П'ятниця, 19 січня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
18 січня 2018
Порошенко зібрав таємну нараду у селі в Карпатах - ЗМІ
18 січня 2018
Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу
18 січня 2018
В Казахстане на трассе вспыхнул автобус. 52 пассажира сгорели заживо
17 січня 2018
Цена биткоина 17 января упала ниже $10 тысяч
17 січня 2018
Олег Соскін розповів, чому «закон про фейки» є загрозою для України
17 січня 2018
Олег Соскін: На Заході розробили модель усунення Порошенка від влади
16 січня 2018
Порошенко хоче виміняти Липецьку фабрику на український "Сбербанк" – Лещенко
16 січня 2018
Митингующие под Радой применили слезоточивый газ и брусчатку против полиции
15 січня 2018
Межбанк открылся котировками доллара 28,54/28,58
15 січня 2018
Землетрус магнітудою 5,5 стався в Папуа-Новій Гвінеї


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Економічний Часопис-XXI №6' 2000

[ Макроекономіка ] Динаміка доходів, споживання та заощаджень населення України після серпневої кризи 1998 року

Ігор Жиляєв
головний консультант Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, кандидат економічних наук

Динаміка доходів, споживання та заощаджень населення України після серпневої кризи 1998 року

Динаміка доходів і споживчих витрат - ключовий соціально-економічний параметр, безпосередньо пов'язаний із макроекономічними змінами. Широкомасштабна криза 1998 р. призвела до істотного зниження доходів і споживання населення. Охарактеризуймо ситуацію, що склалася у сфері споживання після кризи.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Олександр Дергачов
провідний науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, головний редактор журналу "Політична думка"

Розглядаючи моделі геополітичного розвитку країн посткомуністичного простору, експерти продемонстрували розходження в підходах до теми. Гармонізуючи цю проблему, зазначу, що геополітична орієнтація країн може мати єдиний грунт - модель суспільного розвитку. Іншими словами, геополітична модель є похідною від загальносуспільної і не існує окремо.

[ Макроекономіка ]Сучасні тенденції та проблеми інвестування в Україні

Оксана Кузьмович
асистент кафедри фінансів Чернівецького державного університету, аспірантка кафедри фінансів Фінансово-економічного інституту Тернопільської академії народного господарства

Сучасні тенденції та проблеми інвестування в Україні

Однією з характеристик сучасного стану економіки України є скорочення її інвестиційного потенціалу. Про це свідчить аналіз змін індексу фізичного обсягу інвестицій в основний капітал (у % до 1990 р.): 1991 р. - 93%; 1992 - 59; 1993 - 53; 1994 - 41; 1995 - 29; 1996 - 26; 1997 - 21; 1998 р. - 22%. За І кв. 2000 р. забудовниками усіх форм власності за рахунок джерел фінансування освоєно 2,7 млрд. грн. інвестицій в основний капітал, що більше ніж на чверть перевищує рівень відповідного періоду минулого року. Більшу частку всіх вкладень (71,3%) використано на будівництво виробничих об'єктів. У невиробничій сфері пріоритетним залишається житлове будівництво. Від початку року введено в експлуатацію 9,6 тис. квартир загальною площею 916,3 тис. кв. м, що на 4,4% більше, ніж за відповідний період минулого року, зокрема в сільській місцевості - 179 тис. кв. м (більше на 24,2%), у містах - 737,3 тис. кв. м (більше на 0,5%).

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Володимир Лупацій
директор Центру соціальних досліджень "Софія"

Напередодні президентських виборів в Україні посол США Стівен Пайфер сказав, що наша держава повинна припинити торгувати своїм геополітичним статусом. Здається, що ця ключова теза з боку одного із стратегічних партнерів України (принаймні як це декларується в офіційній політиці) до сьогодні не була публічно обговорена, тобто фактично замовчувалася в нашій зовнішній політиці.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Ростислав Павленко
експерт Міжнародного інституту порівняльного аналізу

Після десятиліття посткомуністичної історії відмінності між шляхами, якими пішли країни соцтабору, їх соціально-економічним станом, устремліннями влади і настроями населення є дуже промовистими. Чимало з таких відмінностей виникло вже в посткомуністичний період, однак походять вони з часів комуністичного режиму. Аналіз передісторії суспільств, що склалися у посткомуністичному просторі, дає змогу ліпше зрозуміти їх геополітичне становище і спрогнозувати подальший розвиток. Наступні етапи аналізу допоможуть встановити, наскільки конкретні країни відхилилися у своєму розвитку від траєкторії, заданої початковими умовами комуністичного режиму.

