Четвер, 23 листопада 2017 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
23 листопада 2017
Олег Соскин: Лукашенко — враг Украины
23 листопада 2017
Олег Соскин: Вероятность открытой российской оккупации Донецка и Луганска - 60%
23 листопада 2017
ЗМІ: У Луганську посилили охорону Плотницького, підігнали БТРи до ОДА
23 листопада 2017
Межбанк открылся котировками доллара 26,72/26,74
23 листопада 2017
Мосійчук накинувся на Саакашвілі у прямому ефірі
22 листопада 2017
Боевики Корнета расстреляли карету скорой помощи в Луганске. Есть жертвы
22 листопада 2017
Олег Соскин: Россия может осуществить прямую оккупацию луганского и донецкого анклава
22 листопада 2017
В Тбилиси уже 20 часов штурмуют ИГИЛ в жилом доме. Убит спецназовец
22 листопада 2017
Холодницький потрапив до лікарні
22 листопада 2017
Олег Соскін бере участь у Seminarium naukowe - Trójmorze: geopolityczne uwarunkowania i nowy model regionalnej współpracy 23.11.2017


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Економічний Часопис-XXI №1' 2001

[ УКРАЇНА І СВІТ ] QUO VADIS, УКРАИНА?

Александр Шаров
доктор экономических наук,
профессор

Посмотрите внимательно на карту мира и попробуйте ответить на вопрос: "Где на этой земле могла зародиться цивилизация?" Для неопытных, только что наделенных Разумом людей, необходим достаточно мягкий климат, позволяющий им избежать опасностей суровой зимы. Но в то же время не райско-экваториальный, а способный заставить их самих в поте лица своего добывать себе хлеб насущный.
А еще нужен разнообразный ландшафт - равнины, горы, реки, моря, ибо только разнообразие дает людям разный опыт, создавая разные народы. Это порождает потребность общения, развивает чувство здорового любопытства и интереса, которые и заставляют Разум развиваться.

[ НАУКОВА ІНФОРМАЦІЯ ] Про спільний проект Інституту трансформації суспільства та Інституту Східних Студій (Польща) з відзначення грантами-стипендіями кращих студентів України

Два інститути - з Польщі та України - розпочали новий спільний проект "Надання іменних стипендій талановитій українській молоді".

Проект передбачає надання впродовж одного року щомісячних стипендій від двох провідних наукових інститутів України і Польщі 10 студентам факультетів економічного, правового та комп'ютерних технологій, які здобувають вищу освіту в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] Філософія стратегічного планування розвитку територій

Рішард Броль
староста повіту Єленя Гура,
професор

Нинішнє становище в Польщі ще раз підтвердило своєчасність і доцільність розроблення стратегічних планів розвитку територій, а не її окремих галузей. Дана стратегія полягає передусім у стимулюванні підприємництва, а не в додатковому фінансуванні певних галузей виробництва або окремих підприємств, як це практикувалося дотепер. Такий підхід суголосний загальній політиці ЄС, орієнтованій на поступовий перехід від стратегії розвитку окремих секторів промисловості чи сільського господарства до розвитку регіонів. Цей процес супроводжується появою нових понять, критеріїв, показників, серед яких: "місцева економіка", "місцеве стратегічне планування", "місцеві інструменти стимулювання підприємництва" тощо.

[ НАУКОВА ІНФОРМАЦІЯ ] Інститут трансформації суспільства в 2000-му: рік плідної діяльності та якісного піднесення

У 2000 році відбулося подальше якісне піднесення ролі, масштабів діяльності та рівня впливу Інституту трансформації суспільства (ІТС).

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] Розбудова демократичної системи територіального самоврядування в Польщі

Славомір Пєхота
член правління м. Вроцлава
у справах громадської політики

Розбудова демократії в Польщі розпочалася 4 червня 1989 р., коли відбулися перші після Другої світової війни парламентські вибори. Першим її етапом стало прийняття 8 березня 1990 р. Закону про місцеве самоврядування (гмінне). Наступними кроками до демократії були прийняття Конституції Республіки Польща в квітні 1997 р. і 5 червня 1998 р. Закону про самоврядування повітів і воєводств, який набрав чинності з 1 січня 1999 р. Були ухвалені також інші закони, які регулюють правову систему місцевого самоврядування, основними з яких є Закон про громадські фінанси, Закон про вибори до рад гмін, повітів і сеймиків та Закон про референдум у гміні. Дуже важливим для реалізації місцевого самоврядування став Закон про вирішення справ у адміністративних судах. Його прийняття було спричинене низкою проблем, які виникали між новоствореними органами місцевого самоврядування і владою.

