Неділя, 18 березня 2018 року 
  
 
Регистрация, разрабатываем и регистрируем технические условия разработка ту.
Українські міста в Інтернеті ::: Алушта Алчевськ Бахмач Бердичів Біла Церква Бориспіль Бровари Васильків Вишгород Вінниця Вознесенськ
Волочиськ Гадяч Городня Житомир Золотоноша Калуш Карлівка Київ Ковель Коростень Коростишів Куп'янськ Миколаїв Миргород
Нетішин Ніжин Нікополь Новоград-Волинський Новомиргородський район Пирятин Прилуки Прилуцький район Ромни
Сарни Свалява Світловодськ Севастополь Сєвєродонецьк Скадовськ Сміла Фастів Хмільник Черкаси Чернігів Южноукраїнськ
<OSP-UA.INFO> <Вибiр народу України> <Сайт Інституту Трансформації Суспільства> <Інтернет-конференції> <Міські оголошення>
<Робота і навчання в Україні> <Мій вибір - NATO>
Проекти ІТС
Проект наукової, освітньої та культурної співпраці з польськими та словацькими університетами!! (2013)
Роль брендингу міст в епоху змін: Європейський досвід для України
Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади в контексті фінського досвіду
Центри НАТО в регіонах України
Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України
Європейська перспектива українських міст у контексті польського досвіду (на прикладі міста Феодосія)
Україна та Росія: роль вищої школи в утвердженні сталої демократії
Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст
Вивчення шведського досвіду місцевого самоврядування
Україна на шляху до євроатлантичної спільноти
Налагодження співпраці між діловими колами українських та польських міст
Україна - НАТО - Росія
Web-проекти
Українські міста в Інтернеті
Інтернет-конференції
Вибір народу України
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України
Робота і навчання в Україні
Міські оголошення
OSP - аналітика, новини
16 березня 2018
Наказ про отруєння екс-шпигуна дав особисто Путін – МЗС Британії
15 березня 2018
Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
14 березня 2018
Канада солидарна с Великобританией в деле об отравлении в Солсбери
14 березня 2018
Британія висилає 23 дипломата РФ і скасовує запрошення Лаврову. А також не приїде на чемпіонат світу з футболу
14 березня 2018
Британія скликає термінове засідання Радбезу ООН через отруєння у Солсбері
14 березня 2018
Міністр інфраструктури: Польщі важлива Україна у Новому шовковому шляху
13 березня 2018
Порошенко тайно встречался с Помпео в Украине, заявил Ляшко
13 березня 2018
Трамп заявил, что за отравлением экс-ГРУшника Скрипаля может стоять Россия
13 березня 2018
Тереза Мэй завтра объявит об ответных шагах Британии по "делу Скрипаля"
13 березня 2018
Експерт: Україна не може впоратися з посткомуністичним олігархатом


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
[АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНА РЕФОРМА]

Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)
Інститут трансформації суспільства розпочав упровадження міжнародного проекту «Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)». Це перший проект з України, підтриманий Міжнародним Вишеградським Фондом.


У чому полягає актуальність проекту?

Україна сьогодні знаходиться на етапі впровадження адміністративно-територіальної реформи і формування концепції європейської інтеграції, що, зокрема, передбачає створення ефективних моделей функціонування українських міст. З огляду на це встановлення партнерських відносин між містами України та містами Європи, які мають позитивний досвід управління територіями і бажання поділитися ним з українськими колегами, є важливим і актуальним для української сторони.

Яка мета проекту?

 • формування партнерств між містами України і містами країн Вишеградської групи, підписання ними Меморандумів про співробітництво;
 • об'єднання зусиль, установлення тривалих і різнобічних контактів, координація дій органів місцевого самоврядування українських та європейських міст для вирішення пріоритетних завдань розвитку;
 • встановлення діалогу між різними сегментами міських громад міст-партнерів;
 • вивчення досвіду адміністративної і ринкової реформ, муніципального менеджменту країн Вишеградської групи на предмет його впровадження в українських містах;
 • підтримка ініціатив щодо проведення спільних заходів і створення спільних трансграничних структур у різних сферах громадського життя міст-партнерів;
 • поширення інформації через Інтернет про якісно нові, постійно діючі механізми співробітництва між Україною, Словаччиною, Чехією, Угорщиною, Польщею на рівні міст;
 • утвердження в суспільній свідомості необхідності поглиблення і розвитку партнерських відносин у Європейському просторі, формування середовища довіри та взаєморозуміння в регіоні Центрально-Східної Європи.

