Четвер, 18 січня 2018 року 
  
 
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
17 січня 2018
Цена биткоина 17 января упала ниже $10 тысяч
17 січня 2018
Олег Соскін розповів, чому «закон про фейки» є загрозою для України
17 січня 2018
Олег Соскін: На Заході розробили модель усунення Порошенка від влади
16 січня 2018
Порошенко хоче виміняти Липецьку фабрику на український "Сбербанк" – Лещенко
16 січня 2018
Митингующие под Радой применили слезоточивый газ и брусчатку против полиции
15 січня 2018
Межбанк открылся котировками доллара 28,54/28,58
15 січня 2018
Землетрус магнітудою 5,5 стався в Папуа-Новій Гвінеї
15 січня 2018
Біля берегів Камчатки стався землетрус магнітудою 4,9
13 січня 2018
СБУ изъяла у охранницков УПЦ МП автомат и медали "Патриот России"
12 січня 2018
Олег Соскин: Нацбанк и Минфин занимаются жульничеством, выпуская неликвидную гривню


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Економічний Часопис-XXI №11-12' 1999

[ Мiсцеве самоврядування ] Николай Ордынский. Городской голова г. Херсона

Основные проблемы города и пути их решения

По итогам работы промышленности Херсона за I полугодие 1999 г. объемы производства на предприятиях микробиологической промышленности увеличились на 64,4%, промышленности стройматериалов - на 25,8, деревообрабатывающей - на 19,9, стекольной - на 7,3, полиграфической промышленности - на 7%. Пока не удается преодолеть негативные тенденции в базовых, бюджетоформирующих отраслях материального производства. За шесть месяцев произошел спад в легкой промышленности на 45,2%, нефтеперерабатывающей - на 23, пищевой - на 22,5, машиностроении и металлообработке - на 10,4%. Это отрицательно сказалось на результатах работы всего промышленного комплекса города: за I полугодие 1999 г. показатели снизились на 24,3%, хотя в июне темпы падения объемов замедлились (за 5 месяцев - 27,7%).

[ Фінансова система ] Геннадий Колесников. Доцент Волынского института экономики и менеджмента, кандидат технических наук (г. Луцк)

Организационная культура финансового менеджмента

Финансы предприятия - важный элемент (фактор) успешного ведения бизнеса. От финансовой мощи предприятия во многом зависит его конкурентоспособность. И наоборот, неэффективная финансовая деятельность ведет к ухудшению финансового положения предприятия, снижению уровня его конкурентоспособности и даже к банкротству. Таким образом, конкурентоспособность и платежеспособность предприятия предопределяются прежде всего рациональной организацией и эффективным управлением финансами.

[ Тіньова економіка ] Володимир Юринець. Завідувач кафедри інформаційних систем у менеджменті Львівського державного університету ім. І. Франка, доктор фізико-математичних наук, професор. Сергій Лондар. Проректор з наукової роботи Львівського державного фінансово-економічного інституту, доцент, кандидат фізико-математичних наук

Особливості функціонування тіньової економіки в Україні

Тіньова економіка в Україні набула такого розвитку і поширення, що у поєднанні із загальною криміналізацією суспільства почала загрожувати економічній і національній безпеці держави.
Під "тіньовою економікою" розуміють створення вартості (товарів, послуг) у системі національних рахунків, що офіційно не зареєстрована [1;2;3]. Основними складовими тіньової економіки є "кримінальна економіка" (black market) і "паралельна економіка" (lidden economy). "Кримінальна економіка" охоплює незаконне виробництво продукції та послуги (розкрадання, шахрайство, рекет, наркобізнес), "паралельна " у свою чергу поділяється на три частини: 1) сектор домашніх господарств; 2) неформальний сектор; 3) прихований сектор.

[ Мiсцеве самоврядування ] Олег Соскін. Радник Президента України, директор Інституту трансформації суспільства

Становлення сильної муніципальної влади - нагальне завдання України

Інститут трансформації суспільства (ІТС) упродовж тривалого часу займається питаннями розвитку і підтримки муніципальних програм в Україні, оскільки вважає, що сильна місцева влада є підгрунтям потужної демократичної держави. Ми всіляко сприяємо формуванню механізму координації дій ніж муніципалітетами, мерами України, плідно співпрацюючи у цьому напрямі з Асоціацією міст України.