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] Воєводське самоврядування: практичні аспекти

Ян Вашкевич
маршалек Нижньосілезького воєводства,
професор

Воєводське самоврядування в Польщі існує лише два роки і є новою формою організації місцевої влади. Завдяки унітарному устрою країни влада воєводства не має впливу на інші (більш локалізовані) рівні організації влади. Згідно з правовими нормами Республіки Польща воєводське, повітове і гмінне самоврядування є самостійними рівнями влади, між якими існує розподіл компетенцій і повноважень, що дає змогу уникати конфліктних ситуацій. Візьмімо, наприклад, систему охорони здоров'я. Воєводство опікується медичними підрозділами, які мають воєводське значення, кожний повіт має власні локальні медичні підрозділи, а відповідальність за конкретних лікарів, що безпосередньо контактують з пацієнтами, належить до компетенції гмін. Оскільки більшість медичних установ гмін на сьогодні приватизована, відтак завдання місцевого самоврядування полягає в нагляді за успішним виконанням ними функцій охорони здоров'я.

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] Адміністративна реформа в Польщі: спроба оцінки

Єжи Корчак
професор Вроцлавського університету,
доктор юридичних наук

Водночас із триваючим законотворчим процесом у Польщі в 1998 р. розпочалася надзвичайно складна адміністративна реформа (реформа громадської адміністрації). За повоєнний період держава ще не зазнавала таких величезних реорганізаційних змін, хоча реформи в Польщі відбувалися і в 1950 р., і 1972-1975 рр. і, нарешті, в 1990 р.
Найбільш порівнюваною за масштабами з нинішньою є, як не парадоксально, реформа 1950 р., коли територіальне самоуправління було остаточно замінене централізованою системою народних рад.

[ НАУКОВА ІНФОРМАЦІЯ ] Рецензія на книгу О. К. Скаленка "Глобальні резерви поступу"

На полицях українських книжкових магазинів з'явилася вельми актуальна книга - наукова монографія Олексія Скаленка "Глобальні резерви поступу", видана українською мовою (К.: Основи, 2000. - 394 с.). Її актуальність полягає передусім у глибокому віддзеркаленні проблематичного стану життя сучасного людства, виявленні всезагальних тенденцій соціально-економічного розвитку та об'єктивних фундаментальних чинників, які глобально і вирішальним чином впливають на проблеми організації безпечного і ефективного національного господарства.

[ УКРАЇНА І СВІТ ] Глобалізація і соціальна доля людини в ХХІ столітті

Олег Білорус
народний депутат України,
президент Міжнародного інституту глобалістики,
член-кореспондент Національної академії наук України


"Людство, очевидно, повинно вибрати одне з двох:
або здійснити самогубство,
або навчитись жити як одна сім'я."
А.Тойнбі

Ідеологія глобалізації виникла в останній третині ХХ ст. як небачений за масштабами і наслідками всесвітній ідеологічний проект. Привид тотальної глобалізації замінив собою привид комунізму і західного лібералізму як застарілих ідеологій світу. В основу цього вселенського проекту закладений велетенський економічний потенціал США, країн "великої сімки" та інших розвинутих держав світу. В цих умовах людство не має іншого вибору як підпорядкувати собі цей процес і не стати для нього сировинним ресурсом - глиною, з якої можна зліпити що завгодно, або дровами, які швидко згорять.

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] Шлях до успіху через подолання проблем: досвід Вроцлавського повіту

Анджей Вонсік
староста Вроцлавського повіту

Територія Вроцлавського повіту становить 1 115 кв. км, кількість населення - 93 500 осіб. До складу повіту входить дев'ять гмін. Число суб'єктів господарювання сягає 8 тис. одиниць. Успішний розвиток повіту великою мірою зумовлений вигідним географічним положенням, зокрема близькістю до міста Вроцлава та великих комунікаційних шляхів. Крім того, територією повіту проходять транспортні магістралі, що з'єднують нас з Дрезденом, Варшавою, Прагою, Брно. Їх інфраструктурі приділяється велика увага.

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА В ПОЛЬЩІ: ЗДОБУТКИ ТА ВАДИ

4-10 листопада 2000 року відбувся навчальний візит групи українських міських голів до Нижньосілезького воєводства (Польща) в рамках спільного українсько-польського проекту
"Формування механізмів регіональної співпраці між місцевою владою та діловими колами України та Польщі",
який впроваджується Інститутом трансформації суспільства за програмою
"Ініціатива Співпраці Польща - Америка - Україна"
(за сприяння USAID).