  Які заходи передбачаються в рамках проекту?

  Інститут трансформації суспільства здійснить підбір чотирьох пар міст-партнерів, зацікавлених у співробітництві, складе юридично вивірений Меморандум (Договір) про партнерство між містами, проведе роботу з організації і координації взаємин між ними.

  У рамках проекту будуть організовані партнерські зустрічі керівників восьми міст, у яких також братимуть участь культурна, ділова, наукова громадськість, мас-медіа, представники посольств країн Вишеградської групи, керівники Асоціації міст України і громад. Мета заходів – закласти основи партнерства: презентувати потенціал міст, проаналізувати можливості та прийнятні форми співробітництва між містами, намітити шляхи передачі й адаптації в Україні досвіду муніципального керування. Матеріали партнерських зустрічей будуть узагальнені та видані окремим бюлетенем. Він буде розісланий керівникам інших міст і областей, а також у вищі навчальні заклади, наукові інститути, громадські організації, засоби масової інформації, бібліотеки всіх регіонів України з метою поширення досвіду партнерства.

  Для інтеграції учасників проекту в єдиний інформаційний простір і оперативне відображення хронології формування партнерства Інститутом трансформації суспільства будуть розроблені веб-сайти для кожного українського міста – учасника проекту.

  Які міста будуть учасниками проекту?

  У рамках проекту суб'єктами партнерських відносин будуть органи місцевого самоврядування 8 малих міст – чотирьох із України і чотирьох із країн Вишеградської групи (Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини).

  З української сторони міста представлятимуть:

  Золотоніська міська рада (Черкаська область)
  Смілянська міська рада (Черкаська область)
  Пирятинська міська рада (Полтавська область)
  Гадяцька міська рада (Полтавська область)

  Інформація про хід упровадження проекту та його результати буде розміщуватися на веб-порталі Інституту трансформації суспільства (www.ist.osp-ua.іnfo) і сайті проекту «Українські міста в Інтернеті» (www.cіtyukraіne.osp-ua.іnfo), що реалізується ІТС.

  Далі подаємо стислу інформацію про українські міста – учасники проекту.


  Місто Золотоноша
  Черкаська область
  Zolotonosha city


 • Територія міста — 21,7 км2, (із селами Згарі, Гришківка, Ярки, які підпорядковані міськраді — 44,6 км2)
 • Чисельність населення — 29,6 тис. осіб
 • Час заснування — 50–60-ті XVI ст., місто — з 1781 р.
 • Статус міста обласного підпорядкування — листопад 1992 р.

  Золотоноша розташована на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Тому назву «Золотоноша» пов’язують із назвою річки: її піщане дно, покрите шаром золотавої слюди, сяяло, мов золото.

  Перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік. Уже в 1616 р. Золотоноша згадується як місто, а на карті французького інженера Боплана (40-і роки XVII ст.) — як укріплене місто. 1647 р. тут налічувалося 273 господарства, або приблизно 1700 осіб населення. З 1625 р. створено Золотоніську козацьку сотню у складі Черкаського полку, 1627 року — ремісниче братство, яке проіснувало близько 225 років. Від 1648 р. Золотоноша — центр сотні як адміністративно-територіальної одиниці.

  На початку XX ст. Золотоноша — дрібний промисловий і помітний торговельний осередок.

  Від 1932 р. Золотоноша — районний центр Київської, від 1937 р. — Полтавської області, від 1945 р. — районний центр Черкаської області. Сьогодні Золотоноша — найбільше місто черкаського лівобережжя та важливий промисловий центр області.