[ Макроекономіка ] УКРАЇНА НА ШЛЯХУ РЕФОРМ: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ(

Олег Соскін
директор Інституту трансформації суспільства, доктор економіки

УКРАЇНА НА ШЛЯХУ РЕФОРМ: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ(

Минуло майже дев'ять років відтоді як відновлено незалежність і суверенітет України. Це достатній строк для того, щоб проаналізувати накопичений досвід, усвідомити ретроспективу, виділити етапи соціально-економічного розвитку української держави і дослідити їх позитивні та негативні аспекти. У цьому контексті на особливу увагу заслуговує аналіз сучасного етапу розвитку держави: план, тенденції, загрози, виклики, перспективи та переваги залежно від типу обраної соціально-економічної моделі.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Сергей Левшунов
ведущий эксперт Аналитического центра «Стратегия» (Беларусь)

По инициативе Национального исполнительного комитета, созданного Верховным Советом Республики Беларусь XIII созыва, был принят программный документ «Стратегия для Беларуси». (Напомню: Верховный Совет XIII созыва - это парламент, который признается большинством демократических стран, в отличие от Национального собрания, созданного в соответствии с Конституцией 1996 г., утвержденной всенародным референдумом.) Суть «Стратегии» состоит в том, чтобы объективно оценить положение Беларуси и предложить ее гражданам, прежде всего политической элите, конкретные пути выхода из той тупиковой ситуации, в которой оказалась страна.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Ян Новак-Єзьоранський
директор Польського відділу Радіо вільна Європа (1951-1976 рр.), консультант Ради національної безпеки США (1957-1992 рр.), публіцист

Мені сьогодні випала надзвичайна честь сказати кілька слів у такому чудовому, видатному гроні аналітиків і політиків. Я не представляю тут жодного мандату, але як багатолітній публіцист і громадський діяч, а також людина, яка очолювала Конгрес американської Полонії, я би хотів передати щирі вітання сьогоднішньому зібранню від імені моїх співвітчизників - польської діаспори в США, яка нині налічує вже близько 10 млн. осіб - громадян США. Я дуже радий з того, що виступаю перед таким шановним товариством в незалежній Українській державі.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Олег Соскін
директор Інституту трансформації суспільства, доктор економіки

Позиція Інституту трансформації суспільства щодо моделі розвитку України чітка: євроатлантична орієнтація, відновлення України як європейської держави - спадкоємиці Київської Русі. Ми впевнені, що євразійська матриця розвитку є безперспективною для України, а невизначеність у цьому плані може привести країну до межі, за якою вже не можна стояти в позі шпагату і де на неї чатує прірва.

[ Міжнародна сфера ] 29 травня 2000 року в м. Києві Інститут трансформації суспільства спільно з Польським інститутом в Києві організували і провели круглий стіл

Моделі розвитку країн посткомуністичного простору

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Єжи Бар
Посол Республіки Польща в Україні

Поняття геополітичного простору - це не тільки географічне зображення в атласі, а й міждержавні взаємостосунки, міжлюдська взаємодія тих, хто його опановує. Як офіційний представник своєї держави, я міг би обмежитися кількома словами про потребу добросусідства на нашій частині спільного континенту, однак дипломатичної люб'язності сьогодні не досить. Потрібно думати, як прискорити системні економічні перетворення в наших країнах.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Володимир Полохало
політолог, шеф-редактор журналу "Політична думка", кандидат історичних наук

Тема та склад учасників сьогоднішнього круглого столу спонукає до певних порівнянь і суджень щодо моделей розвитку трьох країн постсоціалістичного простору - Польщі, Білорусі та України. Попри розбіжності в напрямах руху, всі вони мають спільне минуле - тривалий комуністичний устрій, що фактично означає історичну поразку, оскільки була можливою й інша альтернатива. Модель, нав'язана нам колишнім СРСР (Польщі меншою мірою) спричинила ситуацію, яка потребує наших спільних зусиль у пошуках виходу з глухого кута.

