Понеділок, 19 лютого 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
18 лютого 2018
Вече сторонников Саакашвили перенесли с Майдана на Михайловскую площадь
16 лютого 2018
Олег Соскин: Государственную фискальную службу надо немедленно ликвидировать
15 лютого 2018
Олег Соскин: Место Саакашвили должен занять новый лидер таранного типа
15 лютого 2018
Трагедия с морскими пехотинцами — черная метка Порошенко и расплата за Саакашвили
15 лютого 2018
Двое морпехов расстреляли своих. Стали известны подробности гибели четырех бойцов под Мариуполем
15 лютого 2018
Сторонники Саакашвили собираются установить в Киеве еще 30 палаток
14 лютого 2018
Олег Соскин: В мире происходит гидрометеоролигический Армагеддон, ноосфера начала влиять на биосферу
13 лютого 2018
Олег Соскин: Саакашвили мог подать кассацию, а затем выиграть дело в Европейском суде по правам человека
13 лютого 2018
Олег Соскин: Те, кто выполняет преступные приказы Порошенко, будут отвечать по закону
12 лютого 2018
Прихильники Саакашвілі вже малюють плакати - готуються штурмувати "Жуляни"


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
OSP-UA.INFO 18 листопада 2017

Олег Соскін: Усі, хто не прийшов голосувати на вибори, мають автоматично заплатити штраф

Як боротися з таким явищем? Чи існують раціональні способи відсікання продажного електорату від участі у виборах? І у який спосіб стимулювати українців робити усвідомлений вибір? Про це та інше «Вголос» запитав у директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, українського політика й громадського діяча Дмитра Корчинського та керівника центру «Третій сектор» Андрія Золотарьова.

Штрафувати розумних


З люмпеном, який продається за гроші, нічого не зробиш: вони як голосували, так і голосуватимуть завжди. Тому потрібно зробити так, щоб на вибори йшло якомога більше розумних людей. Для противаги.

«Українці поважають один важіль впливу – гроші. Якщо наша «біомаса», так звані гречкосії та свинопаси, продають свої голоси за гроші, то треба і розумних людей, які не ходять голосувати, стимулювати також гривнею, – вважає Олег Соскін. – Але це робити треба від зворотнього: «бити гривнею» потрібно за те, що не ходиш голосувати. Усі, хто не голосує, мають автоматично заплатити штраф. Наприклад, у розмірі мінімальної зарплати. Або й більше».

Тобто в Україні мають впровадити так зване обов'язкове голосування: всі громадяни мають ходити на вибори. Як у Бельгії, наприклад, та у десятках країн світу, де запроваджено таке голосування. І за це карають: штрафами, забороною займати державні посади упродовж якогось періоду і навіть ув'язненням. Тому там немає такого масштабного ігнорування виборів, як в Україні.

Цифрові вибори


«Збільшити кількість розумних людей на виборах можна ще одним методом: запровадженням електронного підпису, – переконаний Олег Соскін. – Ми зараз живемо у цифровому світі. За допомогою цифрових методів здійснюються величезні угоди на мільйони доларів. То чому людина не може проголосувати за допомогою свого електронного підпису? По-перше, він є унікальним, підробити його неможливо. По-друге, це – зручно. А по-третє, голосувати зможуть усі, бо не треба нікуди ходити. Відповідно практично не залишиться «поважних» причин, через які можна не піти на вибори».

А не пішов – штраф у розмірі двох мінімальних зарплат! Два рази не прийшов –  на додачу до штрафу ще й позбавити різних пільг: скажімо, субсидій та різного виду допомог. Ну а якщо уже тричі не з'явився на вибори, причому будь-якого рівня, – позбавити прaва голосу назавжди. «Якщо таку ситему штрафування ввести, то я гарантую – явка у нас буде майже стовідсоткова. І результат буде нормальний», –переконаний експерт.

Продай голос Україні


«У нас дійсно є певна категорія населення, а це десь 25% виборців, які продають власний голос, – переконаний Андрій Золотарьов. – І будь-які апеляції до моралі, релігії в українських умовах не працюють. А от грошовий стимул спрацює завжди. Тому у нас потрібно ввести процедуру продажі власного голосу державі. А чому ні? Це контраверсійна пропозиція. Але є теоретики права, які кажуть так: якщо правопорушення має масовий характер, то йому треба надати силу закону».

А має працювати, на думку експерта, ця норма приблизно так: людина, яка не бажає голосувати, приходить на вибори – її реєструють, вона втрачає право голосу, але отримує конверт з грошима. Тобто у тих виборах вона уже «не грає» офіційно, через що ніхто інший цим голосом уже не скористається. Адже така особа уже не зможе продатись ще комусь та зіпсувати своїм вчинком загальну суспільну волю громадян.

Голос такого виборця може офіційно вартувати гривень 400. Покривати ці видатки мав би бюджет. Особливо, якщо це вибори до ВР та президентські. Якщо ж до місцевих рад – це можуть покривати місцеві бюджети. І загальна сума, яку доведеться виплатити, не буде уже такою великою. На владі, яка формується за допомогою гречки та конверту з грошима, держава втрачає надзвичайно багато.