  Економіка міста представлена такими галузями матеріального виробництва: промисловість, будівництво, транспорт, торгівля і громадське харчування, житлово-комунальне господарство, а також нематеріальною сферою: побутове обслуговування населення, охорона здоров’я, фізкультура і спорт, соціальне забезпечення та ін. Основу промислового виробництва в місті складає харчова промисловість — 76,96%, до складу якої входять: ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор», ЗАТ «Золотоніський маслоробний комбінат», ВАТ «Золотоношам’ясо», ПП «Сільвер Фуд», підприємство «Універсал», ДП «Роял Фрут Гарден — Іст». На легку промисловість припадає 1,55%, на машинобудування — 6,96%, на парфумерно-косметичне виробництво — 2,84%. За 1998–2005 рр. обсяги виробництва в місті зросли на 47,92%.

  Важливим чинником розвитку господарської самостійності території є мале підприємництво, яке має вирішальний вплив на процеси оптимізації структури економіки, зменшення рівня безробіття та бідності. Сьогодні в Золотоноші закріплюється стабільна тенденція зростання кількості малих підприємств та підприємців (фізичних осіб), середньої чисельності працюючих у сфері малого бізнесу, обсягів виробництва та внесків до бюджетів усіх рівнів.

  Станом на 01.10.2005 р. на обліку в Золотоноші перебуває 2088 суб’єктів підприємницької діяльності, серед них 248 юридичних і 1840 фізичних осіб. Вони сплачують до міського бюджету близько 30% загальної суми надходжень.

  Місто Сміла
  Черкаська область
  Smila city


 • Територія міста — 3985 га
 • Чисельність населення — 68,9 тис. осіб
 • Час заснування — ХVIII ст.
 • Місто обласного підпорядкування, районний центр Смілянського району.

  Відстань до обласного центру: залізницею — 24 км, асфальтованою дорогою — 30 км. Розташоване на річці Тясмин та його притоці Срібрянці.

  Сміла — старовинне і разом з тим порівняно молоде місто. З 1648 року Сміла — сотенне містечко, що відносилося до Чигиринського полку. У 1654 році переяславський полковник Павло Тетеря випросив у Москві в царя грамоту на Смілу, а в 1658—1659 роках її власником був полковник Данило Виговський. За Слободищенським трактатом 1660 року на цих землях відновлена влада Речі Посполитої і Сміла перейшла у власність Олександра Конецпольського. Постійні битви, свавілля поляків, наскоки татар і турків — все це призвело до розорення й спустошення Смілянщини. Багато жителів Сміли вимушені були покинути рідну землю, перейти на Лівобережжя. У 1793 р. Правобережжя Дніпра входить до складу Російської імперії. Сміла стає повітовим центром. 13 січня 1795 р. Сміла — містечко Черкаського повіту. У 1838 р. воно стало власністю графині Софії Бобринської. Відтоді починається промисловий ріст містечка, що згодом дозволило стати йому одним із промислових центрів півдня Російської імперії. Тут були збудовані цукробуряковий і цукрорафінадний заводи, шкіряні та цегельні підприємства, механічні й залізничні майстерні (пізніше переросли в потужний завод), залізниця тощо. Уже на початку 90-х років ХІХ ст. населення міста складало майже 20 тисяч, тобто за 30 років зросло майже вп’ятеро. На початку ХХ століття в Смілі вже діяло 23 фабрики й заводи.

  Привілей на Магдебурзьке право (міське самоврядування) Смілі надано ще в 1793 р. До категорії міст віднесено в 1926 р.

  Сміла належить до міст з переважним значенням промислових та транспортних функцій.

  Ритмічно функціонує залізничний вузол. У межах міста розташовано дві залізничні станції: ім. Тараса Шевченка та Сміла. Тут перетинаються залізничні колії на лініях Донбас — Карпати.

  У галузях господарської системи міста зайнято 29,7 тис. осіб. Розвиваються обробна промисловість (легка, харчова, переробка сільхозпродуктів, поліграфічна, меблева, металообробка тощо), машинобудування, будівельна індустрія. Промислові підприємства складають 52,8% всіх підприємств та організацій міста.