Польський партнер Інституту трансформації суспільства у підготовці та здійсненні навчального візиту - Нижньосілезький центр навчання самоврядуванню (м. Вроцлав), директор - Славомир Клушицький. Візит був організований та проведений під патронатом Маршалкового Кабінету Нижньосілезького воєводства (Польща).

[ СЛОВО КЕРІВНИКУ ПОЛЬСЬКОГО МІСТА ] Місцеве самоврядування на рівні гміни: приклад Полковіце

Еміліан Станьчишин,
голова сеймику Ніжньосілезького воєводства,
бургомістр гміни Полковіце

Гміна Полковіце розташована в південно-західній частині Польщі та займає територію 158,8 кв. км. Це одна з найбагатших гмін Польщі, з високим рівнем соціального і економічного розвитку. Бюджет гміни - найбільший в регіоні. Середня заробітна плата набагато вища, ніж в інших гмінах Польщі.
Залежно від величини міста і кількості населення головою міста є президент, бургомістр або війт, компетенції яких абсолютно однакові. Міста, кількість населення яких 100 тис. осіб, мають статус президентських. Ті з них, що не налічують зазначеної кількості жителів, однак одержали цей статус ще до прийняття відповідного закону, зберігають його за собою і надалі.

[ СЛОВО КЕРІВНИКУ ПОЛЬСЬКОГО МІСТА ] Деякі аспекти здійснення самоврядування в гміні Свідниці

Адам Маркевич
бургомістр гміни Свідниці

У результаті реалізації адміністративної реформи в Польщі з 1 січня 1999 р. місто Свідниця стало столицею повіту, що займає 743 кв. км і налічує 170 тис. мешканців, і отримало права гміни. За останніми статистичними даними, у місті проживає 65 109 осіб.
Місцеве самоврядування на рівні гміни має таку структуру: рада гміни - законодавчий і контролюючий орган і правління - виконавчий орган. Рада гміни є представницьким органом, який обирається місцевою громадою шляхом демократичних виборів. Вона нараховує 36 депутатів, які належать до різних політичних партій: 15 - до "Союзу лівиці демократичної", 14 - до "Солідарності", 5 - до "Унії Свободи" і 2 - позапартійні.

"ЕКОНОМІЧНИЙ ЧАСОПИС" №1'2001

Шановні пані і панове,
"Економічний часопис"
№1'2001 містить статті та матеріали, згруповані за рубриками: "Україна і світ", "Місцеве самоврядування: досвід Польщі", "Слово керівнику польського міста", "Слово українському міському голові", "Дискусія: доцільність ВАКу в Україні" та "Наукова інформація".

Оскільки це перший журнал третього тисячоліття, він відкривається двома статтями глобального характеру за загальною рубрикою "Україна і світ". Член-кореспондент НАНУ Олег Білорус та професор Олександр Шаров представили власний погляд на місце і роль України в сучасному глобальному просторі.

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] Структура і функції воєводства

Себастіян Конський
заступник директора канцелярії
сеймику Нижньосілезького воєводства

Проблема формування системи органів громадської адміністрації була врегульована 5 червня 1998 р. з прийняттям Закону про самоуправління воєводства і урядову адміністрацію у воєводстві. Таким чином було ухвалено подвійну модель управління воєводством, здійснюваного двома різними структурами: самоврядною адміністрацією на чолі з маршалком та урядовою адміністрацією на чолі з воєводою.

[ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: досвід Польщі ] Зміцнення зв'язків між українськими і польськими містами - наша основна мета

Олег Соскін
директор Інституту трансформації суспільства,
керівник проекту

Інститут трансформації суспільства сьогодні вже реально перетворюється в інтелектуально-лобістську структуру, яка співпрацює з близько 50 містами України. Наша діяльність підпорядкована досягненню основної мети - налагодженню та координації взаємодії між губернаторами, мерами, підприємцями, неурядовими та молодіжними інституціями різних країн, а також організація для них спільних міжнародних заходів: workshops, конференцій, семінарів, зустрічей тощо. Інститут має Web-портал в Інтернеті, що значною міроюдопомагає інформаційному забезпеченню різних форм співпраці.