[ Міжнародна сфера ] Восточная граница Польши после присоединения к европейскому сообществу *

Петр Раковски, Роберт Рыбицки
Центр международных отношений (Польша)

Восточная граница Польши после присоединения к европейскому сообществу *

Точная дата вступления Польши в Европейское Сообщество пока не определена, однако польское правительство считает, что к 31 декабря 2002 г. страна будет полностью к нему готова. Членство Польши в ЕС сопряжено с принятием всего юридического наследства, содержащегося в Договоре о создании Европейского Сообщества, в Договоре об Европейском Сообществе, а также законодательных материалов, созданных в ходе осуществления этих двух договоров. Кроме обязательств экономического порядка, связанных с функционированием «Общего рынка», будущее членство Польши в ЕС предполагает приспособление польского законодательства к законам Сообщества и в области создания зоны свободы, безопасности и справедливости при одновременной отмене какого-либо контроля передвижения людей на внутренних границах ЕС. Это означает, что любой иностранец, который легально пересечет восточную границу Польши (являющуюся одновременно западной границей Европейского Сообщества), сможет свободно передвигаться по всей Европе (вплоть до Португалии) без какого-либо пограничного контроля.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Збігнєв Дердзюк
заступник голови Інституту публічної адміністрації м. Кракова (Польща)

Посилаючись на досвід роботи в органах державної адміністрації, дозволю собі висловити свої міркування щодо сумних наслідків панування комуністичної системи в наших державах. Посткомуністичні країни зіштовхнулися з необхідністю створювати нові системи управління, формувати нові цінності, здатні об'єднати суспільство, громадян, представників різних середовищ. Серед об'єктивних і суб'єктивних чинників, що вплинули на вибір Польщею моделі розвитку, слід виокремити усвідомлену прозахідну орієнтацію населення і цінності, притаманні їй: свободу особистості, правову державу, інститут приватної власності тощо.

Наукова інформація

Інститут трансформації суспільства (Україна), Нижньосілезьке воєводство (Польща) та Нижньосілезький навчальний центр для працівників органів місцевого самоврядування (Польща) 22(23 червня 2000 року в рамках проекту "Формування механізмів регіональної співпраці між місцевою владою та діловими колами України та Польщі", що реалізується за програмою "ІНІЦІАТИВА СПІВПРАЦІ ПОЛЬЩА ( АМЕРИКА ( УКРАЇНА" за підтримки Агентства міжнародного розвитку США (USAID), організували та провели в м. Києві науково-практичний інтерактивний семінар "Взаємовідносини України та Польщі на муніципальному рівні: форми та перспективи".

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Ярослав Федорин
народний депутат України, член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України

Розподіл України на східну і західну частини відбивається на процесі реформування її економіки. Де комуністична система існувала довше, там удар по менталітету, по всьому тому, що представляє глибинну суть народу, значно більший. Якщо захід України, де до влади прийшли комуністи лише в 1939 р., легко сприймає приватну власність на землю та інші форми сучасного цивілізованого господарювання, то схід пристосовується до викликів і завдань сьогодення набагато повільніше. Очевидний той факт, що нове покоління, яке народилося від батьків - рабів радянської імперії, майже не сприймає нової системи відносин, що формуються в Україні.