  У Смілі діють 19 промислових підприємств: машинобудівний (ВАТ СМЗ), електромеханічний (ВАТ СЕМЗ), радіоприладний (ВО «Оризон») заводи, цукровий та молочноконсервний комбінати (ЗАТ «Сміламолконсерв»), завод «Металіст», Комунальне виробничо-поліграфічне підприємство «Тясмин», Товариство з обмеженою відповідальністю «Меблі-ЛІВС», ЗАТ «Смілянська продовольча компанія», ВАТ «Смілянський цукрокомбінат» та ін.

  Місто Пирятин
  Полтавська область
  Pyriatyn city


 • Територія міста — 7228 га
 • Чисельність населення — 16,6 тис. осіб

  Пирятин — місто обласного підпорядкування, районний центр Пирятинського району Полтавській області, розташоване на правому березі річки Удай (басейн Дніпра) за 197 км на північний захід від Полтави.

  Стародавній Пирятин виник на сході Київської Русі як місто-фортеця на р. Удай. Вперше згадується в Лаврентіївському літописі 1155 р. Назва міста походить від власного імені київського боярина Пирята. У 13 ст. Пирятин, що був уже значним містом, знищили монголо-татари. У 1362 р. місто захопили литовські феодали. Після Люблінської унії 1569 р. Пирятин виявився під владою Польщі. У 1592 р. королем Сигізмундом ІІІ Пирятину надане Магдебурзьке право, що передбачало створення міського управлінського апарата і пільги тим, хто розвиває ремісництво. Навесні 1648 р. селянсько-козацьке військо, у якому було багато пирятинців, звільнило місто від польського поневолення. Потім воно стало сотенним містечком Лубенського полку.

  Навесні 1781 р. указом Катерини Другої Пирятин був проголошений окружним містом спочатку Київського намісництва, потім Малоросійської губернії, а з 1802 р. — Полтавської губернії. Після знищення кріпосного права в Пирятині почався новий період історії. Дуже активно розвивалася харчова промисловість У 1894 р. була відкрита залізниця, що значно сприяло подальшому розвитку міста.

  Основні галузі економіки: виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, деревопереробна, харчова, металообробна, меблева.

  Місто Гадяч
  Полтавська область
  Gadyach city


 • Територія міста — 1778 га
 • Чисельність населення — 22,7 тис. осіб
 • Дата утворення міста — орієнтовно 1634 р.
 • День міста — 12 вересня

  Місто Гадяч — місто районного значення, центр Гадяцького району. Розташоване на річці Псел у північно-західній частині Полтавської області на відстані 116 км від обласного центру.

  Місто хоч і невелике, але має величну історію. Воно засновано у 1634 р., а від 1648 р. — центр Гадяцького полку. «Пожалуваний» за російсько-українським договором 1654 р. російським царем Богдану Хмельницькому, Гадяч перетворюється на так званий ключ до рангових маєтностей гетьманів України. У 1658 р. саме тут підписано Гадяцьку угоду між українським гетьманом І.Виговським і польським урядом, що мав за мету запобігти подальшому засиллю московської влади в Україні. Від 1663 р. і 5 років поспіль місто було адміністративною столицею Війська Запорізького. У 18–19 ст. Гадяч — повітове містечко Малоросійської, а згодом Полтавської губернії.

  Сучасний Гадяч — місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Основні напрями економічної діяльності: переробна та нафтогазовидобувна промисловість.

  У місті Гадячі діють 11 промислових підприємств, серед яких: ЗАТ «Вентиляторний завод «Горизонт», ЗАТ «Гадяцький м’ясокомбінат», АТ «Надія» і створене у 2000 р. дочірнє підприємство «Гадячсир», ВАТ «Хлібзавод», КП «Іскра» (харчосмакова фабрика), КСП «Зелений гай» та ін., 11 будівельних організацій.

  Розвиток малого підприємництва в місті набув незворотного характеру. З кожним роком у місті збільшується кількість малих підприємств. У сфері малого підприємництва працює 2,6 тис. осіб. Функціонує 148 малих підприємств. Робота виконкому міської ради спрямована на підтримку розвитку малого бізнесу. Мета — збільшення кількості МП, створення сприятливих умов для відкриття власної справи, розвиток системи підготовки та перепідготовки кадрів для малого бізнесу, у т.ч. безробітних.