[ ДИСКУСІЯ: доцільність ВАКу в Україні ] Листи та коментарі

Від редакції

Шановні наші читачі! Після виходу в світ "Економічного часопису" №11-12'2000 в редакцію почали надходити листи та лунати дзвінки, де нам ставлять таке запитання: "Чи справді ви припиняєте дискусію про доцільність ВАКу в Україні?" Хочемо ще раз підтвердити, що дискусія триватиме і в 2001 році, її суть і мета не змінюються. Разом з тим форма проведення дискусії буде трансформована і набуде характеру обговорення проекту Закону України "Про атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації" та доцільності його ухвалення. В цьому законопроекті докладно виписані функції та повноваження Вищої атестаційної комісії України, які ми і повинні нині грунтовно проаналізувати, висловити зауваження, пропозиції тощо. Починаючи з наступного номера "ЕЧ" ми публікуватимемо в рамках дискусії саме ті статті і матеріали, які відбивають позиції авторів щодо означеного вище законопроекту (його текст ми розмістили в Інтернеті на веб-сайті Інституту трансформації суспільства за адресою www.soskin.kiev.ua (див. у розділі "Економічний часопис" №11-12'2000). Отже, чекаємо від вас матеріалів і листів з власним поглядом на цю проблему.

АРХІВ
2017 рік
№№ 163(1-2(1)), 164(3-4), 165(5-6)
2016 рік
№№ 156(1-2), 157(3-4(1)), 158(3-4(2)), 159(5-6), 160(7-8), 161(9-10), 162(11-12)
2015 рік
№№ 1-2 (1), 1-2 (2), 3-4 (1), 3-4 (2), 5-6, 7-8 (1), 7-8 (2), 9-10, 155(11-12)
2014 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2013 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2012 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2011 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2010 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2009 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2008 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2007 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2006 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2005 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2004 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 11-12
2003 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2002 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2001 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2000 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
1999 рік
№№ 1-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
24 листопада 2017
Подписывайтесь на канал Олега Соскина в Youtube
24 листопада 2017
У Львові оголосили про створення ініціативної групи для формування східного дивізіону проекту Міжмор‘я
24 листопада 2017
У Львові відбувся круглий стіл щодо перспектив проекту Міжмор‘я
24 листопада 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии
24 листопада 2017
Народний капіталізм: економічна модель для України
15 листопада 2017
Співпраця з Україною має спиратися на правду
15 листопада 2017
Польща і Україна підписали декларацію про навчання мови
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
04 грудня 2017
До відома депутатів міської ради!
Золотоноша
23 листопада 2017
План роботи виконавчих органів міської ради з 24 листопада по 26 листопада 2017 року
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
Робоча зустріч секретаря міської ради з депутатською фракцією міської ради «Українська Народна Партія» щодо формування Програми соціально-економічного розвитку міста Новограда-Волинського на 2018 рік
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
Робоча зустріч секретаря міської ради з депутатською фракцією міської ради «Радикальна Партія Олега Ляшка» щодо формування Програми соціально-економічного розвитку міста Новограда-Волинського на 2018 рік
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
«Там, де процвітає бібліотека, там мир і благодать» (публічний звіт перед громадою центральної дитячої бібліотеки)
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
З чемпіонату України з медалями!
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
Робоча поїздка заступника міського голови до Міністерства культури та Фонду державного майна України
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
Робоча нарада міського голови
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
Оголошення
Новоград-Волинський
23 листопада 2017
План роботи управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради з 27 листопада по 01 грудня 2017 року
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
23 листопада 2017
На Київщині викрили злочинців, що продавали органи підлітків до РФ
23 листопада 2017
Порошенко начал визит в Бельгию со встречи с королем Филиппом
23 листопада 2017
В Донецке прогремели взрывы, есть погибшие - СМИ
23 листопада 2017
Дочь главаря МВД ЛНР Корнета спокойно учится в Харькове на прокурора и дарит парням подарки по $10 тысяч, - СМИ
23 листопада 2017
У результаті затримань татар в Криму померла 82-річна жінка
23 листопада 2017
Олег Соскин: Лукашенко — враг Украины
23 листопада 2017
Олег Соскин: Вероятность открытой российской оккупации Донецка и Луганска - 60%
23 листопада 2017
Інфляція у Венесуелі перевищила 4000%
23 листопада 2017
У справі про корупцію в НАЗК фігурують люди з АП, СБУ та нардеп
23 листопада 2017
Всю готівку з Луганська вивезли до Росії – розвідка
TyTa