Сміла, Сокиряни, Хмільник).

 

Мета тренінгу:
створення умов для забезпечення відкритості та прозорості в діяльності міської влади, що сприятиме формуванню в Україні громадянського суспільства, дотриманню свободи слова і налагодженню партнерських відносин між владою та громадою.


 
Завдання заходу – надати слухачам знання про:
 • сучасні медійні технології, які гарантують високий рівень проведення брифінгів, прес-конференцій, прес-турів, круглих столів, наукових конференцій та науково-практичних семінарів;
 • сучасні (європейські) журналістські стандарти, які забезпечують максимальну об’єктивність інформації;
 • практичні механізми роботи з Інтернет-ресурсами.
 
Огляд заходу

Зі вступним словом до учасників тренінгу звернувся Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, керівник проекту. Він окреслив мету і завдання заходу, розповів про попередній досвід ІТС у проведенні тренінгів, наголосив на важливій ролі прес-секретарів міських голів, які допомагають побудувати своєму керівникові систему зв’язків із громадою.
Не вся інформація перетворюється на новини, сказав пан Соскін, і важливим завданням прес-секретаря є регулювання та створення новин, перекриття негативу позитивом. Після здійснення адміністративно-територіальної реформи в Україні суттєва частина фінансових ресурсів буде розподілена на користь регіонів і міст, а отже, боротьба за ресурси, у тому числі й інформаційна боротьба, посилиться, тому прес-секретарі повинні вміти відповідати на інформаційні виклики.
 
Професор Соскін показав роль одержання і поширення інформації та новин з міст через Інтернет як засобу комунікації, що набуває все більшої ваги в Україні. Він сказав, що вже сьогодні українські домогосподарства володіють 10-12 млн. комп’ютерів, і вже через 5 років значна частина інформації, яку отримуватиме українець, буде надходити саме з Інтернету. Він  масово прийде в малі міста, вважає Олег Соскін, а добре відомий усім вислів „хто володіє інформацією, той володіє світом” якнайкраще окреслює філософію майбутнього у всесвітньому інформаційному просторі. Кожне українське місто повинно мати свій офіційний веб-сайт та використовувати його як інформаційний інструмент. Водночас з досвіду ІТС відомо, що місто з чисельністю населення до 100 тис. людей не може самостійно супроводжувати свій сайт – це постійне зростання витрат, хакерські атаки, технічна підтримка. ІТС підтримує веб-сайти 39  українських міст і районів з 2002 р. і постійно збільшує кількість ресурсів. Портал для всіх міст держави „Українські міста в Інтернеті” є об’єднаним інформаційним майданчиком для всіх ресурсів ІТС і ним можуть та повинні активно користуватися прес-секретарі як для поширення, так і для набуття необхідної інформації.
 
Тренер Сергій Губін, журналіст, керівник Національного прес-клубу „Українська перспектива”, провів чотири блоки тренінгу, розповів про всі функціональні обов’язки та практичні аспекти щоденної роботи прес-секретарів і прес-служб. Він наголосив на важливості досконалої культури мовлення прес-секретаря, на вмінні презентувати у найкращому світлі свого керівника і створювати імідж, якому довірятимуть, на важливості вибору відповідного поставленій меті медіа-заходу – від брифінгу, де лише констатуються та презентуються факти, до прес-конференції, де вони аналізуються та узагальнюються, і круглого столу, де випрацьовуються експертні рекомендації. Він поділився важливими порадами щодо вибору теми та назви заходу, уміння регулювати його перебіг відповідно до європейських стандартів журналістики, виконувати роль модератора та створювати найкращі умови як журналістам, так і доповідачам на медіа-заходах. Пан Губін підкреслив, що саме медіа є посередником між владою та громадою, і прес-секретарі мають забезпечувати їх необхідною кількістю якісної інформації.
 