[ Фінансова система ] Василь Гецько. Представник Західного відділення Національної служби посередництва і примирення, аспірант кафедри фінансів Тернопільської академії народного господарства

Політика бюджетного регулювання та соціально-економічний розвиток регіонів

Проблема дефіциту державного та місцевих бюджетів в останні роки активно обговорюється як фахівцями, так і суспільством в цілому, адже щорічний дефіцит спричиняє до збільшення державного боргу, зростання соціальної напруги на місцевому рівні. З огляду на це розгляньмо рівень ефективності чинної системи бюджетного регулювання та її вплив на соціально-економічний стан регіону.

[ Мiсцеве самоврядування ] Олександр Головко. Міський голова м. Запоріжжя

Роль мера у демократичній системі

Україна переживає нелегкий період становлення своєї державності. Вона вже має певні набутки, але прорахунків теж чимало. У процесі пошуку оптимального варіанта організації місцевого самоврядування більш як через два роки після прийняття Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (травень 1997 р.) визначився самостійний суб'єкт правовідносин у системі самоврядування - сільський, селищний, міський голова. І відразу ж навколо цієї фігури почалися дебати: хто він, цей голова міста, обраний всією громадою, - господар чи лише "спікер" відповідної місцевої ради?

[ Мiсцеве самоврядування ] Х. Г. Ауеркерк. мер міста Алмера (Нідерланди)

Місцеві органи влади у Нідерландах: минуле і сучасність

Система місцевого самоврядування в Нідерландах
Управління в Нідерландах має три рівні: держава, провінції та муніципалітети. Держава представляє загальнонаціональні інтереси. Провінції та муніципалітети є місцевими органами управління. Система місцевого самоврядування в Нідерландах не змінювалася вже протягом 500 років. Виникає запитання: "Невже немає ніякого прогресу?" На мій погляд, прогрес саме й полягає у стабільності нашої системи.

[ Мiсцеве самоврядування ] Олег Осадчий. Міський голова м. Керчі

Основні напрями змін у системі місцевого самоврядування в Україні

Принципи місцевого самоврядування, закладені у Конституції України (1996 р.) і Законі "Про місцеве самоврядування в Україні" (1997 р.), в основному відповідають засадам Європейської Хартії "Про місцеве самоврядування", яка ратифікована Україною у 1997 р. Чинні акти розширюють та упорядковують систему місцевого самоврядування, посилюючи її роль в управлінні територією, що є значним поступом до дійсно демократичного місцевого самоврядування.

[ Фінансова система ] Ігор Жиляєв. Науковий консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки та народної освіти, кандидат економічних наук

Феномен "різнокольорових грошей" в українській економіці

"Тепер у мене не залишилося сумнівів, що приватні підприємства, коли б їм не заважав уряд, давно надали б суспільству широкий вибір валют. Ті із грошових одиниць, які перемагали б у конкурентній боротьбі, мали б стабільну цінність і запобігали як надмірному інвестуванню, так і наступним періодам спаду."

Фрідріх А. Хайєк "Приватні гроші"

[ Мiсцеве самоврядування ] Анатолій Фесенко. Міський голова м. Житомира

Основні проблеми формування бюджету міста

Місто Житомир розташоване у центрі України на межі Лісостепу і Полісся, на крутих берегах притоки Дніпра - Тетерева і річки Кам'янки. Існує воно ось уже XI століть.
Давнє українське місто належить до найдавніших історичних і культурних міст нашої держави. Населення його сягає майже 300 тис. чол., а територія становить 6,5 тис. гектарів.

[ Аграрна сфера ] Іван Благун. Доцент Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, кандидат економічних наук

Моделювання режимів діяльності лісопромислового комплексу

Нагальним завданням перебудови лісопромислового комплексу (ЛПК) на регіональному рівні є створення умов для переходу на ринкові відносини. Дотепер розвиток ЛПК прогнозувався у межах локальних схем діяльності і розміщення лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості. Впровадження таких схем практично обмежувало можливість досліджень щодо альтернативного розвитку і розміщення виробництв ЛПК, а відповідно і розроблення оптимальних режимів функціонування комплексу. Після набуття Україною політичної та економічної самостійності, а особливо з початком переходу до ринкової економіки розробка і реалізація комплексних програм розвитку ЛПК стали досить актуальними.