[ Макроекономіка ] ОБ ИСТОЧНИКАХ ЭКОНОМИЧЕСКОГО РОСТА В УКРАИНЕ

Эдуард Прутник
соискатель Института экономики промышленности НАН Украины

ОБ ИСТОЧНИКАХ ЭКОНОМИЧЕСКОГО РОСТА В УКРАИНЕ

В ближайшие годы Украине предстоит решить задачу, от которой зависит, сможет ли она считать себя состоявшейся как экономически самостоятельное государство или так и останется «осколком империи», «жертвой происков Международного валютного фонда». Задача эта двуединая: с одной стороны, найти источники погашения внешних долгов, сумма которых превысила $12 млрд., а с другой, стимулировать наметившиеся тенденции экономического роста. Решить ее можно лишь объединив усилия органов власти на центральном и региональном уровнях в создании благоприятных условий как для возрождения и модернизации отечественной промышленности, так и для опережающего развития сектора малого бизнеса.

[ Міжнародна сфера ] Виступи експертів круглого столу

Витаутас Плечкайтис Посол Литвы в Украине

Рассматривая пути развития двух больших соседних государств - Польши и Украины, нельзя не заметить, какие большие различия существуют между ними. И хотя можно согласиться с послом Польши в том, что мы все претерпели от коммунистического режима, я все-таки считаю, что не только эти «лишние» 20 лет его существования в Украине так резко развели в разные стороны ваши государства. Причин для этого существовало гораздо больше.

АРХІВ
2017 рік
№№ 163(1-2(1)), 164(3-4), 165(5-6), 166(7-8)
2016 рік
№№ 156(1-2), 157(3-4(1)), 158(3-4(2)), 159(5-6), 160(7-8), 161(9-10), 162(11-12)
2015 рік
№№ 1-2 (1), 1-2 (2), 3-4 (1), 3-4 (2), 5-6, 7-8 (1), 7-8 (2), 9-10, 155(11-12)
2014 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2013 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2012 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2011 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2010 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2009 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2008 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2007 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2006 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2005 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2004 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 11-12
2003 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2002 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2001 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2000 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
1999 рік
№№ 1-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
17 січня 2018
Українські заробітчани дедалі частіше прибувають до Малопольщі
17 січня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
17 січня 2018
Пріоритет Польщі – повернення цілісності України
17 січня 2018
Дії Росії спрямовані на знищення української державності
17 січня 2018
Рік державної мови»: Українська мова має бути повернута Києву
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
30 січня 2018
До відома депутатів міської ради!
Золотоноша
18 січня 2018
День Соборності України у Житомирі: "живий ланцюг», хода та виконання Гімну
Житомир
18 січня 2018
Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
Житомир
18 січня 2018
Житомирські курсанти отримали звання Майстра спорту України
Житомир
18 січня 2018
Пункти обігріву міста Ромни
Ромни
18 січня 2018
«Зоряний олімп – 2018»
Ромни
18 січня 2018
Вишгород:З Різдвом Христовим!
Вишгород
18 січня 2018
План роботи виконавчих органів міської ради на 19 січня 2018 року
Новоград-Волинський
18 січня 2018
Нарада щодо опрацювання пропозицій та рекомендацій директора департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Прокопця Ю.В.
Новоград-Волинський
18 січня 2018
В міській раді оголосили результати конкурсу на заміщення вакантної посади
Новоград-Волинський
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
18 січня 2018
Порошенко предложил Раде уволить Гонтареву и назначить Смолия главой НБУ
18 січня 2018
По трасі Одеса-Київ повністю заборонили рух транспорту
18 січня 2018
У главы Госслужбы занятости прошли обыски, - СМИ
18 січня 2018
Шторм у Нідерландах: двоє загиблих, рух транспорту паралізовано
18 січня 2018
У Нідерландах і Німеччині вирує ураганний апокалірсис, є загиблі
18 січня 2018
Порошенко зібрав таємну нараду у селі в Карпатах - ЗМІ
18 січня 2018
Гривня на межбанке обрушилась до 28,81
18 січня 2018
У Німеччині та Нідерландах вирують сильні шторми
18 січня 2018
Снігопади у Румунії блокують дороги, тисячі людей залишилися без світла
18 січня 2018
На Германию обрушился зимний ураган Фридерике
TyTa