  Наразі Інститут трансформації суспільства вже підібрав чотири міста з країн Вишеградської групи, які мають намір стати партнерами українських міст:

  Кендзєжин-Кожлу (Польща),
  Лученець (Словаччина),
  Яромеж (Чехія),
  Матезалка (Угорщина).

 • <<< Повернутися до змісту [версія для друку]
  АРХІВ
  2017 рік
  №№ 163(1-2(1)), 164(3-4), 165(5-6), 166(7-8), 167(9-10)
  2016 рік
  №№ 156(1-2), 157(3-4(1)), 158(3-4(2)), 159(5-6), 160(7-8), 161(9-10), 162(11-12)
  2015 рік
  №№ 1-2 (1), 1-2 (2), 3-4 (1), 3-4 (2), 5-6, 7-8 (1), 7-8 (2), 9-10, 155(11-12)
  2014 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2013 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2012 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2011 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2010 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2009 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2008 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2007 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2006 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2005 рік
  №№ 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12
  2004 рік
  №№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 11-12
  2003 рік
  №№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
  2002 рік
  №№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
  2001 рік
  №№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
  2000 рік
  №№ 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
  1999 рік
  №№ 1-, 5-, 6-, 7-8, 9-, 10-, 11-12
  Новини України   RSS
  Проект „Вибір народу України”
  30 грудня 2018
  ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
  30 грудня 2018
  Народний капіталізм: економічна модель для України
  16 березня 2018
  Українські католики, як і польські, закликали Церкву захищати єдність шлюбу
  16 березня 2018
  У Польщі буде встановлено пам’ятник українському священику
  16 березня 2018
  Польща для Євроспільноти – це велика вартість і союзник
  16 березня 2018
  Співпраця з Україною після зміни на посаді міністра оборони Польщі
  16 березня 2018
  У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
  Новини міст   RSS
  Проект „Українські міста в Інтернеті”
  16 березня 2018
  На Житомирщині планують утворити два ботанічні заказники
  Житомир
  16 березня 2018
  У Житомирі випадків захворювання на кір не зареєстровано, а у дитячу лікарню надійшла додаткова вакцина
  Житомир
  16 березня 2018
  Під Житомирам врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці
  Житомир
  16 березня 2018
  Новоград-Волинський
  16 березня 2018
  Новоград-Волинський
  16 березня 2018
  101 інформує!
  Новоград-Волинський
  16 березня 2018
  Вишгород:На роздерибанених ділянках буде парк
  Вишгород
  16 березня 2018
  Скадовськ:На Херсонщині закликають ввести державне регулювання вартості молока
  Скадовськ
  16 березня 2018
  Відбувся фестиваль «Крила надії»
  Пирятин
  16 березня 2018
  Відбувся звіт міського голови
  Ромни
  Новини Києва   RSS
  Проект „КИЇВ - інформаційно-аналітичний сервіс столиці України”
  17 березня 2018
  "Рух нових сил" заявляє про затримання активістів у центрі Києва
  17 березня 2018
  Мэй: Британия готовит следующие меры против РФ
  17 березня 2018
  У Кривому Розі невідомі побили одного із співзасновників "Сили людей"
  17 березня 2018
  У Словаччині потяг зіткнувся з локомотивом: постраждали 18 осіб
  17 березня 2018
  В Киеве прошел съезд объединения Самопомощь. Партия идет на выборы парламента и президента
  17 березня 2018
  В Лондоне из-за непогоды отменены более сотни авиарейсов
  17 березня 2018
  Российский МИД объявил персонами нон-грата 23 британских дипломата
  17 березня 2018
  Россия отозвала согласие на открытие генконсульства Британии в Петербурге
  16 березня 2018
  Борис Джонсон отказался пожать руку российскому послу в Лондоне
  16 березня 2018
  Макрон: есть все основания полагать, что РФ стоит за отравлением Скрипаля
  TyTa