"Економічний часопис" №11-12(99

[ Мiсцеве самоврядування ] Сергій Тарасюк. Заступник голови Луцької міської ради

Роль мера у соціально-економічному розвитку міста

Мер міста - великого чи маленького - це сьогодні насамперед людина-господарник, яка здобула довіру людей і зобов'язана вирішувати, по суті, усі проблеми міста. Мер мусить перейматися усіма проблемами, які торкаються життя міста - починаючи від поліції і закінчуючи врегулюванням особистих проблем окремих мешканців міста.

[ Фінансова система ]Сергій Боровик. Спеціаліст Вищого арбітражного суду України, юрист-міжнародник

Уникнення подвійного оподаткування доходів і майна як гарантія стабільності іноземних інвестицій

У договірній практиці держав світу виник такий різновид міжнародних договорів, як угоди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкового ухилення від сплати податків на прибуток і майно. Важливість цих угод стає дедалі очевиднішою для розвитку цивілізованих економічних відносин фізичних та юридичних осіб різних держав. Адже бізнес не обмежується рамками національних кордонів, правового та економічного поля, він прагне до розширення меж контактів.

[ Мiсцеве самоврядування ] Михайло Пилипчук. Міський голова м. Харкова

Місцеве самоврядування в Україні: сучасний стан та шляхи вдосконалення

Місцеве самоврядування в Україні, як і в Європі, має досить тривалу та суперечливу історію. Ще в середні віки деякі міста України домоглися права на самоврядування за принципами "магдебурзького права" і успішно використовували його демократичні засади у налагодженні життя міст. У розвитку самоврядування були підйоми і спади, але воно наполегливо торувало собі шлях крізь численні перепони та небажання вищих органів децентралізовувати владу.

[ Підсумки '99 ] Інститут трансформації суспільства у 1999- му: рік плідної діяльності.

У 1999 році Інститут трансформації суспільства організував і провів:

[ Мiсцеве самоврядування ] Мирослав Пітцик. Віце-президент Асоціації міст України

Роль Асоціації міст України у розвитку демократичного місцевого самоврядування

Асоціація міст України (АМУ) є майже ровесницею нашої молодої незалежної держави. За відносно короткий період свого існування Асоціація завдяки активній діяльності зуміла привернути до себе увагу широкої громадськості, об'єднати для співпраці переважну частину українських міст, набула поваги з боку всіх гілок влади.

[ Аграрна сфера ] Тетяна Гордієнко. Старший викладач кафедри економіки Регіонального інституту менеджменту (м. Луганськ), аспірантка Донецького інституту економіко-правових досліджень

Спеціалізація та кооперування в умовах розвитку різноманітних форм господарювання

Регіональне управління тісно пов'язане з територіальним поділом праці. Як економічна, так і соціальна система будь-якого регіону об'єднує найрізноманітніші галузі економіки, що здійснюють виробництво, розподіл, обмін і споживання матеріальних та духовних благ на певній території. В інтересах місцевого населення регіональне управління зобов'язане повсякденно націлювати свою роботу на досягнення загальної мети - підвищення рівня добробуту народу. Одним з найважливіших економічних завдань як регіонального рівня, так і галузевих ланок області, є вирішення продовольчих проблем, забезпечення продовольством місцеве населення.

[ Мiсцеве самоврядування ] Григорій Василенко. Міський голова м. Конотопа

Основні принципи і проблеми впровадження місцевого самоврядування в Україні

Місцеве самоврядування - один з визначальних елементів демократичного устрою країни. Сьогодні держава гарантує територіальним громадам (комунам, общинам, муніципалітетам, територіальним колективам) та тим органам, яких вони обирають, право вирішувати самостійно, на свою відповідальність питання місцевого значення, діючи у межах Конституції й законів України. Базові принципи місцевого самоврядування сформульовані у Європейській Хартії про місцеве самоврядування (1985 р.): правова, організаційна та фінансова автономія органів місцевого самоврядування.