Тренер Надія Матвійчук, керівник відділу маркетингу ІТС, координатор проекту „Українські міста в Інтернеті”,розповіла учасникам про можливості використання Інтернет-сайтів міст у роботі прес-секретарів, методологію наповнення таких ресурсів, спосіб формування новин для Інтернет, охарактеризувала основну аудиторію користувачів сайтів міст і шляхи розкрутки сайтів у світовій мережі, презентувала переваги та можливості проекту ІТС „Українські міста в Інтернеті”.
Основною відмінністю мережі від інших засобів масової інформації, зазначила пані Матвійчук, є різноспрямована комунікаційна модель "багато до багатьох", у якій кожний абонент має можливість звертатися до інших абонентів і здійснювати зворотний зв'язок. Крім того, особливість середовища Інтернет проявляється в активній ролі користувачів (у традиційних засобах масової інформації їхня роль є пасивною) за рахунок різних механізмів пошуку інформації та навігації. Інтерактивний характер середовища Інтернет дозволяє підвищити ефективність взаємодії учасників комунікації. 
Із числа найпоширеніших видів діяльності в мережі – пізнавальна, комунікаційна, ігрова й ділова – користувачі Інтернету найчастіше використовують саме пізнавальну діяльність (64%). Люди шукають новини та інформацію, і саме прес-секретарі можуть і навіть повинні надавати її.
Форми використання Інтернет-технологій:
 • створення сайту міста;
 • підтримка Інтернет-сайту міста;
 • генерація та використання інформації;
 • реклама в Інтернеті (баннери, сайти-супутники, спонсорство, контекстна реклама, реєстрація у банках даних і пошукових каталогах);
 • Пі-ар в Інтернеті (блогінг, створення ком’юніті навколо певної теми/бренду, творення тематичних сайтів, управління форумами, генерування подій та акцій, розсилки, флеш-мобінг);
 • електронний директ-мейлінг;
 • Інтернет-конференції.
 
Три етапи виходу місцевої та центральної влади в Інтернет:
 • Інформаційний (здійснюється інформування про діяльність органів влади в односторонньому порядку)
 • Інтерактивний (має двосторонній характер, користувач може розмістити на сайті звернення, вакансію, подати заявку на отримання ліцензії та ін.)
 • Трансакційний (через сайт можна оплатити муніципальну послугу, отримати замовлений на сайті документ поштою).
 
Особливості надання новин на сайт:
 • використовуйте фотокартки
 • залучайте місцеві медіа
 • користуйтеся перевагами баннерної реклами в рамках проекту „Українські міста в Інтернеті”
 • структуруйте новини
 • регулярно надсилайте інформацію
 • намагайтеся відійти від стилю офіційних документів на користь публіцистичного
 
Здійснюйте промоушен свого сайту серед партнерів і населення:
 • напишіть веб-адресу міста на офіційних бланках, на рекламно-інформаційних матеріалах і календарях, у місцевих та регіональних медіа
 • зробіть офіційну сторінку стартовою у місцях громадського користування Інтернетом (Укртелеком),  розповсюдьте листівки з веб-адресами (Інтернет-клуби).
 
Підготувала Надія Матвійчук


   [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
31 травня 2017
Подписывайтесь на канал Олега Соскина в Youtube
31 травня 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии
31 травня 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України
28 травня 2017
Олег Соскін презентував у ЖНАЕУ свою монографію про народний капіталізм
24 травня 2017
В Авдіївці зазнав поранень український боєць
24 травня 2017
Терористи обстріляли житлові квартали Мар‘їнки
24 травня 2017
У червні Україна та Польща вирішуватимуть питання пам’ятників
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
24 травня 2017
На полігоні під Житомиром муштрують курсантів інституту ім. С. Корольова
Житомир
24 травня 2017
Працівники Житомирського бронетанкового заводу здавали на металобрухт частини відходів виробництва
Житомир
24 травня 2017
90 батальйон ВДВ відпрацював різні сценарії тактичних навчань на полігоні в Житомирській області
Житомир
24 травня 2017
Робота Вишгородської ОДПІ зі зверненнями громадян протягом січня – квітня 2017 року
Вишгород
24 травня 2017
«Сузір’я ліри»
Пирятин
24 травня 2017
План роботи виконавчих органів міської ради на 25 травня 2017 року
Новоград-Волинський
24 травня 2017
Відбулася година пам’яті «Герої України не будуть забуті»
Новоград-Волинський
24 травня 2017
Стадіон у східному мікрорайоні Скадовська потроху розбирають на металобрухт
Скадовськ
24 травня 2017
Вітаємо з Днем народження!
Пирятин
24 травня 2017
Вітаємо з Днем народження!
Пирятин
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
24 травня 2017
ГПУ Виталия Яремы. Круче, чем при Пшонке
24 травня 2017
Квартири і мільйони Віталія Яреми
24 травня 2017
Банкірське угрупування Яреми. Сліди ведуть до Лічі і Юри Єнакіївського?
24 травня 2017
Чому Ярема провалив усе на посаді генпрокурора
24 травня 2017
Порошенко Михаил Алексеевич (1957-1997)
24 травня 2017
Петр Порошенко: биография и вся правда о «шоколадном короле» Украины
24 травня 2017
В Киеве перекрыли Грушевского из-за митинга автомобилистов
24 травня 2017
Олег Соскин: Должна грянуть буря - Украина переживает революционный кризис
24 травня 2017
Антикорупційна операція: до Києва прилетіли 2 гелікоптери із затриманими податківцями
24 травня 2017
Бойовики обстріляли Мар'їнку, діти ховались у шкільному бомбосховищі
TyTa