«Громадянин і не зовсім»  


Цю проблему можна вирішити у ще один спосіб: потрібно, щоб населення України ділилось на дві категорії: громадяни і піддані. Принаймні так вважає Дмитро Корчинський.

«В чому полягає ідея громадянства? Та у тому, що держава, власне, складається з громадян, які несуть відповідальність за свої рішення та за захист держави. Вперше громадянство було впроваджене в грецьких полісах. Там усі громадяни одночасно являлись солдатами. Тобто вони захищали свою країну. Наприклад, Сократ, будучи відомим філософом, брав щит і йшов разом із іншими захищати Афіни від ворогів, – розповідає Дмитро Корчинський. –  А ці люди, які не несуть відповідальність і не захищають країну, є не громадянами, а підданими. І вони не повинні голосувати та брати участь у доленосних для країни рішеннях».

От саме зараз, на думку експерта, в України є чудова нагода відділити громадян від підданих. Зокрема люди, які залишились на окупованих територіях і виконують розпорядження ворога й підкоряються окупаційній адміністрації, автоматично потрапляють у категорію підданих. Вони не повинні мати право брати участь у виборах навіть після того, як ці території будуть звільнені.

Також не громадянами мають бути люди, які ухилились від призову. Це піддані. Ті люди, які не пішли добровольцями і не допомагають фронту, тобто не беруть у тій чи іншій формі активну участь у захисті своєї країни, – також піддані.

«Якщо підрахувати, то бути громадянами і мати право голосувати можуть близько 300 тисяч людей, які не побоялись пролити кров за свою країну, не ухилились від призову. Ще стільки тих, хто брав участь у допомозі фронту. От вам уже 600 тисяч громадян з правом голосу, – зазначив Корчинський. – Тобто Україні потрібні чіткі об'єктивні бар'єри та критерії, згідно із якими людина має право називатись громадянином. З усіма правами та обов'язками».

А щодо підданих, то держава має піклуватись про них певною мірою. Але у жодному випадку не допускати до управління країною – ні як виборців, ні як чиновників.

Звичайно, за таких умов голосуватиме малий відсоток від населення. Але це, вважає експерт, тільки покращить якість голосування. Адже у часи, коли в Україні, наприклад, невелика кількість людей мала можливість формувати владу (як от за часів козацтва), то саме тоді у нас й були видатні політичні діячі, герої. А за нинішньої системи наші лідери схожі більше на офіціантів, ніж на вождів.  


Ангеліна Григоришин, «Вголос» 
      [версія для друку]
 [обговорити на форумі]  [підписатися на матеріали]
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
16 лютого 2018
Пріоритет Польщі – повернення цілісності України
16 лютого 2018
Калінінградська область знову перетворюється у військову фортецю
16 лютого 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
16 лютого 2018
67 років тому змінено польсько-радянський кордон
16 лютого 2018
У Перемишлі відбудеться 20 конференція Європа Карпат
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
19 лютого 2018
Учасники АТО можуть отримати безкоштовну правову допомогу в Житомирському госпіталі
Житомир
19 лютого 2018
У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
Житомир
19 лютого 2018
Вишгород:За даними щотижневого моніторингу, останнім тижнем з 3 по 9 лютого 2018 року на грип та ГРВІ на Київщині захворіло 19 тисяч 28 осіб, з них 12 тисяч 704 діте
Вишгород
19 лютого 2018
Скадовськ:Українська військова медицина писалася кров’ю
Скадовськ
16 лютого 2018
Ромни
16 лютого 2018
Все про кохання
Ромни
16 лютого 2018
До уваги!
Ромни
16 лютого 2018
Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення!
Ромни
16 лютого 2018
У День закоханих в Житомирі зареєстрували 30 шлюбів
Житомир
16 лютого 2018
Обласні змагання з волейболу серед чоловічих команд
Ромни
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
19 лютого 2018
У Дагестані озброєний чоловік розстріляв людей у церкві
19 лютого 2018
Армия обороны Израиля утром атаковала «объекты подземной инфраструктуры» на границе с Газой
19 лютого 2018
Дуда выразил разочарование результатом встречи вице-премьеров Польши и Украины
18 лютого 2018
Львів зустрів річницю розстрілів на Майдані гучним святкуванням китайського нового року і караоке
18 лютого 2018
“Марш за імпічмент” у Вінниці: понад дві сотні людей, порвані плакати і “неузгоджений” виступ АТОвця
18 лютого 2018
Ми оголошуємо про створення комітетів громадянського опору, – Дерев’янко
18 лютого 2018
ОУН громит российский культурный центр в Киеве. По пути разбили банкомат "Сбербанка"
18 лютого 2018
Марш против Порошенко в Киеве закончился
18 лютого 2018
На акцію підтримки Саакашвілі у Львові прийшли близько тисячі його прихильників
18 лютого 2018
В Киеве на митинг против Порошенко вышло 5 тысяч, - Страна
TyTa