[ Мiсцеве самоврядування ] Володимир Грицишин. Міський голова м. Сєвєродонецька

Мер і вибори

Закон України "Про вибори Президента України" (ст. 33 п. 1) забороняє участь органів державної влади, включаючи судові органи й органи прокуратури, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб у передвиборній агітації. Привертає до себе увагу та обставина, що у Законі виділені органи місцевого самоврядування. На мій погляд, це є свідченням невпевненості законодавців у лояльності органів самоврядування насамперед до них самих, а також того, що законодавець неспроможний вплинути на хід виборів на місцях будь-яким іншим шляхом.

Диагностический медицинский центр «Самсон Мед». О нас Оборудование. Фотогалерея. Команда профессионалов.
АРХІВ
2017 рік
№№ 163(1-2(1)), 164(3-4), 165(5-6), 166(7-8)
2016 рік
№№ 156(1-2), 157(3-4(1)), 158(3-4(2)), 159(5-6), 160(7-8), 161(9-10), 162(11-12)
2015 рік
№№ 1-2 (1), 1-2 (2), 3-4 (1), 3-4 (2), 5-6, 7-8 (1), 7-8 (2), 9-10, 155(11-12)
2014 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2013 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2012 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2011 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2010 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2009 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2008 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2007 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2006 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2005 рік
№№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
2004 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 11-12
2003 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2002 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2001 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
2000 рік
№№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
1999 рік
№№ 1-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
Новини України   RSS
Проект „Вибір народу України”
30 грудня 2018
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
30 грудня 2018
Народний капіталізм: економічна модель для України
17 січня 2018
Українські заробітчани дедалі частіше прибувають до Малопольщі
17 січня 2018
Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
17 січня 2018
Пріоритет Польщі – повернення цілісності України
17 січня 2018
Дії Росії спрямовані на знищення української державності
17 січня 2018
Рік державної мови»: Українська мова має бути повернута Києву
Новини міст   RSS
Проект „Українські міста в Інтернеті”
30 січня 2018
До відома депутатів міської ради!
Золотоноша
17 січня 2018
Житомирські десантники здали кров для онкохворих діток
Житомир
17 січня 2018
Житомир:Десантника 95 бригади, який після кульового поранення в голову 5 днів був у комі, чекає тривала реабілітація
Житомир
17 січня 2018
Грубих порушень публічного порядку під час різдвяного святкування на Житомирщині не зареєстровано, - поліція
Житомир
17 січня 2018
Працівники податкової міліції припинили роботу підпільного деревообробного цеху
Золотоноша
17 січня 2018
Із незаконного обігу вилучені паливно-мастильні матеріали загальної вартості понад 570 тисяч гривень
Золотоноша
17 січня 2018
Рахуємо податки із заробітної плати: прості приклади + коментар
Золотоноша
17 січня 2018
Справляння єдиного внеску у 2018 році
Золотоноша
17 січня 2018
Вишгород:З Різдвом Христовим!
Вишгород
17 січня 2018
Звітність підприємців 1 групи єдиного податку: відповіді на 5 основних питань + календар «гарячих» дат
Золотоноша
Новини Києва   RSS
Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
17 січня 2018
На Львівщині кількість хворих на кір перевищила 100 осіб
17 січня 2018
Цена биткоина 17 января упала ниже $10 тысяч
17 січня 2018
Спікером парламенту Каталонії обраний прихильник незалежності регіону
17 січня 2018
Ще одна людина померла від кору – МОЗ
17 січня 2018
НАБУ викрило 1,5-мільярдну схему компаній братів Дубневичів
17 січня 2018
Олег Соскін розповів, чому «закон про фейки» є загрозою для України
17 січня 2018
Олег Соскін: На Заході розробили модель усунення Порошенка від влади
17 січня 2018
В Киеве люди в балаклавах палками избили семью адвоката
17 січня 2018
Гривня на межбанке обвалилась до 28,72
17 січня 2018
Військові ветерани пікетують Львівську ОДА: заявляють про радикальні дії (ФОТО)
TyTa